סיפוח חדר שירות למקלחת

מצב
הנושא נעול.
סיפוח חדר שירות למקלחת

סיפוח חדר שירות למקלחת
אנחנו נמצאים בתהליכי תכנון דירה בה חדר שירות קטן צמוד למקלחת כלומר מעבר אליו דרך המקלחת. מדובר בחלל קטן מאד בסביבות רוחב מטר ואורך 1.8 מטר. לדעתנו ההפרדה ממש מיותרת וחשבו להגדיל את המקלחת כך שנספח אליה את חדר השירות. מכונת כביסה תהיה בארון . נאמר לנו שצריך לבדוק כי מדובר בשטח שירות ואז זה יוסיף לגודל הדירה עבור ארנונה ( לא אכפת לנו) ושאולי לא יאשרו לנו טופס 4 עם זה . האם זה הגיוני שלא יאשרו או סתם אמירה כדי שלא נעשה שינוי?
מה מקובל לעשות בדירות קבלן עם זה ?

איחוד מרפסת שירות עם המקלחת

סיפוח חדר שירות למקלחת
אנחנו נמצאים בתהליכי תכנון דירה בה חדר שירות קטן צמוד למקלחת כלומר מעבר אליו דרך המקלחת. מדובר בחלל קטן מאד בסביבות רוחב מטר ואורך 1.8 מטר. לדעתנו ההפרדה ממש מיותרת וחשבו להגדיל את המקלחת כך שנספח אליה את חדר השירות. מכונת כביסה תהיה בארון . נאמר לנו שצריך לבדוק כי מדובר בשטח שירות ואז זה יוסיף לגודל הדירה עבור ארנונה ( לא אכפת לנו) ושאולי לא יאשרו לנו טופס 4 עם זה . האם זה הגיוני שלא יאשרו או סתם אמירה כדי שלא נעשה שינוי?
מה מקובל לעשות בדירות קבלן עם זה ?
אם אתם מעונינים לבטל את מרפסת השירות בקשו זאת מהקבלן, במסגרת תכנית השנויים שאתם מבצעים בדירה.
למיטב ידיעתי מרפסת שירות איננה נחשבת שטח שירות אלא שטח עיקרי (היו פה בפורום דיונים על כך בעבר) ובוודאי שאין לכך כל השפעה על חישוב הארנונה ואישור או אי-אישור טופס 4.

מעולה. תודה רבה

אם אתם מעונינים לבטל את מרפסת השירות בקשו זאת מהקבלן, במסגרת תכנית השנויים שאתם מבצעים בדירה.
למיטב ידיעתי מרפסת שירות איננה נחשבת שטח שירות אלא שטח עיקרי (היו פה בפורום דיונים על כך בעבר) ובוודאי שאין לכך כל השפעה על חישוב הארנונה ואישור או אי-אישור טופס 4.
מעולה. תודה רבה

גלמיש1

New member
אני לא בטוחה שזה נכון!

אני לא בטוחה שזה נכון!
במקרים רבים מרפסת שרות אינה שטח עיקרי למגורים, אלא מוגדרת כמרפסת או כחדר שרות, ולכן בעיקרון אסור לצרפה לדירה. במקרה כזה יתכנו השלכות לגבי טופס 4 ולגבי המוכנות של הקבלן לבצע את השינוי.
מציעה לכם לבדוק מה מוגדר בתב"ע שלכם, ו/או לברר אצל הקבלן.
את הארנונה זה באמת לא מענין.
בהרבה מקרים הדיירים עושים את השינוי אחרי המסירה , לבד ובשו שו.

היי גלמיש
אכן כבר היה לנו את הוויכוח הזה בעבר...

אני לא בטוחה שזה נכון!
במקרים רבים מרפסת שרות אינה שטח עיקרי למגורים, אלא מוגדרת כמרפסת או כחדר שרות, ולכן בעיקרון אסור לצרפה לדירה. במקרה כזה יתכנו השלכות לגבי טופס 4 ולגבי המוכנות של הקבלן לבצע את השינוי.
היי גלמיש
אכן כבר היה לנו את הוויכוח הזה בעבר...
ואני עדיין משוכנעת שבמרבית העיריות והמועצות מרפסת שירות נחשבת שטח עיקרי (יכול להיות שבירושלים לא). בדירה נחשב כשטח שירות שטח הממ"ד ושטח של חלל/חדר שמוגדר כמחסן.

תודה גלמיש. היכן בודקים את זה? אפשר באתר של ממ"י?

אני לא בטוחה שזה נכון!

גלמיש1

New member
לא. זה ממש לא קשור לרמ"י. זה שייך לתב"ע המקומית.

הכי פשוט (נראה לי) יהיה לבקש את תכנית ההיתר של הבנין מהקבלן. ו/או מהעיריה. מה שמופיע בהיתר, בחישוב השטחים, זה מה שרלוונטי לגביך.

תודה רבה לך. ננסה לבדוק עם הקבלן או המתכננים.

הכי פשוט (נראה לי) יהיה לבקש את תכנית ההיתר של הבנין מהקבלן. ו/או מהעיריה. מה שמופיע בהיתר, בחישוב השטחים, זה מה שרלוונטי לגביך.
תודה רבה לך. ננסה לבדוק עם הקבלן או המתכננים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה