ושאלת השאלות - הזמנת לידה ...

ברבי28

New member
ושאלת השאלות - הזמנת לידה ...

לפני כמה ימים סתם דיברתי עם אמא שלי (שד"א לא יודעת כלום ממה שעבר אותנו בשנה האחרונה ...), וסיפרתי לה שאנחנו צריכים להתחיל לחפש דברים - היא קפצה כאילו שנשך אותה נחש ומיד אמרה אמרה "אתם לא מזמינים כלום ..." לא משנה מה יהיה - קחו את הבן אדם הכי נאור בעולם - כשמדברים על לידה והריון פתאום גם הוא מאמין בעין הרע היא אמרה שאחרי הלידה היא תלך עם האיש שלי ותקנה את כל מה שצריך ... ועכשיו אני שואלת מה דעתכן - מה עשיתן אתן ??? אולי אני אגיע לפשרה שאני אחפש את הדברים ואסמן את הדגמים שאני רוצה ואז הם יקנו ?? אבל מה עם זמן האספקה ?? וכמה חשוב שהדברים הגדולים (מיטה ושידה) יהיו מוכנים כבר לפני ? ומה עם עגלה וסלקל ??? אוףףףףףףףףףףףףף אמנם צרות של עשירים ... אבל בכל זאת ... נ.ב. למישהי יש רשימה ומוכנה לנדב מנסיונה מה צריך ומה לא ???

2קשת

New member
אז ככה

קודם סיפור ואחר כך רשימה. אני מאוד התלבטתי מה לעשות. מצד אחד עין הרע חמסה שום בצל לא לקנות כלום, מצד שני: רציתי לקנות קודם, לפנטז על התינוק, לבחור, להתלבט - כי זה כיף. הרגשתי שלפחות את הכיף הזה של לפנטז כמו "הריונית נורמלית" אני רוצה לאפשר לעצמי, כי גם אם חס וחלילה משהו יקרה, את הרגעים המתוקים שכבר פינטזתי ונהניתי אי אפשר יהיה לקחת ממני. ועוד שיקול: אני ידעתי שהחצי ואמא שלי עומדים להיות שותפים פעילים מאוד בלידה. זה סוחט רגשית ופיזית וחשבנו ביחד שזה לא הוגן ולא הגיוני שיום יומיים אחרי זה הם יתחילו להתרוצץ בהיסטריה ולחפש דברים, מה גם שתיארתי לעצמי ובצדק, שאני ארצה אותם איתי גם בימים שאחרי הלידה. מה עשינו בסוף: התחלתי בקטן קטן. כל פעם שעברתי "בטעות" ליד בית מרקחת קניתי חפץ אחד קטן שאני יכולה להתמודד איתו. בהתחלה קניתי לעצמי תחתוני רשת ופדים - זה קל, את זה צריך בכל מקרה. שבוע אחר כך קניתי זוג מוצצים. לקח לי חצי שעה לבחור אותם, אפשר היה להחביא אותם בבית בלי להיתקל בהם כי הם קטנטנים, ונהניתי מהקנייה הזו וזה שיחרר אותי ויכולתי להמשיך הלאה. בסופו של דבר קנינו וקיבלנו די הרבה דברים, ובעידודו הנמרץ של החצי כיבסתי וסידרתי הכל מראש. זה היה מפחיד אבל באיזשהו מקום גם עזר לי להאמין ולקלוט, שהפעם הולך להיות אחרת, שמהלידה הזו אני הולכת לחזור הביתה עם תינוק. ועכשיו רשימה: מה חייבים ומה לא. חייבים: כסא בטיחות לרכב, כמה חיתולי בד (טטרה), חבילת חיתולים קטנה, משחה לטוסיק, משחת רפאל לציצי אם את מתכוונת להניק. עריסה שכורה + סדין, אלכוהול לטבור, 2 בגדי גוף + 2 גופיות חזייה ארוכות + 2 רגליות + גרביים, מגבונים לחים, שמיכת פליז (ליציאה מביה"ח), כובע. זהו. את כל השאר באמת אפשר להשיג אחר כך בנחת. דווקא מיטה ושידה הם שני דברים לא מאוד הכרחיים כי ממילא במיטה מתחילים להשתמש רק בגיל שלושה חודשים. השידה שימשה אותנו עד עכשיו רק כמקום אחסון ורק בשבועיים האחרונים התחלתי לחתל עליה - קודם עשיתי את זה במיטה שלנו וזה היה נוח מאוד. עגלה לא צריך בימים הראשונים כי פשוט מאוד לא יוצאים החוצה. ברבית הנושא הזה עלה פה כבר כמה וכמה פעמים, ואם תעשי חיפוש על המלה "רשימה" למשל, תמצאי עוד כמה עצות ודעות. בכל אופן שמחה שהתחלת לחשוב על זה - זה בריא וזה מראה שאת כבר כמעט כמעט שם!
ומה שלא תחליטי - העיקר שיהיה המון המון בהצלחה!

