חוות דעת לתכנון האדריכלי

מצב
הנושא נעול.
חוות דעת לתכנון האדריכלי

חוות דעת לתכנון האדריכלי
שלום
אשמח לחוות דעתכם לתוכנית האדריכלית
שטח המגרש חצי דונם,נמצא על מדרון.הבית בן שני קומות,חזית הבית פונה לצפון מערב,משני צידי המגרש שכנים במרחק 5מ׳,בצד האחורי קיר בגובה 4מ׳,בצד זה ישנה פרטיות.

בקומת הכניסה ישנו איזור עם תקרה גבוהה(גלריה).מסביב לגלריה חשבנו לשים קורות פלדה ומעל עץ(מצורפת תמונה להמחשה)על מנת ליצור חמימות וענין,עדיין לא בדקנו עד כמה זה יקר.

ליד המ״מד ישנו איזור ״מת״ ,יש שם סימון מקום לארון.חשבנו להעביר לאיזור הזה את שירותי האורחים ובמקום השירותים לשים ארון גדול למעילים וכו׳ ואז גם לבטל את הנישה מצד שמאל לכניסה לבית.
תודה רבה

גם אצלכם הדבר המרגיז הזה קורה...

חוות דעת לתכנון האדריכלי
שלום
שטח המגרש חצי דונם,נמצא על מדרון.הבית בן שני קומות,חזית הבית פונה לצפון מערב,משני צידי המגרש שכנים במרחק 5מ׳,בצד האחורי קיר בגובה 4מ׳,בצד זה ישנה פרטיות.

בקומת הכניסה ישנו איזור עם תקרה גבוהה(גלריה).מסביב לגלריה חשבנו לשים קורות פלדה ומעל עץ(מצורפת תמונה להמחשה)על מנת ליצור חמימות וענין,עדיין לא בדקנו עד כמה זה יקר.

ליד המ״מד ישנו איזור ״מת״ ,יש שם סימון מקום לארון.חשבנו להעביר לאיזור הזה את שירותי האורחים ובמקום השירותים לשים ארון גדול למעילים וכו׳ ואז גם לבטל את הנישה מצד שמאל לכניסה לבית.
תודה רבה
גם אצלכם הדבר המרגיז הזה קורה...

לצערי התופעה הזו קורית שוב שוב...
ומדובר בקשר לקוי עם הגינה, שאמורה להיות האלמנט הכי משמעותי בבית קרקע שכן זה הדבר העיקרי שמבדיל בינו ובין דירה בבית משותף.
אתם לקחתם את הממ"ד שהוא החדר הכי אטום וסגור שיש בבית ומיקמתם אותו כאלמנט שגובל בגינה האחורית וכדי הוסיף חטא על פשע סובבתם את חלון החדר לגינה הצידית. את חדר המשפחה שהוא פונקציה פתוחה ומאוד שימושית בבית עם ילדים ובכלל, מיקמתם כך שמהחלונות רואים את החניה- לא להתרגז?!
כל הבית שלכם היה נראה אחרת אם הייתם הופכים בין שתי הפונקציות האלה- הייתם מקבלים חזית פתוחה ומשוחררת לכיוון הגינה הירוקה וחזית אטומה יחסית לכיוון הרחוב.
דבר נוסף הוא שלקחת את פינת האוכל שיחסית בבית היא פחות שימושית ביום יום, אלא יותר בסופי שבוע, ושמתם אותה כדבר המרכזי שגובל בויטרינת היציאה לגינה. לעומת זאת את הסלון שהוא בדרך כלל יותר שימושי מיקמתם בפינה סגורה ומסוגרת. בקיר הספה אפילו לא טרחתם לפעור איזה חלון קטנטן להחדיר מעט אור...
גם במטבח שהוא חלל פינתי מיקמתם חלון אחד. מדוע? - ממש מתבקש לפתוח חלון נוסף לחזית הצידית, מה גם ששם נמצאים הכיריים וזה יאפשר איוורור יעיל יותר של המקום.
בשאלה ששאלת ציינת שאתם שוקלים להחליף בין הארון שמאחורי דלת הממ"ד ובין שירותי האורחים- אבל אז אני התבלבלתי
- איך תעשו את זה? הרי המשמעות של הזזת שירותי האורחים היא שינוי כל התכנון של האזור הזה, מה גם שקיר הבטון מול דלת הממ"ד הוא אלמנט הכרחי לצורך תקינות הממ"ד וקבלת אישור הג"א, אז איך חשבתם לעשות את זה בדיוק?
ובכלל, ארון מעילים שליד הממ"ד הוא רחוק מדי מדלת הכניסה וממוקם במקום לא נגיש (מאחורי דלת הממ"ד), אז אני חושבת שבכל מקרה בעניין הזה שכרכם יצא בהפסדכם.
הייתי מתכננת שוב את כל האגף המערבי בקומת הקרקע באופן כזה שיענה לדרישותכם, יהיה פונקציונאלי יותר ופתוח לגינה האחורית. הייתי בוחנת אפשרות למקם את פינת האוכל במקום הסלון ואת הסלון במקום פינת האוכל באופן כזה שיחזק את הקשר של הסלון אל הגינה, ויהפוך אותו למקום מואר ומאוורר יותר.
בנוגע לקומה העליונה- אני מניחה שיש לכם שלושה ילדים (לא ציינת...) בשל העובדה שתכננתם שלושה חדרי שינה. את חדר השינה שלכם מיקמתם כחדר הראשון שנמצא ליד המדרגות. כלומר כל הילדים והחברים שלהם יחלפו על פני דלת חדר השינה שלכם בבואם לשחק ולבלות בחדרים והמשמעות היא שקבלתם חדר שאיננו שקט ואינטימי. ושוב, גם פה המתכנן שלכם לא חשב כיצד לאפשר לכם להנות מן הגינה ומיקם את חדר השינה עם החזית לכיוון אזור החניה והרחוב. בעיני זה פספוס. אני לא יודעת מה היו השיקולים שלכם ושל המתכנן אבל אני הייתי מתכננת את חדר השינה בקצה הפרוזדור באופן כזה שהיה מתקבל חדר אינטימי ושקט יותר שרק אתם מגיעים אליו, וכמובן מפנה את חלונותיו לכיוון הגינה כך שכשאתם שוכבים במיטה אולי תוכלו לראות מעט ירוק מול העיניים.
בשני חדרי הילדים הפינתיים בחרתם לתכנן חלון אחד. מדוע לא לתכנן חלונות גם בקירות הניצבים ולהרוויח כיוון אוויר ואור נוסף?
אני בכוונה מתעלמת מעניין החלל הכפול ומיקום המדרגות כאלמנט הגובל בחזית האחורית, תכנון שטחי החוץ- גם על זה אפשר לנהל דיונים של שעות, אבל גם ככה יש פה מספיק הערות וביקורת להתייחסות.
והערה אחרונה פיצפונת- החזית של הבית שלכם פונה לכיוון דרום מערב ולא צפון מערב כפי שכתבת.

AlonPe

New member
היי

חוות דעת לתכנון האדריכלי
שלום

תודה רבה
היי
טוב, קודם כל - חסר מידע. על המסביב. איפה המדרון, איפה הקירות.
מהתכנית פה קשה להבין איך הבית יושב בתוך המגרש.
מהחניה לכניסה, אם מבין נכון, יש חמש מדרגות.
מהחניה לגינה יש שבע.
מה שאת מכנה "הצד האחורי" זה הצד של הסלון והממ"ד?
(הנה דוגמה טובה למה לא טוב לציין כיוונים באופן מילולי -
על פי החץ בתכנית הקומה השנייה, חזית הבית (הכניסה הראשית) פונה לדרום מערב, ולא כפי שציינת)
הקיר הזה של ה-4 מ" בצד האחורי, מתנשא מעל המגרש?
אמנם זה מייצר פרטיות. השאלה אם נעים לשבת מול קיר תמך של השכנים.
אם המגרש גבוה בסביבות ה-מטר מהכביש, אולי כדאי דווקא להפנות את הבית לשם?
התכנון החיצוני - לא משאיר מקום לגינה בכלל, מלבד רצועות מסביב לבית. כדאי להקדיש לזה יותר מחשבה ותשומת לב.

התכנון הפנימי, נחמד. אבל יש בעיה של קשר בין האזורים השונים.
המטבח מנותק מהכניסה, ויש בו חלון גדול שפונה לדרום מערב. (אותו הדבר לגבי חדרי השינה שבחזית למעלה) כל האחה"צ תהיה בו שמש מסנוורת.
חסר גם קשר בין פינת המשפחה, למטבח והסלון. וזה ששירותי האורחים נמצאים בתוך המרחב הפרטי, המשפחתי, בעיני זה בעייתי.
וכן - הממ"ד וקיר המגן שלו צריכים להיות מתוכננים טוב יותר. בכלל, למקום ממ"ד בפינה וחדר מדרגות על חזית הגינה, נראה לי בזבוז.

