כיווני אויר

מצב
הנושא נעול.
כיווני אויר - שאלה נוספת בבקשה

כיווני אויר - בבקשה עזרו לי להחליט
שלום. ותודה רבה עבור התשובות.
אני צריכה להחליט בין שתי הדירות ולא מצליחה להגיע להחלטה.
שתיהן נמצאות באותו בניין בן שש קומות.בזכרון יעקב.
המזרחית קומה ראשונה. יותר גדולה בעשר מטר בערך ועם מחסן של ארבע מטר. ( בערך 117 מטר) אבל היא פונה לכביש. שצמוד אליו מרכז מסחרי של השכונה וגן שעשועים. ויש בו תנועה מתמדת.
המערבית פונה לשדרה פנימית ושקטה. שבנויים שם רק קוטג'ים. נמוכים. ממוקמת בקומה שניה. אבל היא כ 108 מטר .
שתי הדירות עולות אותו הדבר ושתיהן לא מושקעות בכלל . אשמח לעצה. גם מבחינת ערך הדירה בגלל הקרבה לכביש.
תודה רבה רבה
זוהר תודה רבה עבור התשובה לגבי הכיוונים. יש לי עוד דירה שאני מתלבטת.
הסלון והחדרים פונים למערב. והממד לדרום.
איך הכיוונים פה. האם הדירה מאווררת?
והאם זה שיש עוד כיוון בחלל הסלון. שהוא חלון במטבח עוזר? למרות שהוא יוצא לפינת כביסה די סגורה
תודה רבה
( הקובץ המצורף זה צפון מערב. הדירה שלי זה דרום מערב)

כיווני אויר

כיווני אויר
שלום רב
דירה שנמצאת בקומה ראשונה בזכרון יעקב.
הסלון והמטבח פונים רק למזרח. ושאר החדרים לצפון. אני חוששת שתהיה חמה בגלל המזרח. והכיוון האחד.
אשמח לחוות דעתך

אי אפשר לענות לך על כך בוודאות מבלי להכיר את הסביבה

זוהר תודה רבה עבור התשובה לגבי הכיוונים. יש לי עוד דירה שאני מתלבטת.
הסלון והחדרים פונים למערב. והממד לדרום.
איך הכיוונים פה. האם הדירה מאווררת?
והאם זה שיש עוד כיוון בחלל הסלון. שהוא חלון במטבח עוזר? למרות שהוא יוצא לפינת כביסה די סגורה
תודה רבה
( הקובץ המצורף זה צפון מערב. הדירה שלי זה דרום מערב)
אי אפשר לענות לך על כך בוודאות מבלי להכיר את הסביבה
נכון שצד מערב הוא הצד שממנו מנשבות רוחות (מערב וצפון מערב), אבל מבלי להכיר את סביבת המגורים בה ממוקמת הדירה לא ניתן לענות בוודאות האם הדירה תהיה מאווררת. באיזו קומה הדירה ממוקמת? האם היא נמצאת באזור שמוגן מרוחות או אזור חשוף? האם יש מולה בנינים גבוהים שחוסמים את משבי הרוח? מבלי לדעת ולהכיר את הסביבה הגיאוגרפית והסביבה הבנויה לא ניתן לענות על שאלתך.
אבל שוב- אני לא ממש מבינה מדוע את מאוד מתעמקת בשאלת כיווני הרוח של הדירה ופחות בתכנון הפנימי שלה. מאחר וניתן כיום לשלוט בטמפרטורה בבית וליצור בו משבי רוח נעימים בצורה מלאכותית, ההתמקדות בשאלה זו היא מעט חסרת טעם בעיני. קודם כל כדאי לבחור את הדירה האולטימטיבית עבורך ואז להתייחס לשאלת כיווני האוויר שלה.

סיבות אחרות לדאגה

כיווני אויר
שלום רב
הסלון והמטבח פונים רק למזרח. ושאר החדרים לצפון. אני חוששת שתהיה חמה בגלל המזרח. והכיוון האחד.
אשמח לחוות דעתך
סיבות אחרות לדאגה
היי,
בחודשי הקיץ תתכן קרינת שמש מכיוון מזרח עד משהו כמו 11-12 בבוקר (תלוי בזווית המדוייקת אליה מופנית החזית).
פרגולה בכיוון מזרח (אם ניתן ליישם) עשויה לצמצם את הבעיה ולמנוע קרינה החל מ-9:30 (תלוי בגדול הפרגולה וגודל המפתח), כשלפני שעה זו הקרינה פחות משמעותית.
הבעיה האמיתית (לדעתי) בדירה היא שאין פתחים לכיוון דרום (מה שכמעט ימנע חימום טבעי בחורף) ולכיוון מערב (מה שלא יאפשר בריזה בקיץ).

גם אני גרה בדירה עם אותם כיווני אוויר

כיווני אויר
שלום רב
אשמח לחוות דעתך
גם אני גרה בדירה עם אותם כיווני אוויר

גם אני גרה בקומה ראשונה בדירה עם אותם כיווני אוויר- הסלון פונה למזרח והחדרים לכיוון צפון.
אין ספק שלא מדובר בדירה מאווררת ואין בה כמעט בכלל משבי רוח. אבל בעיני זו לא סיבה לפסול דירה במידה והיא משקיפה למשל על נוף יפה, או אם יש לה יתרונות אחרים, כגון: סביבת מגורים מועדפת.
אני פתרתי את בעיית האיוורור על ידי התקנת מאוורר תקרה בסלון וכמובן שבחודשי הקיץ המזגן עובד הרבה שעות- אבל כמו שאומרים "זה מה יש", והתפשרתי על כיווני האוויר שלה כי היו לה יתרונות אחרים.
הדירה שאת מציגה כאן מבחינת התכנית (סידור החדרים) היא לחלוטין סבירה, ואם היא גם עונה על צרכים אחרים שלכם כגון: מחיר, נוף, סביבת מגורים וכדומה, לא הייתי פוסלת אותה בשל כיווני האוויר שלה.

כיווני אויר
שלום רב
אשמח לחוות דעתך
המזרחית קומה ראשונה. יותר גדולה בעשר מטר בערך ועם מחסן של ארבע מטר. ( בערך 117 מטר) אבל היא פונה לכביש. שצמוד אליו מרכז מסחרי של השכונה וגן שעשועים. ויש בו תנועה מתמדת.
המערבית פונה לשדרה פנימית ושקטה. שבנויים שם רק קוטג'ים. נמוכים. ממוקמת בקומה שניה. אבל היא כ 108 מטר .
שתי הדירות עולות אותו הדבר ושתיהן לא מושקעות בכלל . אשמח לעצה. גם מבחינת ערך הדירה בגלל הקרבה לכביש.
תודה רבה רבה

את יכולה להוסיף מעט פרטים על משפחתך?

תודה רבה רבה
את יכולה להוסיף מעט פרטים על משפחתך?
הי רוני
האם את יכולה להוסיף מעט פרטים על עצמך ומשפחתך, כגון: מי עומד לעבור לדירה? האם אתם נוהגים לארח? האם חשוב לך שהחלל המרכזי יהיה מרווח (סלון-מטבח-פינת אוכל) או שחשוב לך יותר שחדרי השינה יהיו גדולים? האם הכביש אליו פונה הדירה המזרחית הינו כביש סואן? האם יש גינה בקדמת הבית? האם מדובר בדירות קיימות או בדירות קבלן חדשות? כל פרט רלוונטי שתוסיפי, יסייע לתת לך תשובה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה