היי- חוות דעתכם בבקשה בתכנון קומת קרקע בית פרטי

מצב
הנושא נעול.

גלמיש1

New member
צר לי אבל לדעתי זה לא ממש מתקדם לשום מקום.

בהמשך להערות של השרשור מעלה מזוהר וגלמיש1
צירפתי את התוכנית החדשה להערותיכם המוערכות, מקווה שכעת יעילה יותר ומתאימה לתוכניות המגרש\בית
השינויים העיקריים מהפעם האחרונה:
ויתור על חדר עבודה וחדר ילדים בקרקע והעתקה שלהם לקומה העליונה
החלפה בכיוונים בין המטבח לסלון
שירותי אורחים עברו לאיזור המדרגות
צמצום תכסית הבית ע"ג המגרש + הגדלת שטח בנוי בקומה העליונה
זהו..
תודה גדולה בפעם ה-100 על העזרה והחוות דעת שלכן
אין לי כח לעבור על כל טעויות התכנון החדשות פה- אז אתיחס רק לנקודות שכבר דנו בהן ולא השתפרו כלל:
1. עדיין אין תכנית הבית על המגרש!!!!!!!!!!!!
&nbsp
2. ההתעלמות מקנה מידה שזוהר כבר העירה עליה (מושבים בסלון בגודל הכיריים כ 70X70) זה פשוט מייצר אשליה של גודל ולא מאפשר הבנת החללים.
ומבחינת הסלון - הספה עומדת עם גבה אל המדרגות, בלי קיר - זה ממש גרוע. תחושה לא נעימה שהרגליים מאחור הן בגובה הראש שלך היושב על הספה. בניקוי המדרגות המים ירדו על הספה, וכו. צריך קיר בגב הספה, ושיהיה ארוך יותר מהספה...
&nbsp
3. החלונות היחידים שצופים לנוף הירוק הפתוח למטה (מערב) הם: במטבח דוקא משני צידי הכיור (ואם כבר אז למה לא מעל הכיור - איפה שבאמת עומדים ומסתכלים?) ככה שלא ממש יראו דרכם נוף משום מקום. ובנוסף מ: שרותי אורחים, אמבטיה (זה דוקא נחמד חלון לנוף באמבט אלא שמאחר וכנראה ממש ליד יעבור שביל הגישה לבית שלכם - אז מן הסתם החלון יהיה חלבי ואטום למבט) מחדר ארונות
ומחדר הורים. עכשיו תגיד שבחדר הורים דוקא כיף שיש נוף ! וזה נכון. אבל אצלכם אין! למה? כי המיטה מוצבת עם הגב לחלון הזה עם הנוף, שהוא גם בנוסף היחיד בחדר
ובכלל -חלון שהוא מעל מיטה זוגית (עם גב מיטה) ו/או שיש - הוא חלון שמתחיל גבוה ולכן לא רואים ממנו נוף אלא אם ממש עומדים לידו.
ככה שלסיכום - שוב לא תהנו מהנוף הירוק.
&nbsp
4. טוב שהצרחתם (עשיתם הצרחה) את הסלון והמטבח - אבל בצורה הנוכחית שוב לא הרווחתם מזה ממש. כי מהסלון רואים.... מסך טלויזיה ושולחן אוכל באורך 3 מטר???
(שולחן יאה לבית אחוזה סקוטי מפואר).
מהמטבח - אין עכשיו בכלל חלון לגינה האחורית/לדרום.
לחדר מדרגות אין בכלל חלון, למרות שיכול לקבל בקומה השניה.
וכו.
&nbsp
5. אין שום התיחסות לכיווני השמש! חלונות ענקיים למערב (כאמור לעי"ל מח.הורים למשל או חדרי הילדים למעלה) שייצרו בעיה קשה של חום וסינוור. פתחים ענקיים לדרום - אבל ללא הצללה מתאימה. אם לא יקבלו פתרון הצללה מעליהם יהפכו את הבית לחממה.
&nbsp
6. חדרי הרחצה שלכם מתוכננים בעיקביות באופן גרוע במיוחד, וללא כל הצדקה (לא שיש אי פעם הצדקה לתכנון גרוע) שכן הם גדולים ומרווחים.
&nbsp
אבל הנה שתי נקודות אור :
הכניסה עכשיו לא לתוך הסלון, ואפילו לא לתוך המטבח. יתרון.
התכנון הכללי למעלה לא רע בכלל. ובפרט שהצלחתם להכליל בו פיר כביסה.
&nbsp
שורה תחתונה שלי - זה מתיש לחזור ולעבור על תכנית אחת אחרי השינה שחוזרות על אותן טעויות. כמו שכתבתי לעי"ל - אם לא תשנה גישה מול המתכנן (או תחליף מתכנן...) לא תקבל פה תכנית טובה. כל עוד הוא מייצר וריאציות בשלוף ולא מתוך התיחסות רצינית - זה לא יתקדם.
העצה שלי אלייך - תעבור שוב על כל ההערות שלנו , מהתחלה! תעשה רשימה של כל ההערות העקרוניות ודרוש מהמתכנן שלך שישקיע את הזמן והמאמץ עד שיוציא תכנית עם מענה לכל הנ"ל. אולי אז משהו יזוז....
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

nuzzz

New member
בוקר טוב גלמיש1 ונוכחים- תודה על ההערות

אין לי כח לעבור על כל טעויות התכנון החדשות פה- אז אתיחס רק לנקודות שכבר דנו בהן ולא השתפרו כלל:
1. עדיין אין תכנית הבית על המגרש!!!!!!!!!!!!
&nbsp
2. ההתעלמות מקנה מידה שזוהר כבר העירה עליה (מושבים בסלון בגודל הכיריים כ 70X70) זה פשוט מייצר אשליה של גודל ולא מאפשר הבנת החללים.
ומבחינת הסלון - הספה עומדת עם גבה אל המדרגות, בלי קיר - זה ממש גרוע. תחושה לא נעימה שהרגליים מאחור הן בגובה הראש שלך היושב על הספה. בניקוי המדרגות המים ירדו על הספה, וכו. צריך קיר בגב הספה, ושיהיה ארוך יותר מהספה...
&nbsp
3. החלונות היחידים שצופים לנוף הירוק הפתוח למטה (מערב) הם: במטבח דוקא משני צידי הכיור (ואם כבר אז למה לא מעל הכיור - איפה שבאמת עומדים ומסתכלים?) ככה שלא ממש יראו דרכם נוף משום מקום. ובנוסף מ: שרותי אורחים, אמבטיה (זה דוקא נחמד חלון לנוף באמבט אלא שמאחר וכנראה ממש ליד יעבור שביל הגישה לבית שלכם - אז מן הסתם החלון יהיה חלבי ואטום למבט) מחדר ארונות
ומחדר הורים. עכשיו תגיד שבחדר הורים דוקא כיף שיש נוף ! וזה נכון. אבל אצלכם אין! למה? כי המיטה מוצבת עם הגב לחלון הזה עם הנוף, שהוא גם בנוסף היחיד בחדר
ובכלל -חלון שהוא מעל מיטה זוגית (עם גב מיטה) ו/או שיש - הוא חלון שמתחיל גבוה ולכן לא רואים ממנו נוף אלא אם ממש עומדים לידו.
ככה שלסיכום - שוב לא תהנו מהנוף הירוק.
&nbsp
4. טוב שהצרחתם (עשיתם הצרחה) את הסלון והמטבח - אבל בצורה הנוכחית שוב לא הרווחתם מזה ממש. כי מהסלון רואים.... מסך טלויזיה ושולחן אוכל באורך 3 מטר???
(שולחן יאה לבית אחוזה סקוטי מפואר).
מהמטבח - אין עכשיו בכלל חלון לגינה האחורית/לדרום.
לחדר מדרגות אין בכלל חלון, למרות שיכול לקבל בקומה השניה.
וכו.
&nbsp
5. אין שום התיחסות לכיווני השמש! חלונות ענקיים למערב (כאמור לעי"ל מח.הורים למשל או חדרי הילדים למעלה) שייצרו בעיה קשה של חום וסינוור. פתחים ענקיים לדרום - אבל ללא הצללה מתאימה. אם לא יקבלו פתרון הצללה מעליהם יהפכו את הבית לחממה.
&nbsp
6. חדרי הרחצה שלכם מתוכננים בעיקביות באופן גרוע במיוחד, וללא כל הצדקה (לא שיש אי פעם הצדקה לתכנון גרוע) שכן הם גדולים ומרווחים.
&nbsp
אבל הנה שתי נקודות אור :
הכניסה עכשיו לא לתוך הסלון, ואפילו לא לתוך המטבח. יתרון.
התכנון הכללי למעלה לא רע בכלל. ובפרט שהצלחתם להכליל בו פיר כביסה.
&nbsp
שורה תחתונה שלי - זה מתיש לחזור ולעבור על תכנית אחת אחרי השינה שחוזרות על אותן טעויות. כמו שכתבתי לעי"ל - אם לא תשנה גישה מול המתכנן (או תחליף מתכנן...) לא תקבל פה תכנית טובה. כל עוד הוא מייצר וריאציות בשלוף ולא מתוך התיחסות רצינית - זה לא יתקדם.
העצה שלי אלייך - תעבור שוב על כל ההערות שלנו , מהתחלה! תעשה רשימה של כל ההערות העקרוניות ודרוש מהמתכנן שלך שישקיע את הזמן והמאמץ עד שיוציא תכנית עם מענה לכל הנ"ל. אולי אז משהו יזוז....
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
חלקם ה\יתקבלו לשינוי וחלקם עם הסבר מטה

קנה מידה לתוכניות- אבקש מהמשרד להפיק כזו
קיר חוצץ בין הסלון למדרגות- תודה על הרעיון, ייושם בתוכנית הבאה+תוספת החלון במדרגות העולות לגג
חלון המטבח מעל הכיור- במודע אין חלון מעל הכיור ע"מ שיהיה ניתן לעבוד עם מגוב(מנגנון ייבוש כלים אם לא טעיתי בהגייה) מעל הנקודת השטיפה העיקרית
השולחן כמובן יקטן
(מפגש פורום ראשון יהיה מסביב לשולחן המקורי...)
הצללות מפני השמש יהיו לכל החלונות (מרקיזות בעיקר) כולל זכוכית כפולה עם תריס פנימי בנוסף
לגבי התכנון הלקוי באופן קבוע של המקלחות- מה לדעתך\כם אפשר לעשות אחרת?

גלמיש1

New member
לגבי

חלקם ה\יתקבלו לשינוי וחלקם עם הסבר מטה

קנה מידה לתוכניות- אבקש מהמשרד להפיק כזו
קיר חוצץ בין הסלון למדרגות- תודה על הרעיון, ייושם בתוכנית הבאה+תוספת החלון במדרגות העולות לגג
חלון המטבח מעל הכיור- במודע אין חלון מעל הכיור ע"מ שיהיה ניתן לעבוד עם מגוב(מנגנון ייבוש כלים אם לא טעיתי בהגייה) מעל הנקודת השטיפה העיקרית
השולחן כמובן יקטן
(מפגש פורום ראשון יהיה מסביב לשולחן המקורי...)
הצללות מפני השמש יהיו לכל החלונות (מרקיזות בעיקר) כולל זכוכית כפולה עם תריס פנימי בנוסף
לגבי התכנון הלקוי באופן קבוע של המקלחות- מה לדעתך\כם אפשר לעשות אחרת?
לגבי
&nbsp
לגבי ענין כיווני השמש והפתחים : "הצללות מפני השמש יהיו לכל החלונות (מרקיזות בעיקר) כולל זכוכית כפולה עם תריס פנימי בנוסף..."
עוד דוגמה להתיחסות מחופפת! מרקיזות זה פתרון של אין ברירה בדירות. בכל מקרה אין שום טעם במרקיזות על כל החלונות כי ממזרח ומערב השמש נמוכה מדי ומצפון אין צורך בהצללה כלל. ותריס פנימי טוב נגד סינוור אבל לא נגד אפקט חממה כי הוא מאפשר לשמש לחדור את הזכוכית ועוצר את האור רק אחר כך.
&nbsp
לגבי התכנון הלקוי - אפשר בהחלט לעשות אחרת . קוראים לזה - תכנון טוב. וזה עולה זמן וכסף.
&nbsp
&nbsp

nuzzz

New member
יש פער בין התפיסה שלי לדעות בפורום לבין תפיסתך

לגבי
&nbsp
לגבי ענין כיווני השמש והפתחים : "הצללות מפני השמש יהיו לכל החלונות (מרקיזות בעיקר) כולל זכוכית כפולה עם תריס פנימי בנוסף..."
עוד דוגמה להתיחסות מחופפת! מרקיזות זה פתרון של אין ברירה בדירות. בכל מקרה אין שום טעם במרקיזות על כל החלונות כי ממזרח ומערב השמש נמוכה מדי ומצפון אין צורך בהצללה כלל. ותריס פנימי טוב נגד סינוור אבל לא נגד אפקט חממה כי הוא מאפשר לשמש לחדור את הזכוכית ועוצר את האור רק אחר כך.
&nbsp
לגבי התכנון הלקוי - אפשר בהחלט לעשות אחרת . קוראים לזה - תכנון טוב. וזה עולה זמן וכסף.
&nbsp
&nbsp
ציטוט מהדף הראשי:
"פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום."

הבהרה:
לא ביקשתי שתגישי במקום המהנדס את התוכניות לעירייה ולא תקדישי זמן למקם את התוכניות ע"ג המגרש לדוגמה.
ברור לי באופן מוחלט שאת לא צריכה\חייבת לענות לשאלות ולהקדיש לי זמן- עברתי על השרשור עד כה ולמעט טיפ בודד, יש רק "מה לא" וכמה שהמהנדס חפיפניק ולא מבין את העבודה. לכן לדעתי זה פספוס אישי ושל הפורום כבמה ציבורית והאפשרות של כולם להחשף לידע, עיצוב והחשיבה השונה שלך.
שוב, הבחירה במהנדס עתידי תלוייה בהרבה גורמים ואחת מהם היא הרעיונות שיש בתוכניות שמעלים בפורום לאורך הדרך.(וגלשתי לארכיון הפורום שנה אחורה וברור שלא יעתיקו את התוכנית כי כל תוכנית שונה מהשנייה) , כך שלא ברורה לי הסיבה לא לציין את הטעות שאת רואה בתוכנית לדעתך
העברתי אתמול את הסקיצה לפורום זהה באנגליה וההענות הייתה מעט "שונה" עם הערות אחרות לגמרי כולל תוכניות מקבילות שגולשים טרחו ושלחו כדוגמה

הפנייה אינה אישית עבורך וכמובן שאני מעריך את הזמן שהשקעת עד כה, אלא כהערה בונה לתפיסת הפורום כמרכז ידע לגולשים וכמשתתפת בכירה
שבוע נהדר

גלמיש1

New member
פערים בדעות ובהבנה זה בסדר, אלמלא כן לא הייתי שואל לדעתנו.

ציטוט מהדף הראשי:
"פורום אדריכלות הוא מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון בעולם המרתק של עיצוב ותכנון אדריכלי.
הפורום מיועד לכל מי שמתעניין בגישות לעיצוב ותכנון, רישוי, היתרים ובנייה. ניתן להעלות סקיצות, רעיונות ושאלות מעולם האדריכלות, ולקבל מענה מקצועי מהגולשים והנהלת הפורום."

הבהרה:
לא ביקשתי שתגישי במקום המהנדס את התוכניות לעירייה ולא תקדישי זמן למקם את התוכניות ע"ג המגרש לדוגמה.
ברור לי באופן מוחלט שאת לא צריכה\חייבת לענות לשאלות ולהקדיש לי זמן- עברתי על השרשור עד כה ולמעט טיפ בודד, יש רק "מה לא" וכמה שהמהנדס חפיפניק ולא מבין את העבודה. לכן לדעתי זה פספוס אישי ושל הפורום כבמה ציבורית והאפשרות של כולם להחשף לידע, עיצוב והחשיבה השונה שלך.
שוב, הבחירה במהנדס עתידי תלוייה בהרבה גורמים ואחת מהם היא הרעיונות שיש בתוכניות שמעלים בפורום לאורך הדרך.(וגלשתי לארכיון הפורום שנה אחורה וברור שלא יעתיקו את התוכנית כי כל תוכנית שונה מהשנייה) , כך שלא ברורה לי הסיבה לא לציין את הטעות שאת רואה בתוכנית לדעתך
העברתי אתמול את הסקיצה לפורום זהה באנגליה וההענות הייתה מעט "שונה" עם הערות אחרות לגמרי כולל תוכניות מקבילות שגולשים טרחו ושלחו כדוגמה

הפנייה אינה אישית עבורך וכמובן שאני מעריך את הזמן שהשקעת עד כה, אלא כהערה בונה לתפיסת הפורום כמרכז ידע לגולשים וכמשתתפת בכירה
שבוע נהדר
לא?

לא הבנתי איך בדיוק אתה מעריך את הזמן שהשקעתי עד כה - אם כל מה שקיבלת מכל המגילות שכתבתי, זה: "טיפ בודד, יש רק מה לא וכמה שהמהנדס חפיפניק"....
מוזר כי כתבתי המון וגם נימקתי הכל.
(עכשיו אני מבינה שהתכנית תוכננה ע"י מהנדס? )

הגדרת הפורום אכן ..."מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון ..."
נכון מאד. אתה שיתפת, ואנחנו שיתפנו בדעתנו המקצועית.
אתה התייעצת וקיבלת מענה מפורט ומושקע.
גישה - הסברנו את הגישה שלנו לאיך נכון לתכנן בית (התיחסות למגרש, לסביבה, לאקלים, חלוקה פנימית...)
אבל - לא כתוב שהפורום מיועד למתן פתרונות תכנון למקומות שמתוכננים לא טוב! אי אפשר לקחת חדר רחצה שמתוכנן גרוע ופשוט לומר תזיז את זה לשם וזה לכאן. כדי לייעץ באופן אחראי - צריך לשבת עם המחשב ועם המידות המדוייקות ועם כל הנתונים, ולהזיז ולבדוק חלופות ולבדוק שהכל מסתדר ומתאים ונכנס. ולבדוק אילו שינויים אחרים נגזרים מכל שינוי והזזה והאם הם עובדים. כלומר - לתכנן.
ולכך אמרתי שזו עבודת תכנון שצורכת הרבה זמן ועולה כסף! ולכן לא אפשרית להיעשות דרך הפורום.
וזה מה שהפורום לא מיועד לעשות!

לכן כשנותנים ביקורת בפורום יש בעיקר "מה לא" !!! מה כן - אפשר לומר רק באופן כללי. למשל - כן להציב את החללים הציבוריים מול הגינה העיקרית. כן לפתוח חלונות לחזית עם הנוף, כן ללמוד את נושא כיווני השמש ולתכנן פתחים בהתאם (לא לזרוק מרקיזות על כל חלון, זה פשוט לא מקצועי)....
אבל מכל זה התעלמת...

השקעתי הרבה זמן ומחשבה בביקורות שכתבתי , בעיקר בפעמים הראשונות. את זה אני (אנחנו) עושה בהתנדבות מלאה, מתוך רצון לעזור. יש טעם לביקורת מקצועית רק אם יש ממול מישהו שמתיחס אליה ברצינות ומפיק ממנה שיפורים: או שהיא מגיעה למתכנן שלומד את הבעיות ואת ההצעות - ובזכות זה משפר את התכנית. או שהגולש/לקוח לומד ממנה איך 'לתפעל' את המתכנן שלו, מה לדרוש ממנו, ואיך להבין מה איכות התמורה שהוא מקבל. ו/או שהוא מסיק מסקנות באשר לכישוריו של איש המקצוע אותו שכר והתאמתו (או לא) לפרויקט.

אבל אם כל יומיים חוזרת אותה תכנית בשינוי אדרת, כלומר באותה רמת תכנון ואם אותן בעיות, ואנחנו רואים שכל ההשקעה שלנו לא מובילה לשיפור - אז מה הטעם? לשם מה להמשיך להעיר?

..."העברתי אתמול את הסקיצה לפורום זהה באנגליה וההענות הייתה מעט "שונה" עם הערות אחרות לגמרי כולל תוכניות מקבילות שגולשים..."
אז יופי - למה שלא תיקח אחת מהתכניות הללו ותבנה לך בית בישראל ע"פ מודל של בית אנגלי בגבעות ווילשייר....
הפיסקה הזאת באמת לא רלוונטית בכלל.

שורה תחתונה - הבית שלך. הכסף שלך. ההשקעה שלך.
באת לבקש חוות דעת , קיבלת הרבה, ומושקעות מאד. אנשים השקיעו זמן בללמוד את התכנית, התאמצו להבהיר למה היא לא מספיק טובה ומה צריך לשפר - אתה בחרת לקחת מזה "טיפ בודד" ... זכותך.

שיהיה לך בהצלחה.

גלמיש1

New member
אגב - ביקורת על תכנית היא לא ביקורת עליך!

לא?

לא הבנתי איך בדיוק אתה מעריך את הזמן שהשקעתי עד כה - אם כל מה שקיבלת מכל המגילות שכתבתי, זה: "טיפ בודד, יש רק מה לא וכמה שהמהנדס חפיפניק"....
מוזר כי כתבתי המון וגם נימקתי הכל.
(עכשיו אני מבינה שהתכנית תוכננה ע"י מהנדס? )

הגדרת הפורום אכן ..."מקום לשיתוף, התייעצות ועדכון ..."
נכון מאד. אתה שיתפת, ואנחנו שיתפנו בדעתנו המקצועית.
אתה התייעצת וקיבלת מענה מפורט ומושקע.
גישה - הסברנו את הגישה שלנו לאיך נכון לתכנן בית (התיחסות למגרש, לסביבה, לאקלים, חלוקה פנימית...)
אבל - לא כתוב שהפורום מיועד למתן פתרונות תכנון למקומות שמתוכננים לא טוב! אי אפשר לקחת חדר רחצה שמתוכנן גרוע ופשוט לומר תזיז את זה לשם וזה לכאן. כדי לייעץ באופן אחראי - צריך לשבת עם המחשב ועם המידות המדוייקות ועם כל הנתונים, ולהזיז ולבדוק חלופות ולבדוק שהכל מסתדר ומתאים ונכנס. ולבדוק אילו שינויים אחרים נגזרים מכל שינוי והזזה והאם הם עובדים. כלומר - לתכנן.
ולכך אמרתי שזו עבודת תכנון שצורכת הרבה זמן ועולה כסף! ולכן לא אפשרית להיעשות דרך הפורום.
וזה מה שהפורום לא מיועד לעשות!

לכן כשנותנים ביקורת בפורום יש בעיקר "מה לא" !!! מה כן - אפשר לומר רק באופן כללי. למשל - כן להציב את החללים הציבוריים מול הגינה העיקרית. כן לפתוח חלונות לחזית עם הנוף, כן ללמוד את נושא כיווני השמש ולתכנן פתחים בהתאם (לא לזרוק מרקיזות על כל חלון, זה פשוט לא מקצועי)....
אבל מכל זה התעלמת...

