שאלה

שאלה

אני אשתדל להשאיר אותה יותר תיאורטית, משום שאני רוצה לשמוע את כל התשובות שעולות בכם ולאו דווקא יעוץ לכיוון מסוים (אני לא מאמינה דווקא בזה).

אני בקשר מזה כמה חודשים.
הקשר שלנו התחיל בדרך קצת לא מקובלת, ובכל מקרה מן ההתחלה היה חזק למדי.
לדבריו, ואני מדגישה שאלה דבריו הוא חש (ואני מרגישה גם ככה) שהוא נפתח כמו שאף פעם לא נפתח. אני יודעת עליו הרבה דברים מהילדות ואילך.

כשהכרנו אני חושבת שמה שבעצם חיבר אותנו זה לזו הוא כאב מסוים, כאב שהיה פעור בי בגלל הרבה שאלות לגבי עצמי ובעיקר לגבי העולם - שהשתקף ממני וגם אליו.

אני חושבת שבעצם אותה שאלה איפשרה לי לשאול את השאלות הנכונות ולהביע עניין שפתח אותו . העניין מצידי הוא שברוב הזמן אני מרגישה אטומה מאוד וחסרת רגש אלא כשהוא מצליח לכמה שעות גם לגרום לי להרגיש משהו למישהו.

הרגשתי הרבה זמן ככה, וזה בהחלט מה שאיפשר לי מצידי אומנם לא ממש להפתח אבל להרגיש.

ועכשיו המשבר שעברתי אפשר לומר , קיבל מענה משלו ודווקא בגלל המענה לא כואב ולא אויב יותר.כאשר הוא מקבל מענה הכאב נלקח איתו ולכן גם הסיבה המהותית שלי לרצון להכיר נפש אחרת.

אינני יודעת אם אני מתארת כאן משהו שהוא בעצם שימוש נלוז וקר בליבו של אחר,
אם לדעתכם זה כך - אתם יכולים להישמע, רק בכבוד לאדם שמולכם.

המיקוד שלי כרגע מאוד פנימי ואני חשה צער עמוק , שביום אחד נגוז הסיכוי להרגיש. מכיוון שאני יודעת שהרגשתי - אבל בדיוק מהסיבה הזו, ברגע שהכאב נלקח אין לי כל צורך להרגיש ואין בי יכולת להתחבר.

וזה בדיוק המוקש- שאני רוצה , ואני אוהבת אותו ורוצה בטובתו אבל אינני יודעת אם אני יכולה לייצג עוד את טובתו.

היכולת שלי למיניות מאוד בנויה על פתיחות קודם כל של האחר ואחר כך שלי ובמקרה ואני לא מצליחה, ואני אכן לא מצליחה כבר כמה וכמה ימים ובהחלט מאז אתמול להרגיש כמעט כלום כלפיו , לא כאב, לא שנאה, לא אהבה, לא דבר.

האם יתכן ואפשרי שפתאום רגש יעלם? או יעומם ? או שאולי לא היה כזה מלכתחילה למרות שאתה מרגיש שכל כך כן?

אני מרגישה באמת ובתמים שהמקור קשור לזה שהכאב שנלקח , שהפך הרבה דברים לחסרי משמעות והרבה דברים אחרים לא- הוא המקור לדברים.

השאלה שלי מה דעתכם? מה נסיונכם מעיד? האם אי פעם נתנסיתם באהבה שחדלה וגוועה בלילה אחד ואולי כמו שתיארתי משאלה אחת?

אינני רוצה יעוץ לגבי , מה עלי לעשות דווקא . ברור לי שאם לדעת מישהו פה- אני נצלנית, קרת לב, או שפגעתי ופוגעת בו ועלי לעזוב ויוכלו לשכנע אותי אעשה זאת. מכיוון שרוצה רק את הטוב והיפה בשבילו ובשביל כל אדם.

מה עצתכם? מה דעתכם? מה נסיונכם?

אשמח לשיתוף

חשוב לי לציין עוד משהו

הבעיה בעיקר במצב הזה שאני יכולה עדין לשאול את השאלות "הנכונות" שמביאות אותו ואותי לכנות, אבל מכיוון שאני מרגישה קרה כמו הקרח וחסרת אהבה בפנים ובחוץ להכל ולעצמי וגם לא שנאה,
הקור הזה חושף את הדברים אבל בצורה חדה וחסרת אמפתיה,
או חום ,
או הבנה,
או קבלה,
או ראיית היופי שבדברים.

גם לא הכיעור ממש, כי הוא חסר שיפוט ופשוט קר-
וזה בדיוק העניין בלי מעט רגש שירכך כל דבר, גם לי זה אכזרי בדיוק כמוהו
ובשנינו המצב של הפתיחות שמתאפשר ככה יוצר הלם של קור וכעס.
לא שנאה כי אני חושבת שכרגע אוהבים זה את זה...

אבל אינני רוצה להזיק לאיש,
אם הייתי יכולה לפתור את נושא ההרגשה- הייתי המאושרת באדם,
אבל יש בי רק ריקנות בתוכי ולכן גם ריקנות מחוצה לי וקור.

אשמח להתייחסות שלכם

sepia2

New member
חיפשת פסיכולוג ורצית לשאוב ממנו יותר משרצה ויכל.

אנשים שיודעים להקשיב הם אנשים שמושכים אליהם כל מיני טיפוסים ששואבים מהם יכולות ודברים שאין להם יכולת לתת להם כי.. הם לא באמת פסיכולוגים. בשלב מסויים הם לא יודעים לעשות הפרדות והם נכנסים לחולשה לאדם בשני שאינה הגיונית.
טוב לך עם זה? אם לא איכפת לך ואם כן איכפת לך - כדאי ורצוי שתפני מעתה והלאה לפסיכולוג.
את לא רוצה את טובתו אלא טובתך.
טובתו היא ניתוק עצמו מהמעמד בלהעניק לך שירותי פסיכולוגיה. לא כי הוא לא יכול או ירצה אלא כי תעודת פסיכולוג היא מעבר ליכולת הקשבה, היא גם יכולת ניתוק מהזדהות יתרה או מתחושות אחריות וחולשה כלפי מטופלים.
שלמי לפסיכולוג ותוכלי לעבור יופי של תהליך לפתירת סוגיות אישיות שלך.

קראתי .

אני חושבת שיש בעיה אחת במה שאמרת , אם כי מקבלת לשקול גם את הפרשנות הזו.

הפתיחות היא הדדית ולהפך בדרך כלל - אני הייתי במקום המקשיב.
לכן אמרתי שיכולתי להרגיש ולא להפתח.

במצב כזה אם נניח בשם הצניעות ששנינו פסיכולוגים זה של זה,
גם אז לדעתך המצב מצריך סוף?

ואני חושבת שהדגש בתגובה שלך הוא בדיוק זה -
כשאין יכולת נתינה הדדית או לכל הפחות אין דרך לאפשר זאת שוב, אז אולי באמת בדיוק אז מגיע המקום שיש ללכת אם לא רואים סיכוי שיתאזן בשנית.

פסיכולוגית טובה יש והייתה לי בעבר ובהווה . זה לא העניין .

ואני רוצה את טובתו ולא את טובתי , ואעריך אם תבחרי לכבד שרשמתי את זה ולא להפוך דבר על פיו . בסדר?

אשמח לשמוע את דבריך בהקשר של חוסר איזון זוגי כאשר ההנחה שהגיע הקשבה והכלה משניהם וכעת כבר אולי לא אפשרי.

ואין לי חיבה ליכולת הקשבה מנותקת רגש, לדעתי זו גישה לא נכונה אבל אני מבינה מה את אומרת- ודווקא בגלל זה אני שואלת .

תודה.

שוב אני אדגיש

אני מנסה לתאר את המצב שאמרת דווקא מהמקום הזה שיכול לקרות עכשיו בגלל העדר הרגש .

כשרשמתי כאב שמחבר (אם תהרהרי בזה מאוד קשה ובלתי אפשרי אחרת לקיים תקשורת)-
כוונתי שבדיוק כמו שאני הייתי ויכולתי לפתוח אחר דרך הכאב שלו , שלכן חיבר בינינו
הכאב שלי נפתח ויכולתי לדבר על משהו שלרוב אני לא מדברת וגם זה במאמץ מצידו שכן בדרך כלל המצב היה הפוך.

עכשיו כאשר הכאב נפתר מבחינתי- תשובה לו קיבלתי ,
האם כעת מובן מדוע אני אומרת שהרגש בבסיס- היכולת להביע הזדהות ולפתוח אדם שבדרך כלל סגור מבחינה מסוימת לאחר בגלל שאין בו את אותו מצע רגשי ומחשבתי שמאפשר לו את זה הוא הסיבה שאני אומרת,
שיתכן ובשבילו זה כבר לא משהו שהוא צריך ואוכל לשמש לו כעזר?.

אני מבקשת שוב, אני בנויה ומבקשת כל תגובה חותכת ואשמח לשקול אותה אבל כבדי את המילים שלי ואל תהפכי אותם על פיהם למה שהם לא.
אם את חושבת שאני דוברת שקר - הוכיחי לי מהמילים שלי והמקום שלי שזה ככה, או שפשוט תשאלי.

תודה לך על התגובה וההשקעה.

בסדר, החלטתי שאני ארשום לו גם על מה שאמרת

(מקווה שתוכלי להשיב על שאלותי) ואחרי שאקבל כל מיני תשובות , אראה לו מה רשמו כאן וככה אדע בעצם מה הוא מרגיש בקשר לזה.

אני מרגישה יותר טוב כבר וכנראה שזה היה ההלם באמת מהחיפוש הזה שלקח ממני הרבה. אולי זה בכלל הולך לכיוון טוב.

תודה :)

אייבורי

New member
בעייתי

&nbsp
אני חושב שחיבור על בסיס פצע פתוח הוא בעייתי.
פצעים גורלם להסגר ולהשאיר צלקת קטנה, אבל החיבור צריך להיות במקום אחר.
ריגשי אינטלקטואלי.
זה ברמה הכללית.
&nbsp
ברמה הפרטית, אנשים לפעמים מקבלים שיתוק ריגשי קל, לפעמים סטרס במקום אחר
גורם לנו "לא להרגיש".
אני חושב שכמה ימי חוסר רגש אינן בגדר סנונית המבשרת את בוא האביב.
כן כדאי לקחת פרק זמן יותר ארוך לבחון רגשות.
&nbsp
האם את אדישה לקיומו בחייך ?
אם מחר בבוקר הוא ילך ולא תדברו כלל, האם יחסר לך ?
האם יתעצב ליבך ?
&nbsp
<אני נשמע כמו דובלה גליקמן, אם יצבטו אותך לא תצבטי...>

השאלות נכונות

לא
כן
כן

יש לו צבע וצורה וטעם משלו , אני יכולה לדמיין את חיי בלעדיו אבל אני אוהבת אותם ביחד כרוכים . הוא יפה וגם לו יש זעם אדום כמו שלי לפעמים וזה כיף, כי הוא לפעמים יכול לראות את הצבע והצורה שלי.

אייבורי

New member
אז אצטט שוב את אלי ויזל

&nbsp
שאמר
"ההיפך מאהבה אינו שנאה, הוא אדישות. ההיפך מאמנות אינו כיעור, הוא אדישות. ההיפך מאמונה אינו כפירה, הוא אדישות. וההיפך מחיים אינו מוות, הוא אדישות"
&nbsp
ונראה שאין בך אדישות אליו, אני מאמין שיש שלב בזוגיות (לרוב אחרי כמה חודשים)
שאין סערת רגש, אלא יש אהבה עדינה ונעימה, כמו צליל מיתר עדין
צריך לדעת להקשיב לו.
אנשים טועים לחשוב שרעש סערת הרגשות, הקקופוניה הנ"ל היא היא האהבה.
אבל אין זה כך, אהבה היא עדינות, התחשבות, רצון להטיב עם הזולת
דאגה לרווחתו והרגשה נעימה העוטפת אותך בנוכחותו.
&nbsp

תודה

לא הכל סלל סביב הקו שלי והקדים את המאוחר
אבל כל כך מעריכה שהצבת את זה כתמונה וכדימוי של משהו,
זה משמח אותי ונותן לי חומר למחשבה וכיוון!.

תודה , היטבת להכיר כדי לענות :)
-חיבוק-

אייבורי

New member

&nbsp
חומר למחשבה זה תמיד טוב.

למעלה