חוות דעת וטיפים

מצב
הנושא נעול.

cohen nissim

New member
חוות דעת וטיפים

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
ראשית נדהמתי לקרוא ולשוטט בפורום הנ"ל, שאפו לכולם.
אנחנו זוג + 2 משפצים בית 350 מ' מהיסוד,
מלבד הממ"ד המדרגות והגלריה הכל ניתן לשינוי.
ה"משימה" שלנו הייתה לתת לילדים חדרים מפנקים ובנוסף אנחנו מארחים הרבה.
יש לנו אדריכל שעוזר לנו בשרטוטים ודברים טכנים, אישתי היקרה לקחה על עצמה לעצב,
צרפתי את הקומה הראשית שהיא כבר בנוייה (מעטפת), את התכנית ל MBR שעדין לא בנויה, יש גם את קומת חנייה שבה יש חדר עבודה וחנייה.
תודה
אשמח לקבל טיפים ו/או חוות דעת

AlonPe

New member
תשמע יקירי,

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
צרפתי את הקומה הראשית שהיא כבר בנוייה (מעטפת), את התכנית ל MBR שעדין לא בנויה, יש גם את קומת חנייה שבה יש חדר עבודה וחנייה.
תודה
תשמע יקירי,
ה-טיפ הכי טוב שיכול לתת לך הוא:
תפסיקו לשחק ולהתקשקש, תקחו בעלי מקצוע אמיתיים ורציניים, ותתחילו לתכנן בית באמת. מה שמוצג פה זו קטסטרופה.
עושה רושם שהלכת להיות פה השקעה לא קטנה, ודווקא במקום הכי חשוב, הכי קריטי, שזה תכנון, אתם הולכים לחסוך משום מה.
חבל.

cohen nissim

New member
אלון היקר

תשמע יקירי,
ה-טיפ הכי טוב שיכול לתת לך הוא:
תפסיקו לשחק ולהתקשקש, תקחו בעלי מקצוע אמיתיים ורציניים, ותתחילו לתכנן בית באמת. מה שמוצג פה זו קטסטרופה.
עושה רושם שהלכת להיות פה השקעה לא קטנה, ודווקא במקום הכי חשוב, הכי קריטי, שזה תכנון, אתם הולכים לחסוך משום מה.
חבל.
אלון היקר
אלון תודה על העצה,
החסכון לא היה על הפרק, יש אנשים שיש להם סיפוק מעשייה באופן עצמאי בין אם זה לבנות ארון, טיסן או עיצוב הבית שלהם.
את הדירה הנוכחית שלנו עיצבנו עם עזרה מינורית של מעצבת (את התכנון והעיצוב עשינו לבד את השרטוטים והורדת תוכניות לביצוע המעצבת עשתה) והתוצאה לא פחות ממעולה.
אשמח אם תנמק למה לדעתך הולכת להיות כאן קטסטרופה.

יש הבדל משמעותי בין עיצוב דירה לבין תכנון בית

אלון היקר
אלון תודה על העצה,
החסכון לא היה על הפרק, יש אנשים שיש להם סיפוק מעשייה באופן עצמאי בין אם זה לבנות ארון, טיסן או עיצוב הבית שלהם.
את הדירה הנוכחית שלנו עיצבנו עם עזרה מינורית של מעצבת (את התכנון והעיצוב עשינו לבד את השרטוטים והורדת תוכניות לביצוע המעצבת עשתה) והתוצאה לא פחות ממעולה.
אני עומדת לכתוב כאן דברים קשים, והמטרה שלי היא למנוע מכם לשפוך כסף לשוא. כוונתי טובה, הביקורת שלי היא על קוים שמשורטטים על נייר ולא עליכים אישית. אבל אם אינך מסוגל לקבל ביקורת בונה, עדיף שתדלג עליה.
&nbsp
חצי מבט בתוכנית הזו, ורואים שהמתכנן אינו אדריכל.
אשתך היקרה יודעת לעצב, אבל לפני עיצוב מגיע תכנון אדריכלי.
ופה - אין כזה.
&nbsp
גם אני יודעת לשרטט ולעצב, יותר מסתם "יודעת" - אני אפילו עוסקת במקצוע משלים,
אבל אין לי ספק שאת תכנון האדריכלות של הבית שלי אתן לאדריכל/ית מקצועי רציני.
&nbsp
אפשר להיות מעורבים מאד בתכנון, אפשר גם לעצב את הפנים של הבית לבד, בדיוק כפי שעיצבתם דירה,
אבל מה שרואים כאן זה חזיתות לא טובות, פיתוח שטח מכפיר (מזעזע ממש), שטחי פנים מבוזבזים, ובית שמתוכנן כמו מערכת תיעול בין מחילות.
גם הסגנון ארכאי ומתאים לשנות ה-70 .
ועיצוב הפנים? מתאים לדירה. כל המבטים מופנים פנימה ולא החוצה. שכחתם שזו לא דירה, זה בית קרקע!
לא הייתי רוצה לגור בבית כזה,
ויש לי ספק אם הוא יצליח מתישהו להמכר.
&nbsp
רוצים לעצב לבד? סבבה. לכו על זה!
אבל את התכנון האדריכלי תנו לאדריכל.
&nbsp
מקווה שתקבל את הביקורת ברוח טובה.
&nbsp
&nbsp

