עזרה בחלוקת חדרים

faruk2000

New member
עזרה בחלוקת חדרים

היי,
ר"צב שתי אופציות לצורת החלוקה של דירת 4 חדרים, קומה 6. המרפסת פונה מערבה.
יש לי כמה דילמות:
1) אמבטיית הורים -
איזה גודל עדיף?
מהיכן עדיף שתהיה הכניסה - מהחדר עצמו - מכיוון צפון או מהצד, מכיוון מזרח?

2) מיקום מכונת כביסה - במסדרון או בסוף חדר האמבטיה הגדול? באיזה צד?

3) המטבח - מטריף אותי שהמטבח פתוח לסלון. אני חייב איזו שהיא מחיצה שתסתיר. אולי אי או דלפק או קיר סיליקט חצי גובה. יש למישהו רעיונות שעדיין לא ייפגעו בפינת אוכל ויסתירו חלקית את הבלאגן במטבח, מהסלון?

4) מיקום הוטלוויזיה - היכן כדאי?

רעיונות נוספים ייתקבלו בברכה
תודה!!

עזרה בתכנון דירת 4 חדרים

שלום לכם!
אני לא ממליצה ליצור מחיצה גבוהה בין הסלון ופינת האוכל/מטבח משום שהחלל שאמור להכיל את שתי הפונקציות האלו יחסית קטן וכל מחיצה תגרום לתחושה צפופה ודחוסה יותר. הדירה תוכננה כך שהמטבח והסלון צמודים זה לזה ונמצאים בחלל ריבועי אחד וזוהי מהותה. אם מאוד מפריע לך שהמטבח גלוי ניתן למקם חלק ממנו במקום החדר הקטן שגודלו 240/254 (סקיצה מצורפת). במידה והפתרון הזה נראה לך אז שאלת המקלחת בחדר ההורים איננה רלוונטית. בנוגע למכונת הכביסה- במקרה הזה שתי האופציות שציינת סבירות וקשורות להעדפה אישית. אני באופן אישי חושבת שהייתי מעדיפה למקם את מכונת הכביסה בחדר הרחצה מול האסלה.
במידה והפתרון להשתמש בחדר הקטן איננו בר ביצוע ואין לכם צורך בפינת אוכל גדולה ומשפחתית, ניתן לתכנן במקומה אי בגובה של 1.10 מ' שיסתיר מעט את הבלגן במטבח.

faruk2000

New member
הרעיון של הקיר הדו כיווני

בהחלט נראה לי (אני חייב לשמור על החדרון הזה שלם).

המון תודה! זה עזר מאד!

faruk2000

New member
מה דעתך על זה? הפכנו....

מטבח במקום סלון ולהיפך' ועדיין אני שומר על המחסן...
תודה

האופציה שבה יש גם אי וגם פינת אוכל אפשרית

אבל יוצרת מצב שבו הסלון מאוד מוגבל בגודלו. לפיכך האופציה השניה עדיפה, אבל לא פותרת את בעיית הסתרת הבלגן במטבח.
שני דברים שכדאי לשים לב אליהם בתכנון הנוכחי:
1. המקרר באופציה זו נמצא במישור אחד עם ארונות המטבח. במידה ואתם מתכוונים להשתמש במקרר בעל מידות סטנדרטיות ותרצו לשמור על חזית במישור אחד יהיה צורך ליצור למקרר נישה קטנה בקיר על חשבון המחסן.
2. לא ברור לי מה עשיתם במקלחת- מיקמתם את הכיור, האסלה ומכונת הכביסה על אותו קיר ובצד השני נותרה רק האמבטיה. עדיף למקם את מכונת הכביסה והאמבטיה ע"ג קיר אחד, ואת האסלה והכיור ע"ג הקיר שממול. כך תוכלו לתכנן ארון כיור גדול יותר ויתקבל יותר מקום גם סביב האסלה.
תמשיך לעדכן!

למעלה