השקעתי הרבה זמן ומחשבה בביקורות שכתבתי , בעיקר בפעמים הראשונות. את זה אני (אנחנו) עושה בהתנדבות מלאה, מתוך רצון לעזור. יש טעם לביקורת מקצועית רק אם יש ממול מישהו שמתיחס אליה ברצינות ומפיק ממנה שיפורים: או שהיא מגיעה למתכנן שלומד את הבעיות ואת ההצעות - ובזכות זה משפר את התכנית. או שהגולש/לקוח לומד ממנה איך 'לתפעל' את המתכנן שלו, מה לדרוש ממנו, ואיך להבין מה איכות התמורה שהוא מקבל. ו/או שהוא מסיק מסקנות באשר לכישוריו של איש המקצוע אותו שכר והתאמתו (או לא) לפרויקט.

אבל אם כל יומיים חוזרת אותה תכנית בשינוי אדרת, כלומר באותה רמת תכנון ואם אותן בעיות, ואנחנו רואים שכל ההשקעה שלנו לא מובילה לשיפור - אז מה הטעם? לשם מה להמשיך להעיר?

..."העברתי אתמול את הסקיצה לפורום זהה באנגליה וההענות הייתה מעט "שונה" עם הערות אחרות לגמרי כולל תוכניות מקבילות שגולשים..."
אז יופי - למה שלא תיקח אחת מהתכניות הללו ותבנה לך בית בישראל ע"פ מודל של בית אנגלי בגבעות ווילשייר....
הפיסקה הזאת באמת לא רלוונטית בכלל.

שורה תחתונה - הבית שלך. הכסף שלך. ההשקעה שלך.
באת לבקש חוות דעת , קיבלת הרבה, ומושקעות מאד. אנשים השקיעו זמן בללמוד את התכנית, התאמצו להבהיר למה היא לא מספיק טובה ומה צריך לשפר - אתה בחרת לקחת מזה "טיפ בודד" ... זכותך.

שיהיה לך בהצלחה.
אגב - ביקורת על תכנית היא לא ביקורת עליך!
אלא אם אתה המתכנן פה (וגם אז, היות שאתה לא אדריכל אז הביקורת היא אליך ולא עליך).
הביקורת היא על איכות התכנון ועל איכות השרות שאתה מקבל מהמתכנן.

אנשים נכנסים לקבל ביקורת בפורום בגלל שהם מודעים לכך שאינם אנשי מקצוע בתחום ולכן אין להם יכולת (בדרך כלל) לשפוט את איכות התכנון שהם מקבלים. או אפילו את חבילת השרותים שהמתכנן שלהם נותן, האם היא מלאה, מה חסר? מה צריך לשפר?
הם רוצים לשמוע מה צריך לשנות.
לפעמים נכנסים אנשים שמבקשים ביקורת - אבל בעצם הם מצפים לשמוע שהכל נפלא ושהבית שלהם הכי מוצלח שיש. ובכלל - לקבל טפיחה על הכתף. (כולנו כאלה קצת)
ונכון - זה נעים לשמוע שבחים.
אבל זה לא מועיל בכלל לתיקון ליקויים או שיפור הטעון שיפור. נכון?
אז התגובה היא כעס עלינו.
לפעמים אנשים לוקחים את הביקורת כל התכנון ממש באופן אישי, כאילו ההתקפה עליהם, ובתמורה דוחים את הביקורת בשתי ידיים.
ואז באמת חבל כי גם אנשים מתבעסים וגם זה אין כל תועלת במאמצנו.
מנסיוני אני יכולה לומר שחלק מגולשים אלו, שכועסים בתחילה, מצליחים בהמשך לראות את הנקודות החשובות בביקורת ולקחת את זה לכיוון של שיפור.

פה ושם (די נדיר) מגיעה תכנית מצויינת שאז אנחנו שמחים 'להרגיע' את הגולש החרד ולאפשר לו להבין שהוא נתון בידיים מקצועיות מצויינות. גם זה קורה. אבל זה לא השכיח.

ענין של תיאום ציפיות....