ולעניין החלל הכפול - ותרו עליו! כתבו על זה הרבה פה ובפורומים השכנים. זה נראה יפה בתמונות, אבל מייצר הרבה בעיות.
אפילו בתכנית - במודע או שלא, האדריכל השאיר את הריבוע הזה למטה - ריק. זה שטח מבוזבז, גם למעלה וגם למטה, שלא משיג כלום, ורק יוצר בעיות של חימום ושל אקוסטיקה. גם אם תעשו אותו, בסופו של דבר, תסגרו אותו.

גלמיש1

New member
בהמשך למה שכתבו קודמי

היי
טוב, קודם כל - חסר מידע. על המסביב. איפה המדרון, איפה הקירות.
מהתכנית פה קשה להבין איך הבית יושב בתוך המגרש.
מהחניה לכניסה, אם מבין נכון, יש חמש מדרגות.
מהחניה לגינה יש שבע.
מה שאת מכנה "הצד האחורי" זה הצד של הסלון והממ"ד?
(הנה דוגמה טובה למה לא טוב לציין כיוונים באופן מילולי -
על פי החץ בתכנית הקומה השנייה, חזית הבית (הכניסה הראשית) פונה לדרום מערב, ולא כפי שציינת)
הקיר הזה של ה-4 מ" בצד האחורי, מתנשא מעל המגרש?
אמנם זה מייצר פרטיות. השאלה אם נעים לשבת מול קיר תמך של השכנים.
אם המגרש גבוה בסביבות ה-מטר מהכביש, אולי כדאי דווקא להפנות את הבית לשם?
התכנון החיצוני - לא משאיר מקום לגינה בכלל, מלבד רצועות מסביב לבית. כדאי להקדיש לזה יותר מחשבה ותשומת לב.

התכנון הפנימי, נחמד. אבל יש בעיה של קשר בין האזורים השונים.
המטבח מנותק מהכניסה, ויש בו חלון גדול שפונה לדרום מערב. (אותו הדבר לגבי חדרי השינה שבחזית למעלה) כל האחה"צ תהיה בו שמש מסנוורת.
חסר גם קשר בין פינת המשפחה, למטבח והסלון. וזה ששירותי האורחים נמצאים בתוך המרחב הפרטי, המשפחתי, בעיני זה בעייתי.
וכן - הממ"ד וקיר המגן שלו צריכים להיות מתוכננים טוב יותר. בכלל, למקום ממ"ד בפינה וחדר מדרגות על חזית הגינה, נראה לי בזבוז.

ולעניין החלל הכפול - ותרו עליו! כתבו על זה הרבה פה ובפורומים השכנים. זה נראה יפה בתמונות, אבל מייצר הרבה בעיות.
אפילו בתכנית - במודע או שלא, האדריכל השאיר את הריבוע הזה למטה - ריק. זה שטח מבוזבז, גם למעלה וגם למטה, שלא משיג כלום, ורק יוצר בעיות של חימום ושל אקוסטיקה. גם אם תעשו אותו, בסופו של דבר, תסגרו אותו.
בהמשך למה שכתבו קודמי
חסרה תכנית מלאה הכוללת את כל המגרש כדי להבין את ההקשר של הבית.
למה הבית מוקף בשביל בטון? האם נראה לכם שביל נאה שעובר בצמוד לבית ומתחת לחלונותיו? או שהרעיון הוא להרחיק מים מהבית?
בשני ההיבטים הללו טוב תעשו אם תבטלו את ה'חצאית בטון' סביב הבית. צריך לעשות איטום מסד טוב ואיכותי ואז אין צורך בים הבטון סביב המבנה.

ועוד ענין אחד עקרוני - חשוב שיהיה חדר רחצה מלא בקומת הקרקע. כתבנו על כך הרבה, וחבל לחזור על זה. אבל העתיד מזמן לנו כל מיני מקרים שבהם יהיה צורך בח.שינה +רחצה בקומת הקרקע, שלא לדבר על מה שהעתיד הרחוק יותר יזמן לנו...
לגבי השאר - אגיב אחרי שאראה תכנית מלאה.

