קורס הכנה ללידה-בזבוז כסף או לא?

דג123

New member
קורס הכנה ללידה-בזבוז כסף או לא?

אנחנו מאוד מתלבטים אם כדאיי ללכת לקורס הכנה ללידה. שמענו על זוגות שהיו מרוצים ( אולי עשו לעצמם רציונליזציה - שכנו עצמי שהיה שווה?) וזוגות שהתאכזבו. מצד אחד חורף מתחיל חורף ולמי יש חשק לצאת בערב מהבית..מצד שני אולי זו חוויה ויש דברים חשובים שלא כדאיי לפספס? מצד אחר זה עולה כסף..אמנם רק 250 שח בערך אבל אחרי 2 הפלות וכל הבדיקות הכסף אזל......... מה אני מפספסת אם לא הלכתי לקורס הכנה ללידה?

דעתי האישית...

תראי, אני לא יודעת מתי את עברת את האובדן, אצלי זה היה בחודש שביעי, כך שעברתי לידה. מן הסתם, בשלב ההוא לא הספקתי עוד לעבור קורס הכנה ללידה (לפני שהבנו שמשהו השתבש) ועם זאת, כאשר הגיעו הצירים, בחרתי לעצמי תנוחות וקצב נשימה כמו שהרגיש לי נוח, הקשבתי לגוף שלי. כך גם בלידה עצמה, הרגשתי רפלקס לחיצה ורק אז לחצתי ופשוט לכל האורך, עשיתי מה שהרגיש לי נכון (מקלחות חמות, נשימות, קולות). בדיעבד, קראתי שאלה היו הדברים שמומלצים לעשות (תנוחות מומלצות וכו'). זה נתן לי תחושה שהגוף באמת "יודע" מה לעשות וזה טבוע בו... צריך רק לדעת להקשיב ולפעול לפי התחושות. קורס הכנה ללידה לא מתאים לי אישית, כי לא מתאימה לי סביבה של נשים בהריונן הראשון והאופטימי, עם כל התמימות הזאת והאוירה שמסביב... פשוט לא מתחברת. גם בעלי לא. עם זאת, מה שכן נראה לי חשוב בקורס זה אולי לחדד דברים לגבי הלידה שיכלו להקל עלי קצת ולא הייתי מודעת להם, סיבוכים אפשריים בחדר לידה והתמודדות עם הצוות והבנת הסיבוכים האפשריים, כדי לדעת מה כדאי לעשות או לא (לדעת לקרוא קצת מוניטור, איך ללחוץ נכון), כל מיני דגשים חשובים. גם דברים קטנים של אחרי הלידה. אני חייבת לציין שאני מרגישה שאני סופגת את מרבית המידע שלי כאן בפורומים. יש משתתפות מאוד ספציפיות שאני סומכת על ההמלצות והעצות שלהן ונוהגת לקרוא הודעות שלהן בנושאים שרלוונטים ללידה ומעניינים אותי. אני לא רואה צורך לתרגל יותר מדי וכו' ולכן לי זה מספיק. בזמן הלידה אני אשתמש בטיפים שקראתי, ועוד אקרא, ואעשה מה שנכון לגוף שלי. אחרי הכל, מאות שנים נשים ילדו ללא קורסים ועדיין ידעו איך ללדת. אבל זו החלטה מאוד אישית, שתלויה גם בתחושת הביטחון והידע שלך. אם את מרגישה שיש דברים שהקורס יכול לתרום לך - לכי על זה. עבורי זה מרגיש מיותר.

happy

New member
אני לא עשיתי קורס

פשוט כי לא יכולתי לסבול נשים בהריון. (למרות שאני היתי בהריון). זה פשוט שיגע אותי התמימות שלהן, האופוריה שלהן. כשהיתי פוגשת אותן בשילב (שהסתכלנו על חדרים) פשוט התחרפנתי מהן. לא יכולתי למצוא את עצמי עדה לשיחה על עגלה, צבע של מיטה, לשמוע על הבדיקות שהן לא עשו כי הרי הכל בסדר, או כל דבר נורמלי שכזה. ילדתי בביח חולים שהרופא שלי הוא המנהל מחלקה שם כך שהיה עלי פוקוס של הצוות. והלידה שלי היתה מאוד קלה. אחרי הלידה המילדת שאלה את בעלי: "איפה עשיתם קורס הכנה ללידה"?. הוא אמר לה שלא עשינו. אני פשוט עשיתי הכל איך שמרגיש. לדעתי האישית זה פשוט מיותר.

אנחנו די התאכזבנו

לא היה סיכוי שנזכור משהו עד הלידה (ואכן לא זכרנו). מצד שני לקחתי דולה שעזרה לי מאוד - באיך לנשום, איזה תנוחה להיות בה, וכו'. לכן בדיעבד הקורס היה מיותר לי לגמרי. אבל דולה עולה יותר מקורס

שלי34

New member
כן כן ממליצה ../images/Emo70.gif

עברתי חוויה טובה בקורס פרטי עם מדריכה מדהימה
היה חשוב לי מאד לבחור את הקורס לפי המדריכה ועל סמך המלצות חמות שקיבלתי כן, היו רגעים קשים וצפיתי שיהיו בסך הכל אני רוצה להגיד לך שאני שלמה שהיינו בקורס אשמח למסור לך פרטים נוספים.

ronr4

New member
אם יודעים מראש על קיסרי?

עדיין כדאי לעשות קורס הכנה ? אולי בשביל ההנקה או לשריין יועצת הנקה מראש ואולי פגישה אחת לפני תספיק במקום הקורס. גם מתלבטת

happy

New member
לדעתי לשריין יועצת הנקה

שתחכה לך בבית כשאת חוזרת.

דג123

New member
חבל שלא עושים קורס מיוחד

של הכנה ללידה לנשים שעברו אובדנים, ואז היה יכול להיות גם תמיכה . הלוואי ויכולתי להינות מההיריון כמו אישה שיש לה היריון ראשון

דיא

New member
עדיין לא גיבשתי דעה

אך בכל זאת החלטתי לעשות את הקורס. הוא זול, הוא מועבר על ידי פיזיוטראפיסטית, ולכן מתמקד בתרגילים שיכולים לעזור לגוף גם מעבר ללידה. למען האמת, הרעיון היה שהאיש יתחיל להבין שבכל זאת זה הולך לקרות, ושאני רוצה אותו שם, ומודע. לא נראה לי שזה ממש הצליח, אבל עוד חזון למועד. בכל מקרה, הוא כבר מרוצה, הוא מתח משהו בחדר כושר והמדריכה המליצה לו על תרגילים ועל משחה שעזרו, ככה שהוא כבר חושב שזה היה שווה. הרוב שם אנשים נחמדים, ואין יותר מדי ורדרדות באוויר, למעשה כולם שם חרדים במידה זו או אחרת, גם אם מסיבות שונות.

אנחנו עכשיו בקורס אצל מרסי

ויצא לנו במקרה שיש עוד שני זוגות מלבדינו, זוג אחד יותר בוגר וזוג אחד יותר "ורדרד" אבל בהתחלה סיפרנו בקצרה שעברנו דברים ואנחנו רואים את הכל בצורה יותר צינית אז אולי זה מיתן את תופעת ה"ורודיות" האובדן שלנו היה בשבוע יותר מוקדם אבל גם ההריון הזה היה בחלקו בסיכון וכתוצאה מזה לא הצלחתי להביא את עצמי לקרוא על לידה וגם בעלי נטה לא להתקשר. הקורס קירב את שנינו להכרה זה אכן הולך לקרות וגם סיפק לנו את הידע שחיפשנו. העוברית שלנו עכוזנית כך שכנראה הולכים לקיסרי ומרסי ממש הכינה אותנו גם לקיסרי, גם הסבירה על היפוכים וגם על הנקה אחרי קיסרי אז במקרה שלנו, אנחנו מאוד ממליצים. שבוע 35+2

galll11

New member
אני עכשיו בקורס כזה

וזו חוויה די לא פשוטה. (הרי עברתי הפסקת הריון בלידה) במפגש הראשון המדריכה ביקשה שכולנו נשכב ועשתה לנו רלקסציה, ואז ביקשה שנחשוב על הדבר שהכי מפחיד אותנו בלידה. ואז אחרי זה היא ביקשה שנספר מה חשבנו, ובעלי שהיה ראשון בסבב, אמר "מוות". והשאיר את כולם קצת המומים. ואז הוא אמר ש"פשוט עברנו חוויה..." אנחנו מרגישים קצת "עוף מוזר" ויוצאי דופן בקורס. אם נגיד המדריכה מסבירה על האפידורל ומראה את המחט וכולן מזדעזעות - אני אומרת לעצמי "מה הן יודעות בכלל על כאבים והתמודדויות..." אבל - מצד שני - הקורס נותן הרבה מידע רלוונטי, שלא היה לי קודם, ושנראה לי שחשוב לדעת אותו, כמו על המוניטור, על המשככי כאבים האפשריים, חוקן וכו'. כרגע - יכול להיות שכל הדברים האלה לא יהיו לי רלוונטיים בכלל כי אולי נלך לקיסרי - ומשום מה ניתוח קיסרי לא מדובר בכלל בקורס. זה ממש מעצבן - כאילו אומרים שצריך רק לידה וגינלית - ומה עם כל מי שתעבור ניתוח קיסרי - מבחירה או שלא מבחירה? לא צריך להכין אותה גם?

Tנקר בל

New member
../images/Emo24.gif

גל, צמרמורת ודמעות היו התגובה שלי להודעתך. בעיקר בגלל האפיזודה שתיארת בקורס עם בעלך, אבל לא רק. שאלת שאלות נוקבות, שהעלו בי הרבה הרהורים, שאין עליהם תשובה

קנגה רו

New member
../images/Emo24.gif כל כך מבינה אותך.

וזה למה החלטתי שעל קורס נוותר לעומת זאת במסגרת "הכיני בעלך ללידה" קבעתי להיפגש עם מיילדת לפגישה חד פעמית, אחד על אחד.

דג123

New member
אז מה הסוד הגדול?

על מה מדברים שם ומה עושים שם בקורס הכנה ללידה ?

למעלה