שאלות לגבי החלפת שם משפחתי לקראת הולדת הילדה הראשונה

eddy7

New member
שאלות לגבי החלפת שם משפחתי לקראת הולדת הילדה הראשונה

היי לכולם.
לא ידעתי לאן לפנות ובאיזה פורום לפרסם, אז אם יש פורום הולם יותר - אשמח להפנייה.
שמי א' ושם משפחתי, לצורך העיניין "אלף", וזוגתי ב' ושם משפחתה, לצורך העיניין "בית". אנחנו בחרנו לא להתחתן אבל חיים יחד כבר 3 שניום ועוד חודש זוגתי יולדת את ילדתנו הראשונה (ניקרא לה ג') ולכן רצינו לשנות את שמות משפחתנו ולהוסיף להם את השם "גימל" (שוב, רק לצורך הדוגמא).
דהיינו שאני אהיה: א' אלף גימל, זוגתי תהיה: ב' בית גימל, והילדה תהיה: ג' גימל.

השאלה שלי נוגעת לפרוצדורות שנוגעות בי ובזוגתי בהוספת שם נוסף לשם המשפחה שלנו.
11) האם זה מורכב לשנות שם משפחה קיים כאשר אנחנו לא נשואים ולא חולקים אפילו חשבון בנק משותף (דבר שאולי ישנה עוד כמה זמן. עדין לא)?
איך עושים את זה?
2) האם זה עשוי לגרור בעיות עם מס הכנסה, ביטוח לאומי, משכורות, חשבונות וכדומה בהמשך החיים? האם יש פה איזה סיכוי להסתבכויות בעתיד?
3) האם זה עשוי לגרור בעיות בהזדהות כהוריה של הילדה בגן, בי"ס, בפתיחת חשבון בנק עבורה או כל דבר שהוא?

אם יש מישהו שיש לו מושג בזה אז אשמח לשמוע ממכם.
תודה :)

אני נשואה, לא שיניתי את שם משפחתי

לשמות השונים אין שום משמעות מבחינה חוקית או בירוקרטית. יש לי שני ילדים ששם המשפחה שלהם הוא של בעלי. הם רשומים בתעודת הזהות שלי כילדי ומעולם לא היתה לי בעיה לרשום אותם למסגרות או להנפיק להם תעודות או מסמכים, לרבות דרכון. במקרה שלכם, בגלל שאינכם נשואים ייתכן שבסיטואציות מסויימות כמו רישום למוסד חינוכי או הנפקת דרכון ידרשו חתימות של שניכם או אפילו נוכחות של שניכם. כנ"ל אם אחד מכם נוסע עם הילד לחו"ל בלי בן/בת הזוג, יהיה צורך באישור של השני/ה.

למעלה