בהמשך להערותכם

חוות דעת לתכנון האדריכלי
שלום

תודה רבה
בהמשך להערותכם
תודה רבה על התגובות המהירות והמפורטות,
אוסיף פרטים על המגרש,
מדובר על הרחבה בישוב,3 שורות של מגרשים שיושבים על צלע הר שמשקיף לנוף מרהיב במערב. אנחנו בשורה האמצעית ,עם שכנים מ3 הכיוונים,חזית הבית(החזית בה נמצאת דלת הכניסה) פונה לנוף אך ככל הנראה לא יהיה לנו נוף אלא רק מהקומה השניה(זו הסיבה לכיוון החלונות בקומה השניה) ואולי נראה קצת נוף במרווחים בין הבתים בשורה שמתחתנו:)
אכן כיוון המגרש הוא דרום מערב,טעות שלי.

בהתחלה היתה לנו התלבטות האם למקם את הסלון+פינת אוכל בחזית(דרום מערב) לכיוון הרחוב ולהרוויח אור+אוויר+אולי קצת נוף:)
או למקם אותם בצד האחורי (צפון מזרח) ולהרוויח פרטיות שמתקבלת בגלל שיש שם קיר נושא בגובה 4מ׳ של השכנים בשורה מעלינו,חששנו שאולי הקיר הגבוה יחסום אור ואוויר ,מה גם שנוף של קיר זה לא הכי יפה אך אפשר לשים שם צמחיה . החלטנו על אופציה זו אך עדיין לא בטוחים ב100% שקיבלנו החלטה נכונה בענין הזה.

בנוסף אנו מתלבטים היכן למקם את חדר המשפחה(שישמש כפינת מחשב לילדים+חדר עבודה).
מצרפת גירסא קודמת של התוכנית קרקע,שם החלפנו בין הממד לחדר עבודה.
איזו גירסא עדיפה לדעתכם?עכשיו כשיש לכם יותר נתונים על המגרש.

תודה רבה,מקווה שמסרתי את כל הפרטים החסרים .

גלמיש1

New member
עדיין לא רואים את כל המגרש. למשל לא ברור כמה שטח יש מאחור

בהמשך להערותכם
אוסיף פרטים על המגרש,
מדובר על הרחבה בישוב,3 שורות של מגרשים שיושבים על צלע הר שמשקיף לנוף מרהיב במערב. אנחנו בשורה האמצעית ,עם שכנים מ3 הכיוונים,חזית הבית(החזית בה נמצאת דלת הכניסה) פונה לנוף אך ככל הנראה לא יהיה לנו נוף אלא רק מהקומה השניה(זו הסיבה לכיוון החלונות בקומה השניה) ואולי נראה קצת נוף במרווחים בין הבתים בשורה שמתחתנו:)

בהתחלה היתה לנו התלבטות האם למקם את הסלון+פינת אוכל בחזית(דרום מערב) לכיוון הרחוב ולהרוויח אור+אוויר+אולי קצת נוף:)
או למקם אותם בצד האחורי (צפון מזרח) ולהרוויח פרטיות שמתקבלת בגלל שיש שם קיר נושא בגובה 4מ׳ של השכנים בשורה מעלינו,חששנו שאולי הקיר הגבוה יחסום אור ואוויר ,מה גם שנוף של קיר זה לא הכי יפה אך אפשר לשים שם צמחיה . החלטנו על אופציה זו אך עדיין לא בטוחים ב100% שקיבלנו החלטה נכונה בענין הזה.

