אז מה זאת אהבה? ומתי היא אמורה להגיע?

DogsPCI

New member
חחח. חוץ מזה... שציפיתי שברגע שנכתב:

&nbsp
יש להבדיל בין אהבה לתאווה. שכן,
&nbsp
אהבה היא מלשון - הב.
ותאווה היא מלשון....? תו? או אולי תא?
&nbsp
איתך לחלוטין שמה שבטוח, שאהבה זה לא - "תן לי".
&nbsp

דביאן

New member
לשון הקודש שונה מעברית

המילה אהבה מקורה מלשון הקודש, לא מעברית.

DogsPCI

New member
בתקשורת בין בני אדם, זה ממש לא משנה מה המקור של המילה...

מה שמשנה זה ששני הצדדים נותנים לצימוד האותיות הזה - משמעות זהה/דומה. ככה הם יכולים להבין האחד את השני. ולתקשר.

אנחנו פה כותבים בעברית. זו השפה המשותפת. ואם אתה רוצה להבין ולהיות מובן - אתה מוזמן לדבר בעברית גם :). בא לך לדבר בשפה זרה? זכותך. רק אל תבוא בתלונות שלא מבינים את השפה שלך ולכן גם לא אותך. או לחליפין - אתה מוזמן להציג בעברית את המשמעות שניתנת למילה בשפת-הקודש :).

A לוןA

New member
לא מכיר "לשון הקודש"

יש עברית ויש מה שלא עברית
ובעברית אהבה מגיע מ-א.ה.ב, שהוא שורש בגזרת נחי פ"א
&nbsp
ואני מאמין שגם בלשון הקודש שלך "הב" זה "תן לי" ולא "קח ממני"

דביאן

New member
השפה העברית לא הומצאה יש מאין

הציונים לקחו את המילים מהתורה שבכתב ושבעל פה, ולא תמיד הבינו את המשמעות. כך קרה שהרבה מילים קיבלו משמעות אחרת ואף הפוכה.

A לוןA

New member
הפוך גוטה, הפוך.

מבנה השפה העברית נשאר כשהיה בתורה- השורשים, ההטיות, החלוקה לזכר ונקבה וכו'. חלו שינויים במשמעויות, אבל קשה לי להאמין שיש אפילו בלשן אחד שיגיד לך שאהבה בתורה ואהבה בת ימינו מגדירות דברים שונים.
&nbsp
אין בשפה העברית, לא הקדומה ולא המודרנית, שום שורש בעל 2 אותיות, וממילא המילה אהבה מגיעה משורש א.ה.ב, ולא מ"הב"- שהוא צורת הציווי של השורש ב.ו.א.
&nbsp
וחוצמזה, טענת ש"אהבה זה נתינה, מלשון הב." והרי "הב לי" משמעותו "תן לי"- כך שלפי הפירוש הקלוקל שלך, אהבה היא לקיחה, לא נתינה.

DogsPCI

New member
אני איתך. אבל על זה יאמרו הזן-בודהיסטים:

&nbsp
הנותן הוא זה שצריך להגיד תודה!
&nbsp
&nbsp
ככה שיש מצב שדביאן מבחינתם, די צודק :)).
&nbsp
אם מישהו מבקש לקבל ממך, אז נוצרת לך ההזדמנות - לתת.
ועל זה הנותן צריך להודות למבקש... על-כך שהוא בכלל רוצה/מסכים לקבל ממנו.
&nbsp
זה לא תופס במנטליות המערבית. חחח.
בה לרוב אין בושה לבקש, לקבל... ואפילו לקחת ;).
&nbsp
דביאן אתה זן-בודהיסט במקרה?? :)).
&nbsp
נכתב עם המון הומור. ובסגנון חופשי (נושאים כאלה, אין דרך אחרת...).
אם כי, זה באמת משפט מוכר, ששמעתי לא אחת.
ואני גם מצליח למצוא בו מין ההגיון... במצבים מסויימים :).
&nbsp

דביאן

New member
הב זה ציווי

הב - קח, שיהיה לך.
לכן אהבה זה כמו "הקחה". נתינה.

A לוןA

New member
בפעם האחרונה

הב= תן, לא קח.
ובעברית אין הקחה, אלא לקיחה.
אהבה היא שם העצם של השורש א.ה.ב (ולא הב)
&nbsp
וכל מה שאתה כותב, מילא שאין לו שום ביסוס לשוני- אין לו גם שום ביסוס לוגי.

דביאן

New member
אם הב = תן אז אתה מחזק את דברי

אם הב = תן, אז אהבה = נתינה.
מבחינה לוגית אהבה מתבטאת בנתינה.

A לוןA

New member
הפוך לגמרי

אם לטענתך אהבה באה מתוך הב (שטות, אבל נזרום עם העוקם הבלשני)
אז אוהב אותי משמעו הב לי.
כך שלוגית, ע"פ טענתך, אהבה היא פקודה על האחר להביא לי, ובמשמעותה האחרת- לקיחה, לא נתינה.
&nbsp
זה שיש לך גם עיקום בלשני וגם עיקום לוגי לא הופך את שני העיקומים לישר אחד הפוך במשמעותו.

לשון הקודש

לא קדושה היום , משום שהאקדמיה ללשון לא הייתה מאשרת חלקים שלמים של התנ"ך שלא מדקדק דיקדוקית לחוקים שנקבעו.