אפשר כבר לראות שיפור אבל עדיין יש עבודה לעשות

בהמשך להערות של השרשור מעלה מזוהר וגלמיש1
צירפתי את התוכנית החדשה להערותיכם המוערכות, מקווה שכעת יעילה יותר ומתאימה לתוכניות המגרש\בית
השינויים העיקריים מהפעם האחרונה:
ויתור על חדר עבודה וחדר ילדים בקרקע והעתקה שלהם לקומה העליונה
החלפה בכיוונים בין המטבח לסלון
שירותי אורחים עברו לאיזור המדרגות
צמצום תכסית הבית ע"ג המגרש + הגדלת שטח בנוי בקומה העליונה
זהו..
תודה גדולה בפעם ה-100 על העזרה והחוות דעת שלכן
אפשר כבר לראות שיפור אבל עדיין יש עבודה לעשות
שלום לך
אפשר לראות שיפור בתכנית קומת הקרקע אבל עדיין אפשר להמשיך לעבוד עליה. כל אזור המטבח-סלון-פינת אוכל צריך לעבור שינוי ודיוק על מנת שתוכלו להנות מהחלל הזה באופן מיטבי בדגש על הקשר עם הגינה האחורית. הייתי מציעה להחליף בין מיקום פינת האוכל והסלון, כך שהסלון יצפה לעבר הגינה ואילו פינת האוכל תהיה במקום שבו היא איננה מפריעה וחוסמת את הגישה אל החוץ.
מכיוון שהעליתם את כל חדרי השינה של הילדים לקומה העליונה לדעתי אין טעם להותיר את שירותי האורחים שכן "האורחים" יכולים להשתמש בשירותים שנמצאים במקלחת שנותרה בקומת הקרקע ושכרגע היא לא תהיה מאוד שימושית (אולם טוב שהיא מתוכננת). במקום שירותי האורחים אפשר ליצור ארון מעילים ותיקים במקום הארון שנמצא כעת ליד המחסן שליד המדרגות.
בנוגע למיקום המיטה בחדר ההורים- גם לדעתי עדיף שתהיה ממוקמת כך שניתן יהיה לראות ממנה את נוף הגינה הציבורית ולא רק את הקיר שמולה. אגב, שים לב שאין מעבר נוח בין שולחן האיפור והמיטה ויש למקם את הריהוט בצורה אחרת.
בנוגע לקומה העליונה- הייתי מחליפה את מיקום חדר הפלייסטיישן (פונקציה מעניינת...
) עם חדר הילדים שגובל במדרגות ובשירותים. חדר הפלייסטיישן הוא בעל המיקום הטוב ביותר עם נוף לגינה ואפשרות לחיבור עם המרפסת ואילו חדר הילד הוא בעל כיוון אוויר אחד לתוך מעין "כוך" שהמשכו חלונות השירותים והמקלחת. מאחר וחדרי הילדים האחרים קיבלו פתחים לכיוון הגינה הייתי מעניקה גם לחדר הילד השלישי את האפשרות לכך+ דלת יציאה למרפסת. אני מודעת לכך שדלת החדר פונה לחלל המרכזי, אולם אולי אפשר באמצעות תכנון מוקפד יותר להצניע את הכניסה. לחדר הילד הפינתי ניתן ליצור שני חלונות לשתי החזיתות על מנת לקבל חדר בעל שני כיווני אוויר.
הוספתי סקיצה מהירה להמחשת הרעיון של השינויים עליהם דיברתי קודם לכן.
עלי להוסיף שחבל מאוד שטרם קיבלנו את תנוחת הבית במגרש, שכן אין לנו כל מושג על סביבתו של הבית והמגרש עליו הוא אמור להיבנות, ותכנית זו היא האמצעי היחיד שלנו להעריך את הקשר והיחס בין הבית לסביבתו.
ובקשר לעצותיה של גלמיש ולדיון שניהלתם: לפעמים אחרי שאומרים לך מה לא, אתה יכול להסיק מה כן...

מצב
הנושא נעול.
למעלה