דעתכם חשובה לי

מצב
הנושא נעול.
דעתכם חשובה לי

דעתכם חשובה לי
מאז שקניתי את הבית אני עוקבת אחרי הפורום הזה.
זה מדהים, למדתי ממכם המון.
אז קניתי בית ואני עומדת לשפץ אותו
אני מצרפת את התכניות של הקומות השניה והשלישית.
הבית בנוי על הר והקומה הראשונה היא רק כניסה יחידת אורחים ו 2 חדרי מרתף מתחת להר, אני עכשיו לא ישפץ אותם עד שהקומות למעלה יהיו מוכנות כי אני מפחדת שאני כבר אצטרך לפנות את הדירה שלי ולא יהייה לי איפה להיות.

nisimc

New member
קצת לא בוררשלחי לי הודעה לפרטי

דעתכם חשובה לי
הבית בנוי על הר והקומה הראשונה היא רק כניסה יחידת אורחים ו 2 חדרי מרתף מתחת להר, אני עכשיו לא ישפץ אותם עד שהקומות למעלה יהיו מוכנות כי אני מפחדת שאני כבר אצטרך לפנות את הדירה שלי ולא יהייה לי איפה להיות.
קצת לא בוררשלחי לי הודעה לפרטי
אשמח לעוזר
גם בבנייה
[email protected]

האם את מתכננת השיפוץ או שאת נעזרת באיש מקצוע?

דעתכם חשובה לי
האם את מתכננת השיפוץ או שאת נעזרת באיש מקצוע?
הי אסתר
שמחתי לקרוא שאת מתרשמת מהפורום ושאת לומדת ממנו הרבה דברים חדשים. אבל עדיין פורום לא יכול להיות תחליף לתכנון מקצועי ויש לך כמה בעיות בתכנון.
בקומה הראשונה- פינת האוכל מאוד מרוחקת מהמטבח, דבר שמאוד יקשה עליך לערוך ארוחות מבלי להתרוצץ הלוך ושוב בין המטבח ושולחן האוכל. לכן לדעתי כדאי ליצור תכנון שבו המרחק בין פינת האוכל והמטבח קצר יותר. ישנן בקומה זו כפילויות של פונקציות, שנוכחותן בחלל לא ברורה לי. מדוע יש צורך במעין "סלון משני" שבו שתי כורסאות בלבד? מי יישב שם ולמה? מדוע יש שולחן אוכל שלישי מאחורי הספה? האם יש צורך בכפילויות ובשלישויות האלו? האם לא ניתן לנצל את השטח בצורה אחרת טובה יותר? אגב, בקומה זו אין שירותי אורחים וזה דבר שלדעתי דווקא חסר. ויש את העמודים "שתקועים" במרכז החלל. אני מניחה שמדובר בעמודים קונסטרוקטיביים, אבל בשל מיקומם כדאי מאוד להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים שיוודא כיצד ניתן למצות את הפוטנציאל של החלל למרות ועל אף נוכחותם.
האוריינטציה של הסלון שכרגע פתוח לעבר חלל המדרגות איננה טובה. הייתי מסובבת אותו לכיוון הגינה או לכיוון אחד הפתחים שממנו נשקף נוף יפה.
קומה שניה- בחדר השינה של ההורים אין מעבר רחב מספיק בין מיטת ההורים והארון שמולה. בחדר השינה שבו יש שתי מיטות יחיד התכנון איננו טוב מאחר ולא נותר מספיק מקום בין קצה המיטה ושולחן הכתיבה. תכנון חדרי האמבט גם איננו מדויק ולא ברור לי מדוע יש צורך בשתי אמבטיות, דבר שמאוד מגדיל את שטחם של החדרים ביחס לחדרי השינה.
דלתות הכניסה לחדרים בצד ימין מוקמו מול קירות או מול דלת הכניסה לחדר האמבטיה של ההורים שזה גם לא טוב...
בקיצור, לדעתי לא כדאי לוותר על תכנון של אדריכל/ית או מעצב/ת פנים שיודעים את עבודתם ויוכלו לשפר במאוד את התכנון הנוכחי שלצערי לוקה באי דיוקים רבים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה