סקיצה ראשונית לקומת קרקע

מצב
הנושא נעול.
סקיצה ראשונית לקומת קרקע

סקיצה ראשונית לקומת קרקע
שלום, מצ"ב סקיצה ראשונית לא כולל מיקום חלונות וויטרינות , 280 מ"ר 40% אחוזי בנייה (מעוניינים לבנות 2 קומות).
מיקום המדרגות בצד על מנת שבעתיד נוכל לפצל את הדירה ל-2 יחידות.
בקומה א' מתוכנן להיות חדרי ילדים.
הקיר הדרומי הוא קיר משותף.
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.

מי עשה את התכנית הזו?

סקיצה ראשונית לקומת קרקע
שלום, מצ"ב סקיצה ראשונית לא כולל מיקום חלונות וויטרינות , 280 מ"ר 40% אחוזי בנייה (מעוניינים לבנות 2 קומות).
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.
מי עשה את התכנית הזו?

שלום לך,
האם אתם עשיתם את התכנית הזו?
ניכר שהיא לא מקצועית בעליל, וכמובן לא מייצגת תכנון טוב. גם תכנית ראשונית שנערכת על ידי אדריכל רציני ומקצועי תראה הרבה יותר טובה מהתכנית הזו ואפשר יהיה להבחין בה בעקרונות התכנון המרכזיים אותם רוצה האדריכל ליישם כגון: הקשר בין פנים וחוץ, מערך התנועה, מיקומי פונקציות, אופן הכניסה לבית וכדומה.
בפברואר 2017 פנה לפורום גולש נחמד עם תכניות מאוד לא איכותיות שנבעו כתוצאה מחוסר מקצועיותו של המתכנן. לאחר תכתובת ארוכה ומפורטת והמלצות חמות מצד חברי הפורום הוא איתר מתכננת טובה יותר ומאותו רגע הכל נראה הרבה יותר טוב, נכון ומקצועי. גם הגולש הביע את שביעות רצונו מהמהלך שבזמנו גרם לו להוציא יותר כסף ממה שתכנן אבל בסופו של דבר הוביל לתכנונו של בית איכותי, המתאים לצרכי משפחתו. ההמלצה שלי אליך זהה להמלצה שלי אליו- אל תבזבזי זמן וכסף שאין לך. פני למישהו מקצועי שיודע את עבודתו. רק כך תוכלי לבנות לך ולמשפחתך בית ראוי ונאה למגורים ולחיים.
מצ"ב קישור: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1114/182110432/המומחים/אדריכלות

אשמח לקבל הערות יותר ממוקדת

מי עשה את התכנית הזו?

שלום לך,
האם אתם עשיתם את התכנית הזו?
ניכר שהיא לא מקצועית בעליל, וכמובן לא מייצגת תכנון טוב. גם תכנית ראשונית שנערכת על ידי אדריכל רציני ומקצועי תראה הרבה יותר טובה מהתכנית הזו ואפשר יהיה להבחין בה בעקרונות התכנון המרכזיים אותם רוצה האדריכל ליישם כגון: הקשר בין פנים וחוץ, מערך התנועה, מיקומי פונקציות, אופן הכניסה לבית וכדומה.
בפברואר 2017 פנה לפורום גולש נחמד עם תכניות מאוד לא איכותיות שנבעו כתוצאה מחוסר מקצועיותו של המתכנן. לאחר תכתובת ארוכה ומפורטת והמלצות חמות מצד חברי הפורום הוא איתר מתכננת טובה יותר ומאותו רגע הכל נראה הרבה יותר טוב, נכון ומקצועי. גם הגולש הביע את שביעות רצונו מהמהלך שבזמנו גרם לו להוציא יותר כסף ממה שתכנן אבל בסופו של דבר הוביל לתכנונו של בית איכותי, המתאים לצרכי משפחתו. ההמלצה שלי אליך זהה להמלצה שלי אליו- אל תבזבזי זמן וכסף שאין לך. פני למישהו מקצועי שיודע את עבודתו. רק כך תוכלי לבנות לך ולמשפחתך בית ראוי ונאה למגורים ולחיים.
מצ"ב קישור: http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1114/182110432/המומחים/אדריכלות
על מנת שאני יוכל להבין במה כל כך גרוע התוכנית.
מה יש לשנות בתוכנית על מנת לקבל תוצאה יותר טובה.

יש לציין ששלמנו לה גם על עיצוב פנים ואת מחצית הכסף.
תודה רבה על התייחסות אני מאוד מעריכה את זה.

הדלת שמופנה לחצר אחורית....

*מאמבטיה של חדר הורים אנו נבטל ונבקש ממנה לעשות מסדרון בין ח.הורים לממ"ד לחצר האחורית (ע"י שנצמם קצת את חדר ההורים והממ"ד)
* המכונת כביסה צויין רק לעתיד לפי דעתי הוא יהיה בשלב הראשוני בקומה הראשונה.

תודה.

בואי נשאל- מה טוב בתכנית הזו?

*מאמבטיה של חדר הורים אנו נבטל ונבקש ממנה לעשות מסדרון בין ח.הורים לממ"ד לחצר האחורית (ע"י שנצמם קצת את חדר ההורים והממ"ד)
* המכונת כביסה צויין רק לעתיד לפי דעתי הוא יהיה בשלב הראשוני בקומה הראשונה.

תודה.

הערה ראשונה- למה שילמתם למתכננת מחצית משכר הטרחה? הרי היא עדיין לא עשתה כמעט כלום, אז למה לשלם על דבר שטרם קיבלתם? בשלבים הראשונים משלמים מקדמה שיכולה לנוע בין 10-20% מגובה שכר הטרחה, וממשיכים לשלם בשלבים בהתאם לקצב ההתקדמות. גם אם מדובר במישהי שהכרתם קודם לכן (קרובת משפחה או שכנה) הרי יכול להיות שבזמן תהליך התכנון תראו שאתם פחות מסתדרים ומאחר וכבר שילמתם מחצית משכר הטרחה, הפרדת הכוחות בניכם תהיה בעייתית.
הערה שניה- השרטוט לא מקצועי בעליל. למשל אזור החדרים משורטט כאשר לקירות יש עובי (שזה בסדר). אבל פתאום באזור הסלון מטבח הקירות מאבדים את עוביים והופכים לקווים. לאדם לא מיקצועי זה נראה אולי לא משמעותי, אבל עבור איש מקצוע זה נחשב דבר מאוד בסיסי ומעיד על חוסר מקצועיות.
הערה שלישית- איפה המגרש? מדוע התכנון מנותק ממנו? איפה גבולות המגרש, קווי הבנין, מיקום החניות? מיקום שער הכניסה למגרש? הרי אתם לא מתכננים תחנת חלל שצפה לה. אתם מתכננים בית על מגרש בעל גבולות, כניסה, חניות, בתים גובלים, גינה ודשא... תכנון מקצועי לוקח בחשבון את מה שבחוץ ולא מתעלם ממנו בתכנון.
הערה רביעית- תכנון לקוי של חדרים, מקלחת וכדומה. לדוגמא, בממ"ד הקטן אתם מתכננים להלין שני ילדים. שימו לב שהמיטות כמעט נוגעות בשולחן הכתיבה וארון הבגדים. כמעט אי אפשר לזוז בחדר הזה. האם לא נכון לתכנן חדר ילדים מעט מרווח יותר עבור שני ילדים? הרי אתם בונים קומה שניה, אז מדוע לצופף שני ילדים בחדר בצורה כל כך בעייתית שלא תאפשר להם להנות מהשהיה בו?
כמו כן תכננתם מקלחת שיוצאת ישירות אל הסלון, כלומר מי שמתקלח בה יוצא עם המגבת כשהוא מטפטף כל דרכו חזרה לחדר וכל זאת לעיני כל מי שנמצא בסלון ובמטבח באותו זמן = 0 פרטיות ואינטימיות. שלא נדבר על מכונת הכביסה שנמצאת גם היא בחלל הסלון ממש...תכנון הגיוני זה בטח לא.
אלו רק הערות על קצה המזלג..
כשיש כל כך הרבה דברים להעיר לגביהם אז אני מסיקה שיש בעיה עם המתכנן שלא יודע להנחות את הלקוחות כיצד יוצרים בית איכותי וטוב, ולכן אני מאוד סקפטית ביחס להמשך הדרך איתו.

מספר הבהרות

הערה ראשונה- למה שילמתם למתכננת מחצית משכר הטרחה? הרי היא עדיין לא עשתה כמעט כלום, אז למה לשלם על דבר שטרם קיבלתם? בשלבים הראשונים משלמים מקדמה שיכולה לנוע בין 10-20% מגובה שכר הטרחה, וממשיכים לשלם בשלבים בהתאם לקצב ההתקדמות. גם אם מדובר במישהי שהכרתם קודם לכן (קרובת משפחה או שכנה) הרי יכול להיות שבזמן תהליך התכנון תראו שאתם פחות מסתדרים ומאחר וכבר שילמתם מחצית משכר הטרחה, הפרדת הכוחות בניכם תהיה בעייתית.
הערה שניה- השרטוט לא מקצועי בעליל. למשל אזור החדרים משורטט כאשר לקירות יש עובי (שזה בסדר). אבל פתאום באזור הסלון מטבח הקירות מאבדים את עוביים והופכים לקווים. לאדם לא מיקצועי זה נראה אולי לא משמעותי, אבל עבור איש מקצוע זה נחשב דבר מאוד בסיסי ומעיד על חוסר מקצועיות.
הערה שלישית- איפה המגרש? מדוע התכנון מנותק ממנו? איפה גבולות המגרש, קווי הבנין, מיקום החניות? מיקום שער הכניסה למגרש? הרי אתם לא מתכננים תחנת חלל שצפה לה. אתם מתכננים בית על מגרש בעל גבולות, כניסה, חניות, בתים גובלים, גינה ודשא... תכנון מקצועי לוקח בחשבון את מה שבחוץ ולא מתעלם ממנו בתכנון.
הערה רביעית- תכנון לקוי של חדרים, מקלחת וכדומה. לדוגמא, בממ"ד הקטן אתם מתכננים להלין שני ילדים. שימו לב שהמיטות כמעט נוגעות בשולחן הכתיבה וארון הבגדים. כמעט אי אפשר לזוז בחדר הזה. האם לא נכון לתכנן חדר ילדים מעט מרווח יותר עבור שני ילדים? הרי אתם בונים קומה שניה, אז מדוע לצופף שני ילדים בחדר בצורה כל כך בעייתית שלא תאפשר להם להנות מהשהיה בו?
כמו כן תכננתם מקלחת שיוצאת ישירות אל הסלון, כלומר מי שמתקלח בה יוצא עם המגבת כשהוא מטפטף כל דרכו חזרה לחדר וכל זאת לעיני כל מי שנמצא בסלון ובמטבח באותו זמן = 0 פרטיות ואינטימיות. שלא נדבר על מכונת הכביסה שנמצאת גם היא בחלל הסלון ממש...תכנון הגיוני זה בטח לא.
אלו רק הערות על קצה המזלג..
כשיש כל כך הרבה דברים להעיר לגביהם אז אני מסיקה שיש בעיה עם המתכנן שלא יודע להנחות את הלקוחות כיצד יוצרים בית איכותי וטוב, ולכן אני מאוד סקפטית ביחס להמשך הדרך איתו.
מספר הבהרות
בוקר טוב!
תודה על ההארות שלך. יש לציין שהאדריכלית הכינה את הסקיצה הבסיסית הנ"ל ועדיין לא כתוכנית כוללת אלא רק מיקומים של קומת הקרקע בלבד. יש לציין כי הממ"ד ישמש כחדר אורחים ולא לילדים, לילדים תתוכנן להם קומה א'.
תודה ויום טוב.

גלמיש1

New member
בואי נסגור פינה אחת - מי ששירבט את זה לא אדריכל/ית!

בואי נסגור פינה אחת - מי ששירבט את זה לא אדריכל/ית!
כבר מעצם השירטוט (גם אם לא נתייחס בכלל לאיכות התכנון)ברור שמי ששרטט אינו מקצועי בעליל. אדריכלית היא בטוח לא!
למרבה הצער התחום פרוץ משום שאין שום גורם שמבצע אכיפה. יש היום בשוק עשרות או מאות בוגרי/ות של מיני מכללות פרטיות שמלמדות קורסים שונים וקוראות לזה לימודי אדריכלות. לפעמים אלו מעצבי/ות פנים שהחליטו שהן יכולות גם לתכנן בתים, יש מאלה שקוראים לעצמם אדריכלי-פנים (תואר שלא קיים בשום מקום רישמי) כדי לבלבל לקוחות תמימים כמוך. כמובן אלו וגם אלו חסרים את ההכשרה והידע העצום שנדרש כדי לתכנון אדריכלות, שלא לדבר שהם חסרי רשיון עיסוק בתחום.

אז הנה עצות אופרטיביות איך להמשיך מפה :

1. קודם כל בירור - את יכולה לבדוק בפנקס המהנדסים והאדריכלים אם היא רשומה שם. ו/או את יכולה לפנות אליה ולבקש ממנה את מספר הרשיון האדריכלי שלה (היא חייבת למסור לך). את יכולה גם לשאול אותה איפה למדה ובמשך כמה שנים. והסבר : תואר אדריכל מקבל רק מי שלמד במוסד אקדמי בבי"ס לאדריכלות (5 שנות לימוד במוסד אקדמי - יש רק 5 כאלה בארץ).
יש יוצא דופן אחד לכלל הזה - וזה לימודי הנדסאי-אדריכלות. עם דגש על המילה 'אדריכלות'. ואז אמנם יש רישיון לתכנון בית פרטי, אבל התואר הוא הנדסאי.

בכל מקרה - את תגלי שהיא לא רשומה, ולא אדריכלית. ודי בטוח שגם לא הנדסאית אדריכלות.
היות שכך - את יכולה לדרוש את כספך חזרה שכן היא לא אמרה את האמת בעת הסכמה על החוזה. זה נקרא התחזות ואסור ע"פ חוק.
כלומר - הנה העילה לביטול החוזה וקבלת כל הסכום ששילמת לה.(אם היא תסרב, מכתב מעו"ד בדרך כלל מסדר את הענינים במהירות.).

2. לחפש אדריכל/ית אמיתי/ת ! שלמדו במוסד רציני ויש להם נסיון בתכנון ובניה, וכל החבילה.
ואז להתחיל לתכנן בית כמו שצריך. להתחיל מהכנת פרוגרמה, להמשיך בהעמדה של המבנה על המגרש, ומשם לתכנון הבית, פנים וחוץ.
מצטער לבעס אבל זו הדרך היחידה שבה כל המאמץ והכסף והזמן שאתם משקיעים יביא לכם בסוף בית איכותי וטוב הן למגורים והן כהשקעה.

LCX

New member
סקיצה

סקיצה ראשונית לקומת קרקע
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.
סקיצה
קודם כל, כדי לתת לסקיצה חוו"ד- חייבים לראות את המגרש ולהבין מה יש מכל הכיוונים שלו.. ופה זה חסר.
דבר שני, יש פה קומת קרקע בשטח של 128 מ"ר (!!!) שבה יש:
סלון לא ברור ולא מוגדר. יש לו חצר שאליה יוצאים? אם כן היכן היא? בחזית הבית? אז הסלון גלוי לכל מי שעובר ברחוב או מגיע לבית? יש לכם טלויזיה?- היכן היא תמוקם?
פינת אוכל.
מטבח בלי הרבה שטחי עבודה או אחסון.
כל אלה בopen space עצום ומבוזבז.
אין מבואת כניסה.
מדרגות במיקום לא כל כך קשור.
מכונת כביסה מאחורי הספה כאילו זו דירת סטודנטים קטנה.
ממ"ד שכנראה לא יעמוד בתקן כי אין לו קיר הדף.
חדר הורים שהכניסה שלו מתוך המטבח (?!) וחשוף לגמרי לכל אורח או חברים של הילדים שמגיעים הביתה, והחדר עצמו מאוד קטן ביחס לשטח הבית, ובכלל העימוד של המיטה והארון בתוכו לא משהו. ותזכירי לי מאיפה נכנסים לחדר המקלחת של ההורים? מספיק לכם ארון אמבטיה של 90 ס"מ?
מדובר פה על קומה קרקע ענקית ומבוזבזת.. במקום אחר זו דירת 5 חדרים. אז לפחות אם זה בית פרטי- שיהיה משהו מעניין יותר, מתוכנן טוב יותר, פרקטי יותר.

AlonPe

New member
עדיין לא רואים....

סקיצה ראשונית לקומת קרקע
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.
עדיין לא רואים....
חיפוש פשוט בגוגל, יכול לתת לך מושג כללי איך יכולה להיראות סקיצה אדריכלית.
השירבוט הילדותי הזה שהעלית כאן, מעיד על הכול חוץ מהבנה מקצועית כלשהי.
הן בצורה של השירבוט הזה, ובעיקר בתוכן שלו, כפי שכבר פירטו לך כאן.
מתנצל על הבוטות, אבל זו הדרך היחידה שבה אנחנו כאן נוכל לעזור לך.
גם אם תפסידי את כל הכסף שכבר שילמת ל-"אדריכלית" הזו,
זה עדיין הרבה פחות ממה שתפסידי אם תתני לה לתכנן לך את הבית.

תודה רבה לכל המגיבים

עדיין לא רואים....
חיפוש פשוט בגוגל, יכול לתת לך מושג כללי איך יכולה להיראות סקיצה אדריכלית.
השירבוט הילדותי הזה שהעלית כאן, מעיד על הכול חוץ מהבנה מקצועית כלשהי.
הן בצורה של השירבוט הזה, ובעיקר בתוכן שלו, כפי שכבר פירטו לך כאן.
מתנצל על הבוטות, אבל זו הדרך היחידה שבה אנחנו כאן נוכל לעזור לך.
גם אם תפסידי את כל הכסף שכבר שילמת ל-"אדריכלית" הזו,
זה עדיין הרבה פחות ממה שתפסידי אם תתני לה לתכנן לך את הבית.
תודה רבה לכל המגיבים
אומנם זה באסה כי שלמנו לה גם עבור אדריכלות + עיצוב פנים + הנדסאי (הבעל מהנדס) ככה שזה סכום לא מבוטל ועד סוף דצמבר אנו מסיימים את התשלומים (נשארעוד 2) וזה תוצאה/סקיצה שקבלנו לאחר חודש וחצי של המתנה (כולל החגים) באמת נראה שלא הושקעה מחשבה רק מקמו את הדברים.
לפי מה שאני מבינה נעזוב את זה שמובן שהסרטוט לא איכותי ואין בו עדין מיקום חלונות וכו' גם המיקום של מטבח סלון חדר הורים יש לשנות על מנת ליצור משהו יותר מעניין ואינטימי?...והרעיון של להמשיך את המטבח ולעשות דלת טא'צ על מנת להכנס לחדר הורים יראה מצחיק?
אנחנו נשב איתה וניתן לה ניסיון על מנת להביא תוצאות מושקעות יותר. במידה ולא יהיה שינוי נקווה שנסיים איתה בטוב.
1.באמת לפי הצעתכם נוסיף קיר קטן בין הסלון לשירותי אורחים על מנת ליצור פרטיות לשירותי אורחים
2. המדרגות לקומה א' אין ברירה להשאיר אותם על הקיר המשותף עם הדו על מנת שאם נרצה בעתיד לפצל את הדירה ל-2 יהיה לנו הרבה יותר פשוט וקל.
3.כמובן למצוא פתרון למעבר לחצר האחורית (לא דרך שירותי ההורים)
4. וכן שיהיה חדר שירות לעתיד למכונת כביסה שלא יהיה באמצע הבית.
מצ"ב מיקום השטח אנחנו 2/1 זה מגרש פנתי שאיפה שרשום אבן משולב זה רחוב ללא מוצא לא גדול שרק דיירי הרחוב נכנסים ובצד השני כביש מעבר חד סטרי.
תודה רבה על הרצון הטוב וסליחה על החפירות.

bsi16

New member
תשלום לספקים

תודה רבה לכל המגיבים
אומנם זה באסה כי שלמנו לה גם עבור אדריכלות + עיצוב פנים + הנדסאי (הבעל מהנדס) ככה שזה סכום לא מבוטל ועד סוף דצמבר אנו מסיימים את התשלומים (נשארעוד 2) וזה תוצאה/סקיצה שקבלנו לאחר חודש וחצי של המתנה (כולל החגים) באמת נראה שלא הושקעה מחשבה רק מקמו את הדברים.
לפי מה שאני מבינה נעזוב את זה שמובן שהסרטוט לא איכותי ואין בו עדין מיקום חלונות וכו' גם המיקום של מטבח סלון חדר הורים יש לשנות על מנת ליצור משהו יותר מעניין ואינטימי?...והרעיון של להמשיך את המטבח ולעשות דלת טא'צ על מנת להכנס לחדר הורים יראה מצחיק?
אנחנו נשב איתה וניתן לה ניסיון על מנת להביא תוצאות מושקעות יותר. במידה ולא יהיה שינוי נקווה שנסיים איתה בטוב.
1.באמת לפי הצעתכם נוסיף קיר קטן בין הסלון לשירותי אורחים על מנת ליצור פרטיות לשירותי אורחים
2. המדרגות לקומה א' אין ברירה להשאיר אותם על הקיר המשותף עם הדו על מנת שאם נרצה בעתיד לפצל את הדירה ל-2 יהיה לנו הרבה יותר פשוט וקל.
מצ"ב מיקום השטח אנחנו 2/1 זה מגרש פנתי שאיפה שרשום אבן משולב זה רחוב ללא מוצא לא גדול שרק דיירי הרחוב נכנסים ובצד השני כביש מעבר חד סטרי.
תשלום לספקים
הי,
רק חשוב לציין שהשיעור להמשך התהליך הוא לשלם לספקים לפי אבני בניין מוגדרות מראש: בהתאם להתקדמות ואספקה בפועל של מוצרים/שירותים ולא לפי תאריך כזה או אחר.

אפשר למצוא באינטרנט הסכמים לדוגמה עם מגוון רחב של בעלי מקצוע וחשוב לשים לב שאתם שומרים על הזכויות שלכם.

היא רצתה את הכסף

תשלום לספקים
הי,
רק חשוב לציין שהשיעור להמשך התהליך הוא לשלם לספקים לפי אבני בניין מוגדרות מראש: בהתאם להתקדמות ואספקה בפועל של מוצרים/שירותים ולא לפי תאריך כזה או אחר.

אפשר למצוא באינטרנט הסכמים לדוגמה עם מגוון רחב של בעלי מקצוע וחשוב לשים לב שאתם שומרים על הזכויות שלכם.
היא רצתה את הכסף
כמעט את הכל בהתחלה ...במקרה בעלי אמר שיקח זמן עד שיקבלו את הדף מידע לכן נתן את חצי מהסכום קצת יותר מאוחר אבל יוצא שאנחנו משלמים את הכל בעוד חודשים והעבודה מסתיימת אולי בעוד שנה.
שכחתי לציין ששלמנו להם גם עבור ליווי.
ואיך הם מקבלים דף מידע ומגישים תוכניות בעירייה אם אין רישום בפנקסי האדרכילות ותואר אדרכלית ומהנדס? (לבעל יש תעודת הנדסת חשמל אם זה בכלל הוא כי זה לא ממש אותו שם יכול להיות שהוא קיצר את השם שלו למשהו דומה).
הם באמת זוג מאוד נחמד ורואים שהם אנשים טובים....מעניין...
אני יסתכל בחוזים לאדרכלים וכיצד אנו אמורים לשלם ...לפחות נדע על הכסף שיש אצלה.
תודה ויום טוב.

גלמיש1

New member
כל ההתנהלות הזאת יחד עם השירבוט ברמה של ילד

היא רצתה את הכסף
כמעט את הכל בהתחלה ...במקרה בעלי אמר שיקח זמן עד שיקבלו את הדף מידע לכן נתן את חצי מהסכום קצת יותר מאוחר אבל יוצא שאנחנו משלמים את הכל בעוד חודשים והעבודה מסתיימת אולי בעוד שנה.
ואיך הם מקבלים דף מידע ומגישים תוכניות בעירייה אם אין רישום בפנקסי האדרכילות ותואר אדרכלית ומהנדס? (לבעל יש תעודת הנדסת חשמל אם זה בכלל הוא כי זה לא ממש אותו שם יכול להיות שהוא קיצר את השם שלו למשהו דומה).
תודה ויום טוב.
כל ההתנהלות הזאת יחד עם השירבוט ברמה של ילד
מעידים על הונאה. לא פחות. זה לא שרטוט, ואף איש מקצוע לא דורש את תשלום כל השכר מראש. אין דברים כאלה.
אני מציעה לך בחום לנתק מגע מהר ככל שניתן.
את צריכה להבין שאתם רק בתחילת הדרך. את לא צריכה ללמד אותה איך לתכנן או להציע לה פתרונות! זאת היא שצריכה להציע לך פתרונות טובים, ולהציע לך כמה סקיצות של חלופות אפשריות.
היא צריכה לדעת לתכנן, שלא לדבר על לשרטט בקנה מידה. (מה שיש כאן זה שירבוט ברמה של תלמיד חטיבה שקיבל שיעורי בית בשרטוט ...וגם היה מקבל מספיק בקושי)
היא צריכה לחתום מולכם על חוזה שבו מוגדרות כל העבודות והשרותים שהיא נותנת לכם, ואילו אתם משלמים לפי התקדמות התכנון בשלבים השונים (בין 4 ל 6 שלבים בד"כ).
אבל את חייבת להבין שגם אם תגיעו מחר לתכנית טובה (ואין סיכוי שזה יקרה ברמת החוסר מקצועיות כאן) זאת רק התחלת הפרויקט! מישהו יצטרך להכין לכם מפרטים ומכרז קבלנים. מישהו יצטרך לתת ליווי מקצועי של הבניה - מה שנקרא פיקוח עליון.
יש לכם עוד שנה שנתיים של פרויקט.

מה זה משנה שהגברת נחמדה ? בשביל זה אתם משלמים לה ? ולמהנדס כן/לא בעלה ?

אין דרך נחמדה להגיד את זה - תעזבו אותה , ועכשיו !
לפני שתבזבזו עוד זמן וכסף. ובעיקר לפני שתמצאו את עצמכם בתוך פרויקט כושל , עם עלויות נלוות עצומות בגלל תכנון לא מקצועי, כשלים וטעויות בלי סוף, ובלי ליווי מקצועי.

yabubi

New member
לא לשלם הכל לפני גמר העבודה

היא רצתה את הכסף
תודה ויום טוב.
לא לשלם הכל לפני גמר העבודה
לא לה ולא לאחרים. איזה מוטיבציה תהיה להם לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר?
עם כל בעלי המקצוע, תשמרו לפחות 30% לסוף העבודה.
גם אם יתווכחו איתכם.
&nbsp
סליחה, אבל מי שלוחץ ככה על הכסף עוד לפני שהתחיל לעבוד זה אומר שהוא לא עובד מהנשמה.
אני לא אדריכלית, אבל אני כן עצמאית בתחום אחר ועובדת עם קבלני משנה. מי שמציב לי רף כזה של תשלומים לא יקבל ממני עבודה...
&nbsp
&nbsp

LCX

New member
עכשיו כשאת מעלה את שרטוט המגרש...

תודה רבה לכל המגיבים
עכשיו כשאת מעלה את שרטוט המגרש...
זה הופך להיות הזוי עוד יותר.
תמקמו את ה"סקיצה" בתוך קווי הבניין ותבינו שאין חצר אחורית- אז לאן נפתח חלון הממ"ד? שירותי ההורים? יציאה לחצר אחורית?!
הבעל מהנדס חשמל...?! ואיך הוא ממלא את תפקיד הקונסטרוקטור בדיוק..?!

הסיפור נשמע חשוד מאוד. חשוד מדי.
מומלץ לעזוב מהר.

סקיצה קומת הכניסה

סקיצה ראשונית לקומת קרקע
זוג + 3 ילדים.
נשמח לשמוע את דעתך.
בתודה מראש.
סקיצה קומת הכניסה
הסקיצה מתוכננת ממש לא טוב נכנסים לבית מול הכניסות לחדרים, כלל אין פרטיות
בסלון מספר פתחים שלא משאירים אפיךו פינה אחת לישיבה
משקיעים כל כך הרבה בבנית בית גדול, קחו בעל מקצוע לתיכנון והתוצאה תהיה אחרת

מצב
הנושא נעול.
למעלה