הסכם משותף לאדריכלות ועיצוב פנים

מצב
הנושא נעול.

שלום
אני לפני חתימה עם אדריכלית לבניית בית פרטי במושב.
הסכמנו שאקח אותה גם לתכנון האדריכלי וגם לעיצוב הפנים.
רגע לפני החתימה אני קוראת בהסכם שלה, ששלבי התשלום לא מחולקים בנפרד לשני הנושאים אלא התשלום הראשוני כולל בתוכו גם את העיצוב לבית למרות שהעבודה על העיצוב תחל עד כמה שאני יודעת בשלב מאוחר יותר.
רציתי לשאול אם זה נהוג ?
או שצריך להפריד את שני הנושאים ולהתחיל לגבות רק בשלב ביצוע העיצוב בפועל ?

nuzzz

New member
האמת הנטייה שלי היא לשלם עפ"י התקדמות העבודה

שלום
רגע לפני החתימה אני קוראת בהסכם שלה, ששלבי התשלום לא מחולקים בנפרד לשני הנושאים אלא התשלום הראשוני כולל בתוכו גם את העיצוב לבית למרות שהעבודה על העיצוב תחל עד כמה שאני יודעת בשלב מאוחר יותר.
רציתי לשאול אם זה נהוג ?
האמת הנטייה שלי היא לשלם עפ"י התקדמות העבודה
אני הייתי משלם עפ"י ההתקדמות בפועל ללא קשר לתמחור שלה. (תוכניות, בנייה, ליווי וכו')
עדיף שתשלטי את בתהליך התשלום מאשר "לרדוף" אחריה במידה ולא ייסתדר בינכם בעתיד

מצוין שאין הפרדה בין אדריכלות הבית ועיצוב הפנים שלו!

שלום
רציתי לשאול אם זה נהוג ?
מצוין שאין הפרדה בין אדריכלות הבית ועיצוב הפנים שלו!
יש לי הרגשה שבחרת אדריכלית טובה כי אדריכל טוב מתייחס לאדריכלות הבית ולעיצוב הפנים שלו באופן סינרגי, כלומר באופן כזה שמבין שתהליך התכנון מתייחס בו זמנית הן להיבטים אדריכליים והן להיבטים שקשורים יותר לעיצוב הפנים, ושלמעשה לא ניתן להפריד בניהם, שכן הם משפיעים ומושפעים זה מזה.
האם יכול להיות שאת מפרשת "עיצוב פנים" כמשהו שקשור יותר לבחירת סוג הריצוף, בחירת אריחי חיפוי בחדרים הרטובים ובחירת מטבח למשל? בפועל עיצוב פנים מתחיל הרבה קודם ומתייחס לצורכי האדם בחללים הבנויים תוך התייחסות לצרכיו הפיסיים והנפשיים, לדוגמה: מיקום וגודל החדרים השונים בבית, אופן התנועה בבית, העמדת הריהוט בבית (דוגמא לשילוב בין אדריכלות הבית ועיצוב הפנים שלו: העמדת הריהוט בבית בהתאם למראה שמתגלה מפתחיו השונים) , תאורה ההולמת צרכים שונים (לפיכך למשל ניתן לקבוע את גודל החלונות- שוב, דוגמא לשילוב בין אדריכלות ועיצוב הפנים). זו כנראה הסיבה שבגללה היא לא הפרידה בין התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים, שכן היא משלבת בד בבד גם התבוננות וחשיבה רחבה וגם יורדת לפרטי הפרטים הקשורים לעיצוב הפנים.
אם עדיין יש לך ספק את כמובן מוזמנת לשאול אותה על כך ולראות מה תהיה תגובתה. ייתכן שתמצאו דרך לתמחר את הדברים בצורה שתואמת יותר את תפיסתך ואת הדרך שבה את מבינה את הדברים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה