חברים ללא מין

סיגלית 2014

New member
מנהל
את לא א-מינית

כאשר חשק יורד אצל נשים, אנשים ממהרים להסיק שהיא א- מינית. אני לא מאמינה בזה. אף אחד הוא לא מטפל מיני כדי להסיק מסקנה כזו.
שינויים בחשק המיני יכולים להתרחש במהלך החיים גם אם מדובר באותה זוגיות וגם אם מדובר בזוגיות אחרת. מין אצל נשים מושפע מהורמונים (שעולים ויורדים בקצב מסחרר) וממצבים פיזיולוגיים ונפשיים.
ואת מספרת שכן היה ביניכם מין. אבל קרה משהו. קרה משהו שגרם לך להחליט שאת רוצה לוותר על העניין. איך היה המין בעבר? ואם הוא היה משביע רצון, מה קרה? האם החשק ירד בבת אחת?
טוב שיש אהבה אבל "לא בצורה מינית" אומר שאתם מתחבקים ומתנשקים כמו אח אחות.
אם הדבר לא מפריע לך, לא היית מעלה את השאלה בפורום. העובדה שהעניין כן מסתובב אצלך בראש מראה שזה כן מטריד אותך.
יש מערכות זוגיות א-מיניות אבל זה לא נפוץ. לכן שאלת האם זה נורמטיבי. אבל זו לא השאלה.
מה שקורה במערכות יחסים אחרות (השאלה שהעלת) הוא לא האישיו.
השאלה היא האם את רוצה לוותר על עניין המין. האם המגע הרומנטי והמיני לא חסר לך. ואלו שאלות שאת צריכה לשאול את עצמך ולא לענות כאן בפורום.
למה נמאס לך ממנו? המין איתו הפך לעוד מטלה? את לא נוגעת בעצמך? לא יצא לך להתבונן על גבר אחר שגרם לך להרגיש משיכה?
כי יש הבדל בין מצב שאת לא מרגישה חשק מיני בכלל לבין מצב בו עדיין קיים אצלך חשק אבל לא אל הגבר שנמצא איתך.
והערה לגבי השאלה שהעלת: זוגיות היא כמו ילד שצריך לטפח. זוגיות דורשת השקעה. וגם מין דורש השקעה (של רגש, זמן ונכונות). הזנחה בחלק הזה גוררת בעיות והרגשת תסכול.

28Emma

New member
הכל היה טוב בהתחלה

הסקס היה מעולה אבל אחרי כמה שנים הרגשתי שמיציתי והחשק הלך ודעך...שנינו זרמנו עם הדעיכה ואף אחד לא דיבר.
כנראה ששנינו העדפנו לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח .
היום הגעתי לשלב שאני לא רואה אותו באופן מיני יותר.
אני כן הייתי רוצה שיהיה לי סקס בזוגיות ועל כן אני אומרת די! קצת התעוררתי מאוחר אבל עדיף מאשר אחרי החתונה.
אני רק עכשיו מבינה את האמרה "זוגיות צריך לטפח" כנראה שהזנחנו יותר מידי ועכשיו אנחנו משלמים את המחיר.

supersonic777

New member
לפעמים נשארים בזוגיות כי אין אלטרנטיבה...

התרגלת ואין כוח לשינוי.

דנה אז

New member
זוגיות ללא מין

אנחנו קצת יותר מעשרים שנה יחד מתוכם נשואים 15 שנה.
לגבי נורמטיבי או לא, זה לא העניין. הנושא הוא איזו זוגיות את רוצה, מה לך חשוב.
יכולה רק לענות לך מהניסיון האישי והתפיסה האישית שלי. אצלנו אחרי כל השנים עדיין יש אהבה, זוגיות ומשיכה מינית.
נכון שהמשיכה המינית היא לא כמו בהתחלה, והסקס הוא כבר לא פעמים ביום, אבל חמש שנים בלי יחסי מין, איך אפשר???
בזוגיות ארוכה יש עליות וירידות בתדירות, יש תקופות שפחות יש תקופות שיותר, יש תקופות שעמוסים, עייפים וחולים... אבל
עדיין קיימת
מבחינתי זוגיות ואהבה כוללות גם משיכה מינית. בני הזוג אמורים לתת לנו תחושה טובה עם עצמנו ובטחון במקומנו איתם. ומה לעשות אחרי הריונות.... והשנים שעוברות אנחנו לא כמו שהיינו, הידיעה שבעיני בני הזוג אנחנו עדיין מושכות עוזרת מאוד.
מנגד משיכה מינית בלי דברים אחרים, גם לא מספיקה.
זוגיות צריך לטפח ולשמר כדי שתשמר, אבל מנגד אם אין את זה, שום דבר לא יגרום לזה להיות. לא יודעת אם זה מספיק כדי שמשיכה מינית תמשיך ותתקיים, או שהיא דועכת היא פשוט דועכת.

shlang

New member
כולם כאן יחרטטו לך, את צריכה למצוא זוגיות עם

גבר שירצה לזיין

oneofus

New member
תחללי את כבודו!

לא מכיר גבר שמסוגל לעמוד בפני אישה נחושה
1) לבוש פרובוקטיבי
2) בכי
3) כניעה ללא תנאי!

אימא לא לימדה אותך?
משפט קטן מחזל
"אבר קטן שי שלו לאדם, מרעיבו - שבע, משביעו - רעב!

תעברי לנשים
אין עלינו תכלס

ובאמת אין לי עצה עבורך מעבר לזה שכדאי באמת שתדברו.
אבל רציתי להצחיק ולהעלות חיוך

(אני אכן לסבית)

AlonPe

New member
מה זה משנה

אם זה נורמטיבי או לא?
גם אם עבור 99.9% מהאוכלסיה זה - "לא נורמלי",
זה לא אומר שומדבר עליכם.
יכול להיות שאתם א-מיניים, שסקס לא בראש מענייכם.
אם אתם אוהבים וטוב לכם ביחד - ככה כמו שאתם,
תעשו מה שטוב לכם.
השאלה אם אכן - טוב לכם.
אם טוב לך, אם טוב לו.
אם כן - אין פה שום בעיה!.
אם תרצו ילדים, תוכלו פעם אחת "לעשות מאמץ" ולעשות את זה,
או כמו שאמרו פה - יש אופציות אחרות כמו הזרעה וכן הלאה.
האם אתם מדברים על זה?
יכולים לדבר על זה בפתיחות?
(את לא צריכה לענות לי - על השאלות האלו, אלא לעצמך)
תעשו את החשבונפש שלכם עם עצמכם, שניכם ביחד וכל אחד לחוד,
ותעשו מה שטוב לכם, ולא מה ש-"בנורמה"!.

anesthesi

New member
עצת אחיתופל

לאנשים שבוגדים אין אושר אמיתי אף פעם.
רק תחליפים עלובים.

אמה, את יודעת מה התשובה

יקרה,
עזבי אותך מה עונים לך בפורום.
זה משנה אם זה נורמטיבי או לא? את לא חייבת להיות "נורמטיבית", אבל כן חייבת לעצמך כנות וחיבור למה שבאת באמת רוצה.

האם את יכולה לחיות ללא סקס? את יכולה גם לאמר שכן.
האם את רוצה סקס רק למטרת יצירת ילדים?

אשמח לשמוע, אורטל זיו

koryz

New member
היי אמה

טוב שהתחלת לבדוק את טיב הקשר ואת רצונותייך. אחרי 10 שנים, את בוודאי יכולה לקחת כמה ימים כדי לחשוב. מדוע את בלחץ?
למרות שאין לי את הנסיון הזוגי שביקשת אשתף בכל זאת בהשקפת עולמי ומנסיוני, ואם תרצי תקחי מזה משהו.