ברצינות - אתה יכול לבדוק את זה.
יש גם טעויות שחוזרות מספר הקדוש ומתקבעות גם היום בעברית ומופיעות בתנ"ך ולא מאושרות לפי האקדמיה ,
יש גם שורשים שנעלמו

אהא ולא הזכרנו את שאיבת המילים מיוונית , אידיש, ערבית ... לעברית המודרנית
העתיקה שאבה מארמית , אכדית וכן הלאה.

ואם אנחנו מכניסים גם ספרים נוספים מארון הספרים היהודי...
יא וואל

הזכרת לי נשכחות

בזמנו כשניהלתי פורום בנושא מקביל בפרדס, עלו מדי פעם כל מיני הברקות לגבי נושא ההתאהבות, כמו שבתגובה לסיפורים מסוימים אנשים טענו ש"כנראה שאתה לא אוהב אותה/כנראה שלא באמת אהבת אותו", כשהתגובות במקרים האלו היו שהיות שהיה מדובר בקשר בתחילת דרכו במקרה הטוב, ובמקרה היותר נפוץ בקשר שאפילו לא הספיק להתחיל כי הסתיים אחרי מספר בודד של דייטים, ברור שלא הייתה פה אהבה. אני זוכרת את הוויכוחים שהיו בנושא לגבי מתי זה נכון להתאהב ולמה אם בדייט השלישי הוא לא אומר לך שהוא אוהב אותך, כנראה שזה חסר סיכוי.
&nbsp
לפעמים יש גם אשליה, כשאת לא מכירה את הבנאדם באמת, את לא יכולה להיות מאוהבת בו. גם אם הוא נראה לך חיצונית ויש משיכה - בשביל לאהוב מישהו נדרש הרבה מעבר.

מוזר

זאת מי הצהרת כוונות כמו חתונה?
"טוב לנו ביחד, יש לנו תקשורת טובה, השיחות זורמות, תמיד יש לנו על מה לדבר, יש גם משיכה, כשאנחנו לא ביחד אנחנו מתגעגעים - אבל קשה לשנינו להגדיר את הרגש, במיוחד לו. "

את מודעת היטב שהבעיה היא לא איך אתם הולכים להגדיר כי זו הגדרה וזו בעיה ששניכם חשים שמשהו לא חזק שם מספיק? אחרת למה שתשאלו את השאלה.
האמת...

אמרת פה משהו יותר נחרץ- במיוחד לו . את לא מרגישה אהובה , בטח כשאת לא מחוזרת באמת נפשית ונמצאת במצב תמידי להוכיח לעצמך שאוהבים אותך באמת.

ומכיוון שזו בעיה הרבה יותר שורשית מהשאלה שפתחה שלא נותנת לך ולו אינדקציה - כי זה לא שאם מישהו יאמר לך *מה נכון* פתאום הוא או את תגלו את הסקרנות , התמיהה , השמחה שבגילוי וכן הלאה...

ולהרגיש

בכל מקרה לדעתי אין אהבה מוחלטת - כולם מנסים לגעת בה.
לשאלתך:
"
אז מה זאת אהבה? ומתי היא אמורה להגיע?"

אוקי, היא לא הוסת החודשית שלך ואין משך מוגדר.
יש אנשים שקונים את אהבתם (התאהבותם) בשעה אחת ויש שלוקח להם כמה וכמה חודשים להעמיק את זה .
בכל מקרה - לדעתי זו התחושה בה את מרגישה שיש אדם *שרואה אותך* על מי שאת ומעדיף את *טובתך* *לפני* טובתו או לפחות *בשווה* לטובתו.

כל אחד ויכולתו .
מה זה אומר לך ?
לא יודעת- שלך לפרש. זו ההגדרה הכי גדולה שלי לניסיון לגעת באהבה ובאיחוד נשמות.

מה עורר את זה?
גירוי חשמלי בסינפסות וכמה מאסות של התת מודע.
אין לזה תשובה- לכל אדם זה אחרת וכנראה שזה לא מתעורר זה מתבקע ונוצר כל הזמן .

איך זה מרגיש בעצם ?
כמו הצבע אדום , כמו הטעם של שמנת חמוצה , כמו נשיקה ביום גשם.
:)

תחושת שלמות גדולה יותר במרחב ובדרך כלל מדי פעם אפילו מין תכלית משותפת ודבקות באחר- אבל יש כאלה שמדגישים דברים אחרים. אני מרגישה שהדדיות היא הנקודה המרכזית של הקיום של אהבה.

ki92

New member
היי

ממה שאני מכירה, בתחילת קשר יש התאהבות - הכל פרפרים, תשוקה, ריגושים.. הקשר נראה מושלם ומבטיח אך זו עדיין לא אהבה.
לאחר תקופת היכרות עמוקה, כעבור שנה והלאה זה כבר יכול להפוך לאהבה או שהקשר מתפרק.
זה תלוי במידת ההיקשרות והקרבה לבן אדם.
זה קורה אחרי שכבר מכירים את הבן אדם על יתרונותיו וחסרונותיו ולמרות כל החסרונות - עדיין אוהבים, עדיין אכפת מהבן אדם, אם תהיו רחוקים זה מזו תרגישו געגוע חזק במיוחד ולא תרצו להינתק אחד מהשני. בעיקר הרגשה שטוב לך עם הצד השני אפילו אם קשה קצת לפעמים..

dory141

New member
תשובה

מתי אמורה להגיע? השאלה היא אם. יש אנשים שלא שפר עליהם מזלם.

מה זה? שאלה גדולה, כל מה שיש לי זה תשובה מוסיקלית (שמעתי שוב את השיר בסרט וזה החזיר אותי לגיל 12):
https://www.youtube.com/watch?v=HEXWRTEbj1I

למעלה