cohen nissim

New member
ברוח טובה

אני עומדת לכתוב כאן דברים קשים, והמטרה שלי היא למנוע מכם לשפוך כסף לשוא. כוונתי טובה, הביקורת שלי היא על קוים שמשורטטים על נייר ולא עליכים אישית. אבל אם אינך מסוגל לקבל ביקורת בונה, עדיף שתדלג עליה.
&nbsp
חצי מבט בתוכנית הזו, ורואים שהמתכנן אינו אדריכל.
אשתך היקרה יודעת לעצב, אבל לפני עיצוב מגיע תכנון אדריכלי.
ופה - אין כזה.
&nbsp
גם אני יודעת לשרטט ולעצב, יותר מסתם "יודעת" - אני אפילו עוסקת במקצוע משלים,
אבל אין לי ספק שאת תכנון האדריכלות של הבית שלי אתן לאדריכל/ית מקצועי רציני.
&nbsp
אפשר להיות מעורבים מאד בתכנון, אפשר גם לעצב את הפנים של הבית לבד, בדיוק כפי שעיצבתם דירה,
אבל מה שרואים כאן זה חזיתות לא טובות, פיתוח שטח מכפיר (מזעזע ממש), שטחי פנים מבוזבזים, ובית שמתוכנן כמו מערכת תיעול בין מחילות.
גם הסגנון ארכאי ומתאים לשנות ה-70 .
ועיצוב הפנים? מתאים לדירה. כל המבטים מופנים פנימה ולא החוצה. שכחתם שזו לא דירה, זה בית קרקע!
לא הייתי רוצה לגור בבית כזה,
ויש לי ספק אם הוא יצליח מתישהו להמכר.
&nbsp
רוצים לעצב לבד? סבבה. לכו על זה!
אבל את התכנון האדריכלי תנו לאדריכל.
&nbsp
מקווה שתקבל את הביקורת ברוח טובה.
&nbsp
&nbsp
ברוח טובה

מיכל אני מכבד מאוד את עצם זה שהגבת וענית לי, אני מעריך זאת מאוד.
יכול להיות שאכן חסרים פרטים על מנת לקבל תמונה כוללת שממנה יהיה ניתן לתת חוות דעת ולכן אשמח שתקראי את התגובה שלי לזוהר ואולי זה יתן זוית אחרת למה שראית במבט הראשון. שוב תודה לך על תגובתך.

ניסים, עכשיו קראתי

ברוח טובה

מיכל אני מכבד מאוד את עצם זה שהגבת וענית לי, אני מעריך זאת מאוד.
יכול להיות שאכן חסרים פרטים על מנת לקבל תמונה כוללת שממנה יהיה ניתן לתת חוות דעת ולכן אשמח שתקראי את התגובה שלי לזוהר ואולי זה יתן זוית אחרת למה שראית במבט הראשון. שוב תודה לך על תגובתך.
ניסים, עכשיו קראתי
קראתי גם את תגובתך וגם את תגובות האחרים.
בהחלט יתכן שחסרים פרטים,
אבל אם אתה מראה לנו משהו עם קליפה ירוקה ופנים אדום, אומר שזה אגס אבל כולם בקול אחיד אומרים שזה אבטיח,
אז אולי זה בכל זאת אבטיח?!

פה צריך אדריכל. אין לי שמץ של ספק בכך. אחרי ההסבר שלך אני משוכנעת בזה הרבה יותר. לא סתם אדריכל, אלא מישהו מקצועי מאד ומנוסה. (ולא אחד שמסכים לשרטט מה שאתם אומרים לו!)
השאיר לאשתך היקרה את עיצוב הפנים. זה לא יפגם בהנאה שלכם מ DIY , אבל זה יעצים את הפוטנציאל של הבית הזה פי כמה וכמה.

בהצלחה

AlonPe

New member
לא היה לי ספק -

אלון היקר
אלון תודה על העצה,
לא היה לי ספק -
ש-"החיסכון" פה, לא היה כלכלי. אני לא אומר שאתם "מתקמצנים" על אדריכל. אני אומר שמסיבות כאלו ואחרות, אתם חוסכים מעצמכם - תכנון מקצועי ותהליך עבודה נכון.

התלבטתי אם להגיב. יש לי תחושה שלא תשהו לאזהרות שאתם מקבלים כאן, אבל לא יכולתי להבליג. גלמיש ממש הוציאה לי ת'מילים מהפה (או מהמקלדת) וואלה, לא יודע מאיפה להתחיל. אין דרך "רכה" להגיד את זה - התכנון פה גרוע. זה לא משהו שאפשר להזיז טיפה לשם, לעשות איזה קוועטש לפה ולתקן. צריך לזרוק לפח ולהתחיל מהתחלה בצורה נכונה, עם איש מקצוע, צוות מקצועי רציני.

תראה, אני מאוד מכבד ומעריך אנשים שאוהבים לעשות דברים בעצמם, אנשים מוכשרים, סקרנים, יצירתיים, לא שיגרתיים. זה טוב ויפה ל-טיסן, לארון, לנישות מגבס, לרכב באגי, לא יודע... אבל לא לתכנון בית. ההבדל הוא ב-עלות. אם יש לכם כמה מאות אלפים, שיפוץ כזה יכול להגיע גם לעלות של למעלה מ-מיליון, מיותרים שאין לכם בעיה לזרוק לפח - סבבה. אם לא, תעשו לעצמכם טובה, עצרו הכול, והתחילו מהתחלה, כמו שצריך.

בהצלחה!.

לפני מתן הביקורת- כמה שאלות

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
תודה
הי ניסים ושלום רב,
קודם כל חן-חן על המחמאה. דבר שני באמת מדובר פה בבית יוצא דופן בגודלו ובמורכבותו שקשה לתת עליו את הדעת ולהעביר ביקורת מבלי להכיר אותך ואת אשתך, מבלי שנכיר את צרכיכם, אופיכם, חלומותיכם וכדומה.
אז לפני שאתן ביקורת לבית כזה מיוחד ומורכב אני מבקשת לראות גם את תכנית קומת החניה ואת חדר העבודה שנמצא בה. כמו כן שאלה שניה: קיימת בבית יחידת דיור שלא ברור לי איך נכנסים אליה, מתוך הבית ומחוצה לו. האם הגישה ליחידה היא מהגינה הקדמית או שניתן להגיע מהחצר האחורית? כיצד מגיעים אליה מתוך הבית? באיזו מפלס היא נמצאת? מדוע יחידת הדיור משורטטת כמשרד ולא כיחידה עם חדר מגורים (סלון)?
האם לצורך שיפוץ הבית הוצאתם היתר (לצורך הגדלת הבית, שינוי חזיתות וכדומה) או שאתם "עובדים עם מה שיש"?
מקווה למענה מצדך

cohen nissim

New member
מספר הבהרות

הי ניסים ושלום רב,
קודם כל חן-חן על המחמאה. דבר שני באמת מדובר פה בבית יוצא דופן בגודלו ובמורכבותו שקשה לתת עליו את הדעת ולהעביר ביקורת מבלי להכיר אותך ואת אשתך, מבלי שנכיר את צרכיכם, אופיכם, חלומותיכם וכדומה.
אז לפני שאתן ביקורת לבית כזה מיוחד ומורכב אני מבקשת לראות גם את תכנית קומת החניה ואת חדר העבודה שנמצא בה. כמו כן שאלה שניה: קיימת בבית יחידת דיור שלא ברור לי איך נכנסים אליה, מתוך הבית ומחוצה לו. האם הגישה ליחידה היא מהגינה הקדמית או שניתן להגיע מהחצר האחורית? כיצד מגיעים אליה מתוך הבית? באיזו מפלס היא נמצאת? מדוע יחידת הדיור משורטטת כמשרד ולא כיחידה עם חדר מגורים (סלון)?
האם לצורך שיפוץ הבית הוצאתם היתר (לצורך הגדלת הבית, שינוי חזיתות וכדומה) או שאתם "עובדים עם מה שיש"?
מקווה למענה מצדך
מספר הבהרות
זוהר מאוד מקצועי לשאול את השאלות הנ"ל,
אני מתנצל אם זה ארוך.
1. הבית במרכז הארץ והמבנה לשימור חלקי, לא ניתן לשנות חזיתות, ומכאן יש מגבלה של גודל פתחים והתחשבות בפתחים הקיימים בתכנון.
2.ליחידת הדיור נכנסים מהצד, יש כניסה נפרדת וגם גינה נפרדת, היחידה נמצאת במפלס הראשי שאפשר לקרוא לזה קרקע. הכניסה ליחידה מתוך הבית תסגר ובמיקום הנ"ל יהיה מזווה של המטבח. (צריך לתקן את התכנית ולהוריד את הרהוט המשרדי שמופיע בסלון של היח' דיור, אפילו לא שמתי לב).
3.הבית בנוי בצורה הנ"ל, קומת (חנייה) מרתף בגובה הכביש (יש חלונות רגילים אבל קטנים ואולי תהיה גם כניסה נפרדת) המרתף בגודל של 9X4 מטר כאשר חצי מיועד לחניה בגובה 2.2 מ וחצי חדר עבודה בגובה 2.7מ', (אני אוהב יינות וסיגרים וכנראה ישמש גם לנ"ל), אשתדל לשלוח תכנית בהמשך. הקומה הראשית מוגבהת מהכביש, כלומר עולים במדרגות לגינה ואז הכניסה לבית. הקומה הראשית כ 250 מ' (ו 28 מ' גלרייה). ובגובה של 3.2 מ' באזור החדרים ו 5 מ' באזור הסלון. בכניסה לבית יש לובי כניסה, מצד שמאל יש ירידה של שתי מדרגות למפלס הסלון פינת האוכל והמטבח, האי במטבח יהיה יותר גדול ממה שמשורטט, בשרטוט המקרר בצד ימין והוא עובר לקיר הדרומי (ממול), בצד ימין במיקום הקודם של המקרר אין כלום רק מעקה זכוכית.
בצד ימין של הלובי כניסה יש את לובי החדרים, במרכז יש ירידה למרתף, אין קירות מסביב למדרגות, רק מעקה זכוכית, כך שהכל פתוח.
מלובי הכניסה יש מדרגות לפינת משפחה שלמעשה זה מעל המטבח ורואים ממנה את הסלון, מהפינת משפחה יש מדרגות ליחידת הורים.
4. יש היתר לבניה (שיפוץ), לקח יותר מ 5 שנים, למעשה מקטינים את הבית, הייתה קומה שנייה מעל לכל הבית שכבר לא קיימת ובמקומה בונים את יחידת ההורים כ 55 מ'.
5.בכמה מילים עלינו, (לא כל כך פשוט ל"התפשט" במדיה
) שנינו עצמאים, אוהבים לבלות לבשל ולארח מאוד, (חבל שאין בריכה), ילדה בת 10 וילד בן 8. רצינו שלכל ילד תהיה "מיני סוויטה" שלו.
מבחינת מגורים לקח לנו שנים עד שמצאנו מה שיתאים לנו מבחינת גודל, קומה אחת עיקרית, במרכז הארץ ויעמוד בתקציב שלנו.
אנחנו מעדיפים "שטחים פתוחים" על פני קירות וכו' למעשה מה שחשבנו עליו כל הזמן זה כמה שיותר OPEN SPACE שכבר איך שנכנסים לבית יהיה כמה שיותר "פתוח" לכל הכיוונים.
המגבלה העיקרית שלנו הייתה מיקום המטבח הגובה שם 2.5 מ' בלבד. היה אפשרי לוותר על היחידת דיור ואז היה פתרון אבל היחידת דיור היא חלק מהאילוצים.
היה צריך לקחת בחשבון את המדרגות, העמודים, החלונות,הפתחים הקיימים ובנוסף במרכז הסלון בתקרה בגובה של 5 מ' יש כיפה בקוטר של כ 2 מ' כך שגם לזה צריך לתת את הדעת.
לסיום מי כמוני יודע להעריך ולכבד אנשי מקצוע, אל תגשו מתוך מחשבה שהסיבה שאנחנו רוצים לתכנן ולעצב את הבית היא חסכון, חסכון אין בבית כזה, באמת יש לנו רצון וחלום ולעשות זאת בעצמנו, (כמובן תוך כדי בדיקה ומלצות של אנשי מקצוע, וכאן אתם נכנסים לתמונה).
תודה לכל מי שיגיב ויענה אשמח לתגובות וחוות דעת.
מגיע לי ש"תקטלו" אותי רק על התגובה הארוכה הזו,

