סקיצה לבית פרטי

מצב
הנושא נעול.

ken lee2

New member
סקיצה לבית פרטי

סקיצה לבית פרטי

שלום לכולם,

אנחנו אורחים חוזרים כאן, נעזרנו בכם בעבר בשלב התכנון. עשינו כמה שינויים בין היתר בעקבות הערות, ונשמח לקבל חוות דעת על התכנית העדכנית.

קצת פרטים: מגרש 750 מ״ר. שכנים לכיוון מזרח, דרום וצפון. משפחה של זוג + 4 עם תכנון לילד נוסף.

נשמח לשמוע ולהחכים! תודה!

AlonPe

New member
הבית עצום!

סקיצה לבית פרטי

שלום לכולם,

אנחנו אורחים חוזרים כאן, נעזרנו בכם בעבר בשלב התכנון. עשינו כמה שינויים בין היתר בעקבות הערות, ונשמח לקבל חוות דעת על התכנית העדכנית.

קצת פרטים: מגרש 750 מ״ר. שכנים לכיוון מזרח, דרום וצפון. משפחה של זוג + 4 עם תכנון לילד נוסף.

הבית עצום!
זכורה לי במעורפל התכנית שלכם.
יש מלא כפילויות אפילו "שלישיות" ו-"רביעיות",
עד כמה שזכור, העניין הזה היה גם קודם, נראה לי שזה קצת השתפר.
ועדיין -
יש לכם בבית ארבעה אזורי ישיבה "סלונים" שונים!
אחד במרתף. שניים בסלון עצמו בקומת קרקע, ו-"פינת משפחה" למעלה.
אה כן! ויש עוד פינת ישיבה קטנה בחדר שינה הורים! זה באמת נחוץ לכם? אולי כן, לא יודע - זה אתם צריכים להחליט.
למה (למשל) בסלון, בקומת קרקע, צריך עוד אזור ישיבה נפרד?
יכול להיות שהשטח הזה של הסלון + הפינת ישיבה, נראה לכם (או לאדריכל שלכם) עצום ומיותר, אז חילקתם אותו לעוד פינת ישיבה?
אם כבר שטח כזה גדול, אם זה מה שבא לכם (ואם אתם מוכנים להשקיע בזה - גם תשלומים - מיסים, ארנונה, וגם שטחים לתחזוקה וניקוי) לא הייתי עושה את החלוקה באמצעות אלמנטים בנויים, אלא רק באמצעות ריהוט. אם כבר - אז כבר! שאפשר יהיה להזיז את כל הרהיטים הצידה, ולעשות אולם נשפים!. עם אזור הפינת אוכל - זה כמעט איזה 150 מ"ר!
גם המטבח גדול, אבל כמעט שאין בו משטחי עבודה! ממש לגמרי לא מנוצל! הוא גם מרוחק ומנותק (גם זה אולי עניין של טעם וריח, אם ככה אתם אוהבים אז סבבה) וגם פה - כפילות של פינות אוכל... במטבח הייתי עושה משהו הרבה יותר קטן בשביל ארוחות חטופות. ושוב - הפינת אוכל היא ממש עצומה. אזור שרוב הזמן הוא לא מנוצל. יש גם איזו בעיה בפרופורציות של השרטוט של הכסאות בפינת אוכל.
נראה לי שהיה אפשר לקצץ את השטח של הבית הזה כמעט בחצי, ועדיין לקבל בית מרווח ונעים, עם כל מה שצריך.

ken lee2

New member
תודה על התשובה!

הבית עצום!
זכורה לי במעורפל התכנית שלכם.
יש מלא כפילויות אפילו "שלישיות" ו-"רביעיות",
עד כמה שזכור, העניין הזה היה גם קודם, נראה לי שזה קצת השתפר.
ועדיין -
יש לכם בבית ארבעה אזורי ישיבה "סלונים" שונים!
אחד במרתף. שניים בסלון עצמו בקומת קרקע, ו-"פינת משפחה" למעלה.
אה כן! ויש עוד פינת ישיבה קטנה בחדר שינה הורים! זה באמת נחוץ לכם? אולי כן, לא יודע - זה אתם צריכים להחליט.
למה (למשל) בסלון, בקומת קרקע, צריך עוד אזור ישיבה נפרד?
יכול להיות שהשטח הזה של הסלון + הפינת ישיבה, נראה לכם (או לאדריכל שלכם) עצום ומיותר, אז חילקתם אותו לעוד פינת ישיבה?
אם כבר שטח כזה גדול, אם זה מה שבא לכם (ואם אתם מוכנים להשקיע בזה - גם תשלומים - מיסים, ארנונה, וגם שטחים לתחזוקה וניקוי) לא הייתי עושה את החלוקה באמצעות אלמנטים בנויים, אלא רק באמצעות ריהוט. אם כבר - אז כבר! שאפשר יהיה להזיז את כל הרהיטים הצידה, ולעשות אולם נשפים!. עם אזור הפינת אוכל - זה כמעט איזה 150 מ"ר!
גם המטבח גדול, אבל כמעט שאין בו משטחי עבודה! ממש לגמרי לא מנוצל! הוא גם מרוחק ומנותק (גם זה אולי עניין של טעם וריח, אם ככה אתם אוהבים אז סבבה) וגם פה - כפילות של פינות אוכל... במטבח הייתי עושה משהו הרבה יותר קטן בשביל ארוחות חטופות. ושוב - הפינת אוכל היא ממש עצומה. אזור שרוב הזמן הוא לא מנוצל. יש גם איזו בעיה בפרופורציות של השרטוט של הכסאות בפינת אוכל.
נראה לי שהיה אפשר לקצץ את השטח של הבית הזה כמעט בחצי, ועדיין לקבל בית מרווח ונעים, עם כל מה שצריך.
תודה על התשובה!
אספר עוד קצת פרטים. ריבוי פינות הישיבה הוא לבקשתנו. אין התנגדות כמובן להקטין את הבית, נשמח לעצות בנושא.
גם הריחוק של המטבח הוא בקשה שלנו. לגבי משטחי עבודה - גם אני מוטרדת מזה, ואשמח לשמוע רעיונות.
לגבי פינת אוכל - גם פה אשמח לשמוע תובנות אם יש לניצול טוב יותר של החלל.
בעיקרון אנחנו משפחה גדולה ומארחים המון, אז רצינו שיהיה הרבה איפה לשבת, שהילדים יוכלו להתכנס באזורים שונים בבית ושתהיה פינת אוכל גדולה עם פוטנציאל לגדול עוד.
&nbsp
תודה על הכל!

תכנון לקוי - במיוחד בקומה העליונה

תודה על התשובה!
אספר עוד קצת פרטים. ריבוי פינות הישיבה הוא לבקשתנו. אין התנגדות כמובן להקטין את הבית, נשמח לעצות בנושא.
גם הריחוק של המטבח הוא בקשה שלנו. לגבי משטחי עבודה - גם אני מוטרדת מזה, ואשמח לשמוע רעיונות.
בעיקרון אנחנו משפחה גדולה ומארחים המון, אז רצינו שיהיה הרבה איפה לשבת, שהילדים יוכלו להתכנס באזורים שונים בבית ושתהיה פינת אוכל גדולה עם פוטנציאל לגדול עוד.
&nbsp
תודה על הכל!
תכנון לקוי - במיוחד בקומה העליונה
לדעתי:
בזבוזי שטחים עצומים בשטחי המעבר,
חדרים עם פרופורציות לא הגיוניות (ע"ע חדר הורים - רוחב של פחות מ-3 מטר בבית עצום מידות שכזה - לא מתקבל על הדעת).
מיקומים בעייתיים (חדר משפחה בק.עליונה צמוד לח.הורים - מפגעי רעש...).
אלה רק כמה דוגמאות - שמעידות על תכנון לקוי מאד.
גם ק.הכניסה לא להיט בלשון המעטה (מסכים עם הערותיו של קודמי).
מציע למחוק ולתכנן מחדש - ולחסוך בכך מכאובים בהמשך.

AlonPe

New member
לא לזרוק לפח! אבל...

תודה על התשובה!
&nbsp
תודה על הכל!
לא לזרוק לפח! אבל...
צריכה להיות רה-אורגינזציה מחשבתית בסיסית. הבעיה היא בצורה שבה אתם תופסים את הדברים. ואולי גם כי האדריכל שלכם "נכנע" לכם, ולא מנסה "לאפס" אתכם. זו פרשנות אולי קצת פשטנית מדי לרצונות שלכם.

תראו - בייסמנט זה אלמנט מאוד יקר, השקעה גדולה - חפירה, איטום, בניה יקרה, בשביל חלל לא איכותי - קבור. אבל דווקא כאן הוא אולי כן נחוץ. בייסמנט כזה הוא אזור מושלם בשביל ילדים (וגם המבוגרים בעצם) בשביל לארח - לצפות בסרטים, לשחק, לכלך, להרעיש/ הילדים יכולים להיות "קבורים" שם עם החברים שלהם' לא רואים אותם ולא שומעים אותם.

uאז קומת הקרקע שייכת ל-"גדולים". סלון, אירוח, חדר אוכל, מטבח, משרד. מצרף כאן דוגמה חפוזה, כזה copy-paste זריז איך אפשר בקלות לצמצם משמעותית את השטח שלה. ואפשר גם יותר מזה.

עכשיו זה כמובן ישפיע על הגודל של הקומה העליונה,. איך לצמצם גם אותה. גם ככה עם השטח הענקי של קומת הקרקע, הפתרון שהאדריכל שלכם יצר - קונזולות - שהקומה העליונה חורגת, בולטת מקומת הקרקע, זה פתרון לא טוב! צריך לשבת על זה לשבור ת'ראש. זה מה שהאדריכל שלכם צריך לעשות. אולי אפשר לעשות קומה שלישית? אולי עליית גג? לא יודע.

חדר משפחה כזה בקומת חדרי השינה - זה דבר מעולה! וזה נותן מספיק אופציות עבור הילדים לשרוץ ולארח. גם זה שחדרי הילדים מרווחים, זה מבורך!. אז הילדים יכולים לבלות עם החברים שלהם - או כל אחד בחדרו. או בפינת המשפחה למעלה,
או בביסמנט למטה. וכמובן - גם בחוץ בחצר, בבריכה.... עוד לא נכנסתי בכלל לתכנון החוץ - וגם לא הבאתם פה תמונה שלמה של המגרש ומה יש מסביב.

מילת המפתח, האתגר שלכם הוא - לצמצם!
כמו רוטב יין טוב - צריך לצמצם אותו!
והרבה.

בהצלחה.

AlonPe

New member
עוד כמה דברים:

תודה על התשובה!
&nbsp
תודה על הכל!
עוד כמה דברים:
הרבה פעמים, אנשים פה באים עם בתים שמתפרשים בתכסית קומת הקרקע, ו-"אוכלים" את כל המגרש, ואז "אנחנו" פה ממליצים להם - לצמצמם את שטח קומת הקרקע והתכסית ולעלות למעלה. במקום קומה אחת לבנות שתיים.

כאן אין לכם בעיה של שטח, אז הייתי ממליץ דווקא על משהו קצת הפוך - להוריד פונקציות למטה. להעביר קצת מ-"העומס" של הקומה השנייה לקומת הקרקע. אולי להעביר את יחידת ההורים למטה. אולי אפילו עוד חדר (ואז גם אמבטיה). כמו שזה עכשיו, יש כאן "פרמידה" הפוכה, שהיא לא הגיונית ולא נכונה.

אם ה-"פנטזיה" שלכם היא ליצור מין... "אחוזה" כזאתי, שכשאורח בא ומצלצל בפעמון, ה-באטלר פותח את הדלת, ומזמין אותו אל ה-"ספריה" או "חדר העישון" או "חדר ההסבה" להסב ולחכות ולאדון
ואם יש לכם את האמצעים לממש את הפנטזיה הזו - סבבה! לכו על זה!. אבל לא ככה.

מה שיש בתכנית הזו פה, זה סתם תכנון בזבזני ולא יעיל!.

באמת כדאי קצת לעשות חושבים

סקיצה לבית פרטי

שלום לכולם,

באמת כדאי קצת לעשות חושבים

קודם כל ברוכים השבים
long time no hear
בעקרון אני מסכימה עם ההערות של קודמי ואני אחדד קצת:
קומת מרתף- כמו שכתב אלון קומת המרתף מאוד מתאימה לשהייה של ילדים ובני נוער. הייתי מציעה להגדיל קצת את הקומה הזו, לתכנן בה מקלחת ומטבחון קטן ולהפוך את הממ"ד לחדר בפרופורציות ריבועיות (שניתן במידת הצורך לארגן אותו כחדר שינה למתבגר, למשל, ולא חדר שנועד אך ורק לאיחסון כפי שזה מתוכנן כרגע). מטרת השינוי היא ליצור קומת מרתף שיכולה לפעול כקומה עצמאית עם סלון, מטבחון ומקלחת, המעניקה לשוהים בה את כל הפונקציות שהם צריכים.
קומת קרקע- מאחר וכתבת שאתם מארחים הרבה כדאי מאוד לשקול לקרב בין המטבח ופינת האוכל, שכרגע המרחק בניהם גדול למדי. בסקיצה שצרף אלון ניתן לראות כיצד ניתן לבצע זאת וכמובן שיש דרכים נוספות. גם לדעתי, כדעת קודמי הסלון הקטן, המתוכנן ליד הסלון הגדול, מיותר. תעשו סלון אחד מרכזי והילדים (אם ירצו בכך) יכולים לבלות במקומות אחרים, שתארגנו עבורם כמו קומת המרתף, הקומה העליונה, אזור הבריכה... לא חסר
.
מעלית/מעלון- דבר נוסף שכדאי לכם לתכנן בבית המידות שלכם הוא- מעלית! מאחר וכל חדרי השינה ממוקמים בקומה העליונה ואין חדר שינה שמתוכנן בקומת הקרקע, תכנון מעלית יקל עליכם לכשתתבגרו או כשיהיה קושי כלשהו לעלות ולרדת במדרגות.
קומה עליונה- אכן יש בעיה עם גודל חדר השינה שלכם שהוא מאוד צר (פחות מ-3 מטרים לפני טיח...) וחדר הארונות שלו קטן כמו בדירות קבלן. תעשו טובה ובבית כזה תפרגנו לעצמכם חדר שינה וחדר ארונות מרווחים יותר.
אגב, ישנה טעות בסיסית כרגע בכיוון הפתיחה של דלתות חדרי הרחצה, שכולן נפתחות ישירות לכיוון האסלה, ובעיקרון זה צריך להיות הפוך (הפתיחה לכיוון ארון הכיור).
בהצלחה ותמשיכו לעדכן !

נקודה למחשבה

סקיצה לבית פרטי

שלום לכולם,

נקודה למחשבה
המון המון נק' אינס'
בקומה א 4 חדרי שירותים במקומות שונים + חדר כביסה

מילא היה היגיון בסידור שלהם, אך הם מפוזרים בכל רחבי הבית - ואתם תוציאו הון תועפות רק על אינס'

מצב
הנושא נעול.
למעלה