אשמח לרעיונות לשינויים בנוגע לתכנון הדירה

kirk87

New member
אשמח לרעיונות לשינויים בנוגע לתכנון הדירה

שלום,
לאחר רכישת דירה מקבלן (התוכנית מצורפת).
אשמח לרעיונות לשינויים.

2 רעיונות שעלו לי בראש:
1- ביטול שירותי האורחים (הרחבת המקלחת הראשית/הסלון/שימוש כמזווה).
2- שינוי הכניסה לחדר ההורים עם הארונות בצדדים. יותר מתחבר לחדר ארונות נפרד.. (עדיין ללא רעיון כיצד בדיוק לשנות)

תודה לעוזרים!

גלמיש1

New member
אני מסכימה איתך שנדרשים שינויים בדירה

אבל כדי לנסות לייעץ צריך להבין קצת יותר את הצרכים שלכם. למשל , החדר הנוסף, זה שליד הכניסה - למה הוא אמור לשמש ? אם כחדר לילד, אז הייתי עושה שינוי במערך השריה באופן שיחבר אותו לשאר החדרים ואל חדר הרחצה. ככה הוא מנותק.
אם הוא אמור להיות ח.עבודה - יתכן וכדאי להצריח אותו עם המטבח מה שיאפשר מטבח יותר מרווח (ככל שרואים מפה את המידות) ועם פינת אוכל צמודה (באם שרותי האורחים מתבטלים).
לגבי הנחיצות של שרותי אורחים - אני חושבת שבד"כ ניתן לוותר עליהם. אבל זה תלוי כאמור בצרכים (תרתי משמע
) כמה אנשים יגורו בבית ? האם מארחים לעתים קרובות אורחים ללינה ? וכו...
את הכניסה ליח.הורים כדאי באמת לבטל. אני ככלל בעד ארון קיר גדול ונוח במקום ח.ארונות צפוף וחנוק.

kirk87

New member
אז ככה

קודם כל, אני כרגע רווק.
המטרה היא כצעד ראשוני להשכיר את הדירה, וברגע שיהיה רלוונטי - להיכנס לגור.
ככה שמבחינת כמות נפשות - אין כרגע משהו מוגדר.
החלופה של החלפת החדר במטבח עם פינת אוכל נשמעת מעניינת.. יש לך אולי דרך לשרטט לי בצורה סכמטית את הכוונה?
בנוגע לחדר ההורים - ויתור על חדר הארונות יהווה בזבוז מקום והקטנת חדר ההורים בצורה משמעותית לא?

תודה!

גלמיש1

New member
אם מעבירים את המטבח לחדר הימני

ומורידים את שרותי האורחים וכל הקירות סביבם, מקבלים מבטח פתוח חלקית את חלל הכניסה/סלון. צמוד למטבח , על קיר ח.האמבטיה (איפה שהיו השרותים) אפשר להציב שולחן אוכל .

את החדר שעכשיו מסומן כמטבח - אפשר לסגור בקיר ואז גם מקבלים דופן גבית לדלת הכניסה, ומקום לתלית מעילים וכו. אפשר גם לתת לו דלת למרפסת (במקום החלון) ואז זה חלל כיפי במיוחד.

לגבי ביטול ארנות בכניסה ליח.הורים - זה רק יגדיל את החדר. היתי מעבירה את הקיר עם הדלת למרכז החדרון הזה (איפה שמסומן עמוד). ככה חצי מהחדרון מצטרף לתוך חדר ההורים ע"י ביטול הקיר הגובל בחדר עצמו. ואז מציבה ארון קיר ארוך על כל הקיר הגובל עם הסלון. ואילו הכניסה לחדר הופכת מרווחת ונעימה, ולא כניסה בין מיצרים.

את ההיתכנות לכל השינויים הללו (במיוחד כל מה שכרוך בצנרת - שרותים, מטבח) יש לבדוק מול הקבלן ואנשי המקצוע הרלוונטים ולקחת בחשבון שיש לזה עלויות. גם אם הבית עוד לא בנוי.

למעלה