עדיין לא רואים את כל המגרש. למשל לא ברור כמה שטח יש מאחור
מה המרחק מהחומה...
&nbsp
לגבי נושא הנוף - במצב כשלכם אני הייתי מרימה את הבית עוד כחצי מטר (עוד כ 4-5 מדרגות לכניסה) אם זה יאפשר נוף גם לקומת הקרקע. בפרט שאת מציינת שיש נוף מרהיב ממול....
&nbsp
לגבי התכנית - מסכימה עם קודמי שיש פה ענין עקרוני של החלטה לאן הבית פונה ומה רואים ממנו - נוף פתוח או חומה. גם ענין הכיוונים משמעותי בהקשר זה - חזית צפון מזרחית שגם חסומה בחומה גבוהה - כנראה תהיה פחות כיפית ונעימה מחזית פתוחה לנוף דרומערבית שתהיה מוארת ותקבל גם קצת בריזה מערבית.
מציעה לבחון שנית את ענין הכיוונים.
&nbsp
כרגע הסלון בעצם מופנה לגינה האחורית - אבל פינת הישיבה של הסלון דחוקה לקיר האחורי וחסומה בקיר לכיוון הגינה.
באמצע החלל יש איזור ריק וחסר אפשרות לניצול, זה שמעליו יש 'חור' בתקרה.
את מדמיינת אנשים הולכים של בדרך לסלון ונעצרים מתחת לחור מרימים עיניים למעלה ומתפעלים מהגובה? מה המשמעות של החור הזה? מי יראה אותו?
כדי שחלל דו קומתי יהיה אפקט משמעותי הפתח צריך להיות רחב בהרבה, מעל איזור ספציפי שיש בו שימוש ושאנשים ששוהים בו יחוו את החלל הגבוה.
בקיצור - כאן החלל הזה רק יהווה מטרד. בריחת חום למעלה, מעבר רעשים מהחלל הציבורי אל חדרי השינה וכו.
בטלו את ה 'חור' וחסכו גם את השטח (שכרגע חסר שינוש) שמתחתיו. אפשר להעמיד בו את שולחן האוכל, וזה יאפשר להצר באופן ניכר את המשך הסלון.
&nbsp
הנושא שהוספתי בתגובה הקודמת - השרותים צריכים להפוך לחדר רחצה מלא, ויש את המקום לזה. ככה תוכלו בבוא היום להשמיש את הממד, ו/או את פינת המשפחה כיחידת שינה מלאה.
&nbsp
מדרגות - מדרגות משולשות אסורות! התקן אוסר בפירוש. בטלו אותן.
&nbsp
התכנית למעלה בסדר. אם כי בגלל החלל הפתוח במרכזה יש הרבה שטח מסדרונות מבוזבז.
למעט זה שלחדר כביסה אין כל מוצא החוצה/למרפסת. אין שום אפשרות לתלות כביסה על חבל? לפחות תעשו פתח גדול לחבלי כביסה במקום החלון הצר.
כמו שנאמר כבר, כדאי לתת עוד חלון/כיוון אויר לחדרים פינתיים.
&nbsp
&nbsp

איך אפשר להחליט?

בהמשך להערותכם
אוסיף פרטים על המגרש,

איך אפשר להחליט?

המגרש נמצא בגובה מטר וחצי מהכביש,משני צידיו שכנים במרחק 5 מ׳
מאחור ישנו מגרש שנמצא בגובה של 4 מטר מעלינו ולכן יש שם קיר תומך,הקיר התומך נמצא במרחק 4 מ מקו בניה אחורי של הבית.(מקווה שעכשיו יותר ברור:))
לצערי גם אם נגביה את המגרש בחצי מטר לא יהיה נוף מקומת הכניסה.

בענין מיקום הסלון(קדימה או אחורה),בהתחשב בנתונים הקיימים של המגרש,איך אפשר להגיע להחלטה סופית שנהיה שלמים אתה לגמרי?

האם למקם את הסלון למרחב פתוח (במערב) שמצד אחד יתן אור ואוויר אך יפגום בפרטיות(כי יש שם כביש, לא ניתן יהיה למקם חלונות ענקיים,נצטרך תריס או וילון,פחות רוצים)

או למקם את הסלון מאחור(שיפנה לקיר התומך)ואז תהיה לנו סופר פרטיות אך קיר גבוה תקוע מול הפרצוף.
ואני חשבתי שהתכנון האדריכלי יהיה החלק הכיפי,כרגע יש לי כאב ראשששש:)

בענין הגלריה,נכון היא לא הכי פרקטית(אקוסטיקה ,חימום הבית וכו׳)אך לדעתנו הגלריה מקשרת בין 2 הקומות ובנוסף קורות העץ יתנו חמימות וענין לבית.
אפשר לתלות שם מנורה ארוכה ומיוחדת.

חשבנו להחליף בין מיקום הסלון לפינת האוכל על מנת לחזק את הקשר של הסלון עם הגינה,במצב כזה צריך לחשוב היכן למקם טלוויזיה.

בנוגע לחגורת הבטון מסביב לבית,אכן מיותרת.וצודקת שכחנו להוסיף מקום לחבל תליה לכביסה.

תודה רבה על כל ההערות שלכם .

גלמיש1

New member
מגרש שגבוה מהרחוב ב 2 מ. יספק פרטיות רבה

איך אפשר להחליט?

המגרש נמצא בגובה מטר וחצי מהכביש,משני צידיו שכנים במרחק 5 מ׳
מאחור ישנו מגרש שנמצא בגובה של 4 מטר מעלינו ולכן יש שם קיר תומך,הקיר התומך נמצא במרחק 4 מ מקו בניה אחורי של הבית.(מקווה שעכשיו יותר ברור:))
לצערי גם אם נגביה את המגרש בחצי מטר לא יהיה נוף מקומת הכניסה.

