הקלה באחוזי בניה ?

מצב
הנושא נעול.

oh711

New member
הקלה באחוזי בניה ?

הקלה באחוזי בניה ?
שלום,
רציתי לברר סוגיה כללית...
קראתי פעם שניתן לבקש הקלה ולהגדיל את שטחי הבנייה הקיימים... משהו שקשור ל 6% ?!
האם אני מבין נכון ... כלומר, נגיד ומדובר על בניית בית פרטי שהשטח העיקרי שמותר הוא 200 מר למשל ... האם ניתן לבקש הקלה ולהגדיל את הנ״ל ?
מישהו יכול לעשות לי סדר ?
תודה.

הקלה של 6%

הקלה באחוזי בניה ?
שלום,
רציתי לברר סוגיה כללית...
קראתי פעם שניתן לבקש הקלה ולהגדיל את שטחי הבנייה הקיימים... משהו שקשור ל 6% ?!
האם אני מבין נכון ... כלומר, נגיד ומדובר על בניית בית פרטי שהשטח העיקרי שמותר הוא 200 מר למשל ... האם ניתן לבקש הקלה ולהגדיל את הנ״ל ?
מישהו יכול לעשות לי סדר ?
תודה.
הקלה של 6%
רק במבנים שמתבססים על תכניות, שאושרו או הופקדו לפני 1.8.89 ניתן לבקש הקלה של 6% מעבר לזכויות המותרות בתכנית. כלומר אם על סמך התכנית אתה יכול לבנות בית בשטח של 200 מ"ר אזי לאחר אישור ההקלה תוכל לבנות 212 מ"ר, וזאת רק במידה והתכנית (התב"ע) אושרה או הופקדה לפני 1.8.89.

oh711

New member
תודה ...

הקלה של 6%
רק במבנים שמתבססים על תכניות, שאושרו או הופקדו לפני 1.8.89 ניתן לבקש הקלה של 6% מעבר לזכויות המותרות בתכנית. כלומר אם על סמך התכנית אתה יכול לבנות בית בשטח של 200 מ"ר אזי לאחר אישור ההקלה תוכל לבנות 212 מ"ר, וזאת רק במידה והתכנית (התב"ע) אושרה או הופקדה לפני 1.8.89.
תודה ...
אז אני מבין שתוכנית שהופקדה לאחר המועד הנ״ל לא זכאית להקלה ... ואחוזי הבניה ישארו בעינם לפי התוכנית הקובעת ללא סייגים או ההקלות ?

במידה וישנן הקלות הן תופענה בתב"ע הרלוונטית

תודה ...
אז אני מבין שתוכנית שהופקדה לאחר המועד הנ״ל לא זכאית להקלה ... ואחוזי הבניה ישארו בעינם לפי התוכנית הקובעת ללא סייגים או ההקלות ?
במידה וישנן הקלות הן תופענה בתב"ע הרלוונטית

אכן- 6% משטח המגרש. תודה על התיקון

תיקון טעות של זוהר
ההקלה היא של תוספת 6% משטח המגרש !!! ולא מהשטח המותר לבניה …
אכן- 6% משטח המגרש. תודה על התיקון

מצב
הנושא נעול.
למעלה