איפה אתם ממליצים לי ללמוד אדריכלות?

spin88

New member
איפה אתם ממליצים לי ללמוד אדריכלות?

שלום לכולכם,
לקח לי המון זמן להגיע למסקנה שאני רוצה ללמוד אדריכלות (בן 24).
כמה שאלות (בעיקר לסטודנטים ולבוגרים):
אפילו אם תענו רק על חלק מהן זה מאוד יעזור לי!

1. איפה הכי מומלץ ללמוד אדריכלות? (אני שוקל את כל האופציות - אוניברסיטאות, מכללות ואולי אפילו לימודים באירופה). האם יש לכם המלצה ספציפית על מוסד לימודים?
2. האם זה מעניין? על מה שמים דגש במהלך הלימודים? אילו כישורים צריך בשביל להצליח בתחום?
3. איך נראה יומו של אדריכל העוסק במקצוע? עד כמה אתם מביאים לידי ביטוי את חוש היצירתיות שלכם? מה הכי קשה בעבודה הזאת לדעתכם?
4. מדוע המשכורות של אדריכלים הן כל כך נמוכות? (מסקירה שעשיתי באינטרנט, גיליתי שהמשכורות ממש נמוכות יחסית למקצוע מכובד, אחרי לימודים ארוכים של 6 שנים).

תודה לכל העוזרים, זה ממש חשוב לי :)

המלצה על לימודי אדריכלות

ההמלצה היכ טובה היא שקודם כל תתקבל לפחות לאחד מהמוסדות ש"רשם האדריכלים" מכיר בתואר שלהם.
אחרי שתהיה לך ביד 1-2-3 מקומות להם התקבלת תבוא לקבל יעוץ מי "הכי טוב".

עבור מידע נוסף אתה מוזמן לבדוק ברשומות של הפורום אחורה נתתי לפחות תשובה-1 מאד מאד מפרוטת
בעניין על כל השאלות שהעלת.

פסס.. הכי טוב בצלאל

גולי מ

New member
במכללות לא נותנים תואר באדריכלות

במכללות נותנים תואר בעיצוב, עיצוב הסביבה, הנדסאי וכו?

תואר באדריכלות נותנים ב:
טכניון
אונ' ת"א
בצלאל

מקומות נוספים בהם אני לא בטוחה
יהודה ושומרון (כבר קיבלו הכרה?)
ואולי אולי ויצ"ו חיפה.

בשאר המקומות, אלו תארים אחרים.
גם עם הלימודים הם אותם לימודים, התואר שונה.
אם אתה רוצה להתרכז בפנים ואולי אפילו בבניה פרטית, זה בסדר.
אם אתה חושב בגדול, מגדלים, מרכזים מסחריים, תכנון עירוני - תעשה לעצמך טובה, ולך תוציא תואר אדריכל.

למה נמוך.
כי אנו מפגרים.
אינטיליגנטים.
אבל מפגרים..

טניה261

New member
לימודי אדריכלות

קודם כל מזל טוב על ההחלטה :)
אתה מוזמן ללמוד עוד על לימודי האדריכלות ועל דרכי קבלה אצלי באתר http://www.bearch.co.il

בנוגע לשאלות, אנסה לעזור כמה שאפשר.
1. אני למדתי באוניברסיטת תל אביב, אז אוכל לענות רק מניסיוני ומניסיון חברים שלמדו במקומות אחרים. אני מאד ממליצה על האוניברסיטה - משלבת בין אווירה פרקטית-טכנית לאקדמית בצורה די טובה ואין קיצוניות לשום מקום כמו בטכניון (סופר פרקטי-טכני) לבצלאל (סופר אמנותי ורחוק מהמציאות והפרקטיקה... למרות שאומרים שיש שינוי בשנים האחרונות).

2. הלימודים מעניינים אם אתה מתאים להם והם אוהבים את המקצוע :) בלימודים שמים דגש על לימודי הסטודיו - החלק הפרקטי בו מתכננים פרויקטים שונים לאורך סמסטר שלם (ובפרוייקט הגמר שנה שלמה) ו"מקצועות תומכים" אנליטיים (פיסיקה, מתמטיקה, חוזק חומרים) והומאניים (תולדות אמנות, אדריכלות וכדומה). תוכל לבדוק האם אתה מתאים ללימודי אדריכלות בשאלון שניסחתי כאן http://www.bearch.co.il/האם-מתאים-לי-להיות-אדריכלית/

3. יומו של אדריכל העוסק במקצוע תלוי בהאם הוא שכיר או עצמאי - זה הבדל גדול מאד וזה מייצר גם הבדל בעד כמה הוא מביא את עצמו ואת היצירתיות שלו לידי ביטוי.

4. יש הרבה תיאוריות למה המשכורות נמוכות (מכניסת נשים למקצוע, דרך עודף באדריכלים, עליית מחירים בשוק החומרים והבניה וכו). גם כאן חשוב לשים לב להבדל בי שכיר לעצמאי, בין אדריכל בתחילת דרכו לכזה עם ניסיון.

אשמח לענות על שאלות נוספות, וכמובן, מרגע שתגיע להחלטה - לעזור לך להתקבל
http://www.bearch.co.il/צור-איתנו-קשר/

טניה אברמזון | be arch

למעלה