מה יהיה עם הכסף?

ענתש

New member
מצב מסובך ../images/Emo4.gif

זהירות.. הודעה קצת פאסימית... אז אם לא מתאים לך עכשיו, תדלגי... אני מעיזה לכתוב את זה פה למרות שזה פורום שלא אוהבים לדבר בו הרבה על מה קורה אחר כך, בהמשך. והנה הוידוי שלי - אני, אישה עצמאית, חכמה, בעלת מקצוע מכובד עם הכנסה מכובדת (פחות ממנו אבל זה לא בגללי זה בגלל העובדה שנשים מרוויחות פחות מגברים במשק הישראלי) בוקר אחד אחרי שנולדה בכורתי מצאתי את עצמי - עקרת בית. כמו פעם. כזו שבעלה חוזר בערב והיא רק מחכה לו עם הארוחה החמה, אחרת הוא מתעצבן עליה מה היא עשתה כל היום. ולמה הבית לא מסודר ? ואיך לא עשית כביסה ? ולמה את זורקת עליי את התינוקת איך שאני מגיע אחרי שעבדתי קשה כל היום וישר הולכת לעניינים שלך ? ואם יש לך זמן לפורומים אז למה את לא מנקה ? וקשה לי לכתוב את הדברים האלו על בעלי כי במציאות הוא אדם מקסים ובכלל לא שוביניסט וחלק מהסיבות שהוא אוהב אותי דווקא היא שאני שווה לו ולא נחותה ממנו. אבל זו העובדה - ילדים עושים לך את זה. במיוחד ילדים ראשונים. אני אכתוב פה מה שכתבתי בתגובה להמון הודעות בפורומים כמו נשים אחרי לידה והורים לתינוקות. ההודעות האלו שם כי זה קורה להמון נשים, בעיקר לאלו שמשכילות וחזקות ועצמאיות. ואני מרגישה צורך להגיד לך את זה כי אם תמצאי את עצמך שם אז יהיה מאד קשה ובמצב שאת מתארת יהיה אפילו קשה יותר כי לא רק שאת במקום ה"שוביניסטי" הזה ולא רק שיש את הכעס הזה בינכם ולא רק שהכל קשה גם ככה, יש לכם גם את העניין הכלכלי שעומד בינכם ופתאום עלול להראות כמו עוד מכשול על פסגת הר הכעס הזה. כשאת במקום הזה אז את בהתחלה לא מרגישה, את פשוט בבית עם התינוק והערב מגיע לפני שאת מספיקה להבין איפה ברח לך כל היום על החלפות, הנקות, הרדמות ובקושי את מצליחה לאכול או לשתות משהו בכלל... ואז הוא מגיע ויש ריבים על שטויות, באמת שטויות. פתאום יש ריב על "כבוד" ושתיקה עבור "נצחון" על דברים ממש עקרוניים שלא יעלה בדעתך שתריבו עליהם כמו "למה לא כיבסת לי את התחתונים שאני אוהב". וכל כך קשה לצאת מהבור הזה... ושני הצדדים בכלל כועסים על דברים אחרים לגמרי... לא על הסלון המבולגן או על התחתונים הלא מכובסים, לא על העובדה שהוא לא לוקח את הילד לטיול כדי שתהיי חמש דקות בשקט - על זה שלך יש המון הרהורים על מי אני ומה אני חוץ מאמא, לאן נעלם כל מה שהייתי קודם, מה נשאר ממני ? הרהורי קריירה הרבה פעמים (מי יקח אותי לעבוד עם תינוקת ? מה אני שווה ?) והרהורים על "אני טרזן את ג'ין" הזה שקורה לך פתאום בחיים ואת לא מבינה איך. נכון שאת בבית אז את זו שיותר מסדרת ומנקה ומבשלת אבל איך זה שכל אלו הפכו להיות *צפיות* ממך ? מצד הגבר יש גם קשיים לא פחותים - הלחץ של הפרנסה (פתאום יש יצור כזה שתלוי בך כל כך ואתה צריך לדאוג שיהיה לו הכל), הלחץ של להיות בעבודה כל היום ולעבוד קשה ולדעת שכשאתה מגיע הביתה מצפים ממך כל הזמן, רוצים ממך כל הזמן ומזלזלים בעצם בעקיפין בעובדה שגם לך קשה בעבודה. חוסר ההבנה של "מה היא עושה כל היום ? זה הרי נורא קל להיות עם הילד" ומתוך זה הכעס על כל מה שהיא לא מספיקה ואתה רואה כתפקיד שלה כי הרי אתה עובד מאד קשה, אז מה, גם את הדברים האחרים אתה צריך לעשות ? אין לה מספיק זמן חופשי בשביל זה ? שתפסיק להתעצל ותעשה את זה... סליחה שאני אומרת אבל אחרי שהייתי שם אני מבינה שלא סתם חלק נכבד מהנישואים מתפרקים אחרי השנה הראשונה להולדת ילד. אז שני הצדדים לא מדברים והר של כעס ואכזבה צומח בינהם ורבים על שטויות וכל אחד מייחס לשני את הכוונות הרעות ביותר האפשריות (הוא רוצה להזיק לי, לפגוע בי, להפריע לי) במקום לייחס את הכוונות הטובות (הוא לא התכוון, הוא אוהב אותי וכו'), כי כל אחד סולח בלב לכאורה על מליון דברים קטנים כל יום כי הוא מבין שככה זה ושצריך להתפשר ולעזור (איזו חוצפה שהוא רוצה ארוחת ערב ב-10 בלילה כשאני גמורה, איזה עצבים שהיא שמה לי את התינוקת בידיים איך שנכנסתי הביתה...), אבל זה רק לכאורה ולא באמת, זה מזין את הר הכעס שבלב. ולכל זה, שקורה גם כך לזוגות הכי נורמאליים בעולם והכי מתקשרים בעולם והכי מחוברים בעולם, באחריות, אצלכם מצטרף העניין הזה שלפי מה שאת כותבת - שימי לב כמה את לא שלמה איתו. זה זועק מבין השורות שלך וזה רק עוד דבר אחד שיעמוד בינכם ולא יהיה לך נעים להגיד ולפתוח ולדבר.
ואחרי שאמרתי את כל זה - נגה בת 4 והזוגיות שלנו מעולם לא היתה טובה יותר. אבל לקח לנו שנה וחצי של טלטלה עמוקה ועבודה על הזוגיות שלנו מהיסוד לצאת משם. לדבר, לדבר לדבר ולדבר. ולהתאמץ אחד בשביל השני גם אם זה צבוע בהתחלה, אחר כך זה נהיה מהלב. ולזכור כמה את אוהבת את האדם הזה שמולך וכמה שווה להתאמץ בשבילו וכמה את מאמינה שהוא אוהב אותך וכוונתו כלפייך טובה. לדעתי כל נושא שיכול להפתח, להידון ולהיות מסולק מהדרך עוד לפני בו הילד לעולם - חובה שתעשו זאת. את נשמעת לא שלמה עם זה, מבולבלת, תוהה. אין לי עיצות מעשיות כי מעולם לא חייתי בזוגיות כזו. לי ולבעלי היה חשבון בנק משותף משבוע אחרי שעברנו לגור יחד (וזה היה שבועיים אחרי שנפגשנו) כי אני בן אדם כזה - אני נעלבת אפילו אם הוא לא משתף אותי מהאוכל על הצלחת שלו בארוחת הצהרים. אופי. אז אני לא יודעת מה הייתי עושה כי אני ישר נכנסת לסרט של "לי זה היה מפריע". במיוחד העניין של בלי חתונה אפילו יותר מהכסף כי אני בן אדם שצריך וזקוק לקשור אנשים אליו (ואותי אליהם). סוג של הבטחה בכל העניין המטורף הזה ש"להפרד זו לא אופציה" - זו ההבטחה שנתנו אחד לשני פעם כדי שנזכור שתמיד, גם כשהכי רע בעולם, אנחנו נלחם על הזוגיות שלנו. אז כנראה אני אבן אדם האחרון לתת לך עיצות. אני יודעת שיש זוגות שכן חיים ככה וחיים עם זה היטב... אבל רק רציתי לספר לך את כל זה גם כדי שתדעי ותתכונני מראש למקום הקשה הזה וגם כדי שתדעי לחפור כבר עכשיו ולהחליט מה מפריע לך בזה ומה את רוצה לעשות ותדאגי לעשות את זה, לפני שיהיו עוד נושאים לתת עליהם את הדעת. מקווה שזה עוזר.

