המלצה לקורסים בתוכנות שרטוט ועיצוב

Bensal1992

New member
המלצה לקורסים בתוכנות שרטוט ועיצוב

אני לא יודע אם זה הפורום המתאים אבל אני מקווה שכן.
נרשמתי ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ברופין לאוקטובר הקרוב.
למדתי אדריכלות בתיכון ועסקתי בתחום גם בצבא.

אני רוצה לפני תחילת הלימודים ללמוד תוכנות שרטוט ועיצוב כדי לרענן את הזיכרון.
אני מכיר אתרים כמו אסקולי, Udemy, Lynda.

אשמח לשמוע המלצות מכם באיזה אתר כדאי ללמוד.

תודה!!!

האם ללימודי הנדסאי אדריכלות יש לבוא עם ידע מוקדם

בתוכנות שרטוט? במידה ולא הרי שבמהלך הלימודים תעבור קורס בתוכנות שרטוט כגון אוטוקאד, סקצ'אפ, רוויט וכדומה ולכן אין טעם להקדים את המאוחר...הקורסים המדוברים יקרים למדי ולאחריהם עדיין יש להתאמן שעות רבות כדי להשיג שליטה טובה בתוכנות הנלמדות.

Bensal1992

New member
אין דרישה כזאת אבל

זה בטח לא יזיק. אני מסתכל קדימה ורואה מודעות דרושים של הנדסאים בתחום הזה. הם רוצים בוגרים שמכירים לעומק את התוכנות. אני מכיר לא מעט הנדסאים שסיפרו כי רמת ההוראה לתוכנות השרטוט וההדמיות יחסית בסיסית.
אני חושב שזה יכול לתרום לי המון כמו גם לקרוא ספרים בתחום העיצוב והתכנון.

גלמיש1

New member
לדעתי אתה עושה בשכל. לא יודעת לגבי קורסים ברשת

כן מכירה הרבה קורסים בעולם האמיתי.
אולי אתה יכול לשים מודעה בבי"ס לאדריכלות זה או אחר, ולמצוא סטודנט שילמד אותך את הבסיס בתשלום נמוך יחסית. משם תוכל להמשיך לבד עם קצת עזרה מהרשת....

בעצמך כתבת- "הם רוצים בוגרים"!!!

אתה רק מתחיל ללמוד ועומד בפניך מסלול של כשנתיים מאוד עמוסות ולחוצות. מניסיוני תתחיל ללמוד ברופין את קורסי התיב"ם (תכנון באמצעות מחשב) ובד בבד תתחיל להשתמש בתוכנות הנלמדות על הפרוייקטים שתקבל לתכנן במסגרת שיעורי הסטודיו. במידה ותראה שיש לך דברים שאתה נתקל בהם בקשיים רק אז תקח שיעור פרטי/שיעורים ברשת/ תעבוד בסדנת המחשבים ותבקש סיוע מאחראי הסדנה או מחברים לספסל הלימודים.
דבר נוסף-התוכנות הנפוצות במשרדי אדריכלים הן אוטוקאד ורוויט. אלו תוכנות מאוד מורכבות שזמן הלימוד שלהן במסגרת קורסים פרטיים, מתפרש על פני חודשים רבים, לפעמים יותר מחצי שנה. אתה מתחיל ללמוד בסוף אוקטובר כך שיווצר מצב שתהיה חפיפה בין הקורס ובין הלימודים עצמם וזה עלול להיות בעייתי. חוץ מזה מדובר בקורסים מאוד יקרים שעלותם אלפי שקלים ואם גם ככה תלמד ברופין את מה שילמדו בקורס אז לא חבל לך על הזמן והכסף המבוזבז?
בתור "זקנה"
אני יכולה לספר לך שלמדתי אוטוקאד במסגרת שיעורי תיב"ם באוניברסיטה במשך שנתיים, לקחתי שיעור פרטי אחד או שניים כדי להשלים פרטים חסרים, והעיקר שרטטתי את הפרוייקטים הסטודנטיאליים שלי במחשב וזה היה הלימוד האמיתי. אחרי שנתיים כאלה יצאתי עם מספיק ידע בתוכנה בשביל לעבוד במשרד אדריכלים.
כמה שנים לאחר שסיימתי את הלימודים יצאה לשוק תוכנת הסקצ'אפ ליצירת מודלים תלת ממדים, ואותה באמת כבר נאלצתי ללמוד במסגרת קורס פרטי...

Bensal1992

New member
העניין הוא ניצול זמן פנוי

אני רוצה לנצל את הזמן הפנוי עד הלימודים ללימוד עצמי.
כשאני לומד תוכנה חדשה אני מאוד אוהב לרדת הכי קטנים וללמוד אותה מהיסוד.
חשוב לציין שאני כבר מכיר חלק מהתוכנות כי כבר עבדתי איתם בעבר ואני רוצה רק לרענן את הזיכרון.
&nbsp
&nbsp

איש חרוץ...

אין ספק שיש לך גישה רצינית מאוד לנושא ובעניין הזה מגיע לך 'כל הכבוד!'
אז בהמשך למה שכתבתי קודם הייתי מציעה לך ללמוד תוכנות שנדרשות במשרדי אדריכלים אולם כאלה שלא נלמדות ברופין.
יש לך מושג אלו תוכנות תלמד שם?
אופציה נוספת לניצול הזמן הפנוי היא למצוא עבודה במשרד אדריכלים במשרת סטודנט. זו גם דרך להכנס לתחום וללמוד הרבה דברים רלוונטיים למקצוע.

למעלה