בענין מיקום הסלון(קדימה או אחורה),בהתחשב בנתונים הקיימים של המגרש,איך אפשר להגיע להחלטה סופית שנהיה שלמים אתה לגמרי?

האם למקם את הסלון למרחב פתוח (במערב) שמצד אחד יתן אור ואוויר אך יפגום בפרטיות(כי יש שם כביש, לא ניתן יהיה למקם חלונות ענקיים,נצטרך תריס או וילון,פחות רוצים)

או למקם את הסלון מאחור(שיפנה לקיר התומך)ואז תהיה לנו סופר פרטיות אך קיר גבוה תקוע מול הפרצוף.
ואני חשבתי שהתכנון האדריכלי יהיה החלק הכיפי,כרגע יש לי כאב ראשששש:)

בענין הגלריה,נכון היא לא הכי פרקטית(אקוסטיקה ,חימום הבית וכו׳)אך לדעתנו הגלריה מקשרת בין 2 הקומות ובנוסף קורות העץ יתנו חמימות וענין לבית.
אפשר לתלות שם מנורה ארוכה ומיוחדת.

חשבנו להחליף בין מיקום הסלון לפינת האוכל על מנת לחזק את הקשר של הסלון עם הגינה,במצב כזה צריך לחשוב היכן למקם טלוויזיה.

בנוגע לחגורת הבטון מסביב לבית,אכן מיותרת.וצודקת שכחנו להוסיף מקום לחבל תליה לכביסה.

תודה רבה על כל ההערות שלכם .
מגרש שגבוה מהרחוב ב 2 מ. יספק פרטיות רבה
ואם הבית לא יושב ממש על הרחוב אלא 4-5 מטרים אחורה - בכלל אני לא רואה בעיה של פרטיות. ואם החצר והבית יוגבהו בכחצי מטר אז בכלל התיו מעל מפלס הרחוב.
בנוסף - ממילא תצטרכו מעקה בקצה החצר , אז תוכלו לעשותו אטום לפי הצורך, ו/או להצמיח שם צמחיה בגובה המתאים לכם שיסתיר אתכם מהרחוב.
&nbsp
ככל שאני מבינה את הנתונים מהתיאור שלך - נראה שהפתרון הטוב יהיה בהפיכת החצר הקדמית לחצר העיקרית. אבל!!! זה טוב בתנאי שתכנון הכניסה לבית יתשנה. כלומר הכניסה תהיה מאחד מהצדדים של הבית ולא מאמצע החזית, כי כמו שזה עכשיו לא תישאר לכם הרבה חצר אחרי החניות ושביל הגישה.
כמובן שיתכן שיש נתונים אחרים והקשרים שאני לא יודעת עליהם מכאן ויש להם משמעות לגבי ההחלטה.
&nbsp
אני לא יודעת על איזו גלריה את מדברת....אין לכם שום גלריה. יש חור בין הקומות, וחוץ מלהתקין שם עמוד של מכבי אש שיהיה אפשר לגלוש עליו למטה - אני לא רואה בו שום טעם ושימוש. גם אם תתלי שנדליר מהתקרה ועד הרצפה זה לא יעשה את החור הזה בעל ערך. לעומת זאת את המפגע האקוסטי והתרמי אתם תרגישו היטב.
אם רוצים חלל גבוה צריך לעשות אותו במיקום הנכון ובגדול הנכון ובאופן הנכון. זה לא איזה אלמנט קישוטי שאפשר פשוט להדביק איפה שיוצא.

תמונות של המגרש (מכיוונים שונים) יוכלו לסייע בייעוץ

בהמשך להערותכם
אוסיף פרטים על המגרש,

תמונות של המגרש (מכיוונים שונים) יוכלו לסייע בייעוץ

gerson1

New member
הבית בסדר אך אולי כדאי להחליף מגרש,התכנון אינו מתאים לשיפוע

וגם תכנית ברורה שבה מצוינים גבולות המגרש וקווי הבניין
הבית בסדר אך אולי כדאי להחליף מגרש,התכנון אינו מתאים לשיפוע
בגדול הכניסה לממד אינה נכונה מבחינת רוחב וקיר מגן הפתוח למסדרון, ולקיר ממול
יתכן ושווה לחשוב על היפוך הבית-חדרי השינה למטה וכך כניסה ישירה לקומת המגורים , כאשר היציאה לגינה הינה מהחדרים בקומה התחתונה...

מצב
הנושא נעול.
למעלה