מה יהיה עם הכסף?

הדה

New member
לא בטוחה שרק זמן יגדיל את ההכנסה

אצלינו למשל, מרגע שנולד הצאצא, לוחות הזמנים הם כאלה שהוא מגיע להתארגנות ערב (סביב 18) למעט ערב אחד (שהוא נמצא בלימודים לתוך הלילה). כדי שיהיה לי קצת אוויר, ומכיוון שאני שונאת בוקר באופן כרוני, הוא אחראי לרוב על ההשכמה וההתארגנות של הילד בבוקר... הצהריים/אחה"צ עלי (תלוי ביום ותלוי בעזרה שעומדת לרשותי, אבל בעיקרון אני אחראית לחזרתו הביתה). קיים איזשהו סידור שבועי כללי שבו יש יום בשבוע מאוד מוקדם (סביב 17) שבו הם מבלים יחד ונותנים לי זמן חופשי. יום אחד מאוחר (סביב 19-19:30) כדי לפצות על היום לימודים שלו (שמתחיל בצהרי היום ומסתיים בלילה). מכיוון שהערב של הילד מסתיים גג ב21, הוא ממש ממש משתדל להיות לפני הכניסה למיטה. פתרונות לענין ההספקים הנדרשים ממנו - לעבוד מהבית ולקצר את היום במשרד (ואז הוא יושב עוד שעתיים שלוש אחרי שהשכבנו את הילד ושתינו קפה של ערב-לילה יחד), לעבוד יותר ביעילות ו'לבלות' פחות בעבודה בכל מיני ענינים 'חצי חברתיים' סביב פינת הקפה והארוחת ערב לנשארים לתוך הלילה. חוצמזה שהוא באמת נורא מוכשר ומצליח לעמוד במטלות שהוא מקבל יחסית בזריזות ועם פתרונות יצירתיים (שגם הם לעיתים קרובות מקצרים לוחות זמנים) ביחס לאחרים... וכשלפעמים הוא שוכח את עצמו (בעיקר כשהלימודים באונ' והעבודה שניהם בפיק היסטרי), אני מזכירה לו שהילד כבר שכח איך הוא נראה, ואני שוקלת להוציא הדפסה של תמונה עדכנית... ולוחות הזמנים חוזרים לרוטינה סבירה או שלפחות ניתן תאריך יעד קרוב לסיום העונש. אני חושבת שהסיבה שאני כ"כ רגישה לשעות ההעדרות שלו נעוצה בעובדה שכשהייתי ילדה אבא שלי שירת בצבא (אני השתחררתי שנה לפניו...), ראיתי את המחיר וחוויתי אותו מקרוב, אני לא מוכנה שילדי יחוו אותו בואריאציה אחרת. עם הדאגה לפרנסה, יש דברים שכסף לא יכול לקנות. את היום שבו יש להם זמן איכות משותף אינני רואה כצורך שלי לאוויר, אלא כצורך של שניהם (הצורך שלי הוא רווח שולי, הוא לא העיקר, אני יכולה בהחלט לחיות בלעדיו). נכון שיש מפעם לפעם נסיעות לחו"ל - לשמחתי, הן מעטות ותמציתיות מבחינת לוחות הזמנים. חוצמזה שאחרי כל נסיעה כזו הוא עובד יותר מהבית כדי לאפשר לי קצת מנוחה (כי איכשהו בדיוק כשהוא טס קורים כל מיני דברים איומים יותר או פחות, פציעות ביתיות, המתנה לתוצאות בדיקות מעיקות, מוצרי חשמל מתקלקלים... בקיצור המציאות עולה על כל דמיון). אההה ומצאתי לינק לכתבה בנוגע להסכם ממון

happy

New member
נייטי אני מאוד מסכימה איתך

למרות שאצלנו חלוקת הנטל היא שווה. אני חוזרת מוקדם יום בשבוע, החצי יום בשבוע, אמא שלו או אמא שלי לוקחות את ליהי פעם בשבוע ויש לליהי ביביסיטר עוד פעמיים בשבוע. וזה אחרי המטפלת. (ליהי אצל מטפלת כל יום עד 16:30). אם ליהי חולה החצי מתחלק איתי שווה בשווה בימי החופש. אני חושבת שזה דבר ראשון נובע מכך שההכנסה שלי זהה להכנסה של החצי (ולפעמים היא אפילו גבוה יותר). לכן ברור לשנינו שאם אנחנו לא רוצים לרדת ברמת החיים אין ברירה אלא להתחלק שווה בשווה. מה גם שליהי היתה תינוקת קשה קשה קשה. והיא ממש הבת של אבא שלה. (היא מעריצה אותו). כשליהי היתה תינוקת אם העינים שלה היו פתוחות היא היתה צורחת. בחיים לא יכולתי לטייל איתה בעגלה שהיא עם עינים פתוחות ולא צורחת. אני לא צריכה לספר לך איזה סיוט זה לבלות יום שלם עם תינוק צורח. יאמר לזכותה של ליהי שבגיל כמה חודשים זה השתפר מאוד. אבל עד גיל 4 חודשים היא פשוט היתה תינוקת קשה. בנצ ורונה יכולות לאשר זאת בחוג עיסוי שהינו. כל התינוקות מתמוגגים ורק הבת שלי צורחת. למזלי בסופי שבוע החצי בילה עם ליהי לבד לא מעט והוא הבין כמה זה הרבה יותר פשוט לצאת לעבודה בבקרים ולא להתמודד יום שלם (10 שעות) עם תינוקת צורחת. בגלל שהיה לי כל כך קשה היה ברור לשנינו שאני לא מאריכה את חופשת הלידה וחוזרת לעבודה. העובדה שלי היא טובענית ולא מתפשרת. בהתחלה עוד עבדתי פחות ממשרה מלאה אך תוך חודש חזרתי לעבוד משרה מלאה ומצאנו לליהי ביבי סיטר אחה"צ ששנינו סומכים עליה. מה עוד שהתמזל מזלי ויש לי המון פשוט המון המון עזרה מהמשפחה. אמא שלי ואמא של החצי תמיד מוכנות לשמור על ליהי אם אני או החצי נתקעים באופן פתאומי בעבודה. וגם המטפלת של ליהי הרבה פעמים מגבה אותי. נניח היום ליהי הולכת אליה לא הכי בריאה. אני חושבת שבקטע של הויתור בעבודה יש המון עד כמה סיפוק העבודה נותנת לי. אצלי זה לא רק הסיפוק זה גם השכר שמגיע בצידה שעליו קשה לי מאוד לוותר. למזלי זה גם לי קשה לוותר וגם לחצי קשה לוותר עליו. ברור לי לחלוטין שאם היתי מרוויחה משמעותית פחות ולהחזיק את כל צי המטפלות האלו היה נוגס משמעותית מהשכר שלי אז ברור שהיתי עובדת פחות. אך בנתיים זה לא המצב. מה עוד שאני לא יודעת לומר בוודאות שאחרי הלידה הנוכחית
(רק שהכל יהיה תקין) אני לא בטוחה שאני לא ארצה להמשיך את חופשת הלידה לעוד כמה חודשים או שבועות. הכל תלוי עד כמה התינוק הזה יהיה קשה. וואו כמה כתבתי.

טיפוטף

New member
HAPPY - אוף טופיק - לגבי הצרחנות

אצלנו זה התחיל בצרחנות בלתי פוסקת עד גיל 8 חודשים בערך, והיום יש אבחנה של קושי בויסות החושי. אל תדאגי, לא נורא בכלל, היום הוא ספורטאי ותלמיד מצטיין, רק צריך להיות סבלנים ומבינים יותר, וזה מאוד משתפר עם הגיל. המצב היה כ"כ עגום בזמנו שממש פחדתי מעוד תינוקות עם טמפרמנט כזה, וכל עצות ה"קוליק" שוות ל#$W#. היתה אתמול או שלשום כתבה על זה ב- YNET, אין לי זמן לחפש ולקשר. זו אגב קרוב לוודאי הסיבה בהא הידיעה לכך שכל התינוקות התמוגגו מהעיסוי ורק ליהי צרחה.

happy

New member
וואו טיפוטף אני אחפש ב YNET

יותר מאוחר. יש משהוא לעשות עם זה? אני מאוד מקווה שהתינוק הנוכחי יהיה עם טמפרמנט נוח יותר. היום ממרומי השנה וחצי ליהי הרבה פחות צרחנית והיא לא כל כך אוהבת עיסוי ואם אתה נוגע בה מתוך שינה היא ישר קמה.אצלנו עד גיל ארבעה חודשים האשימו את הגזים בצרחות ואח"כ את השינים בצרחות. יש צורך לפנות לבעל מקצוע
היום היא ילדה מאוד מאוד נוחה ונבונה

טיפוטף

New member
תקראי את הכתבה קודם כל

ותביאי בחשבון שלא צריכים להימצא כל הסימפטומים במקביל. בדיעבד הדבר היחיד שהיינו עושים זה להיות סבלניים יותר - לילד שלא מוכן לגעת בשום אוכל "רטוב", מוסיקה מעצבנת אותו, נסיעה במכונית כשהוא חגור מטריפה אותו, ועוד ועוד. עם הגיל זה הולך ומשתפר. אם היו שואלים אותי היום - לא רוצה לאכול פירות - לא צריך, שיאכל במבה אורז פסטה ולחם כל היום. היום הוא כבר אוכל כמעט הכל, אבל בזמנו זה שיגע אותי מה עוד שאחיו הגדול היה שונה לחלוטין. באנגלית קוראים לזה SENSORY PROCESSING DISORDER - SPD. אין מה להיבהל, קחי בחשבון שזה אבחון של תופעות שהן במסגרת הנורמטיבית, פרט למקרים הקשים באמת. מה שנקרא - יש כל מיני טיפוסים בעולם. והכי חשוב - זה לא משהו שתלוי בנו ובאיך שאנו מתפקדים כהורים!

תמריק

New member
כבר יומיים אני קוראת ולא מספיקה

להגיב. אני אגיב קודם לך, נייטי, ואז בטח הילד יתעורר (ויש לי כביסה לקפל)... וכשאני אחזור להגיב בנושא הכללי יהיה כבר מחר. ואת זה אני אומרת בתור הכלבה הממליטה. הנושא הזה כואב לי ברמה האישית. ומסובך לי וקשה לי ואני אמביוולנטית כלפיו. אם יש דבר נורא בעיני, לא בטוחה שזה הניסוח הנכון אבל ניחא, זה היה הגילוי המטלטל שכל מה שהאמנתי בו, כל הפמיניזמוס האקדמי והאחר שלי (יש לי הרבה סוגי פמיניזמוס), שווה לתחת מאז שנולד אביתר. זה התחיל בהריון. אמרתי למישהי מהאוניברסיטה "פתאום נהייתי 'הגוף'". כל השנים שלי באוניברסיטה, בתחומים שמתעסקים בתיאוריה פמיניסטית וקווירית, שמנסים להבין מה זה "הגוף", ולמה הוא כל כך מחוץ לשיח - לא הכינו אותי לרגע הזה, שבו הגוף שלי התחיל לדבר. לא באקדמית, אפילו לא בעברית. בשפה בלי שם. ויום אחד הגוף שלי נבקע ומתוכו יצא אדם חדש. ואין לי מושג מי זו שהיתה שם קודם. בחיי. וזה לא רק זה שכשהוא בוכה השדיים שלי מתמלאים. תמיד שנאתי את המשפטים האלה: אין כמו אמא, אמא זה משהו אחר, אין בעולם אהבה וגו'. משום שלא היה שומדבר מהותי באמהות בעיני. זה נרכש, זה נלמד. והייתי מוכנה להילחם על הטענה הזו. שמותר גם לא לרצות ילדים, שאין שומדבר "טבעי" בהורות ושאנחנו מה שאנחנו, לא משום שנולדנו כאלה, אלא משום שהתפקיד שבא עם זה מוטבע בנו ברמה כזו שאי אפשר לראות את התהליך שבו הוא נוצר. במונחים של תרבות פופולרית - אם את באמת בתוך המטריקס הטענה שאת יכולה להשתחרר ממנה היא אשליה. המשמעות של המטריקס היא שאין שום דרך לעמוד מחוץ לה ולראות אותה מבחוץ. המטריקס האמיתית היא שקופה לגמרי. ואז נולד לי ילד, אדיפוס הקטן (חתיך), והכל התהפך. הגוף קשר אותי אליו הרבה לפני הכל. ושי חזר לעבודה. ואני נהייתי אם-הבנים-שמחה כזו, מקפלת כביסה וישנה מעט ויודעת איפה הסדיניות ומחתלת יותר ומתעוררת יותר ומסדרת את הבית. ואני יכולה לחזור לעבוד וששי יישאר איתו. הוא מת שנעשה את זה. ואני לא מצליחה אפילו לחשוב את זה ברצינות. כי אני באמת מתעוררת בשניות כשאביתר רק נאנח. כי שי מצליח לקחת הפסקות כאלה מהחיים ולנוח, ואני לא. בבת אחת נהייתי מהאמהות האלה, ש"דואגות". שתמיד יודעות מה איפה למה ומתי. וכן, שיושבות בבית. אני לא חיה עם זה בשלום. בינתיים זה ככה, ואני לא יודעת עוד איך זה יהיה. כשאני אפסיק להניק אני אחזור לעבוד, זה לא עוד הרבה זמן, ואני לא יודעת איך נתחלק בשעות. שנינו מרוויחים פחות או יותר אותו דבר (קצת), וכנראה שיהיה סידור כזה שפעם הוא יוצא מוקדם ופעם אני. זה לא ישנה את העובדה שאני מרגישה שהחיים שלי התהפכו בכל רמה שהיא, שאין יותר את תמר ההיא, ושאצלו זה אחרת. וכן, כמה שקשה לי לומר את זה, ככה זה. זה ככה כמו שככה זה שאביתר היה בתוכי ולא בתוכו. כמובן שהוא התעורר (ולא קיפלתי). אני מקווה שזה ברור, כל הלהג הזה.

ענתש

New member
ברור, אחותי.

אחותי, לא כמו שאומרים הערסים "אחי" אלא באמת, אחותי. אחותי לתחושות, אחותי להורות, אחותי ל"מועדון" הזה של להיות אישה שהיא אמא. התעצבנתי כשאמרו לי "אי אפשר להסביר את זה", התעצבנתי כשאמרו לי שאני *ארצה* להשאר בבית או להניק (פיכס, להניק ?). ואז את נכנסת ל"מועדון" הזה של להיות אם וזהו, כלום לא כמו שהיה קודם. ובאמת אי אפשר להסביר, כמה שלא תנסי. ואני לא מכירה אף אישה שלא עברה את הטלטלה הזו, לא תמיד לאותו הכיוון אבל תמיד יש טלטלה. ואף אחת לא נשארת אותו דבר אחריה.

נייטי

New member
שוב לא לגמרי מסכימה

בדיוק דיברתי על זה עם תמריק בטלפון אז מצידי תמריק את יכולה להמשיך לקפל כביסה ולא צריכה לקרוא את הגיגי.... אני חושבת שהטלטלה או יותר נכון עוצמתה, מאוד תלויה מאיזה קבוצת אוכלוסיה את באה. לדוגמא, אני משערת שאצל אמהות צעירות שבאו ממשפחות ברוכות ילדים, הטלטלה היא פחות עוצמתית. מעצם העובדה שהן חיו וחיות בסביבה יולדת, הן טיפלו וליוו כמה וכמה תינוקות עד לרגע שנהיו אמהות. בזכרון שלהן צרוב הקושי של להיות אמא ולטפל בילד ולכן זה הופך את העניין לפחות מטלטל. אני לא יודעת איך אני אגיב כשזה יקרה אבל אני יכולה לספר לך שאצלי, דווקא בגלל שטיפלתי הרבה באחים הקטנים שלי וליוויתי שלבים קשים מאוד בהורות של אבא שלי ואשתו, נשארתי עם סוג של טראומה. להבדיל מרוב חברותיי, אני הייתי אחות גדולה, החל מגיל 14 והלאה לתינוקות קטנים (ברבים). זה דבר די נדיר בחברה החילונית שלנו. זה גם משאיר את הזיכרונות מאוד טריים. אני יודעת כמה זה קשה, כי אני זוכרת טוב מאוד. אני חושבת שדווקא בגלל החוויות האלו אני הצהרתי במשך שנים שאני לא אעשה ילדים לפני גיל 40 ובכלל, כל הנושא הזה של ילדים הפך אצלי להרבה פחות מדליק ומקסים והרבה יותר לנטל כבד ומאיים. לא היו לי ואין לי שום ציפיות ורודות. ברור לי שזו השתעבדות. חייבת לציין שאני מתה על האחים שלי ואת יודעת את זה אבל חווית האמהות תמיד נראתה לי קשה מאוד. אני מניחה שאם הייתי חלק מחברה שטבעי בה להתחתן מוקדם וללדת מוקדם, אז הייתי זורמת עם זה כמו כולן. מאחר ואני הייתי אוטסיידרית בתוך החברה הזו שמשפחה אצלה היא ערך עליון, אני לקחתי את החוויה הזו למקום קצת יותר טראומטי. עד היום, אני זוכרת לרעה את הריחות של בית שיש בו תנוק חדש. ריח ההנקה, ריח הגוף, ריח הבגדים - כל אלו מעוררים אצלי ממש בחילה. אני יודעת שבדרך כלל אצל הרוב זה מעורר דברים אחרים. אבל אצלי הריח הזה מתקשר לזה שהתרגלתי להכנס הביתה, להריח את הריח הזה ומיד לתפוס את התינוק התורני שצווח, להרים אותו בידים ולהתחיל להסתובב סביבו תוך שאני רואה את אמא שלו עם שחור מתחת לעיניים, מרוטה ואבודה. בעיקר זוכרת את האבודה. אז כן, אני חושבת שאני יותר ממודעת לעובדה שיש טלטלה. מודעת אולי אפילו ברמה קצת מוגזמת. נכון, אין לי ספק שלחוות אותה כטלטלה שלי זה יהיה אחרת אבל בכל זאת, יש לי מוכנות כלשהיא. מוכנות שלדעתי יש לקבוצות מסוימות באוכלוסיה ולאחרות אין. אין לי ספק שבחברה שאת ותמריק ואני ושות' גדלנו בה הטלטלה היא הרבה יותר גדולה מאשר בחברה שאחיותי גדלו בה. את כתבת בהודעתך הקודמת לגבי הבת שלך: "עבורה חזרתי לעבודה יותר מאשר עבורי אפילו... כי אני רוצה שהיא תגדל לעולם שבו אולי פחות מכווינים אותה לבחור מה שאני בחרתי כדי שיהיה לה טוב." ואני חושבת שדווקא המקום הזה שאנחנו באות ממנו יוצר לא פעם את הבילבול. אותי אמא לימדה שאני יכולה הכל, לבחור הכל, לעשות הכל, לחיות כמו שאני רוצה. זה המסר בגדול ובפשטות. מסר שיש בו הרבה מאוד התרכזות בעצמי ובעצמאות שלי. בפועל זה לא כך. ולא רק בגלל האמהות אלא בגלל הרבה מכשולים נוספים שמצטברים אבל האמהות, מחדדת את חוסר הדיוק של המסר הזה. הדברים מתערערים מאוד, במיוחד לגבי המי ומה את ואיך בדיוק את אמורה ליישם את המסר הזה כשבעצם, פתאום, את מגלה שזה ממש לא כך. מרגישה, שלאחותי הדתיה, שבאה עם מסר אחר, משפחתי יותר, שמשדר הרבה פחות התרכזות בעצמה, זה יהיה הרבה פחות מבלבל. היא הולכת לאוניברסיטה ולומדת בפקולטה מאוד מעשית ויוקרתית ועושה המון דברים כמו שמצביעים על עצמאותה כאישה, אבל כבר היום, למרות שהיא בת 18, אני מרגישה שיש אצלה מוכנות לאמהות שאצלי לא היתה. לא בגיל הזה וגם לא הרבה שנים מאוחר יותר. שוב יצא לי נורא ארוך אבל זה בגלל שאני מבלה את ימי האחרונים בבית ומתחמקת בכל דרך אפשרית מלעשות עבודות שירות. מקווה שהצלחתי להבהיר ת'עצמי.