גלמיש1

New member
שלום לך. אני מתקשה להחליט מאיפה להתחיל....

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
תודה
בוא נתחיל מזה שלעשות דברים לבד זה כיף גדול. כמו שציינת - לבנות טיסן, לעצב לילדה את החדר עם צבע לקיר, גרלנדות ווילון תואם...
לעשות לבד דברים שהשימוש בהם תדיר וחשוב, שהם יקרים ומאד מורכבים, זה אולי כיף אבל מתכון לאסון - למשל לתקן לבד את המכונית המשפחתית (אם אתה לא מכונאי במקרה), לבצע לבד ניתוח החלפת ירך....
עכשיו תחשוב לאיזה מהם שייך הפרויקט של תכנון בית!
ולא מדובר פה על בקתה של 20 מ"ר.

ולגבי התכנית שהעלית פה - אני יכולה לכתוב לך ביקורת מנומקת שתיקח לי שעות, ואין לי את הזמן והכח, ובטח לא בחינם, כי אין פה חלל אחד נכון וטוב.
אתן רק כמה דוגמאות בודדות :
נתחיל מהכניסה לבית דרך 'לובי' ענק, בגודל של סלון. אבל דלת הכניסה בגודל דלת של חדר ונמצאת הישר מול האיזור הפרטי בבית. כלומר - מהכניסה לבית המבט נוחת הישר ללב איזור החדרים וחדרי הרחצה.
ולחלל הענק הזה יש חלון אחד קטן!
ובחלל הענק הזה אין אפילו ארון לתלות מעילים, או שידה/מדף להניח תיקים.
בכלל - האם אתה רוצה להרגיש כמו במגדל דירות בהיכנסך הביתה?
המעבר מהלובי לשאר הבית החללים הציבוריים הוא דרך פתח אחד צדדי וקטן?? ברצינות?
ואיך הולכים מהמטבח אל החדרים? סביבי סביב - דרך הפ.האוכל, הסלון, לחצות את הלובי, והלאה.... כל התעבורה של הבית מצד לצד מתנקזת לתוך פתח אחד קטן (80-90 סמ.) צדדי לגמרי, תקוע במיקום הכי מעצבן שאפשר...
המטבח רחב ידיים - אבל הכיור היחיד המטבח!!! בגודל של כ 40 סמ. ממוקם דוקא באי 20 סמ. מהסועד שיושב שם? ואיפה הוא ישים את הצלחת? ומי שיפתח ברז בזמן הארוחה יעשה לכולם מקלחת?
חדרי הילדים ענקיים, אבל חדרי הרחצה שלהם הם צינוק, וגם מתוכננים גרוע לתפארת (אלא אם הילדה אוהבת להשתין ולהתקלח בו זמנית, והבן מספיק רזה להשתחל לאסלה בלי לדפוק את הצד בפינת השיש של הכיור).
מכונת הכביסה ממוקמת במקלחת הכי צינוקית בבית! אין בחדר מקום לאיכסון וטיפול בכביסה, לפני ואחרי. בקושי יש גישה אל המכונה, בטח עם סל כביסה בידיים. בנוסף מהחדר אין שום יציאה החוצה, לתליה במקרה הצורך. כל הבית הענק הזה ומכונת הכביסה תקועה ככה ?
הפתחים בקירות החוץ לגמרי ארביטררים והסידור הפנימי לא מתיחס אליהם. ככה למשל מיטת הילד יושבת חצי מתחת לחלון וחלק לא.
איך תחממו/תמזגו את החלל הדו קומתי העצום...
וכן הלאה, וכן הלאה....

בחיי שאני לא מבינה - אתם בונים פה בית ענק ומפואר, חדרים רחבי ידיים , יחידת הורים שמתאימה לארמון - ומפקידים את כל זה בידיים של אדם לא מקצועי! מוכשר ונלהב ככל שיהיה אבל חסר הכשרה, נסיון והבנה בתכנון אדריכלי, בטח בקנה מידה הזה.
את התוצאה אתם תחוו יום יום 24/7 בבית גרוע, שלא נעים לחיות בו, שלא נוח להתנהל בו. בנוסף - בית הוא השקעה עצומה של כסף, זמן ומאמץ. וכדאי מאד שהוא יחזיר את ההשקעה (ורצוי יותר) אם יעמוד למכירה ביום מן הימים. זה לא יקרה באופן הזה.

סליחה אם אני בוטה ומעצבנת - זאת המציאות וזאת האמת המקצועית, שלי ושל שאר אנשי המקצוע שפה. לדעתי עדיף להתבעס עכשיו מאשר אחרי שתשקיעו את הכסף והשנים והעצבים - ותמצאו את עצמכם בצרה צרורה.

cohen nissim

New member
גלמיש היקרה

בוא נתחיל מזה שלעשות דברים לבד זה כיף גדול. כמו שציינת - לבנות טיסן, לעצב לילדה את החדר עם צבע לקיר, גרלנדות ווילון תואם...
לעשות לבד דברים שהשימוש בהם תדיר וחשוב, שהם יקרים ומאד מורכבים, זה אולי כיף אבל מתכון לאסון - למשל לתקן לבד את המכונית המשפחתית (אם אתה לא מכונאי במקרה), לבצע לבד ניתוח החלפת ירך....
עכשיו תחשוב לאיזה מהם שייך הפרויקט של תכנון בית!
ולא מדובר פה על בקתה של 20 מ"ר.

ולגבי התכנית שהעלית פה - אני יכולה לכתוב לך ביקורת מנומקת שתיקח לי שעות, ואין לי את הזמן והכח, ובטח לא בחינם, כי אין פה חלל אחד נכון וטוב.
אתן רק כמה דוגמאות בודדות :
נתחיל מהכניסה לבית דרך 'לובי' ענק, בגודל של סלון. אבל דלת הכניסה בגודל דלת של חדר ונמצאת הישר מול האיזור הפרטי בבית. כלומר - מהכניסה לבית המבט נוחת הישר ללב איזור החדרים וחדרי הרחצה.
ולחלל הענק הזה יש חלון אחד קטן!
ובחלל הענק הזה אין אפילו ארון לתלות מעילים, או שידה/מדף להניח תיקים.
בכלל - האם אתה רוצה להרגיש כמו במגדל דירות בהיכנסך הביתה?
המעבר מהלובי לשאר הבית החללים הציבוריים הוא דרך פתח אחד צדדי וקטן?? ברצינות?
ואיך הולכים מהמטבח אל החדרים? סביבי סביב - דרך הפ.האוכל, הסלון, לחצות את הלובי, והלאה.... כל התעבורה של הבית מצד לצד מתנקזת לתוך פתח אחד קטן (80-90 סמ.) צדדי לגמרי, תקוע במיקום הכי מעצבן שאפשר...
המטבח רחב ידיים - אבל הכיור היחיד המטבח!!! בגודל של כ 40 סמ. ממוקם דוקא באי 20 סמ. מהסועד שיושב שם? ואיפה הוא ישים את הצלחת? ומי שיפתח ברז בזמן הארוחה יעשה לכולם מקלחת?
חדרי הילדים ענקיים, אבל חדרי הרחצה שלהם הם צינוק, וגם מתוכננים גרוע לתפארת (אלא אם הילדה אוהבת להשתין ולהתקלח בו זמנית, והבן מספיק רזה להשתחל לאסלה בלי לדפוק את הצד בפינת השיש של הכיור).
מכונת הכביסה ממוקמת במקלחת הכי צינוקית בבית! אין בחדר מקום לאיכסון וטיפול בכביסה, לפני ואחרי. בקושי יש גישה אל המכונה, בטח עם סל כביסה בידיים. בנוסף מהחדר אין שום יציאה החוצה, לתליה במקרה הצורך. כל הבית הענק הזה ומכונת הכביסה תקועה ככה ?
הפתחים בקירות החוץ לגמרי ארביטררים והסידור הפנימי לא מתיחס אליהם. ככה למשל מיטת הילד יושבת חצי מתחת לחלון וחלק לא.
איך תחממו/תמזגו את החלל הדו קומתי העצום...
וכן הלאה, וכן הלאה....

בחיי שאני לא מבינה - אתם בונים פה בית ענק ומפואר, חדרים רחבי ידיים , יחידת הורים שמתאימה לארמון - ומפקידים את כל זה בידיים של אדם לא מקצועי! מוכשר ונלהב ככל שיהיה אבל חסר הכשרה, נסיון והבנה בתכנון אדריכלי, בטח בקנה מידה הזה.
את התוצאה אתם תחוו יום יום 24/7 בבית גרוע, שלא נעים לחיות בו, שלא נוח להתנהל בו. בנוסף - בית הוא השקעה עצומה של כסף, זמן ומאמץ. וכדאי מאד שהוא יחזיר את ההשקעה (ורצוי יותר) אם יעמוד למכירה ביום מן הימים. זה לא יקרה באופן הזה.

סליחה אם אני בוטה ומעצבנת - זאת המציאות וזאת האמת המקצועית, שלי ושל שאר אנשי המקצוע שפה. לדעתי עדיף להתבעס עכשיו מאשר אחרי שתשקיעו את הכסף והשנים והעצבים - ותמצאו את עצמכם בצרה צרורה.
גלמיש היקרה
מכיוון שנראה לי שלא כל כך הבנת את התכנית צרפתי תכנית עם יותר הסברים,
אני לא מחפש להצטדק המטרה שלי היא להבין איפה אנחנו טועים,
אם לא בא לך לענות אין לי בעיה אבל לזה נועד הפורום הנפלא הזה,(לפחות כך אני חושב).
הפתחים לא ניתנים לשינוי, המבנה לשימור וניתן לבצע רק שינויים פנימיים תוך כדי התיחסות לעמודים, קורות, גבהים, דלתות וחלונות. לכן דלת הכניסה יחסית קטנה והחלון שקיים קטן.(אני שיש לי "פטיש" לדלתות טסתי לקובה מרוקו ולאן לא רק לצלם דלתות, הולך לסבול דלת של מטר אבל מיוחדת, יש קשת נחמדה, אם הייתי יכול הייתי מביא דלת של כנסייה)
המעבר מהלובי לסלון הוא בפתח של למעלה מ2.2 מטר ולא 80 ס"מ. מה שמסומן זה מדרגות ולא קיר (נכון זה לא כל כך ברור בשרטוט), הפתח של המטר (ולא 80) זה מקום למשהו דקורטיבי או מעקה זכוכית, עדין לא הוחלט.
בכניסה יש ארון של 1.6 מטר למעילים נעלי בית וכו' (הוא בעומק 40 ס"מ בלבד, אבל זה מה שניתן).