מדברייך נראה שהתרגלתם אחד לשני. את כבר לא רואה אותו כבן זוג ואת תוהה האם זה עשוי להשתנות. ומעבר לנושא של הילדים שהוא ניתן לדיון בפני עצמו, נראה שאת שואלת שאלה עקרונית: האם זה "טבעי" לכל קשר, או שמא הבעיה היא אצלכם.
יש שגרה והרגל האחד לשני, וכמעט כל אחד יכול להבין אתכם, כיוון שזו תכונה כלל אנושית והיא נכונה לא רק ביחסים.
רכב מפואר, הבית הכי חדיש, אלו דברים שאנו נוטים להתרגל אליהם ועם הזמן להפסיק להעריך אותם כבתחילה.
על זה אמרו חז"ל: "אין אדם מת וחצי תאוותו בידו". "מי שיש לו מנה רוצה מאתיים.." וכו`.
ולכן באופן כללי, בכל זוגיות יהיה עניין של שיגרה ועם הזמן הפחתת ההתרגשות וההתלהבות.
כדי להתמודד עם השיגרה יש שתי אופציות
1. להעלות את סף הריגוש.
2. להמעיט מהקיים כדי להמשיך להעריך אותו.

האופציה הראשונה משמעותה - החלפת בן זוג (פרידה), החלפת רכב דירה גדולה יותר וכו`. והשניה - להתרחק כדי שיתחבב עליך (ולהיפך).
ביהדות חלק מהלכות ההרחקה משמש פתרון לשחיקה הזוגית הבלתי נמנעת ונקרא "טהרת המשפחה".

"טהרת המשפחה הוא מונח יהודי המתייחס למכלול הדינים והלכות ההרחקה שמחייבת התורה במצבים שונים איש ואישה יהודים במערכת יחסים זוגית. על פי ההלכה ישנם מקרים שונים בהם על האיש והאישה להתרחק זה מזה ואסורים בקיום יחסי אישות ובצורות קירבה נוספות עד שתסיים האישה את תהליך הטהרה".
"רבי מאיר אומר, מפני מה אמרה תורה נדה לשבעה, מפני שרגיל בה וקץ בה, אמרה תורה תהא טמאה שבעת ימים, כדי שתהא חביבה על בעלה כשעת כניסתה לחופה" (נדה לא ע"ב).
אין דומה זוג דתיים שנפרדים אחד מהשני בטהרת המשפחה ובין זוג שמתרחקים אחד מהשני בגלל שגרה וכשאחד רוצה והשני פחות.
להערכתי זוגות שלא מקפידים על ריחוק יזום אחד מהשני עם הזמן מתרחקים שלא באופן יזום. ואם זה לא קורה, זה הפלא ולא המצב שלכם.
אם זה קורה בדרך כלל יש ילדים ברקע ועבודה ולימודים ומשכנתא, והשיגרה שכולם ביחד עלולים לגרום למצב שלא מודעים לשחיקה - עד, שמתעוררים יום אחד ומגלים פער שלא ברור איך הוא נוצר. לעיתים זה קורה אחרי 20-30 שנות נישואים, כמו בסיפור "הצפרדע המתבשלת".
את זכית להכיר במציאות הזוגית שלכם לפני החתונה. לפני הילדים. מרבית האופציות פתוחות לפנייך, לך הסיכוי הגבוה ביותר להחליט מה הכי נכון בשבילך.

חברים ללא סקס זה מעולה

רק שזה לא יחזיק מעמד לאורך זמן
הכוונה שלי שסקס הוא חלק ממערכת יחסים תקינה
בסופו של דבר מישהו ימצא את מה שחסר לו במקום אחר. (עם עדיין לא מצא)
אז אם אתם בעד נשואים פתוחים תסכמו את זה לפני חסל על עוגמת נפש אחר כך .

יש אנשים שהם יותר א-מיניים ולא זקוקים לסקס.

&nbsp
אבל לדעתי זה החלטה מאוד פרטנית. את צריכה להחליט אם זה הגבר שאת מעונינת להיות איתו כל חייך ואם כן אז אני לא חושבת שהנושא של יחסי המין מהווה מכשול. ודרך אגב אפשר להבייא ילדים לעולם ללא מין. עם טיפולים. כיום אחוז גבוה מהילדים בארץ מגיע עם טיפולים ולא מיחסי מין.

למעלה