שלום לכולם

Avi632

New member
שלום לכולם

לקח הרבה זמן...
לקחתי את ההערות של גלמיש וזוהר ועשיתי שינוי בקומת קרקע החזרתי את הממד למקום.. ויש אופציה לחדר הורים היא רק צריכה לסדר שם את הדלת שהחדר יהיה ביחד עם המקלחת.. (לא התייחסתי עדיין למיקומי החלונות והוויטרינה..מיקומי הספות וכו מה שגלמיש העירה..)
לגבי הקומה השניה היא עשתה שינוי עלדעת עצמה ..לא לטעמי
אני יעלה גם את הקומה שהייתה לפני
אשמח לשמוע את דעתכם..
חוץ מזה היא עשתה שינוי בתוכנית שהמדרגות היו במרכז הבית
אשמח שתתייחסו גם לזה..
תודה רבה

חוות דעת בנוגע לתכניות

שלום אבנר
באמת לא הבנתי לאן נעלמת...

בעצם שלחת שתי תכניות שבאחת מהן המדרגות ממוקמות בפינה הדרום-מערבית ובשניה הן ממוקמות בניצב לקיר החזית המערבית. לדעתי מיקום המדרגות במרכז הבית אמנם נראה יפה יותר אבל פוגע באזור של החדרים. באופציה שבה המדרגות בפינה חדר ההורים עם מקלחת צמודה (במידה ותעבירו את הדלת החדר כך שתהיה לפני הדלת של השירותים תקבלו יחידת הורים מושלמת) הכניסה אליו סמויה לחלוטין ומעניקה שפע פרטיות וחלון החדר פונה אל הגינה היפה. חדר העבודה כממ"ד הוא בגודל סביר ורק צריך לתקן את דלת הכניסה אליו כך שלא תפתח ישירות לפרוזדור.
לעומת זאת באופציה שבה המדרגות במרכז הבית חדר ההורים הוא למעשה הממ"ד, אין אפשרות להצמיד לו את המקלחת שהיא מאוד צרה והכניסה אליה חשופה לעין כל וגם חדר העבודה שמתקבל הוא יחסית קטן.
גם את סידור האזור הציבורי, דהיינו הסלון והמטבח אהבתי יותר באופציה הראשונה.
בקומה העליונה מיקום המדרגות במרכז יצר קומה בעלת תכנון טוב אבל מצד שני הקשר עם המרפסת התבטל, משום שהמתכננת מיקמה דלת כניסה רגילה שקושרת אותה ליתר חלקי הבית ולא ויטרינה גדולה ש"מכניסה" את החוץ פנימה, כפי שתוכנן באופציה שבה המדרגות בפינה. אם זה אפשרי רק תהפכו את כיוון העליה של המדרגות האלו.
אם אתה שואל לדעתי הייתי ממקמת את המדרגות בפינת הבית, אבל כאמור ההחלטה הסופית היא שלך.
כמו כן אני ממליצה לתכנן לחדר הילדים שגובל במרפסת חלון נוסף שפונה לכיוון המרפסת, או דלת מזוגגת שנפתחת למרפסת.

Avi632

New member
היי זוהר

תודה על התגובה
בלי עין הרע המתכננת הזאת לוקח לה זמן כל דבר......
בכל אופן
אני גם נוטה יותר לבחור באופציה הראשונה
רק אשתי טיפה מעדיפה את השניה בגלל שההרגשה בבית שהחלל הציבורי גדול יותר ופתוח יותר
(אולי אפשר באופציה השניה לחשוב איך להרחיב ולסדר יותר את החדרים והשירותים ומקלחת בקומת הקרקע)
לגבי הקומה השניה וההערה שלך עם המרפסת
שימי לב שהעלתי 2 אופציות גם באופציה הראשונה שבאחת מהם היא הגדילה לי את חדר ההורים ולכן הפינת ישיבה עם הוויטרינה התקצרה וגם שם יש דלת
האם בשביל חדר הורים גדול יותר שווה לוותר על הפינת ישיבה והוויטרינה
אני יעלה את האופציות שוב
(אגב..כמו שאמרת את הסידור של האופציה השניה למעלה ממש אהבנו)

כדי להחליט עלי לשאול אותך-

האם אתה וזוגתך משתמשים באמבטיה לעיתים קרובות, או מתקלחים במקלחון?