המטבח כבר מתוכנן והאי ברוחב 3.2 מ' ועומק 1.5 מ' והכיור 80 ס"מ.
אצרף תכנית של המטבח.

חדרי הרחצה של הילדים באמת לא גדולים אבל אין צורך ביותר, כמקלחת פרטית לילד לדעתי זה מספיק, נכון שמיקום האסלה והדוש לא היו נוחים והמיקום הוחלף.
אכן הייתה בעיה עם מכונת הכביסה וחדר הרחצה הוגדל ע"ח חדר השינה של היחידת דיור, יש תכנון של ארון למכונת כביסה, מייבש ושני סלי כביסה לבן/צבעוני.
בלי קשר בעתיד אולי נוריד את חדר השירות לקומת המרתף, במקום חניה,

לגבי העמדה בחדרים והחלונות, שוב זה מבנה לשימור ואין לנו אפשרות לשנות מיקום של חלונות, התכנון הוא לעשות וילונות מהתקרה לרצפה או שנסגור פתחים בצורה אחרת, בכל זאת יש יותר מידי פתחים בחדרים ובנוסף חלקם בגובה של 1.5 מ' ומגובה של 70סמ'. וחלקם קטנים כך שלמעשה לא יהיה בהם צורך.

לגבי חימום יהיה חימום תת רצפתי בכל הבית, לגבי קרור עדין אין תכנית אבל בטוח שלא נזיע בקיץ, מקסימום נלך לבריכה של השכן
.

לסיום את לא בוטה ולא מעצבנת, ההיפך כל הכבוד לך שטרחת וכתבת, אני מעריך זאת מאוד.

תודה רבה על תגובתך

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
תודה
תודה רבה על תגובתך
גלמיש ומיכל כתבו לך ביקורות טובות שהאירו חלק מהבעייתיות שבתכנון הבית הבאמת לא שיגרתי הזה.
לדעתי את הבעייתיות בתכנון הנוכחי של הבית ניתן לסכם במילה "פער". מצד אחד יש לנו בית יוצא דופן, גרנדיוזי, בעל חללים עצומים ומרשימים מאוד: חלל כניסה מטורף, סלון קולוסאלי, חניה שמתאימה ל-8 רכבים, מדרגות רחבות שמובילות לגלריה כמו בבית של בני אצולה, חדרי ילדים מרווחים, יחידת הורים שאפשר ללכת בה לאיבוד ממש...
וזאת לצד חדר אורחים שלא ניתן לעבור מצידה האחד של המיטה לצידה השני (כי השארתם פחות מ-60 ס"מ למעבר כאשר בפועל צריך מינימיום 80 ס"מ, 70 בלחץ).
מקלחת אורחים צרה ביותר עם ארון למכונת כביסה שצריך להשתחל אליו בין האסלה והקיר.
במקלחת הבן הותרתם מעבר צר מדי של 60 ס"מ בין משטח הכיור ופינת הקיר ובכלל ביחס לגודל חדר השינה המקלחת קטנה וצרה מדי.
המדרגות שמובילות לחדר השינה הבלתי ייאמן הזה שלכם הן ברוחב של מדרגות שעולות לעליית גג מאובקת וחשוכה. והכוך שהותרתם לאסלה עלוב יותר משירותי אורחים בדירות קבלן (אפילו ללא חלון ועם כיור קטנצ'יק לשטיפת ידיים שנמצא בעונש
).
קיים גם פער מאוד גדול בין גודל הבית והגינה הקיימת שנותרה. אולי זה באמת דבר שנובע מעניין השימור, אבל האם לא נכון היה לנצל את ההיתר ולבקש להגדיל אותה וליצור שטח מגונן רחב יותר שנותן מענה לחללי הפנים העצומים?
המשימה שלכם עכשיו היא לצמצם את הפער וליצור איזון ופורפורציה בין החללים.
המשמעות היא שכל החללים בבית מדברים בשפת אחת והיא שפת המרווח, הנושם, הפתוח והנוח. אין מעבר פחות מ-80 ס"מ (מינימום 75 ס"מ לא פחות). ואם יש כזה אז מהר לתקן. אין מצב למקלחת פחות מ-1.3 מטרים. אין מצב לשירותים ב-MBR שנראים כמו שירותי אורחים בדירת קבלן.
ברגע שזה יקרה אז נראה לי שתקבלו בית כפי שחלמתם עליו באמת.
בהצלחה שיהיה ונשמח לעידכונים

נ.ב.
עם כל גודלו של הבית נראה לי שהבחירה להצמיד מקלחת לכל אחד מחדרי הילדים היא בגדר תפסת מרובה לא תפסת. המקלחות לא מתוכננות טוב, כפי שכבר נכתב ונאמר ואזור השירות שאמור להכיל את מכונת הכביסה, המייבש וכדומה קטן וצפוף. נכון יותר לתכנן מקלחת משותפת לשניהם שתהיה מרווחת ונוחה ולצידה ליצור חלל שירות שגם הוא יהיה נוח לתפעול ולשימוש.

cohen nissim

New member
תכנית קומת מרתף + תיקונים

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
תודה
הי,,
תודה לכולם על חוות הדעת והתגובות.
מצ"ב תכנית קומת המרתף,
בנוסף עשיתי כמה שינויים בתכנית על מנת שתהיה ברורה יותר.
ע"פ מה שכתבתם יש מעבר של 80 ס"מ מה שלא ברור לי למה הכוונה, המעבר לכיוון הסלון הוא מעל 2 מ' ובערך אותו הדבר לכיוון לובי החדרים.
תכנית העמדה היא לא סופית, (גם התכנית הכללית לא סופית)
אני מתנצל על האיכות עשיתי תיקונים ומחיקות ב PDF.
תודה

גלמיש1

New member
אתה אומר דבר והיפוכו

הי,,
תודה לכולם על חוות הדעת והתגובות.
מצ"ב תכנית קומת המרתף,
בנוסף עשיתי כמה שינויים בתכנית על מנת שתהיה ברורה יותר.
ע"פ מה שכתבתם יש מעבר של 80 ס"מ מה שלא ברור לי למה הכוונה, המעבר לכיוון הסלון הוא מעל 2 מ' ובערך אותו הדבר לכיוון לובי החדרים.
תכנית העמדה היא לא סופית, (גם התכנית הכללית לא סופית)
אני מתנצל על האיכות עשיתי תיקונים ומחיקות ב PDF.
תודה
אתה אומר דבר והיפוכו
מצד אחד שאני לא כל כך הבנתי את התכנית... מצד שני כמעט על כל פרט ציינת שבמציאות הוא שונה/השתנה/ישתנה, ושהתכנית לא משקפת.
היה רצוי להעלות מראש תכנית מעודכנת לגמרי, ולציין את כל הפרטים הרלוונטים (בנין לשימור, פתחים לא ניתנים לשינוי - אם כי את זה הסקתי גם ככה. וכו) .
&nbsp
ועדיין - עם כל השינויים, רוב הבעיות נשארו.
אני מבינה עכשיו הכניסה לאיזור הציבורי היא מהפתח הרחב ישירות לאיזור פינת האוכל, וששאר הקיר יהיה פתוח. זה כבר הרבה יותר טוב.
הוספת גם 'ארון' מאחורי דלת הכניסה, אלא שלפי השרטוט הוא בעומק של כ 30 סמ. לא נותן מענה לאחסון.
אם הייתי נדרשת לתכנון בית שכזה - הייתי בודקת אפשרויות אחרות לייצר כניסה טובה לבית (אולי 'מכניסה' את הכניסה לבית פנימה, לתוך הלובי, ומשאירה חלק ממנו כמבואה חיצונית. כלומר הדלת עוברת פנימה, והפתח הנוכחי נשאר כפתח פתוח) .
&nbsp
במטבח המיקום החדש של המקרר לא מוצלח שכן הוא יחסום לגמרי את הגישה לחלל שמתחת למדרגות, שהיה אפשר לנצל לטובת מזווה.
&nbsp
חדרי האורחים צפופים להחריד, כמו שציינה זוהר, אין מקום לעבור. או לשים בהם מיטת יחיד או לחבר ביניהם.
&nbsp
שרותי אורחים - אם כבר שרותי אורחים, הייתי עושה להם פתח לכיוון הלובי, ככה לא 'תכניס' את האורחים שלך לתוככי איזור המגורים.
אבל לטעמי - שרוי אורחים כאן פשוט מיותרים כשיש חדר רחצה לאורחים שכולל שרותים. כך או כך - שרותי אורחים ברוחב 135 ואורך 3+ זה ממש גרנדיוזי. אפשר לחשוב איך 'לוקחים' קצת משרותי האורחים ומייצרים חדר רחצה סביר לבן.
&nbsp
ושוב אין לי אלא להמליץ מאד, לרדת מפרויקט ה DIY ולתת לאדריכל רציני ומנוסה לתכנן את הבית. היות שמדובר בבית לשימור - אין לך מושג מה המשמעות של זה. יש בזה אוצר בלום של בעיות טכניות ותכנוניות שצריך להיות מנוסה מאד כדי לפתור אותן בתכנון מראש, ועוד יותר כדי לתת מענה תכנוני לכל ההפתעות שתגלו תוך כדי הביצוע.
&nbsp
אם אשתך ממש מוכשרת, ופנויה להשקיע - יהיה לה די והותר בעיצוב הפנים של הבית. גם בזה מדובר על פרויקט גדול מאד שיעסיק אותה זמן רב.
אל תשחקו בלהיות אדריכל.

cohen nissim

New member
אדריכל

חוות דעת וטיפים
שלום לכולם,,
תודה
אדריכל
חברים יקרים,,
בהודעה הראשונה רשמתי שיש אדריכל שעוזר בשרטוטים ובדברים טכנים כמו תכניות חשמל,אינס', מיזוג וכו' בשילוב יועצים בתחום.
היו לו מספר הערות לתכנית והמלצות אך הרוב אם לא הכל הוחלט על ידנו. גם כשזה לא מצא חן בעיניו, כמובן שהוא לא הסכים לעשות דברים לא הגיוניים.
למעשה זה הבית שלנו ואנחנו יודעים מה אנחנו אוהבים. יחד עם זאת רציתי לקבל את חוות דעתכם על התכנית מה ניתן לשפר או איפה יש טעויות שלא ראינו.
חלק מהביקורות לקחתי ואני חושב על פתרונות, אך רוב ההמלצות היו ללכת לאדריכל, אם למישהו יש המלצות או שינויים שהוא רואה שצריך לעשות אשמח שיכתוב, ואם לא תודה על ההערות וההארות שכבר רשמתם.

נדמה לי שלא הבנת

אדריכל
חברים יקרים,,
בהודעה הראשונה רשמתי שיש אדריכל שעוזר בשרטוטים ובדברים טכנים כמו תכניות חשמל,אינס', מיזוג וכו' בשילוב יועצים בתחום.
היו לו מספר הערות לתכנית והמלצות אך הרוב אם לא הכל הוחלט על ידנו. גם כשזה לא מצא חן בעיניו, כמובן שהוא לא הסכים לעשות דברים לא הגיוניים.
למעשה זה הבית שלנו ואנחנו יודעים מה אנחנו אוהבים. יחד עם זאת רציתי לקבל את חוות דעתכם על התכנית מה ניתן לשפר או איפה יש טעויות שלא ראינו.
חלק מהביקורות לקחתי ואני חושב על פתרונות, אך רוב ההמלצות היו ללכת לאדריכל, אם למישהו יש המלצות או שינויים שהוא רואה שצריך לעשות אשמח שיכתוב, ואם לא תודה על ההערות וההארות שכבר רשמתם.
נדמה לי שלא הבנת
התוכנית לא ברמה של "תזיז את הקיר קצת לשמאל" או "תגדיל את החלון".
יש פה תכנון אדריכלי לקוי מהיסוד.
צריך למחוק ולהתחיל מההתחלה.

בניגוד לתגובות להרבה מאד תוכניות שיש פה ובפורום הצמוד, שמקבלות תגובות עם הצעות לתיקונים, פה אומרים לך כ-ו-ל-ם שהבעיה עמוקה יותר.
אז אם כ-ו-ל-ם אומרים, ובהתחשב בעובדה שרוב מי שאמרו את זה הם אדריכלים שמבינים על מה הם מדברים, אז אולי כדאי לך לשקול את התגובות האלה? לטובתך.

בהצלחה עם כל מה שתבחר!

הבעיה היא שהוא לא יכול למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה

נדמה לי שלא הבנת
התוכנית לא ברמה של "תזיז את הקיר קצת לשמאל" או "תגדיל את החלון".
יש פה תכנון אדריכלי לקוי מהיסוד.
צריך למחוק ולהתחיל מההתחלה.

בניגוד לתגובות להרבה מאד תוכניות שיש פה ובפורום הצמוד, שמקבלות תגובות עם הצעות לתיקונים, פה אומרים לך כ-ו-ל-ם שהבעיה עמוקה יותר.
אז אם כ-ו-ל-ם אומרים, ובהתחשב בעובדה שרוב מי שאמרו את זה הם אדריכלים שמבינים על מה הם מדברים, אז אולי כדאי לך לשקול את התגובות האלה? לטובתך.

בהצלחה עם כל מה שתבחר!
הבעיה היא שהוא לא יכול למחוק הכל ולהתחיל מההתחלה
הי מיכל יקרה

שימי לב שהבית הוא בית שיש בו אלמנטים לשימור שלא ניתן לשנות.
דבר שני הוא שכבר התקבל היתר שניתן לאחר תקופה של 5 שנים. במצב הזה כדי להתקדם צריך לעבוד עם מה שיש ולנסות לתקן את כל מה שכרגע דורש תיקון (מעברים צרים, חללים קטנים מדי). אולי הבית לא יהיה מושלם אבל לא נורא. העיקר שבעליו ייצא מרוצה מבחירותיו והעדפותיו.

אני מתחברת לחשיבה שלך

אדריכל
חברים יקרים,,
אני מתחברת לחשיבה שלך
מבינה אותך לגמרי.
גם אני כמוך באמצע שיפוץ בית שקנינו,
גם אנחנו מאד אוהבים לייצור לבד.
לא ממש תכננתי לבד את הבית חבר של בעלי אדריכל עזר לי ושרטט לי אבל לא היה לגמרי בראש שלי ואמר לי שהחשיבה שלי היא של דירה לא של בית אבל אני חשבתי הרבה והחלטנו שזו החשיבה שלנו והיא נוחה לנו וכך אנחנו רוצים לגור.( יש דברים שהשתכנעתי ממנו ושיניתי את דעתי)
המומחים בפורום פה עזרו לי כשהייתה לי בעיה, לתוכנית הם פחות התחברו אבל זה בסדר אני אגור בבית לא הם.
בהצלחה לך
הבית במבט שלי (לא בעלת מקצוע) נראה מקסים.
אני בטוחה שתהנה מכל רגע בבית שחשבת עליו כ"כ הרבה.

cohen nissim

New member
אסתר חן חן לך

אני מתחברת לחשיבה שלך
מבינה אותך לגמרי.
גם אני כמוך באמצע שיפוץ בית שקנינו,
גם אנחנו מאד אוהבים לייצור לבד.
לא ממש תכננתי לבד את הבית חבר של בעלי אדריכל עזר לי ושרטט לי אבל לא היה לגמרי בראש שלי ואמר לי שהחשיבה שלי היא של דירה לא של בית אבל אני חשבתי הרבה והחלטנו שזו החשיבה שלנו והיא נוחה לנו וכך אנחנו רוצים לגור.( יש דברים שהשתכנעתי ממנו ושיניתי את דעתי)
המומחים בפורום פה עזרו לי כשהייתה לי בעיה, לתוכנית הם פחות התחברו אבל זה בסדר אני אגור בבית לא הם.
בהצלחה לך
הבית במבט שלי (לא בעלת מקצוע) נראה מקסים.
אני בטוחה שתהנה מכל רגע בבית שחשבת עליו כ"כ הרבה.
אסתר חן חן לך
סוף סוף גם משהו חיובי,

שלא יהיה ספק אין לי בעיה ואני מאוד רוצה ש"יכנסו" בי.
הסיבה שהעלתי ושיתפתי היא על מנת לקבל ביקורת ולא מחמאות.
מחמאות לא יובילו אותי קדימה וביקורת אולי תחסוך עוגמת נפש בעתיד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה