מסתור הכביסה עדכון ושאלה

מצב
הנושא נעול.

יוסיזיו

New member
מסתור הכביסה עדכון ושאלה

מסתור הכביסה עדכון ושאלה
לאחר כחודשיים שהנושא מסתור הכביסה והשלבי הסתרה עלה כאן הדיירים פנו לעירייה בנושא היתר הבניה שניתן וכן לקבלן עצמו הגיעו התשובות.
העיריה טוענת שאין היא מתערבת בנושא למרות שהיא אישרה את הבנין בצורה זו.
הקבלן מצידו הוציא מכתב מעו"ד שאין לשנות את פני המסתור אלא עם אישור ועד הבנין ובשורה נוספת נכתב שאין לשנות את המצב הנוכחי.
אגב ועד הבנין הוא עצמו שכן יש לו מספר רב של דירות להשכרה בבנין.
בקיצור מילכוד ואי אפשרות להפעלת המזגן, מה אפשר לעשות??

האם ועד הבית מוכן לשנות את פני המסתור?

מסתור הכביסה עדכון ושאלה
לאחר כחודשיים שהנושא מסתור הכביסה והשלבי הסתרה עלה כאן הדיירים פנו לעירייה בנושא היתר הבניה שניתן וכן לקבלן עצמו הגיעו התשובות.
העיריה טוענת שאין היא מתערבת בנושא למרות שהיא אישרה את הבנין בצורה זו.
הקבלן מצידו הוציא מכתב מעו"ד שאין לשנות את פני המסתור אלא עם אישור ועד הבנין ובשורה נוספת נכתב שאין לשנות את המצב הנוכחי.
אגב ועד הבנין הוא עצמו שכן יש לו מספר רב של דירות להשכרה בבנין.
בקיצור מילכוד ואי אפשרות להפעלת המזגן, מה אפשר לעשות??
שאלה נוספת: האם אתם היחידים שיש להם בעיה עם הדבר או גם דיירים אחרים?

יוסיזיו

New member
ועד הבית נשלט על ידי הקבלן מאחר וברשותו כמחצית הדירות

שאלה נוספת: האם אתם היחידים שיש להם בעיה עם הדבר או גם דיירים אחרים?
להשכרה.
במכתב עו"ד הקבלן הוא כותב : ואפילו עם ועד הבית יתן אישור הקבלן מסרב ומתנגד לכל שינוי אז מה קורה כאן?? סתירה מהותית.
הדירה שייכת להורי כלתי ואני התקנתי את המערכת במקום.
היות וזו דירה של 6 חדרים ומתגוררים בה רק זוג ושאינם צריכים את כל החדרים בפעולה יום יומית ומסתור הכביסה קטן מאד הבחירה היא במערכת מיני VRF שהחברה היבואנית ונותנת השרות מגיעה למקום להפעלה והתריעה על הבעיה וסירובה להפעיל את המערכת במצב מסתור הכביסה.
אגב גם בעת מסירת הדירה מהקבלן הבעיה הועלתה והקבלן הבטיח לרווח את השלבים בכתב אבל זה רק עד לקבלת מלוא התשלום.
התרוץ שלו וגם במכתב העו"ד הוא שאם יהיה מרווח גדול יכנסו יונים למסתור.
בכל הבתים מסביב מסתורי כביסה רגילים ותקינים עם שלבים עם רווח גדול ו.. אין יונים.
יתר הדירות מזגנים מיני מרכזיים רגילים שהחברות לא מגיעות למקום ובודקות את הנושא ואם הן היו מגיעות אז גם הן היו פוסלות את המיסתור.
הוצאתי מהחברות הללו מכתב רשמי שהמצב איננו תקין ואי אפשר להפעיל כל מזגן בתנאים הללו במקביל למכתב מחברת ה VRF.
איך העיריה שנותנת לקבלן היתר בניה וחלק בתוכניות הבניה נוגע גם למסתורי הכביסה והנראות של אמצעי ההסתרה מתנערת לחלוטין כיום מהבעיה שהבסיס התכנון איננו לפי התקן, אה ,שכחתי אנו חיים בישראל הכל קומבינה.

באמת מצב מתסכל

להשכרה.
במכתב עו"ד הקבלן הוא כותב : ואפילו עם ועד הבית יתן אישור הקבלן מסרב ומתנגד לכל שינוי אז מה קורה כאן?? סתירה מהותית.
היות וזו דירה של 6 חדרים ומתגוררים בה רק זוג ושאינם צריכים את כל החדרים בפעולה יום יומית ומסתור הכביסה קטן מאד הבחירה היא במערכת מיני VRF שהחברה היבואנית ונותנת השרות מגיעה למקום להפעלה והתריעה על הבעיה וסירובה להפעיל את המערכת במצב מסתור הכביסה.
אגב גם בעת מסירת הדירה מהקבלן הבעיה הועלתה והקבלן הבטיח לרווח את השלבים בכתב אבל זה רק עד לקבלת מלוא התשלום.
בכל הבתים מסביב מסתורי כביסה רגילים ותקינים עם שלבים עם רווח גדול ו.. אין יונים.
יתר הדירות מזגנים מיני מרכזיים רגילים שהחברות לא מגיעות למקום ובודקות את הנושא ואם הן היו מגיעות אז גם הן היו פוסלות את המיסתור.
הוצאתי מהחברות הללו מכתב רשמי שהמצב איננו תקין ואי אפשר להפעיל כל מזגן בתנאים הללו במקביל למכתב מחברת ה VRF.
איך העיריה שנותנת לקבלן היתר בניה וחלק בתוכניות הבניה נוגע גם למסתורי הכביסה והנראות של אמצעי ההסתרה מתנערת לחלוטין כיום מהבעיה שהבסיס התכנון איננו לפי התקן, אה ,שכחתי אנו חיים בישראל הכל קומבינה.
באמת מצב מתסכל

בקרוב הקיץ יגיע ואיתו תגענה כל מחאותיהם של הדיירים כולל שוכרי הדירות של ועד הבית, לשיא. אני מניחה שיימצא פתרון, שאם לא כן תאלצו בוודאי להחליף את המסתור מיוזמתכם תוך השתת עלויות ההחלפה על הקבלן.
אגב, "בעיית היונים" כמובן שהינה תרוץ עלוב, שכן קיימות היום רשתות שקופות שמותחים על גבי המסתורים והן מונעות את כניסת היונים למסתור.

לדעתי יש תקן לגודל מסתור

להשכרה.
לדעתי יש תקן לגודל מסתור
תבדוק אם הם עומדים בתקן
ובמידה ולא יש לך עילה כנגד הקבלן
ככה עשיתי לפני 10 בדירה שלי שלא היה מספיק מקום במסתור לשים מנוע בצורה תיקנית
הקבלן נתן לי זיכוי כספי והעלה על חשבונו את המנוע לגג כולל עלות הצנרת

יוסיזיו

New member
אין תקן למסתור כביסה וכאן מדובר על ההסתרה של המסתור שאין

לדעתי יש תקן לגודל מסתור
תבדוק אם הם עומדים בתקן
ובמידה ולא יש לך עילה כנגד הקבלן
ככה עשיתי לפני 10 בדירה שלי שלא היה מספיק מקום במסתור לשים מנוע בצורה תיקנית
הקבלן נתן לי זיכוי כספי והעלה על חשבונו את המנוע לגג כולל עלות הצנרת
אין תקן למסתור כביסה וכאן מדובר על ההסתרה של המסתור שאין
תקן מחייב אלא מילים סתמיות שיש לאפשר מעבר אויר חופשי.
בנתיים התקבל בכתב מכתב מהעיריה שהם לא מתעסקים בענין זה.
מענין כי כדי לקבל אישור בניה צריך לעבור דרך ארוכה כולל התאמה לתקנים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה