תוכנית חדשה

Avi632

New member
תוכנית חדשה

שלום לכולם
העלתי בשבועות האחרונים את התוכנית של הבית שלי
וקיבלתי הערות
הבאתי לאדריכל את הדרישות החדשות
שזה חדר אחד למטה והשאר למעלה

יש לי הערות על התוכנית אבל אשמח לשמוע את דעתכם וההשגות שלכם
המדרגות שאתם רואים בין הבתים מובילות לקומה השלישית ליחדות להשכרה
אני שולח את הקומה הראשונה והשניה
תודה מראש לכולם

מבחינת חלוקת החדרים בין הקומות יש שיפור אבל...

שלום לך,
אופן חלוקת החדרים עכשיו באמת הגיוני יותר ביחס לגודל כל אחת מקומות הבית
אולם עדיין התכנית לוקה באי-דיוקים ובעיות.
הבעיה העיקרית שאני מבחינה בה היא קשר בעייתי בין קומת הקרקע והגינה.
אם הבנתי נכון לבית יש שני כיווני אוויר. חזית הבית פונה לצפון והחצר הצידית פונה למזרח והחניה ממוקמת במפלס נמוך ממפלס קומת הקרקע. במצב הנוכחי חזיתות הבית (הסלון והמטבח) נפתחות לכיוון צפון ובחצר הצפונית ממוקם גם שביל הכניסה לבית. במצב הנוכחי החצר המזרחית, שהיא שטח הגינה הגדול שלכם, כלל לא מנוצלת ואין כל התייחסות אליה למעט חלון הממ"ד שנפתח לעברה. לעומת זאת חלון המטבח נפתח לכיוון החניה ומולה גם ממוקמת רחבת הכניסה לבית, מה שמצר את רחבת הכניסה ומקשה על המעבר לבית.
אמרת שיש נוף יפה לכיוון צפון, השאלה האם ניתן לראות אותו מקומת הקרקע ולכן להעדיף באופן כה ברור את פתיחת הבית לכיוון זה, שהוא גם כיוון הרחוב והחניה?
מכיוון שהחצר המזרחית היא החצר המרכזית, הייתי בודקת אפשרות למקם את המטבח והסלון לאורך חזית זו ולמקם מהם פתחים (חלונות וויטרינות) לכיוון הגינות המזרחית והצפונית. באופן הזה אתם תהנו מקשר טוב יותר בין הבית והגינה ותוכלו לנצל אותה לבלוי שעות הפנאי ולעריכת ארוחות בחוץ. את הממ"ד הייתי ממקמת במקום המטבח, מאחר ומדובר בחדר שמטבעו הוא סגור, ולא ניתן לפתוח ממנו פתח יציאה לכיוון הגינה.
שאלה נוספת היא האם יש צורך בשתי אסלות בקומה ששטחה כה קטן? עדיף לוותר על שירותי האורחים (אפשר להשאיר את הכיור החיצוני לשטיפת ידיים) ולנצל את השטח שיתפנה להגדלת הסלון/פינת האוכל/ יצירת פינת עבודה וכדומה.

בקומה השניה, לא ברור לי למה יש רווח של 80 ס"מ בין חדר הילדים וקצה המרפסת- למה זה טוב?
כמו כן עדיף להחליף את מיקום חדר הילדים הדרומי עם מיקום המקלחת וחדר הכביסה על מנת שחלון החדר יפנה לכיוון החזית המזרחית הפתוחה ולא לכיוונה של מרפסת צרה ומוצללת. אם תרצו תוכלו לפתוח בחדר זה חלון נוסף לכיוון המרפסת וכך ליצור עבור החדר כיוון אוויר נוסף.

גלמיש1

New member
ההערות שלי זהות...

Avi632

New member
תודה על

התייחסותך זוהר..
וכן תודה לגלמיש שגם עזרה לי בפרטי ונתנה לי רעיונות
עכשיו לגבי התגובה
לשאלתך..את הנוף לכיוון צפון יותר יראו מהקומה השניה..בקומה הראשונה היא בגובה מטר מהכביש כך שמשם לא ככ יראו נוף
אני מבין שלדעתך וגם לדעת גלמיש עדיף לעשות את הכניסה מהצד
ולדעתך להעביר את הממד למיקום המטבח ואת המטבח לכיון מזרח בפנים וכך תהיה גישה לגינה וכו
אני מבין את זה ומסכים(בתוכנית הראשונה שהעלתי זה היה ככה רק המדרגות היו באמצע הבית ולא אהבנו את זה)
השאלה האם מבחינת אוויר ואור עדיף שסלון ומטבח יהיו בחזית או שזה לא מחייב
דבר שני לפי מה שאת אומרת אחפה נשים את המדרגות
אשמח אם תוכלי לשרטט לי סקיצה לראות בדיוק איך זה יצא
שוב תודה לכן זה לא מובן מאליו
(אמת שאני כבר ממש מבולבל 10חודשים על תוכניות ולא יצא כלום)

תגובה בנוגע לשאלותיך

בנוגע למיקום המטבח והסלון- בחזית הצפונית לעולם לא יהיה אור שמש ישיר, אבל תוכל להנות ממשבי רוח. בחזית המזרחית יהיה אור בשעות הבוקר בלבד עד הצהריים, ולא תהנה שם ממשבי רוח. לכן יש חשיבות ליצור פתחים (חלונות או ויטרינות) לכיוון הגינה הצפונית, כפי שאכן ניתן לראות שקיימים בסקיצה ששלחת. פתחים אלה יאווררו את חלל קומת הקרקע, דהיינו המטבח והסלון. כלומר מבחינת אוויר ואור לדעתי אין עדיפות למיקום המטבח והסלון כלפי החזית המזרחית כל עוד כאמור דואגים ליצירת פתחים לכיוון צפון.
מבחינה פונקציונאלית אין צורך לבנות בחזית הצפונית פרגולות משום שכאמור חזית זו מוצללת במהלך כל היום, אלא אם אתם רוצים בכך כאלמנט דקורטיבי.
בנוגע למיקום המדרגות-לא הייתי נוגעת. המיקום שלהם בפינת הבית האטומה הוא מצוין.
אגב, אני סבורה שאתה בדרך הנכונה ומאמינה שבקרוב תצליחו לגבש תכנית מוצלחת וטובה.

Avi632

New member
בתגובה הקודמת שלך ציינת

שעדיף להעביר את המטבח לאזור המזרחי ואת החדר לאזור המטבח

האם את אומרת להשאיר את התוכנית כמות שהיא ולא לשנות את מיקום המטבח והם יהיו בחזית?
ואם כן אז איפה למקם את הכניסה בחזית או בצד המזרחי?

בנוגע למיקום הכניסה...

היתי בודקת איפה מתאים למקם אותה, בחזית הצפונית או המזרחית. למעשה יש לך 4 אלמנטים מרכזיים בקומת הקרקע- סלון, מטבח, ממ"ד+מקלחת ומדרגות. המדרגות תשארנה במקומן. הממ"ד עובר לפינה הצפון-מערבית מול החניה. לאורך החזית המזרחית שם נמצאת הגינה ניתן למקם את המטבח והסלון. כיצד בדיוק? כדאי לבדוק מהי האופציה הטובה ביותר ולבחור בה (לשם כך יש מתכנן). אני מבינה שאתה עובר תהליך ארוך שנמשך כבר מספר חודשים ואתה כבר חסר סבלנות אולם עדיין אין מנוס מלבדוק את האפשרויות הנ"ל. בכל אופן זה מה שאני כאדריכלית הייתי עושה

Avi632

New member
המתכנן שלי

ממש לא עוזר לי..אין לו דעה להגיד מה טוב ולא טוב הוא עושה רק מה שאתה אומר לו בלי הרבה רעיונות ויצירתיות

לכן אני נמצא פה..
מה את בתור אדריכלית היית עושה בשאלות שאני מסתפק לגביהם
ונגיד שאני הולך עם התוכנית הקיימת מה היית משנה בקומת הקרקע?

שמת לב מה שכתבת?!

אתה הולך לבנות בית, להשקיע את כל הכסף שיש לך וגם את זה שאין לך במשהו שהמתכנן שלו הוא בובה שמקבל הוראות, לא יצירתי ובלי רעיונות?
באמת?!?!
למה? אם זה מה שאתה חושב עליו עוד לפני שבעצם עברתם את שלב הסקיצות, ואם ההערכה שלך אליו שואפת לאפס, אז למה שתשאר איתו? בגלל שהוא זול? דוקא בסעיף התכנון החלטת לחסוך?
לדעתי זו טעות גדולה.
שלם לו את המגיע לו, ומצא מישהו אחר - יצירתי, בעל רעיונות ובעל דיעה. מישהו שיזכה בהערכה שלך.

Avi632

New member
את צודקת ב100 אחוז אבל..

אני רואה בתים שחברים שלי מתכננים עם אדריכלים יקרים בהרבה יותר מהאזור שלי ולא אחד ולא שתיים..ואת אותם הערות שנתנו לי פה שהם הגיוניות וחשובות..(ובזכות ההערות בפורום שיניתי הרבה דברים גם בחשיבה שלי)אז מה הטעם שאני יעבור למישהו אחר וישלם פעמיים ויצא אותו הדבר?

יש אדריכלים טובים.

באמת שיש. לא כולם אותו הדבר. יש אדריכלים מצוינים, רק צריך למצוא אותם.
נכון שהם לא זולים, אבל אני לגמרי לא מדברת על אדריכלי צמרת במחיר מופרז אלא על אדריכלים טובים בשכר שהולם את כישוריהם.

גלמיש1

New member
אם תגיד באיזה איזור אתה בונה (צפון, נכון?) אולי מישהו יוכל

אולי נוכל להמליץ לך או להציע אדריכל רציניים.
&nbsp
איך שאתה מתאר את ה"אדריכל" שלך, הוא לא מתפקד כאדריכל אלא כשרטט.

משרד מומלץ באזור הצפון

המשרד באזור הצפון שאני ממליצה עליו הוא המשרד של שחר לולב ועודד רוזנקיאר אדריכלים.

noni me

New member
לא דומה המלצה כזו בדרך פרטית לדרך בה היא נעשתה -

שלטעמי היא לא ראוייה !

noni me

New member
ממש מפחיד !

מפחידה דרך המחשבה שלך,
ומפחידה ההתנהלות שלך [לתכנן בית רק דרך פורום ??? - קרא שוב את מה שכתבה מיכל תכנון נוף: "אתה הולך לבנות בית, להשקיע את כל הכסף שיש לך וגם את זה שאין לך". והרי בניית בית שמתוכנן טוב ובניית בית שמתוכנן גרוע - עולים אותו הדבר (!), אבל שוויים שונה מאד. יותר ממה שיעלה לך מתכנן טוב].

אין לי תשובה מפורטת יותר עבורך למעט מה שכתבתי

אני יודעת שלפעמים אני מעלה סקיצות "משופרות" עבור חלק מגולשי הפורום, כי לפעמים התכנון המיטבי ממש ברור לי. אולם במקרה שלך התשובות לא מאוד ברורות לי ובאמת יש צורך לשבת ולנסות מספר אופציות עד שמגיעים לאופציה המועדפת.
כמו כן אם בשלב כה מוקדם אין לך אמון במתכנן אז כדאי לשקול הפרדת כוחות ולמצוא מתכנן שתוכל לסמוך עליו ולהסתייע בו בכל שלבי תהליך בניית הבית.

noni me

New member
"מיקום המדרגות-לא הייתי נוגעת": 1. בדרך-כלל זאת טעות

למקם את חדר המדרגות בפינה.
2. בדרך-כלל זאת טעות להציב את חדר המדרגות במקביל למסדרון הקומה השניה.

פתרון של חדר מדרגות ב"אמצע" (בין חדרים), בניצב למסדרון - חוסך שטחי-מעבר (שהם שטחים מבוזבזים, לעומת פתרונות אחרים).

.

למעלה