תכנון בית פרטי

מצב
הנושא נעול.

אבי1160

New member
תכנון בית פרטי

תכנון בית פרטי

שלום לכולם,

אני זוג עם 4 ילדים בגלאים שונים ומתכננים לבנות בית פרטי בנגב המערבי.

עד עכשיו לא הכרתי את פורום הנ"ל ולכן אני מעלה את תוכניות שלי בשלב יחסית מתקדם (טרם הגשה של תוכניות להיתר).
מדובר על מגרש מס' 167 בגודל 410 מ"ר בו יבנה מרתף, קומת קרקע וקומה שנייה.
אנחנו בשלב של תכנון מתקדם של הצבה של הבית איך טרם נסגרו כלל הפרטים כגון עיצוב פנים, חלונות וכו...
בטוח שיש המון פרטים גדולים וקטנים שניתן לציין אך חשוב לי לקבל הארות/הערות.
צרפתי את תוכניות ופרטים הרלוונטים למגרש...

בית גדול אבל לא חכם

תכנון בית פרטי

שלום לכולם,

עד עכשיו לא הכרתי את פורום הנ"ל ולכן אני מעלה את תוכניות שלי בשלב יחסית מתקדם (טרם הגשה של תוכניות להיתר).
אנחנו בשלב של תכנון מתקדם של הצבה של הבית איך טרם נסגרו כלל הפרטים כגון עיצוב פנים, חלונות וכו...
בית גדול אבל לא חכם

שלום לך אבי
אכן התכנון מתקדם ואתם אולי אפילו מרוצים ממנו כי קבלתם כל מה שביקשתם. אבל לא קיבלתם בית שמתחבר עם סביבתו בצורה טובה ולא בית שמתוכנן בחוכמה, ומנצל את השטח שהוא נבנה עליו בצורה הגיונית.
- תכסית קומת הקרקע כ-140 מ"ר וגודלה של הקומה העליונה כמחצית ממנה.
קומת הקרקע הענקית הותירה רק רצועות צרות עבור גינון ואזורי משחק עבור הילדים ובקומה העליונה ישנן 3 (!) מרפסות גדולות, שיחייבו תחזוקה (ניקיון, איטום וכדומה) אבל בפועל יהפכו להיות שטחים לא שימושיים ומיותרים (אולי יהפכו למחסנים). אם היתה מתוכננת מרפסת אחת גדולה, כאזור משחק ופעילות אז אולי היה בכך היגיון כלשהו אבל המצב הנוכחי איננו כזה.
- היה נכון יותר לתכנן בקומה העליונה גם את יחידת ההורים, ולשחרר שטח גדול עבור הגינה, שבמידה ותהיה מטופחת וירוקה, היא תהפוך לפינת החמד של הבית. אם אתם חוששים שתתקשו לעלות ולרדת במדרגות, מומלץ לתכנן מעלון, ובכך לפתור אפשרות של בעיית נגישות עתידית.
- חדרי הילדים בקומה העליונה קטנים מאוד, הייתי ממליצה להגדיל אותם מעט.
- מיקום המטבחון בפינת הילדים לא טוב- הוא ממש בולט לתוך החלל במקום שיהיה מוצב בנישה ייעודית. עדיף למקמו קרוב יותר למקלחת על מנת להקל על ניקוזו דרך מערכות הניקוז של המקלחת.
- קומת המרתף גם היא מתוכננת רע, ללא הרבה פתחים לאור ואוויר, במיוחד אזור המטבחון עם שולחן האוכל המסכן, שמוקם בדיוק על הכניסה, בפינה, כאילו הוא בעונש.
- תכנון בהיבט אקלימי- הבית לא תוכנן תוך התייחסות לסביבה, והוא מתעלם גם מהאקלים המאפיין את האזור. מאחר וכך אני ממליצה לך להיוועץ ביועץ שינחה אותך בכל הקשור לנושא זה שהוא רחב מדי למסגרת הפורום הזה.

אבי אם אתה מעוניין בתכנית צבעונית

תכנון בית פרטי

שלום לכולם,

אבי אם אתה מעוניין בתכנית צבעונית
לצפייה בדוגמא : https://imgur.com/a/fhH2CM5

הכנת תכנית צבעונית
כולל ריהוט 3D תוך 24 שעות
רזולוציה גבוהה מותאמת לפי בקשת הלקוח

תומר 054-5282432

מצב
הנושא נעול.
למעלה