happy

New member
חייבת להתייחס לעבודות הבית

לצערי פה אני נכשלת בכל מובן המילה. משום מה הנטל הזה נופל עלי ובענק. פעם בכמה זמן אני חוטפת קריזה ואז אנחנו עוברים על כל מטלות הבית ומחלקים בנינו את המטלות שווה בשווה. לצערי זה מחזיק מעמעד לא יותר משבוע. לחצי לא איכפת לחיות בבית מבולגן, עם אין סוף כלים בכיור, נעלים, גרבים ומכנסיים זרוקים בסלון. העיקר שעל הספה לא יהיה כלום שהוא יוכל לשבת בסבבה לראות טלוויזיה. לא מטריד אותו שהצעצועים של ליהי פזורים בכל הבית ויש ערמות כביסה. בכלל הוא חושב שאין מה לסדר את הצעצועים של ליהי כי גם ככה היא מבלגנת הכל למחרת
הדבר היחידי שהוא עושה באופן טבעי זה כל יום לטאטא את הבית כל יום. לצערי אני מוצאת את עצמי עושה כביסות, מכינה אוכל (ביום חמישי לכל השבוע), מסדרת כביסה ומסדרת את כל הבית!!! ורוחצת את הכלים בכיור. הדבר היחידי שאני נאבקת עליו בשינים זה עוזרת בית פעם בשבוע.

33orna

New member
"תחזוקת בעל" זה לא רק עבודות בית!

שימו לב עד כמה - ואני יודעת, בר-ו-ב הבתים - האישה עושה יותר:\ # תחזוקת הבית - בדיוק כמו אצלך הפי: נקיון, כביסה, עיצוב, סידור יומיומי, בישול... (בשבוע הראשון של שמירת ההריון התחשק לי משהו מבושל. ר' אמר שיכין משהו בשמחה, ושאל מה בא לי. אמרתי לו שאין כלום בבית, והוא היה ממש מופתע מהגילוי הזה שארוחה מתחילה בתכנון וקניות, ולא סתם "מחליטים" על הרגע לבשל. אח"כ אני גיליתי שהוא לא יודע לעשות... ספגטי (בלי כלום! רק להרתיח את האטריות!!!), אורז, חביתה ובעצם - שום דבר חוץ מקפה, וגם זה במכונת אספרסו שלו... והמדהים הוא, שעדיין נדמה לו שהוא שותף מלא למטבח, וזה כי הוא שוטף יותר כלים. אבל לנקות את השיש? הכיור? לסדר את הכלים מהייבוש לארונות? זה אני. ובספר הידוע, המחברת שואלת - למה ברור שיש דרך "נכונה" לעשות עבודות בית גבריות (מוחצנות וחד פעמיות כמו תליית מדפים), אבל מעורר גיחוך שנשים מרגישות שיש "דרך נכונה" לעבודות בית הנשיות (הסיזיפיות, יומיומיות, לא מוערכות ולא מורגשות, כגון לשטוף כלים ולקפל כביסה)? # תחזוקה משפחתית - מי זוכר ודואג לקנות מתנות לאירועים? מי דואג לקבוע ארוחות משפחתיות (ולהכין אוכל להן)? ועל מי כועסת החותנת כששוכחים לטלפן אליה ביומולדת (רמז - לא על הבן שלה...). # תחזוקה חברתית - מי יוזם יותר בילויים חברתיים? מי מתאם ארוחות משותפות? קונה מתנות? ימי הולדת... # תחזוקה זוגית - מי יוזם חופשה זוגית או משפחתית? מחפש צימר? מזמין כרטיסים לתאטרון? יוזם שיחות כשצריך )ונודה על האמת, גם כשלא...). כל זה, ועוד לא התחלנו לדבר על נושא השרשור - תחזוקת ילד. עזבו את ההנקה וחופשת הלידה, עזבו לרדת לחצי-משרה. אני מדברת על היום-יום מהלידה ועד הצבא - לזכור מתי צריך חיסון, לרהט חדר ילדים, למצוא מטפלת / גן, לקנות בגדים ולסדר ארונות, לזכור לעשות כביסה בזמן, לקנות ולהביא תפוח אדמה לקומזיץ, חולצה לבנה ליום העצמאות, לתאם עם חברים מהגן ועוד מיליון דברים שאני אפילו לא חושבת עליהם. והשורה התחתונה היא שבחלק גדול מהפעמים, העבודה הזו לא רק שאינה מתוגמלת ולא רק שאינה מוערכת (איזה מוערכת? אינה מורגשת!), אלא לעיתים נוטים לזלזל בה (האישה שמתעסקת בשטויות ומבלבלת לי את המוח). וחוסר השיוויון הזה מתחיל ברוב הזוגות הרבה הרבה לפני שהפכנו לכלבות ממליטות...

גילי י

New member
אני ממש מתפלאה עליכן...

ושוב קצרה בזמן אבל זה די בולט שיש כאן משהו של דיבור, לא לצפות שיבינו-זה טוב בחלומות הסינדרליים, אלא להגיד. ויש גם סוגים של דיבורים שמזינים את השומע במידע לו הוא משווע. אולי זה נשמע כמו סיסמאות נבובות של פסיכולוגית המונים גודשת סדנאות I am he/she/it is...(שונאת את זה ,ממש!!!) אבל זה לא חייב להיות ככה . נו טוב, אחר כך ...

זה נכון מאוד

וגברים חשים בזה רק כשיוצאים מן השגרה. למשל, כאשר הייתי מאושפזת בשמירת הריון, שלושה שבועות בחופש הגדול, הוא נזקק למערך שלם של עוזרים כדי שיעשו את מה שאני עושה יום יום בשוטף. וגם ממיטת אישפוזי, אני זאת שהייתי אחראית על כל החמ"ל של מי יאסוף, לאן יסעו, מה יקנו וכו'. ואני עוד נשואה לגבר שכמו שראיתן בהודעה הקודמת אינו מחסרי האונים (מבשל, מסדר ועוד ושורד מצויין בלעדי). שבוע שעבר חטפתי
בראש כי אחיו נעלב שלא בירכו אותו ליום ההולדת. אפשר לחשוב ששכחתי את יום ההולדת של אחותי. זה אח שלך. חשוב לך? תזכור לבד. אגב, אני "התפטרתי" מהרבה עבודות "גננות" שכאלה. מזכירה לו רק מה שחשוב לי (כמו, שיחזור בשעה X כי אני צריכה לצאת לעבודה) ולא מזכירה מה שצריך להיות בתחום אחריותו (אם קבע ישיבה לשעה מסויימת ועומד לאחר כי הוא לא קם, אני כבר לא מעירה אותו 15 פעם כמו בעבר, מסתפקת בפעמיים. הוא ילד גדול.)

פלגיה

New member
והכי הרבה תיזוקת בעל

זה כל האהדה והסימפטיה לכל התלונות והקיטורים. זה החלק הכי חשוב. אפשר לראות גם אחרי גירושים - הגברים נובלים הנשים פורחות

למונצלו

New member
אני כלבה ממליטה וטוב לי.......

מצטערת בנות, מיום שאלעד נולד ואצלנו אפילו יותר בחריפות בגלל שהיה מאושפז, מאותו יום או רגע שהבנתי שאני אמא והתנוק חסר הידע וחסר האונים הזה הוא שלי, באחריותי ובואו נודה גם קצת ניתן לעיצוב לפי טעמי, ערכי, הדברים החשובים לי- מאותו רגע השתנו הפרופורציות בחיים. תגידו- תלוי בנורמות החברתיות, תגידו לא בטוח שבאמת בחרת בגידול וויתרת על קריירה- ואני אגיד שזה לא ממש חשוב. יותר חשוב לי שהילד יגדל ויהיה בן אדם, שיביא תפוח אדמה לקומזיץ, שילבש בגדים יפים ונקיים, שיפגש עם חברים, שתהיה לו התחפושת שהוא רוצה לפורים ועוגה מעוצבת הכי שאני יודעת ליום ההולדת, שילך לחוג קרטה ושמרטה, שיהיה מאושר כל זה ועוד מליון דברים קטנים הרבה יותר חשוב לי מהעבודה, מהקריירה. המהפך מבחינתי הוא פנימי שלי- הילד, והיום הילדים הפכו להיות מרכז העולם וזה ממלא אותי ומספק אותי הרבה יותר מכל עבודה. למעשה, אני קצת בקצה הקיצוני של הרצף- אני לא מבינה איך עבודה (ולא חשוב איזו) יכולה להיות יותר מספקת מלבוא לגן ולראות אותו מבסוט ומוקף בחברים ואז הוא קולט אותך ומחייך אליך- מה יכול להיות יותר נפלא מזה????? אני לא זוכרת גם בימים שלפני אלעד תחושת סיפוק כל כך גדולה בעבודה (ועברתי אי אלו עבודות בחיי) כמו הסיפוק שבמשהו חדש שהילד שלך עושה. אני, שרציתי קריירה, שתמיד טענתי שאת השעות האלו שהן רבות שמעבירים ב"עבודה" צריך להעביר בצורה הממצה ביותר את הפוטנציאל האישי- אני טוענת היום בתוקף שעבודה שווה פרנסה, ולא אכפת לי מה ואיך- העיקר שהכסף נכנס..... אז נכון וכאן אני חייבת לסייג את דברי שאני לא ממש מרוצה בעבודה, למעשה אני שוקלת (אבל עוד לא עושה כלום...) לנסות ולמצוא משהו אחר במהלך חופשת הלידה(ההגדרה- מעט שעות והרבה כסף...) אבל עדיין- הגישה שלי לעולם העבודה היא שהיעוד העיקרי שלו הוא כסף ואיך מישהי פעם אמרה כאן- אני לא מכירה אף אחד שלפני שמת הצטער שהוא לא נשאר עוד קצת שעות במשרד.... ולענייני עבודות הבית- אצלנו נוצרה חלוקה של תחומים שלי ותחומים שלו- הוא- סביסה, תליה או יבוש, כלים בכיור ובמדיח, זבל בשול לפעמים, אני כל היתר +עוזרת פעם בשבוע בעקבות מריבות קשות בעבר ובזבוז זמן היסטרי כשהוא מנקה בהווה כי הוא חושב שכל שבוע צריך להזיז את המקרר ואז כל שבת הולכת על לנקות את הבית ולכן- הפתרון האולטימטיבי- עוזרת פעם בשבוע. כן, כל עניין הילד (לפחות עד שנהיו פה שניים) הוא בלעדי שלי. עד כדי כך שהוא קובע לו דברים לאחר הצהריים באופן חופשי אבל אני צריכה לתאם איתו אם אני הולכת לרופא או לחברה או משהו- שכאן זה הקטע היחיד שיש לי בעיה איתו כלומרפ- בסדר הילד עלי, אבל יש לי גם חיים שלא קשורים אליכם.... זהו בערך.

רונאסטל

New member
אני קוראת את הרשימה שלך

ומתגלגלות לי העיניים. טוב, תמיד אמרנו שאני ה"גבר" בבית. נכון שניקיון זה לא הצד החזק שלו, ומהיום שאני מכירה אותו אני למעשה מנסה ל"הרגיל אותו" לעשות כל מיני דברים על מנת שידע לעשותם אם חלילה אני אמות פתאום. אז נכון שמבחינתו אפשר להחליף מצעים פעם בחודשיים, ואז מה אם הבית קצת מלוכלך. לבשל הוא לא כ"כ יודע אבל זה בעיקר בגלל הרגלים מהבית לדעתי (הוא אחראי על השניצלים הנקניקיות ושוקולד השחר, אבל לאחרונה בגלל מכה נוראית שאבא שלו עבר, נראה לי שהוא מתחיל להטמיע את רעיון הירקות והפירות). בקניות הוא הרבה יותר מוצלח ממני, אחד השיעורים הראשונים שהוא למד ממני זה לעשות רשימה (משום מה לפני כן זה היה "מה צריך לקנות?") והיום הוא קונה יותר הדוק לפי הרשימה, אני יותר קונה עם העינים. בכלל אני שונאת להיות מנהלת שלו ו"מלמדת אותו" לדעת להתנהל לבד. לקפל כביסה- לא אוהבת איך שהוא מקפל אבל כשנמאס לי אני מוותרת על פאנטיות בענין. כלכלית אני יותר מחושבת ממנו (או קמצנית?) ומזה יוצא שאני זו שאומרת מתי לחסוך, אבל הוא זה שיוזם ומבצע את הזמנות החופשים והבילויים למינהם, כולל ארוחות משפחתיות. וכן כן, הוא זה שיוזם את השיחות ואת תחזוקת הזוגיות ואפילו מזכיר לי את יום ההולדת של אמא שלי (למרות שאני זוכרת לבד)
הוא גם היה מביא פרחים וקונה לי מתנות עד שאמרתי לו שאני מעדיפה שלא... היום כל אחד קונה לעצמו מה שהוא רוצה, ומשתדלים לזכור מה הוא אמר שהוא רוצה ולשמח אחד את השני סתם כך, בלי קשר לתאריך מסויים. אז הגעתי למסקנה שאם הוא היה בהריון, הכל היה מושלם ובאמת ההריונות שלי עוברים עלי בכעס גדול, שונאת את זה, ללדת אני מוכנה פעם בחודש, אבל לא להיות בהריון. וכן, גם לזכור את החולצה הלבנה ולהביא תפו"א הוא עושה יותר טוב ממני. אני נקרעת אחרי הלידות, מצד אחד אני נורא רוצה להשאר עם התינוק שכ"כ התאמצתי להביא אותו, מצד שני אני כבר יודעת שאני לא מאלו שהולכות לגני שעשועים ומזמינות חברים (גם בזה הוא יותר אנרגטי ממני) אז באיזשהו מקום השלמתי עם החיים הפמינסטיים שלי. יותר מזה, אני לא מוכנה גם לעבוד 12 שעות מחוץ לבית, גם לנקות, גם לסדר, גם לבשל וגם לרוץ איתם לחוגים, יש לי יכולת מוגבלת, אז על החוגים אני מוותרת וזה באמת התפקיד הבלעדי שלו. טיפולים "שוטפים בילדים" זה אני, קביעת תורים למעקבים וכו', אבל בגלל שאני בעבודה והוא בבית אני מודיעה לו "תקבע תור, תלך ותשאל א ב ג" אולי בגלל שאני יותר דאגנית והיסטרית והוא יותר זורם. תודה על השרשור המקסים הזה, הזכיר לי כמה אני אוהבת את החצי שלי וכמה הוא מוצלח וכמה אני לא יכולה בלעדיו.

גילי י

New member
אבל מותק,בתור אחות

אין לך את ההורמונים של אמא, אין לך את הרחם שהרה ודחף החוצה, אין לך מערכת הנקה מפותחת וכל הקונסטיטוציה שלך בכלל לא במוד המתאים!!! אז אי אפשר להשוות!!!! פשוט לא אותו דבר. מעבר לתפיסות החברתיות שמתוך נסיון אינן תמיד עוגן הצלה וסיבה אלא הפוך...אולי השתדלו לתפור אותן לפי תנאי השטח רק שזה היה מזמן, והתנאים השתנו ללא הכר....

פלגיה

New member
כאחות לעשרה אחים קטנים

וכאחת שהיתה אם צעירה מאוד - אני יכולה להגיד לך שהטלטלה קיימת תמיד ובכל מקום. כי כאחות אם הילד צורח לוקחים אותו לאמא שתניק אותו. כאמא - אין להחזיר אותו לאף אחד. זאת אחריותך.

ענתש

New member
לדעתי להפך... דווקא מי שבאה ממקום

שבו ההתעסקות הפיזית עם התינוק טבעית וקלה יותר נשברת יותר. כי יש לה יותר זמן לחשוב, לתהות, להרגיש ולהתבלבל. אני באתי ממקום די קרוב לשלך - גם יש לי אחים קטנים ממני בהרבה שעזרתי בגידולם (לא כאמא, כאחות) וגם עשיתי המון המון בייביסיטרים על תינוקות, אפילו כאלו בני שבועיים. האתגר הפיזי שבלגדל תינוק היה קליפת השום עבורי וזה בדיוק מה ששיחרר את המוח שלי להתבלבל. אני דווקא חושבת שמי שנורא עסוקה באיך לחתל ואיך לרחוץ ומה בדיוק עושים עם הבגדים האלו וכו' יותר קל לה, נפשית.

מעיןבר

New member
נקודה כל כך חשובה

למה האישה היא מרכז הכובד? 1. כי היא זאת שבהריון ויולדת, נרצה או לא, נכחיש את זה הכי שבעולם - יש לזה אפקט אחר מאשר לחוות את זה מהצד (ואני יודעת כי אני חווה המון הריונות מהצד
). את אמא בגוף הרבה לפניו, את עוברת תהפוכות הורמונליים ופיזיולוגיים (מי אמרה סיפולוקס...) לחלוטין שעם כל האמפטיה שבעולם הוא לא יעבור. את פשוט מתחילה את ההורות בנקודה אחרת. אנחנו יכולות להכחיש את זה כמה שנרצה אבל אנחנו אחרות מהם. זה לא אומר שאין לנו את היכולות וצריך להגביל אותנו לאחרות הזאת שלנו, אבל זה כן אומר שהאחרות הזאת גם לה תפקיד בקבלת החלטות ואחריות שונה ולא רק למסרים שהחברה מעבירה אלינו. 2. אחרי שהתינוק נולד כל המערכת מכוונת לזה שהאמא תישאר איתו. נתחיל בחופשת הלידה שמוסדרת בחוק. נמשיך בזה שאם את מניקה, אין לך ממש ברירות אלא להיות צמודה (בטבע הגורים צמודים למניקה עד הגמילה). את שם ואת איתו ובאופן טבעי את נעשית מרכז העולם של הילד כי מעצם השהות הזאת בשבועות הראשונים את מכירה אותו הכי טוב. 3. כי גברים שרוצים לצאת מוקדם עושים להם פרצוף. העולם הוא שובניסטי לא רק אלינו אלא גם אליהם ונורא נורא קשה לשבור מוסכמות ונורמות, כל זה לפני שדיברנו על פרנסה
(מי אמר נשים מרווחיות פחות?) כל זה לא אומר שעם הזמן דברים לא ישתנו. "ממרומי" 3 שנות הורות אני יכולה לומר לך שאחרי השנה הראשונה יש תנועה מתמדת לכיוון ההפוך. היום אני הרבה פחות חשובה לה, אבא הוא מרכז עולמה, הוא האיש הכיפי, ההורה המשקיען שלוקח לבריכה ולכיופים וכו' - כל הדברים שלאמא שלה ממש אין סבלנות לעשות
כשהוא בבית הוא בפירוש המטפל העיקרי למרות כל מה שהיה בהתחלה. אז קחי בחשבון שהדברים לא חתומים בשעווה והמערכת הזאת דינמית ומשתנה כל הזמן.

למעלה