Avi632

New member
היום יש לנו מקלחון אבל

אנחנו מאוד רוצים לעשות גקוזי..
אמנם לא נראה לי שזה השיקול בבחירת החדר הגדול יותר כי לא איכפת לי להשים גקוזי קטן.אין לי ענין בגדול..יש היום פינתיים 90*1.55
העניין חדר גדול גם בשביל החדר עצמו שהוא היה 3.50 שזה קצת צפוף מנסיון..כי זה מה שיש לי היום

(אגב אחת הסיבות שגם אני חושב יותר על התוכנית הראשונה היא ששם נשאר יותר גינה..לא בהרבה אבל עדיין יש יותר מטר מקדימה.ומהצד גם כן יותר)

עדיין אפשר לתכנן אחרת...

המבנה שנוצר בקומה העליונה לאחר הגדלת חדר השינה הוא מאוד מסורבל מבחינת התנועה בקומה. כל התנועה מתבססת על הליכה בפרוזדורים צפופים שקצת מזכירים מבוך, פרוזדורים המובילים לחדרי השינה של הילדים וכן פרוזדור שנמצא בתוך חדר השינה שלכם. אפשר לשפר זאת (ראה תמונה מצורפת).
יותר נעים שיש מעין רחבה ממנה מגיעים לחדרים מאשר להלך בפרוזדור צפוף.
אני עדיין סבורה שהאופציה שבה יש גישה רחבה יותר למרפסת (ויטרינה) היא טובה יותר שכן נוצר שם חלל נעים יותר, מואר ופתוח לנוף שיכול לשמש כפינת משפחה נחמדה לילדים שיכולים לשחק ולבלות בה יחד בעוד אתם מבלים לכם בשקט בקומת הקרקע.
שים לב לשינוי שביצעתי במדרגות- חשוב שהמדרגות יצאו ישירות אל החלל הפתוח ולא אל מול הקיר.

Avi632

New member
יש עוד אופציה שחשבנו עליה

כמו שאת אומרת להשאיר את האופציה עם הפינת ישיבה
ולהגדיל את החדר ב60 סמ רק באזור של המרפסת ששם יהיה נישה לארון
ואז המרחב גודל
אני מצרף את שירטוט לא מקצועי שעשיתי בפלאפון מקווה שזה מובן
מה את אומרת על זה
וגם אני מנסה לשבת עם האדריכלית למצות ולשפר את האופציה השניה בקומת הקרקע כדי למצות עד הסוף את האופציה השניה גם(שאשתי יותר מתחבר אליה.כי גם היא לא אוהבת שהפינת אוכל ממול הדלת וגם כי המרחב בקומת קרקע יותר גדול ואין ספק שגם יותר יפה ואני מאמין שגם אתם מסכימים על זה)

כרגע אם אני מבינה נכון השאלה היא היכן ממוקמות המדרגות...

בכל מקרה תדאגו שבמרכז קומת החדרים יהיה חלל פתוח ולא פרוזדורים.

Avi632

New member
ההתלבטות היא בין שתי התוכניות

העדפה שלי היא כמו שאת וגלמיש המלצתם ללכת על התוכנית שהמדרגות בצד הבית
עם שינויים קלים שנדרשים

אני מנסה למצות ולשפר את האופציה השניה שהמדרגות ממוקמות במרכז הבית בגלל שאשתי מתחברת אליה מכמה סיבות
1. שהחלל הציבורי יותר מרווח וגדול ופתוח
2. שהפינת אוכל לא ממול הדלת ויש לה מקום יותר טוב.עם חלון שזה יתרון
3.שהמדרגות במרכז ואנחנו נעשה אותם תלויות מעץ וזה רק יפתח יותר את החלל

אני יעלה אותה שוב ברגע שהיא תהיה מוצלחת יותר לדעתי(בקומת הקרקע.כי בקומה ב היא ממש מוצלחת)

כמו שאמרתי אני נוטה כמוכם לתוכנית הראשונה
במידה ואנחנו הולכים על התוכנית הראשונה העלתי אופציה שבה אני מגדיל את החדר על חשבון המרפסת ב60 סמ לנישה לארון
והפינת ישיבה תישאר אותו גודל..במקרה הזה אין פרוזדור ויש חלל
מה את אומרת על זה..מצרף שוב

תודה רבה רבה זוהר על העזרה

למעלה