התייעצות

מצב
הנושא נעול.
התייעצות

התייעצות
קנינו מגרש 280 דונם. באיזור פ"ת. אנחנו זוג בני 45-50 ושלוש ילדים בגיל 12.10.9.
כרגע אנחנו גרים בדירה שכורה שבקומת קרקע יש 2 חדרים ילדים וכו' והחדר הורים בקומה השנייה כולל מרפסת מאוד נוח ועונה לדרישות שלנו כאשר רוצים שקט עולים למעלה וכאשר נמצאים למטה ניתן לראות האם הילדים מכינים שיעורים ומה בעצם כל אחד עושה ובין לבין אני יכולה לעשות דברים במטבח ובסלון.
ולמה אני מספרת את כל זה הלכנו לאדריכלית שהיא גם מעצבת והיא אמרה שנעשה במגרש שקנינו בקומת קרקע יחידת הורים גדולה, סלון, מטבח + אי, ממ"ד שירותים אורחים+מקלחת ופינת אוכל.
ובקומה השנייה 3 חדרים ילדים כך שבעתיד נוכל גם לפצל את הבית ולתת לאחד הילדים לגור למעלה. וגם חשיבה לעתיד שהחדר שלנו כבר למטה.
השאלה האם כדאי?מה שמפריע לי זה היכולת להיות נגישה למה שהילדים עושים ובבוקר לראות שכיבו אורות מזגנים וכו'.
שאלה שנייה בתוך השטח הקטן יחסית בעלי רוצה לבנות בריכה, האם ידוע לכם מה עלות אחזקה חודשית של בריכה? והאדרכלית הציעה לעשות בריכה שנסגרת על ידי תריס/משטח שבזמן שזה סגור ניתן להשתמש בתור פינת ישיבה.
אין לי עדין סקיצה של האדרכלית שולחת קוי בנייה שבעלי עשה מקווה שזה יעזור.
בתודה מראש על התשובות.
לא מצליחה לעלות את הסרטוט מקווה בהמשך סה"כ ניתן לבנות בקומת קרקע 120.
ובצמוד לנו יש שותפה שגם היא בונה על 280 דונם

AlonPe

New member
לא רואה10

התייעצות
כרגע אנחנו גרים בדירה שכורה שבקומת קרקע יש 2 חדרים ילדים וכו' והחדר הורים בקומה השנייה כולל מרפסת מאוד נוח ועונה לדרישות שלנו כאשר רוצים שקט עולים למעלה וכאשר נמצאים למטה ניתן לראות האם הילדים מכינים שיעורים ומה בעצם כל אחד עושה ובין לבין אני יכולה לעשות דברים במטבח ובסלון.
ולמה אני מספרת את כל זה הלכנו לאדריכלית שהיא גם מעצבת והיא אמרה שנעשה במגרש שקנינו בקומת קרקע יחידת הורים גדולה, סלון, מטבח + אי, ממ"ד שירותים אורחים+מקלחת ופינת אוכל.
ובקומה השנייה 3 חדרים ילדים כך שבעתיד נוכל גם לפצל את הבית ולתת לאחד הילדים לגור למעלה. וגם חשיבה לעתיד שהחדר שלנו כבר למטה.
השאלה האם כדאי?מה שמפריע לי זה היכולת להיות נגישה למה שהילדים עושים ובבוקר לראות שכיבו אורות מזגנים וכו'.
שאלה שנייה בתוך השטח הקטן יחסית בעלי רוצה לבנות בריכה, האם ידוע לכם מה עלות אחזקה חודשית של בריכה? והאדרכלית הציעה לעשות בריכה שנסגרת על ידי תריס/משטח שבזמן שזה סגור ניתן להשתמש בתור פינת ישיבה.
בתודה מראש על התשובות.
לא רואה10

קשה להתייחס למה שלא רואים

מוכרח לציין, לשאול (יותר נכון את צריכה לשאול את עצמך ואותה)
האם ה-אדריכלית שלך היא - גם מעצבת? או שהיא רק מעצבת?
לגמרי אין לי שומדבר נגד מעצבים/ות! אבל חשוב להבין שתכנון אדריכלי של בית, צריך להיעשות על ידי אדריכל/ית ולא על ידי "מעצב/ת"!.

אבל על פניו ככה בעל פה, הגישה שלכם ושלה, נראית כמו גישה נכונה - להסתכל על צורת החיים שלכם כרגע, לקחת מה שטוב ומתאים, ולהשאיר מאחור את מה שמפריע.

תעלי תכנית ואפשר יהיה להתייחס יותר לעומק.

במגרש של 280 מ"ר רצוי ליצור תכנון מאוזן בין הקומות

התייעצות
בתודה מראש על התשובות.
במגרש של 280 מ"ר רצוי ליצור תכנון מאוזן בין הקומות
שלום לך וברוכה השבה!
בואי נתחיל בזה שמגרש של 280 מ"ר הוא מגרש קטן מאוד. אם תבנו 120 מ"ר בקומת הקרקע למעשה אתם "מחסלים" את המגרש. אם תוסיפו בריכת שחייה לא ישאר לכם כמעט שטח לגינה (רק רצועות צרות) וכדי לשבת בגינה באמת תזדקקו לכיסוי עבור הבריכה
.
עבור מגרש בגודל שלכם התכנון הנכון הוא ליצור איזון בין שטח קומת הקרקע והקומה העליונה. דהיינו לבנות בקומת הקרקע את כל הפונקציות הציבוריות (סלון, מטבח וכו'...) ממ"ד מרווח, שירותי אורחים ומקלחת. בקומה העליונה לרכז את חדרי השינה כולל חדר ההורים. כך יישאר לכם שטח גינה משמעותי יותר ותוכלו גם להותיר מקום לבריכה במידה ותרצו בכך. אגב, גם אם תחליטו לוותר על בניית הבריכה עדיין ההמלצה הזו עומדת בעינה.
אם תחליטו לבנות בקומת הקרקע את כל הפונקציות הציבוריות וגם את חדרי השינה של הילדים, ובקומה העליונה יהיה חדר שינה בודד (עבורך ועבור בן זוגך) מקלחת וחדר ארונות ... אז מה תקבלו? קומת קרקע עמוסה וצפופה בצמוד לגינונת קטנטונת. לעומת זאת בקומה העליונה חדר אחד ולידו גג עצום וחשוף בשטח של כ-100 מ"ר? אין בתכנון הזה שום היגיון...
זו המלצתי עבורך. אם יש לך תכניות מעודכנות הכוללות תכנית העמדה בשטח עצמו אשמח לראות

מצב
הנושא נעול.
למעלה