מפלס עם שתי מדרגות?

מצב
הנושא נעול.

ken lee2

New member
מפלס עם שתי מדרגות?

מפלס עם שתי מדרגות?
במסגרת תכנון הבית אנחנו שוקלים לעשות מפלס בסלון. נאמר לנו ע״י האדריכל שעל פי התקנות - חייבים מינימום שלוש מדרגות. אצל הורי גדלתי כל חיי עם מפלס של שתי מדרגות שהיה נוח להפליא. אשמח לדעת אם יש דרך (חוקית...) לבנות בכל זאת מפלס עם שתי מדרגות. אולי איזה משחק עם רוחב המדרגות, מרווח ביניהן או משהו אחר? תודה!

AlonPe

New member
למיטב ידיעתי....

מפלס עם שתי מדרגות?
במסגרת תכנון הבית אנחנו שוקלים לעשות מפלס בסלון. נאמר לנו ע״י האדריכל שעל פי התקנות - חייבים מינימום שלוש מדרגות. אצל הורי גדלתי כל חיי עם מפלס של שתי מדרגות שהיה נוח להפליא. אשמח לדעת אם יש דרך (חוקית...) לבנות בכל זאת מפלס עם שתי מדרגות. אולי איזה משחק עם רוחב המדרגות, מרווח ביניהן או משהו אחר? תודה!
למיטב ידיעתי....
התקנה הזו תופסת לגבי בנייה ציבורית (בנייה במרחב הציבורי, מבני ציבור או פרויקטים של משרד השיכון וכיו"ב) ולא לגבי בנייה פרטית.
כלומר (אני לא סגור על זה עד הסוף) זה לא ימנע מכם לקבל היתר בנייה וטופס 4. וגם אם זה לא תקני - אני בספק אם מישהו יבדוק את זה.
מה שכן - זה יכול להותיר את האדריכל שלכם חשוף לתביעות - אם חו"ח, בעתיד,
מישהו ייפול מהמדרגות האלו, ויחפש את מי לתבוע.

אבל מהיבט אחר. סלון עם מפלסים זה... "מה זה אייטיז!" טרנד שהיה נפוץ בשנות ה-70-90 של המאה הקודמת. בתקופה האחרונה טיפלתי לפחות ב-3 פרויקטים, של שיפוץ בית, שביקשו "ליישר את הסלון" - ליישר ולמלא את המפלס הנמוך.
זה כמובן עניין של טעם - אבל לדעתי זה גם מאוד לא נוח ולא פרקטי. למשל - לעבור עם מגש תה וכיבוד מהמטבח במפלס העליון אל הסלון.

אבל, כמובן, זה ביתכם ועניין של טעמכם.

Lhuna1

New member
מתוך סקרנות בלבד: מדוע 3 מדרגות זה תקני ו-2 לא?

למיטב ידיעתי....
התקנה הזו תופסת לגבי בנייה ציבורית (בנייה במרחב הציבורי, מבני ציבור או פרויקטים של משרד השיכון וכיו"ב) ולא לגבי בנייה פרטית.
כלומר (אני לא סגור על זה עד הסוף) זה לא ימנע מכם לקבל היתר בנייה וטופס 4. וגם אם זה לא תקני - אני בספק אם מישהו יבדוק את זה.
מה שכן - זה יכול להותיר את האדריכל שלכם חשוף לתביעות - אם חו"ח, בעתיד,
מישהו ייפול מהמדרגות האלו, ויחפש את מי לתבוע.

אבל מהיבט אחר. סלון עם מפלסים זה... "מה זה אייטיז!" טרנד שהיה נפוץ בשנות ה-70-90 של המאה הקודמת. בתקופה האחרונה טיפלתי לפחות ב-3 פרויקטים, של שיפוץ בית, שביקשו "ליישר את הסלון" - ליישר ולמלא את המפלס הנמוך.
זה כמובן עניין של טעם - אבל לדעתי זה גם מאוד לא נוח ולא פרקטי. למשל - לעבור עם מגש תה וכיבוד מהמטבח במפלס העליון אל הסלון.

אבל, כמובן, זה ביתכם ועניין של טעמכם.
האם נמצא שיש סיכוי גבוה יותר לנפילות מ-2 מדרגות מאשר מ-3?
מעניין אותי.

כי לא מבחינים בהן

האם נמצא שיש סיכוי גבוה יותר לנפילות מ-2 מדרגות מאשר מ-3?
מעניין אותי.
כי לא מבחינים בהן
מלמעלה, רואים יופי 3 מדרגות
פחות רואים 2 מדרגות
וכמעט לא רואים מדרגה יחידה.
כל מי שיש לו משקפי מולטיפוקל (אחוז גדול מבני 40+) מבין מה שאני כתבתי עכשיו.
&nbsp
מדרגה יחידה זה מכשול רציני, וגם אוסף של מדרגות יחידות עם פודסט ביניהן זה רע מאד (לתשומת לב האדריכלים שאכפת להם איך זה נראה במבט-על, ופחות אכפת להם שאני ושכמותי נמעד במדרגות היפות הללו)
&nbsp

Lhuna1

New member
הבנתי, תודה רבה.

כי לא מבחינים בהן
מלמעלה, רואים יופי 3 מדרגות
פחות רואים 2 מדרגות
וכמעט לא רואים מדרגה יחידה.
כל מי שיש לו משקפי מולטיפוקל (אחוז גדול מבני 40+) מבין מה שאני כתבתי עכשיו.
&nbsp
מדרגה יחידה זה מכשול רציני, וגם אוסף של מדרגות יחידות עם פודסט ביניהן זה רע מאד (לתשומת לב האדריכלים שאכפת להם איך זה נראה במבט-על, ופחות אכפת להם שאני ושכמותי נמעד במדרגות היפות הללו)
&nbsp
הבנתי, תודה רבה.

גם לדעתי יצירת מפלס בסלון- מיותר לחלוטין

מפלס עם שתי מדרגות?
גם לדעתי יצירת מפלס בסלון- מיותר לחלוטין
הגבהת אזור הסלון בשתי מדרגות היא דבר שאין לו כל הצדקה מעשית:
- מייקר את הבניה
- יוצר הפרעה בחיבור בין הסלון ויתר חלקי הבית דבר שעלול לגרום מצד אחד לנפילות ופגיעות ומצד שני להוות מכשול בפני אנשים מוגבלים ומבוגרים (עם כסא גלגלים, הליכון וכדומה).
- מבחינה עיצובית ההגבהה מגבילה ומגדירה את אזור הסלון באופן שעלול ליצור קושי לעצב באופן שונה את החלל במידה ונוצר רצון בכך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה