אשמח לדעה של התוכנית

גלמיש1

New member
אופס, הצלחתי לפתוח.

חסרים כמה דברים חיוניים כדי להבין את הבית - איפה המגרש ? בית עומד על מגרש מסויים, צורתו והעמדתו נובעת ממבנה המגרש, מהכיוונים שלו, מהטופוגרפיה, מהנוף, שכנים, רחוב......כל זה לא מופיע כאן ולכן לא ניתן להתיחס.

בגדול, התכנית ניראית כלקוחה משנות השמונים. מאד מיושנת. מלאה שבירות, וזוויות, ופינות, ושקעים, בלי סוף נישות זעירות .....לשם מה ? באדריכלות לא עושים דברים סתם, לכל דבר צריכה להיות סיבה ולכל החלטה יש תוצאה.
למשל, פרגולה סביב המטבח ??? ולכיוון צפון דוקא ? אם זאת יציאה מפינת האוכל, היא לגמרי חסומה ע"י השולחן. ולעומת זאת מהסלון אין יציאה החוצה....(אם זאת יציאה למה הספה חוסמת אותה ?) והספות יושבות דוקא עם הגב לפתחים ולנוף.
הויטרינות הגדולות פונות דוקא למזרח ומערב, 2 הכיוונים הבעייתיים מבחינת חום וסינוור, בגלל שמש נמוכה שקשה מאד להצל מפניה.
שטח הבית גדול מאד, אבל מבוזבז על חלל ענקי וריק באמצע הבית, לגמרי חסר שימוש ותועלת (ולמרות זאת אין אפילו מקום לארון מעילים ליד הכניסה). לעומת זאת באיזור החדרים יש תחושה של צפיפות של דירה, עם מסדרונות ודלתות צרות (דלת 70 לממד זה אבסורד ! מה ישאר אחרי המשקוף ? איך תכניסו לשם ריהוט ?). המטבח קטן. כדי להגיע לשרותים צריך לחצות את כל הבית ולעבור בין חדרי השינה.....

שורה תחתונה - התכנון ממש לא טוב. מבולגן ולא יעיל.

(אני מנחשת שמדובר באדריכל/ית ותיק עד עתיק....)

התוכנית שייכת לאדריכל שנתן לי כמה דוגמאו

דוגמאות מוכנות, שניתנות לשינויים, לכן אשמח לשמוע חוות דעת איך אכן להפוך את הבית ליותר מודרני ופחות שנות השמונים, כי דווקא חשבתי שהחלוקה די נחמדה, יש חלל טוב במפלס התחתון, איפה אם כן לשים מדרגות? כי אני כן רוצה מדרגות, והחלוקה של החדרים ניראת הגיונית, אולי להגדיל אותם יותר?

גלמיש1

New member
או קיי, ככה לא בונים בית !

לא קונים תכנית מוכנה של בית, ומניחים אותה על מגרש.
הבית הזה מן הסתם יהיה הפרוייקט הכי גדול , מסובך ויקר שתעשי בחיים. את הולכת להשקיע בו את מיטב כספך וחסכונותייך - אז את מתכוונת לחמוך בעלות התכנון ?! ולקבל בית שבמקרה הטוב, יתאים בערך למגרש, ובערך למשפחה, יראה רע (כמו שהבית הזה נראה עם החזיתות שמטורפות שלו) שיתפקד רע, ושיהיה קשה למכור אותו ועלות מחירתו תהיה נמוכה לעין שיעור מבית מודרני.

אם כבר, אז תקני קראווילה ותציבי אותה על המגרש.
זה אם בכלל הבית באמת מתאים לתב"ע המקומית שלך, לאיזור האקלים, לדרישות הועדה וכו.

בכל מקרה, כדי לבנות תצטרכי אדריכל שיכין לך בקשה להיתר בניה , ומכרז קבלנים וכו.....ככה שאת זה לא תחסכי.

מה זה בית מודרני

על מה צריך לשים את הדגש בבית מודרני היום למשפחה + 2 , שיהיה גם בית יפה וגם בית פרקטי נוחות, ניקיון,מרווח בבית, בלי צפיפות ועדיין שיהיה בו הכל? שטח לבנייה 180

פיטנגו4

New member
קודם כל, לשים את הדגש על אדריכל רציני

שלא לוקח תוכניות מגירה וממחזר אותן,
אלא תופר לך את הבית שלך, למגרש שלך.

אשמח לקבל רשימת אדריכליים טובים בעיצוב מודרני

באיזור הדרום (ב"ש-נתיבות עדיף)

שגית60

New member
אולי ליישר את המטבח לקווים ישרים

ואולי את החלון הגדול לצמצם לחצי קיר כך שפינת האוכל לא תחסום את היציאה.

ziso7

New member
דירה מקבלן

גלמיש, יכול להיות שלא הבנת שמדובר בדירה בבנין שנרכשה מקבלן? או שאני דיסלקט ולא הבנתי שמדובר בבית קרקע...
להבנתי היא כבר רכשה דירה, על איזה אדריכל עתיק ואיזה מגרש את מדברת, הרי ידוע שתכנון דירות בבניין שונה כמעט תמיד מתכנון בתי קרקע,.
כמו-כן, דלת סטנדרטית של ממ"ד בבנין היא 70 ס"מ פתח אור ו82 פתח בניה.

ziso7

New member
מתנצל על התגובה, כנראה שאני באמת דיסלקט

גלמיש לא יודע איך לא שמתי לב, אבל חשבתי שתגובתך היא לשאלה הקודמת, שם מדובר בדירה.
ניסיתי למחוק את התגובה שלי אך אני לא מצליח, אני לא יודע מאיפה מוחקים תגובה שלי.
כל מה שכתבתי זו שטות אחת גדולה.
סליחה...

גלמיש1

New member
לא קרה כלום. כמו שאמרה הציפור בשיר

הידוע של ז'ק פרוור : לא נורא, כל אחד יכול לטעות....

פיטנגו4

New member
זה בית חדש?

או בית ישן לשיפוץ?

הפינות הקטומות הללו זה אומר "שנות ה80".

מדרגות באמצע הבית זה אסון. מה זה נותן???

2 מדרגות זה לא תקני, כי המינימום הוא 3 . אנשים עם בעיות ראיה אפילו קלות (מולטיפוקל) לא יראו, ילכו ישר ויפלו...

רחבת הכניסה עם הזויות, העמודים באמצע הדרך, המדרגות בכל פינה והחיבור לרחבת הישיבה - זוועה !!!! למחוק את זה מה שיותר מהר.

גם הבית הזה לא תוכנן על מגרש, אלא בחלל החיצון. אין צפון, מגרש, אין חניה, שבילים, גבהים, כיוון רחוב, שכנים ...
אני לא מבינה בכלל איך אדריכלים יכולים לעבוד כך. מה שבטוח, עוד לא ראיתי תוכנית אחת שהוגשה בלי המגרש והבית היה מתוכנן כמו שצריך להיות בית קרקע.

זהו בית שכבר נבנה בעבר

מאוד אהבתי את התכנון הפנימי, השאלה אם אני רוצה לבנות בית דומה עם מרווח נוח מה עליי לשנות בתוכנית כדי שהוא גם יהיה מודרני אם אני ישנה את המטבח לצורת ר זה ישנה את פניי התוכנית? מה עוד אפשר לשנות בכדי שהבית יהיה מתוכנן הכי טוב שיש ציינתי קודם שהבית ממוקם כך שבצד ימין יש בית וצד שמאל גם בית 3 בתים בשורה

gerson1

New member
אנחנו אוהבים בתים ישנים

ודווקא הבית הנ"ל הוא לא בדיוק ישן,
וגם לא עתיק
סתם שארית פליטה מצומצמת של בוורלי הילס
מתחקה על שורשים אחרים
אבל
הוא תוכנן למשפחה מסוימת
לצרכים ופרוגרמה מסוימים ואולי
אם את אוהבת אותו
שווה לשחזר אותו בדיוק במקורו
לאתר אחר ומגרש אחר ומשפחה אחרת?
האם ישבת עם הדיירים ובדקת מה לדעתם לא מוצלח בתכנון?
מה היו משנים?
הרי הם גרים שם
האם ראוי בכלל, ללא הסכמת בעלי התכנית והבית
לבנות שנית את "יצירת המופת" הזאת?
אתם הרי משפחה מסוימת
ב2013
ברמת חיים וצרכים וגודל ומי יודע מה עוד ומנסים לשחזר מבנה שיעודו לכ30 שנה לאחור?
נשמע סביר?

אכן דיברתי עם בעלי התוכנית והבית

וכמובן שהם אישרו את התוכנית וביקרתי אצלם בבית, בית מאוד מרווח, מבחינתם הם היו עושים שינויים קלים ( שרותי אורחים הם לא רצו מטעמי ניקיון), חלונות גבוהים יותר,
חלון קטן יותר של היציאה למרפסת כדי למנוע חסימה של הפינת אוכל.בית מואר עם כיווני אויר,החדרים מבחינתם בסדר גמור.

מאחר ולא ביקרתי בבתים של 2013 גם אין לי בדיוק את האפשרו לבדוק זאת לא מכירה אנשים כאלו. אז אין לי את הידע הנחוץ להבין את ההבדל בין התקופות.

יש דברים שמאפיינים בתים של שנת 2013? שלא היו בתקופות קודמות? זה בית שנבנה בשנת 2005.

gerson1

New member
במידה וזה מתאים לך לכי על זה

בית אין לו בדיוק מודל ותאריך תפוגה
אך הנון נראה מתאים לשנות ה70-80
אין זה אומר שהמבנה אינו מוצלח
וששהבית גרוע
מבחינה ה"עכשויות"
הוא מ"מודל" עתיק
וכך גם הביקורת
כאשר מדובר על משהו יחודי
ה"עתיקות" שווה ומתאימה
בדרך כלל כשמדובר על אופנה
הרטרו לא תמיד מוצלח
למרות שאישית
השילובים של אפרת גוש תמיד נראים מוצלחים בעיני...

אני לא רוצה בית עתיק

מאוד אשמח לבית עכשיוי עם הנתונים שציינתי.
כי הרי מטבח פינת אוכל וסלון לא השתנו במשך השנים, כמו כן החדרים.

תמיד חשבתי שריהוט עושה את התקופה בבית והחזית של הבית.

אפשר קישור לבית עכשיוי מודל חדש, עם הפנימיות רק כדי להבין על מה מדובר.

למעלה