כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך

adisal000

New member
כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך

ראשית תודה על התשובות המעמיקות והמפורטות זה עוזר לי מאוד. שנית, שוב אני חוזרת כל העולם הזה כי זה עולם לדעתי לפחות בפרק זמן עכשיו זה, ממש לא מוכר ומאוד מלחיץ. מה שהתכוונתי זה אכן להכין פרוגרמה אבל קודם להכיר את הרצונות שלי שהם עדיין לא ברורים לי לכן פניתי לייעוץ לדוגמה : איך הכי נכון לתכנן מטבח כך שיהיה מנוצל מקסימלי ואז ממנו לדוגמה לתכנן את המשך הבית האם צורת ר היא הכי פרקטית וגודל אידיאלי שלא יהיה מטבח קטן וככה אני באה מוכנה לאדריכל

מאגר

New member
יש דרך לעשות פרוגרמה ראשונית

קיימת אפשרות לעשות פרוגרמה ראשונית לפי הנחות וצפיות של המזמין תוך לקיחה בחשבון של אחוזים בחשבון לשינויים כאלה ואחרים אם ברצונך הסברים נוספים בנושא אשמח להסביר ולעזור אפשר לצור איתי קשר בטלפון 0505271788 דורון

AlonPe

New member
הדבר האחרון שהיא צריכה פה

זו פרסומת, לעוד כלמני בעלי עסקים אחרים שיבחשו כאן!

AlonPe

New member
שוב היי

קודם כל, רצוי לשרשר הודעות באותו נושא,
ולא לפתוח הודעות חדשות

כן, בטח שזה מלחיץ לבנות בית! (לא רוצה להפחיד
אבל ייצמחו לך כמה שערות לבנות תוך כדי!
)
אבל!
זה גם תהליך מרתק שיכול להיות בו המון סיפוק והמון כיף!.
בכולופן, לדעתי לפחות, אין שום צורך "לבוא מוכן" לאדריכל!
(ושוב - אם הוא גובה תשלום פר-פגישה כבר בשלב הזה,
אז או שבחרתם איזה אדריכל עולמי, סופר-על, או שיש פה בעיה!)

אחד התפקידים של האדריכל, חוץ מלתכנן לכם את הבית,
הוא להיות המורה נבוכים שלכם בכל התהליך הזה.
אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות ביחד הוא -
לבנות את הפרוגרמה, ללמוד איך לבנות את הפרוגרמה,
ללמוד את הצרכים והרצונות שלכם.

ושוב - השאלות שאת מציגה כאן, הן שאלות... ספציפיות!
אין דבר כזה מטבח אולטימטיבי!
הצורה והגודל שלו, נובעים מהמון פרמטרים אחרים,
שיתבהרו תוך כדי תהליך התכנון.

אתן לך דוגמה - הדבר הכי מעניין שהעלית בשאלה שלך הוא:
"איך לתכנן מטבח... ואז ממנו לתכנן את המשך הבית...."
האם המטבח, בעינייך, הוא מרכז הבית? הלב הפועם שלו?
להתחיל לתכנן בית מתוך המטבח זה רעיון מעניין!

מה שכן, "כמו שאמרו קודמיי" (כמו שאמרו קודמיי
)
לפתוח עיניים!.
לקרוא, להסתכל,
לחפש ספרים, מגזינים, אתרי אינטרנט,
להיכנס לכל בית שאת נכנסת אליו,
ולחשוב - מה מוצא חן בעינייך, מה לא.

ואפרופו מטבחים, יש איזו כתבה מרתקת,
ש-סיגלית פירסמה לא מזמן....
אנסה לחפש אותה....

AlonPe

New member
מטבחים - סיגל בן נון

כתבה מעניינת ומאירת עיניים.

כמו כן, עכשיו כשחיפשתי את זה,
עשיתי חיפוש בפורום (בסוף לא ככה מצאתי,
חיפשתי אתונות ומצאתי מלוכה
)
אבל יש כאן, ובפורומים השכנים, המון מידע!
לגבי כל נושא.
אז אם את מחפשת (למשל) מידע על תכנון מטבחים,
עשי חיפוש "מטבח" בפורום, ותקבלי המון מידע.

adisal000

New member
זאת בדיוק הייתה כוונתי

ראשית מתנצלת שזה לא בשרשור כי הגבתי דרך האייפון וכנראה שהתבלבלתי - סליחה.
שנית בדיוק לקישור לדרכים לתכנון מטבח שכזה התכוונתי כדי למנוע את תכנון המטבח רק אחרי הבניה ואז יש אילוצים שלא חשבנו עליהם קודם כי בטח בשביל זה צריך מעצב נוסף.
וכן לדעתי המטבח זה לב התכנון כי ממנו אני פונה לסלון ולפינת האוכל ואני רוצה שילוב מקסימלי של פרקטיות.
האם יש מדריך שכזה גם לשאר חלקי הבית? סלון? חדרים? שמסביר את אפשרויות מיקום החפצים העיקרים בבית?

ושוב תודה על כל התשובות המאוד מקצועיות שלכם זה חשוב לי מאוד ועוזר

גלמיש1

New member
בשביל מה את צריכה אדריכל אם את רוצה

להגיע אליו ":מוכנה" עם צורת המטבח, גודלו, ותכנונו הכללי ?
כמו שניסיתי להבהיר קודם, אדריכלות זאת אמנות הפשרות! אין דבר כזה מטבח אידאלי, או צורה אחת נכונה - זה תלוי בצרכי והרגלי המשפחה שלך, ובתכנון הבית כולו שהוא עצמו נגזרת של גודל ומבנה המגרש , כיווני אוויר, גודל וצרכי המשפחה, מגבלות התב"ע והתקציב....וכן הלאה.
אדריכלות לוקחת את כל עשרות הנתונים והמשתנים הללו ויוצרת מהם משהו קוהרנטי שנותן אופטימיזציה של כל הרצוי לעומת המצוי. כל זה נוצר בתהליך ארוך ומורכב שלכם יחד עם האדריכל. תהליך שכולל למידת התנאים והמגבלות כמו גם הכרת המשפחה עם צרכיה ורצונותיה (הסותרים זה את זה לפעמים) וטעמה האישי.

לגבי תכנון מטבח אידאלי - נניח שאני אראה לך את המטבח בביתי ואגיד לך שהוא אידאלי בעיני - האם זה יהיה אידאלי בשבילך? אצלי אין אי במטבח, אין כפילות של מקומות אכילה, יש פינת אוכל אחת גדולה צמודה למטבח - האם זה יתאים לכם? להרגליכם? לצורת הבית?
אצלי יש חלונות ענק על כל הקיר הפונים לגינה פורחת - האם זה יתאים לבית שלכם? אולי המטבח שלכם פונה מערבה והשמש תסנוור ותצלה אתכם עם חלונות כאלו? אולי יש לכם שכנים מול הפרצוף? אולי את דוקא רוצה ארונות עליונים?
המטבח שלי לא גדול מיד, נוח לי שהכל בטווח 2-3 צעדים ואין לי המון מיכשור מתוחכם - האם זה יתאים בהכרח לך? למישהו שמשתמש תדיר במיקסר, מכונת קפה, סיר טיגון וכו. מטבח כזה לא יתאים.
וכן הלאה.......
מה שאת חוששת ממנו - לתכנן את המטבח אחרי הבניה, לא צריך להתקיים. תכנון מלא של המטבח צריך להיעשות ע"י האדריכל כמו גם תכנון העמדת ריהוט וכלים בחדרי הרחצה ושאר החדרים בבית. והרי זה קובע את מיקום נקודות החשמל, נקודות המים והתאורה וכו.
אדריכל שמתכנן לך חללים ריקים בלי העמדת ריהוט, עושה עבודה חלקית (או מחופפת או סתם גרועה) ואת לא צריכה להסכים לזה. אלא כמובן אם זה מה שסוכם ביניכם, למשל במקרים בהם הלקוח בוחר להוריד את עיצוב הפנים מתפקידו של האדריכל ולערב מעצב פנים בתכנון. או במקרים בהם הלקוח בוחר לקבל תכנון זול של חבילה חלקית.
לפיכך יש לשים לב בחוזה שלכם מול האדריכל מה כלול בשרותיו: האם יש פירוט של העבודות? האם הוא נכנס לנושא של עיצוב פנים ועד לאיזו רמת פירוט. האם יש ייעוץ בבחירת צבעים, ריהוט, ריצוף וכו. האם יש ליווי לבחירת חומרים ואביזרים בחנויות וכו.
כמובן שעל שרות צריך לשלם.

כמו שאת רואה אין כללים אחידים לתכנון בית או כל אחד מחלליו.
אילו היו - לא היה צורך באדריכלים. כל אחד היה קונה את ספר ההנחיות ומתכנן בעצמך. אז גם לא היה צריך ללמוד 5 שנים ועוד שנות סטאז'.....

שורה תחתונה - תכנון בית באופן איכותי זה ענין מורכב ביותר וממושך, יש לו מרכיבים ושותפים רבים: האדריכל הוא רק אחד מהם. יש מהנדס ואנשי מקצוע אחרים ובעיקר אתם - הלקוחות. רק דרך התהליך הארוך הזה, שמערב למידה הדדית והיזון חוזר ושיתוף פעולה שלכם עם האדריכל ובין כל הגורמים, מצליחים להגיע אל שבילי הזהב בין כל הרצונות והמגבלות והנתונים, וכתוצאה בונים בית מוצלח.
האדריכל הוא בעצם מנהל התכנון. הוא זה שינחה וילווה אתכם לאורך הדרך.

גלמיש1

New member
הבהרה אחת - כשאני כותבת שאדריכל צריך לתת

העמדת ריהוט ועיצוב פנים בסיסי - הכוונה לכך שהוא מתכנן את מערך הריהוט בבית, שהוא מתכנן את עמדת המטבח כולל כל המכשור הגדול (איפה יהיה כיור, ולידו מדיח, מקרר, תנור מיקרו וכו) וכנ"ל בחדרי הרחצה. זה כולל כמובן את תכנון נקודות המים והחשמל בהתאם.
אין הדבר זהה לעיצוב הריהוט! האדריכל (אלא אם סוכם אחרת) לא יכנס לעיצוב ארון המטבח (סוג העץ, פרזול, סוג השיש וכו) או החלוקה המדויקת למגירות. כנ"ל לגבי הריהוט בבית, התאורה וכו.
הגבול הזה בין עיצוב פנים בסיסי למפורט הוא גבול נזיל ומשתנה מאדריכל אחד לאחר ומפרויקט לאחר, לכן כדאי לבדוק את הנושא מהתחלה מול המתכנן ולתאם ציפיות.

ואם כבר במטבחים עסקינן - כדאי לחפש את הבלוג של רונית כפיר....

adisal000

New member
נכון כל מה שאת אומרת אבל

כאשר עשיתי חיפוש בפורום "בית עכשיוי" "בית מודרני" וקראתי את התגובה שלך http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1114&MessageId=168465075
בנושא של תוכנית שרשמת שהיא " התוכנית לקוחה משנות השמונים" אז כן יש סגנונות בניה, מה ההבדל בינהם? איך מבדלים
למה התכוונת כשכתבת " בחדרים יש הרגשה של צפיפות של דירה" איך מונעים את זה?
ונתת לה שם כל מיני טיפים שהם אחרי מעשה אז אותם אני רוצה למנוע לדוגמה:
1.שהיציאה מפינת האוכל לא תהייה חסומה ע"י השולחן ( חשוב לדעת כמה מטרים להשאיר??)
2. שספות לא יהיו עם הגב לגינה. שזה מעולה לא חשבתי על זה קודם ואמרת שאדריכל אמור להגיד אבל עדיין יש בתים כאלה.
3. כיוונים של וטרינות.
4. כתבת שהמטבח קטן ( אז כן יש מינימום של גודל).
לקחתי סתם דוגמה של הערות על בית מסויים שאכן זה אומנם לפי דרישות הלקוח אך עדיין יש מה ללמוד ולשנות.

שאלתי היא האם יש ספר טוב שנותן את כל הטיפים האלו " ממה להימנע כדי לא להגיע חמצב של שינויים בסוף התוכנית ועם מה ללכת לאדריכל כי עדיין יכול להיות שגם האדריכל הכי טוב שיהיה יפספס כמה דברים בדרך... ולכן אני רוצה להגיע עם רוב המידע לפני.
ושוב תודה על הרצינות בהעמקת התשובות, ייתכן שאני שואלת המון שאלות לא רלוונטיות אבל זה אך ורק מחוסר ידע עד שאכנס לזה ממש, אני הולכת להשקיע את מיטב כספי ואני רוצה להימנע כמה שיותר מטעויות וללמוד מאחרים על הטעויות שלהם.
אולי אפשר לרשום שרשור בנושא: טיפים מתובנות של אנשים אחרי בניה על מה לשים את הדגש, על מה לוותר, מה הכרכי, מה נחוץ?...

גלמיש1

New member
כל השאלות שלך רלוונטיות ומצויינות, וגם מעידות

על רצינות ורצון ללמוד - שזה תמיד טוב.
אלא שאין לכך תשובות מצויינות על רגל אחת.
כדי להימנע מטעויות:
1. קח אדריכל איכותי, סבלני ועם תקשורת טובה איתך. שלמי לו כראוי כדי שיוכל להשקיע כמה שצריך ולעשות עבודה טובה.
2. דאגי את/ם להיות מעורבים בכל התהליך, ללמוד את התכניות ולשאול שאלות על כל דבר.
3. ערכי ר"ראיונות" עם שכנייך/מכרייך שבנו או שיפצו ורישמי את כל המידע שקיבלת. בטח יהיו שם דברים שיעזרו.

לתת ביקורת על תכנית קיימת זה קל, לתת הנחיות מראש זה משהו אחר.
כדי שאני אתן לך "טיפים" או הנחיות לתכנון הבית - אני בעצם צריכה לעשות את תהליך התכנון יחד איתך, כי זו הדרך ללמוד מה התכנון הנכון לכם ולמגרש שלכם.
כדי שאני אכין לך רשימת למידה מטעויות ופספוסים של אחרים, אני אצטרך לשבת עכשיו חודשיים ולכתוב....
בעצם זוהי כל התורה כולה - ואותה כבר אמרו חזלינו אי אפשר ללמוד על רגל אחת. לצערנו.

ספרים מומלצים ? אין כל ך בעברית. יש את הספר בניה -ללא כאבים (נדמה לי של ורדינה קיש רודי) ויש את יסודות הבניה.....בטח יש בלועזית אבל אני לא מכירה.
יש ברשת יותר ויותר בלוגים של בונים שמלווים את הבניה שלהם.
אם תשלחי לי במסר את המייל שלך, אשלח לך קצת חומר על בניה אקלימית (שאני מאד מאמינה בה) אני בטוחה שזה יאיר את עיניך בהיבטים רבים.

את מוזמנת תמיד לחזור אלינו עם הסקיצות והתכניות ואנחנו ננסה לעשות די-בגינג מכאן.

גלמיש1

New member
הרעיון שלך לשרשור טיפים מבונים - מעולה

אבל אני לא מנהלת את הפורום הזה, אז אפשר לפנות למנהל.
את גם מוזמנת אלי "הביתה" לפורום בונים בית אותו אני מנהלת, ואולי שם נוכל לעשות משהו עם הרעיון הזה.

gerson1

New member
"בניה ללא כאבים" ורדינה קיש רודי

כתבה בשנות ה"80"
בכל מקרה
לא מדובר על סגנון ו/או אופנה
אלא על שינוי צרכים, שטח ויעודי מגורים

למעלה