ענתש

New member
ובנ.ב אני רוצה להוסיף שכשאוהבים

הכל נראה לפעמים בסדר... אבל לצערי במשפחתנו קרו שני מקרים שקצת גרמו לי לאבד את האמונה ב"אמון בין בני זוג" - האחד זו קרובת משפחה שחייה עם מישהו 11 שנה וילד בלי נישואים ובלי כל הסכם ויום אחד הוא קם והלך, פשוט ככה. כמובן שבבית משפט הוא חוייב לשלם לילד אבל מעט מאד לה על כל השנים שהם בנו ביחד עסק מצליח שהוא "רשמית" שלו. השני זה בני זוג שהתגרשו והאישה פשוט לקחה לה את כל חסכונות הילדים לעצמה ועשתה איתם דברים. כי היתה יכולה וזו היתה דרך לנקום. אז אני ובעלי חתומים ביחד על חסכונות הילדים ולא יכולים להוציא מזה כסף בנפרד עם חתימה רק של אחד מאיתנו, חייבנו חתימה של שנינו. ואנחנו נשואים, שזה סוג של הסכם ממון
עם כל האהבה אולי כן הייתי הולכת להסדיר את זה בצורה חוקית, כי אם האהבה נגמרת (ואני מאחלת לך שלא תגמר לעולם) אז אנשים מתחרפנים ולא תאמיני מה שהם מסוגלים לעשות.

../images/Emo45.gif מסכימה מאוד, עם הכל

ואישית, לא הייתי יכולה לחיות עם ה"שלי" - "שלך" הכלכלי הזה. אנחנו יחידה משפחתית, כל מה שיש לנו הוא שלנו (דווקא בשל הבדלי הרקע הפיננסי). זה התחיל עם שני חשבונות נפרדים שאוחדו עם החתונה לחשבון משותף (תקופה מסויימת מטעמי נוחות והנחות כל שהן היה חשבון משותף, פלוס חשבון שלי, אבל בשקיפות מלאה לשנינו). מרגע שהיה לנו משק בית משותף (וזה קרה הרבה לפני שהיה לנו בית, למעשה היו לנו אוהל ותרמיל) כל הניהול החשבונאי היה משותף וכל החלטה פיננסית נלקחה יחד (החלטות גדולות, אני לא מתקשרת אליו מהסופר כדי לשאול אם אפשר להשקיע בחלב). נראה לי קשה עד בלתי אפשרי לגדל ככה ילד ולמעשה, גם לא צריך. הכסף כאן, אני חושבת, הוא סמפטום של משהו משמעותי יותר בהתייחסות שלך לקשר, למיסוד הקשר ולסוג המחוייבות וגם לעצמך, בהקשר של "מה אני שווה". תעשו איזה שהוא הסדר, תורידו את זה מסדר היום היומיומי שלכם.

33orna

New member
דווקא שמחה מאוד

לדון כאן ב"מה יהיה בהמשך", וזוכרת הודעות דומות שלך מהפורום שלך (כן, כן, גם אני בבורדריות, הגם שסמויה בד"כ). לא יזיק לנו כאן איזה בורדר מדי פעם, במובן הטוב של המילה. באמת אני מבועתת מההשלכות העתידיות של הלידה עלינו (וזה ברגעים המעטים שאני לא מבועתת מכך שלא נזכה לחבוק תינוק בריא...). בהתחלה ניסיתי להכין אותו, כולל לקרוא ביחד את הספר הכנה להורות של אידלמן. מהר מאוד ראיתי שעניין "השלכות הלידה על הזוגיות" לא מעניין אותו, וכל מה שהוא מחפש בספר זה איזה manual של "איך מפעילים (ובעיקר משתיקים) את הדבר הזה שיכנס הביתה". לא כי הזוגיות לא מעניינת אותו (אם כי, ככל הגברים, הוא מתעב את המילה הזו), אלא כי הוא מאוד רציונלי, וחושב שיש דברים שממילא אי אפשר להתכונן אליהם או לחזות אותם מראש. אחרי כמה זמן, ועם כל התסכול על חוסר שתוף הפעולה, הבנתי שאולי יש משהו בגישה שלו, וירדתי קצת ממנו. כשנגיע לגשר נריב ונעבור אותו. ולעניין הכלכלי - גם בו, יש מעט דברים שאפשר לדבר עליהם עכשיו, והרבה יגיע אח"כ, ולא נורא שאני בינתים אתבשל במיץ של עצמי (עם התבלינים המצויינים שאתן מוסיפות לי) ואתגבש קצת. אני באמת מבולבלת בנושא, וזה אף פעם לא רעיון טוב לפתוח מנקודה כל כך אמביוולנטית. ומודה, כמה שידעתי שאנחנו שונות, אני מגלה כל פעם עד כמה. אני הייתי מתחרפנת לגמרי אם מישהו היה מתנחל אצלי עם מברשת שיניים אחרי שבועיים, ואני כבר לא מדברת על חשבון משותף אחרי שבוע נוסף. והוא עד היום מתעצבן כשאני לוקחת לו מהצלחת... ומאמינה כמובן בלא להשבר ולנסות להתגבר על משברים, אבל אף פעם לא ראיתי זוגיות כמטרה, אלא תמיד כאמצעי. גם כשיש ילדים. בכל מקרה, תודה יקירתי על התשובה המושקעת והמפורטת. עלה לי לראש אולי להציע לבן זוג להכנס לשרשור הזה... נראה...

פלגיה

New member
חופש-חופש-חופש-חופש

תגלגלי הרבה את המילה הזאת, כי זה מה שהולך להיות חסר לך מהרגע שהילד נולד. אין מה לעשות. ילדים כובים אותנו. זה קשה וזה נהדר. זה קשה כשהם תינוקות (וקשה יותר כשהם גדלים). גם אני חושבת שזוגיות זה סוג של אמצעי לגידול ילדים - קודם להתרגל לכבול את עצמך לאדם מבוגר ובשל (בתקווה) לפני שאתה כובל את עצמך יצור חסר יישע שתלוי רק בך. ועד אז אני רוצה להמליץ לך על הספר "חתונות של אחרים" מאת נואה הולי. יש בו כל מיני תובנות מעניינות בנושא.

מעיןבר

New member
../images/Emo24.gif

לגבי ההכנה - ממליצה בחום על "פתאום הורים" של מיכל גוטליב רגב (לא מכירה את הספר של דיאנה אידלמן). אני קראתי את כולו ונתתי לאיש לקרוא רק פרקים שרלוונטיים לאב. אני חושבת שדווקא כן אפשר להתכונן במקום "ליפול" לתוך הדבר הזה שנקרא הורות (ראיתי את ההבדל בין מי שהתכוננו למי שלא ידעו למה הם הולכים). דווקא התפעול של התינוק הוא החלק הפשוט בכל העניין בהתחלה, זה אמנם לוקח את כל הזמן והאנרגיות אבל אין בזה הרבה הפעלה של הראש (החלק הזה מגיע אח"כ ובגדול כשצריך להתחיל לחנך
). בעיני החלק הכי קשה של ההורות בהתחלה זה הזעזוע העמוק לחיי המשפחה (ואתם משפחה גם כשאתם רק זוג ואפילו לא נשוי) כי באמת פתאום כל מערך התפקידים והאיזונים משתנה והמון אנרגיות נשאבות על ידי התינוק כך שדברים שקודם לכן היו מובנים מאליו חדלים להיות כאלה. לעניין הכסף, קשה לי לענות על זה כי אני לא "שם". אנחנו איחדנו חשבונות מרגע שנישאנו. הוא מגב כלכלי הרבה יותר חזק שנתן הרבה יותר (והיו גם לנו המשברים שלנו). אממה, ב- 5 השנים האחרונות אני סטודנטית שמתפרנסת סכומים זעומים. מצד שני, הוא עצמאי ויש חודשים טובים יותר ופחות והיו לנו תקופות איומות מבחינה כלכלית דווקא אחי שהילדה נולדה וההוצאות גדלו. כל אחד מאיתנו תורם משהו לרווחת השני, אנחנו מנהלים יחד את משק הבית ולא משנה לנו מי מרוויח יותר, העוגה היא העוגה המשפחתית ושנינו יחד מחליטים איך לחלק אותה ואיך להצטמצם. השיקול הכלכלי העיקרי הוא שיקול "העלות האלטרנטיבית", כלומר - הילדה במסגרת זמן מוגבלת והיות שעיקר ההכנסה מקורה בו אני המטפלת העיקרית של הילדה כאשר היא בשעות מחוץ למסגרת (הודה בגן ואיסוף, מחלות וחופשים) כי אבדן שעת עבודה שלי הוא זול לנו יותר. כמובן שזה לא אומר שאני המטפלת היחידה ויש אילוצים שבהם הוא בהחלט נושא בנטל (למשל בתקופת ההוראה כשאני מלמדת בין שניים לשלושה ערבים בשבוע או בימים שיש לי ניסויים ארוכים במעבדה). אבל מצאנו לנו את דרכינו. אנחנו מחוייבים האחד לשני כל המובנים והזוגיות היא אחת המטרות בפירוש (מי אמר שצריך רק מטרה אחת?), אנחנו שומרים בקנאות גם על החלק שהוא "שלנו" בכל המערך הזה שנקרא "משפחה" כי זה גורם לנו אושר.

ענתש - תודה על ההודעה הזאת

איך את מנסחת כל כל יפה את מה שעובר לי בראש??? ברשותך אני עושה לה "גזור ושמור" ולדעתי היא בכלל לא פסימית וחשובה ביותר.

נייטי

New member
אבל למה, למה זה תמיד הנשים

שמקבלות את המקום הזה של "עקרת הבית"? אני קוראת לזה תופעת הכלבה הממליטה. עוד מהתקופה שחשבתי שילדים אני אעשה רק קרוב לגיל 40 ושאני אתעקש על זה שבעלי ישא בנטל הטיפול ולא אני (כן, הייתי פעם כ"כ טיפשה). הרגשתי שכל הנשים שאני מכירה נהיות כמו כלבות אחרי הלידה. כלבה לפני המלטה ראשונה היא שובבה ומלאת שמחת חיים ממש כמו כלב אבל אחרי ההמלטה היא נהיית שפוטה, רגועה ובעיקרון, הרבה פחות מלבבת. כך הרגשתי שגם נשים, אחרי הלידה, הופכות למשהו אחר לגמרי, שבשורה התחתונה שלו הוא הרבה פחות מלבב..... היום, אני אומנם לא מעיזה לעמוד בעמדה כזו שיפוטית כלפי אמהות (בכל זאת נכוותי ברותחין) אבל אני בהחלט ממשיכה לתהות מאיפה נובעת המוסכמה הזו שאנחנו נישא בעיקר נטל הטיפול. נכון, תיכף יבואו ה-5% שאצלהן זה לא ככה ויצעקו עלי - אז מראש אני אומרת שאני יודעת שיש כמה בודדות שאצלהן הגבר נושא בעיקר הטיפול. תודה לכן. אצל הרוב - זה כן ככה. אצל הרוב, גם אם את היית עצמאית, אשת קריירה שהשקיעה שעות רבות ואנרגיות טובות בעבודה - אחרי הלידה זה כבר לא ככה. באופן אוטומטי, (לדעתי רק במעט מקרים מתנהלת על זה שיחה בין בני הזוג)האישה היא זו שמקצצת בשעות העבודה, שאוספת את הילד מהגן/מטפלת בארבע/חמש, ששיחות הטלפון מהגן/מטפלת באמצע היום כי יש לו חום מגיעות אליה, שאליה מופנת האחריות העיקרית. יכול להיות שהיא תבזר אחריות ומטלות ותחלק אחוז קטן מהן עם הגבר אבל האישה היא נקודת הכובד, היא המרכז בכל מה שקשור בילד ומכאן גם בכל מה שקשור בויתור על מה שהיתה קודם. הגבר, גם הכי מודרני ופמיניסט ופתוח שיש, בסופו של דבר מותר על עצמו פחות. הוא לא נהיה כלבה. הוא ממשיך בקריירה שלו, שכמעט ואיננה נפגעת. אומנם, מאחר והוא מודרני, הוא כמובן חוזר הביתה ועוזר ואפילו מראה נכונות לקום בלילה ולוקח לעיתים לרופא ואף מאחר בגלל זה לעבודה (וזה כי את ביקשת מאוד יפה) אבל בשורה התחתונה, נטל הטיפול הוא שלך. אז למה?, למה זה ברור שזה אנחנו? האם זו בחירה שלנו? האם זה מה שאנחנו רוצות או שלא נשאלה בכלל השאלה מה אנחנו רוצות? לפעמים נדמה לי שיש חוסר כנות בענין הזה. כולן אומרות שכך הן בחרו ושזו החלטה משותפת. אני מודה - לא מאמינה כ"כ. ולא, אל תמכרו לי את הבולשיט הזה של הוא מרוויח יותר וזו החלטה הגיונית. לדעתי, זה תרוץ. רוב הנשים שאני מכירה, אם הן היו משקיעות את אותן שעות בעבודה כמו הבעל ובאותה אנרגיה והבעל היה חוזר לטפל בילד בארבע והן היו מגיעות לעיתים אחרי שהילד ישן, היו מגלות שהן מרוויחות לא פחות ממנו. אגב, כדי להיות כנה, אצלנו התנהלה שיחה כזו, בעלי מוכן להקפיא את הקריירה שלו (אפילו רוצה) בשביל לחזור מוקדם. אני לא רוצה. פתאום בא לי להיות כלבה. טוב, יצא לי ארוך, למרות שיש לי עוד המון מה להגיד בנושא הזה אבל אני עוצרת.

33orna

New member
מה סליחה? תתפשטי!

לא היה ביטוי כזה פעם בתיכון? בכל מקרה, באמת מה סליחה? אני בעד! אולי אפילו נפתח שרשור חדש לכבוד העניין. ובנושא הזה - יש ספר מדהים שנקרא "תחזוקת בעל" (wifework ) של איזו סוציולוגית אוסטרלית, שכחתי את שמה. את גומרת לקרוא אותו ומיד רצה לרבנות. במהותו, מדובר על מניפסט המוכיח לך עד כמה קשר נישואין טוב לבעל וקטסטרופלי לאישה. קראתי אותו לראשונה ביומיים מנוחה שאחרי מי השפיר של ההריון הראשון. ר' היקר התרוצץ סביבי לשרת אותי כדי שלא אצטרך אפילו להתהפך במיטה, ואני בתמורה כל הזמן צעקתי עליו כמה הוא מיותר ושברגע שאני קמה מהמיטה, אני זורקת אותו מהבית. מאוד מומלץ.

זה ידוע מחקרית שגבר נשוי מאושר יותר

ובריא יותר מגבר שאינו נשוי (רווק/ גרוש/ אלמן) ואילו אישה נשואה חולה יותר ומאושרת פחות מאחיותיה הלא נשואות. מאוד משתלם להיות גבר נשוי (אורנה, אם את נותנת ל-ר' לקרוא את השרשור, לדעתי הוא מיד רץ לרבנות. להתחתן. את נכס עבורו.)

ענתש

New member
../images/Emo4.gif

בעקרון אני חושבת שילדים צריכים הורה שיהיה זמין להם. לא באמת משנה אם זה אבא או אמא... למה אצלינו אני זו שבחרתי להוריד הילוך בחיים ? כי ככה רציתי. כי התחברתי מאד להנקה ואת זה אבא לא יכול לעשות וכי ככה היה לי טוב. אבל את צודקת, אני אישית לא יכולה לדעת אם זו "בחירה שלי" כי ככה בחרתי או "בחירה שלי" כי ככה הסביבה חינכה אותי לחשוב, שככה טוב לי לבחור. אני מניחה שבנוגע אליי זה גם לא משנה, כי אני כבר בן אדם מעוצב וככה זה טוב לי. מה שאני כן יכולה להגיד לך זה שהטלטלה שעברה עליי ברמה האישית לא היתה קשורה בעובדה שבחרתי להוריד הילוך ולעבוד עד 15:00. היא היתה משהו מהותי יותר. אני אומרת שהאישיות שלי התנפצה לרסיסים אחרי הלידה כי ההתמודדות הזו עם המישהו הזה שתלוי בך 24/7 גורמת לך לראות דברים אחרת, להרגיש אחרת, להיות אחרת. אי אפשר להסביר את זה. מהרסיסים האלו בניתי אותה מחדש, אני מקווה שטוב יותר... בכל מקרה אני אוהבת את "אני" החדשה שאחרי האמהות וזה גורם לי להבין למה אמא שלי אומרת שהיא לא זוכרת את עצמה לפני שהיו לה ילדים. אני זוכרת את הזמן שלא היו לי ילדים, אבל אני כבר לא זוכרת מי הייתי אז. אני כן חושבת שהרבה בתוך כל המהומה הנפשית הזו (שנמשכה הרבה זמן, ו"נגררה" גם לתוך שיקולי הקריירה ומי אני ומה אני רוצה בכלל ואיך נקרעים בין עבודה לבית) חשבתי על זה שיש לי בת, ושהיא נפלאה וחכמה ויצירתית ומקסימה ומלאת דמיון ואני מאחלת לה *לא* להיות בדילמות האלו כמוני. עבורה חזרתי לעבודה יותר מאשר עבורי אפילו... כי אני רוצה שהיא תגדל לעולם שבו אולי פחות מכווינים אותה לבחור מה שאני בחרתי כדי שיהיה לה טוב. מקווה שזה מובן.

גילי י

New member
נושא ענק...תרתי משמע...../images/Emo107.gif

אבל אין לי סבלנות עכשיו ולא ריכוז להגיב. ברשותכן אשוב מאוחר יותר לזה. כלבה שכמותי...

פלגיה

New member
השאלה היא אחרת

לפחות לדעתי. למה גבר יכול להיעדר מהבית ימים שלמים, ולא לראות את הילדים שלו ערים, ולהרגיש עם זה טוב?

פלגיה

New member
כלומר?

מי שלא מרגיש עם זה טוב - משנה את המצב, וחוזר הביתה בשעה סבירה.

ענתש

New member
לפחות אצלינו הוא לא מרגיש עם זה טוב

הוא מרגיש עם זה רע מאד. אבל זה הקורבן שלו לטובת איכות החיים של כולנו, כמו שהקורבן שלי הוא להתפשר על שעות העבודה וכו'.

נייטי

New member
לא מסכימה לגמרי

כי זה דווקא מסוג הדברים שאני לא בטוחה שהם עושים בשמחה וששון. מאחר והם לקחו על עצמם את נטל עיקר הפרנסה ומכאן שהעבודה שלהם כביכול יותר מחייבת, הרי שאחת מתופעות הלוואי הן השעות הארוכות. אני בספק אם רובם בוחרים בזה ומרגישים טוב עם זה. לדעתי, זה ויתור נלווה שלא תמיד עושה להם טוב ואני חושבת שלפחות בחתך סוציואקונומי מסויים גם הגברים שעובדים שעות מרובות מתגעגעים ומתייסרים וממש לא מרגישים עם זה טוב. אני בספק אם אחד מהגברים המודרנים האלה יגיד לבוס שלו "קפוץ לי אני מת מגעגועים" ויחתוך הביתה בארבע/חמש אבל אני חושבת שלא פעם הם היו רוצים להגיד את זה. יש לי תחושה שהם לא עושים מספיק כדי להלחם בתופעה הזו, שעל פיה, גבר צריך להשאר עד שעות מאוחרות בעבודה, לא בגלל שהם לא רוצים אלא בגלל שהם פשוט גברים (מנסה לא להשתמש בנילים קצת יותר חריפות מפאת כבודם). מאידך, גם אנחנו לא ממש נלחמות בהרבה מאוד מוסכמות חברתיות שמוכתבות לנו למרות שאנחנו היינו רוצות.

למעלה