אמאאור

New member
רק תיקון קטן ברשותך: משחת רפאל

לא מומלצת להנקה, מכיוון שצריך לשטוף אותה מהפטמות לפני ההנקה. היא מכילה צמחי מרפא שאסור לתינוק קטן לטעום. המשחה המומלצת היא פיורלאן, שניתן להשיג בניו פארם או בשילב.

Tנקר בל

New member
וגם לי תיקון קטן

משחה היא לא דבר הכרחי. לא תמיד ישנן בעיות בהנקה שמחייבות משחה. אני מעולם לא השתמשתי במשחה, למרות שהנקתי לאורך שנים.

הדה

New member
אצלינו היה בדיוק אותו דבר...

אמא שלי הפולניה היתה נגד. מכיוון שאנחנו באופן אישי מעדיפים יד-שניה מחדש (גם מבחינה אקולוגית ולא רק תקציבית), ודודה שלי שמרה במחסן את כל ציוד התינוקות שלה זה היה פשוט. אחרי הלידה, על הבוקר התגייסו הסבא הטרי והאב הטרי, נסעו אל הדודה ואספו הררי ציוד. הסבתא הטריה התחילה למיין ולכבס את הדברים הדחופים. חברה התקשרה ונתנה לזוגי רשימה של מה חייבים לקנות לפני שאנחנו חוזרים הביתה ואיפה כדאי. בכל אופן התאשפזתי מרצון בבית הורי לשבועיים כדי שיהיה מי שיבשל, יכבס יארח לי חברה, ולארח את כל האורחים שחייבים לראות את התינוק (כי סירבתי לקבל מבקרים בבי"ח). הפעם זה יהיה פשוט יותר, כי לא צריך להביא כלום, הכל נמצא במחסן שבבית.

ariane

New member
מה שעשינו

פשוט לא קנינו כלום, שום דבר. בעלי יודע מה הטעם שלי וכששכבתי בבית החולים אחרי הלידה הוא הלך עם אמא שלי לקנות את הכל. הכל הסתדר יופי... חוץ מזה שקנה עגלה ממש עגלה באאארק אבל אני בכל זאת לא משתמשת בעגלה... אז לא נורא. בקיצור אל תלחצי אפשר הכל בדקה 90 בלי בעיה. נשיקות

רוניה2

New member
אני לא הכנתי כלום

לפני הלידה לא יכולתי להביא את עצמי להכנס לחנויות ולחפש דברים לתינוקות, אמרתי שאת כל הסידורים אני יעשה אחרי שאראה אותם. ואכן, לאחר שילדתי המשפחה שלי דאגה לשני סלקלים (מושאלים), 2 עריסות מושכרות ומעט בקבוקים, תמ"ל, מוצצים וחיתולים. (בגדים גם קיבלתי יד שניה). כך החבר'ה שלי התחילו את החיים שלהם, ולאט לאט אספתי דברים, הכנתי את החדר שלהם בבית {ועד היום אני מעדיפה שרוב הדברים יהיו מושאלים ולא קנויים ....}

רונה 4

New member
מה שחייבים ליציאה מביה"ח

באמת זה סלקל. בלידה של הבכורה שלי הסתובבתי לפני והחלטתי על האחד שאני רוצה, ובסוף חמותי פשוט קנתה לנו אותו בחנות שילב שהיתה בביה"ח, כשבאה לבקר. וזה עוד דבר. בכל בי"ח יש בדרך כלל חנות תינוקות, שבה אפשר אחרי הלידה, תוך כדי השהייה במחלקת יולדות, להשיג את הדברים הספורים שדרושים ליציאה מביה"ח. אפילו תחתוני רשת ופדים אפשר להשיג שם. בנוסף לסלקל, ליציאה מביה"ח יבקשו שתביאי בגד גוף, חזיה, רגלית, כובע, טיטול אחד ושמיכה ואת זה אפשר להשיג באותה חנות, או לבקש מאחות או מגיסה משהו מיד שניה רק ליום הראשון. אנחנו, בדרך החוצה מביה"ח אחרי שהשתחררנו, עברנו באותה חנות שילב, ושכרנו עריסה, ולקחנו אותה במקום איתנו הביתה. מה שאת יכולה לעשות עכשיו בימים אלו, גם בשביל הכיף והפינטוז, כמו שקשת כתבה, וגם כדי לדעת שתקבלי בדיוק את הדברים שרצית, זה לשוטט בחנויות, לבחור בדיוק את הדגמים שאת רוצה ולהכין רשימה מדוייקת לבעל ולאמא (גם של כתובות החנויות). חנות אחת שבה יש רשימה כזאת, היא בייבי שיק בגבעת שמואל (לפחות ככה זה היה כששני נולדה). שם נתנו לי רשימה מדוייקת, עם מקום לסמן בדיוק מה ממנה אני רוצה, ואחרי הלידה בעלי הגיע לשם, הראה את הרשימה המסומנת לאחת המוכרות והיא עברה איתו בחנות ואספה לו לתוך שקית גדולה את כל מה שהיה צריך. מול החנות יש את חנות רהיטי התינוקות, שגם שייכת להם, ושם יש להם במלאי הכל (ומה שלא אז יום יומיים אחרי-כן), מיטות שידות לולים עגלות, כך שלא הייתי צריכה לדאוג מזמן האספקה. גם לשם הבעל הגיע עם אותה רשימה. לדעתי בכל חנות תינוקות אפשר לעשות הזמנת לידה שמסופקת רק אחרי הלידה ואולי אף משולמת אז. ואז את רק מתקשרת אליהם, אומרת שילדת, והכל מגיע אליך הביתה. לגבי כלל הדברים שצריכים אח"כ בבית, ענתש קישרה פעם לרשימה כזאת, ואני אנסה לקשר אליה. רשימת לידה

happy

New member
זה כל כך מוכר

אנחנו הלכנו לשילב בשביל להתרשם שהיתי בשבוע 30 או 32 אני לא זוכרת. אני רק זוכרת שזה היה נורא עבורי. אח"כ הלכנו לחנות אחרת שהיתי בשבוע 37וראינו מה אני רוצה עשינו הזמנה של כל מה שצריך ולא שילמנו. ביום שילדתי בעלי ואמא שלי נסעו לחנות והבאו כל מה שהיה מוכן. חוץ מסל קל, חיתולים, עגלה, שמן לאמבטיה, אמבטיה של תינוקות + מתקן,עריסה ובגדים ראשונים (שקיבלתי מאחותי) לא השתמשנו בכלום. ליהי ישנה במיטה שלה רק מגיל 3.5 חודשים והיא משתמשת בשידה רק מגיל 3 חודשים. אני הרגשתי שעצם זה שביצענו הזמנה אז הכל חייב להיות תקין הפעם.אבל אם זה מלחיץ אותך אפשר לקנות את מה שחייבים אחרי הלידה כשאת בבי"ח ואח"כ להשלים ולקנות את כל השאר.

ברבי28

New member
../images/Emo13.gif תודה על כל התגובות ...

עריסה כבר יש לי ... (ז"א חברה תביא לי אחרי הלידה) אז נשאר רק לשוטט, ואני מניחה שאחרי הלידה כבר האיש ואמא יאספו את כל מה שבחרתי

Tנקר בל

New member
ברבי

איזה כיף לקרוא את ההודעה שלך, הלידה כל כך קרובה! מההתרשמות שלי בקריאה בהודעתך, את מעוניינת לקנות, ורק אמא שלך היא זו שפוחדת מהאקט הזה. לדעתי, אם אין לך את הפחד מהקנייה, כדאי לך כן לבצע הזמנת לידה. לדעתי, זה יותר נוח, עם הלידה מתקשרים לחנות, והכל מגיע הביתה, בלי שאף אחד יצטרך להתרוצץ בימים שלאחר הלידה. אני מודה שאני לא עשיתי את זה, אבל אצלי היו פחדים מאוד גדולים עד רגע הלידה. אם הרגשות שלי היו דומים לאלו שעולים מהודעתך זו ומהודעות קודמות שלך, הייתי פועלת לפי התחושות שלי, ולא לפי התחושות של אדם אחר. בהזמנה משלמים רק מקדמה, ומקבלים את המוצרים רק אחרי הלידה, אז אפשר לומר למאמינים בעין הרע שזה לא נחשב לקניה לפני הלידה. בכל זאת אציין שסלקל אפשר לקבל בהשאלה מיד שרה (מצ'וקמק, אבל סביר לצורך התקופה הקצרה שעד לרכישת הסלקל שלכם), וכך גם לגבי עריסה (למרות שאצלך זה לא רלוונטי).

ברבי28

New member
אז ככה הולך להתנהל המבצע ...

אז זהו ... שנכון שאמא שלי היא המלחיצה, אבל אני לא פחות לחוצה ממנה ולא צריך הרבה על מנת לערער את הביטחון שלי ובגלל שאני מאמינה גדולה ב "it ain't over till it's over" אני הכנתי כבר רשימה מפורטת (מאוד !!) לבעלי כולל דגמים ומאיזה חנויות לקנות, אני מאמינה שבימים הראשונים אפשר להסתדר עם דברים מינימאליים, בכל אופן - לא משהו שאי אפשר לקנות במיידי, הכי חשוב כרגע, לעבור את ששת השבועות האלה, לעבור את הלידה מקסימום כמו שהאיש אומר "נשים אותה לישון בארגז - כמו חתולים"

אנחנו

קנינו הכל מראש וזה היה לנו מאוד נח אחרי הלידה. היו פחדים אבל רצינו להיות מאורגנים. הסביבה היא שהיתה מופתעת מכך. דיברנו בינינו שבמידה וחלילה לא נחזור בידים מלאות נאפסן את הכל וננסה שוב. נשמע נורא, לא? לא היה לנו כלום מהגדולה כי תרמנו את הכל אחרי שלא האמנו שננסה שוב להביא ילדים.

פלגיה

New member
אכן שאלת השאלות

אני, ללא כל קשר לאובדנים, לא הכנתי כלום לפני אף לידה. לדעתי זה קשור לעובדה שאני דוחה תמיד את הכל לרגע האחרון, ולא לאמונות (תפלות או לא תפלות) כלשהן. אז מה שקורה הוא שצריך קצת להתרוצץ אחרי הלידה, ולא הכל מוכן מיד, ולא כל דבר בטעם שאת אוהבת. הכל אפשרי (תינוק קטן יכול להיות מוחזק במנשא ולא בעגלה, ולישון בקופסא גדולה ומרופדת) מצד שני, היה דיון על זה בפורום הריון ולידה, ואחת המשתתפות אמרה שהיא מעדיפה להכין הכל מראש ולחשוב שהיא מכינה את הכלי שלתוכו תיכנס הברכה. זאת צורת מחשבה אופטימית, ומאוד אהבתי אותה. את מוזמנת לאמץ גם

אמאאור

New member
ברבי,

אני מאלו הטוענות, שהכאב לא גדול או קטן יותר אם חלילה קורה משהו, וזה לא קשור למה שכן או לא הכנתם בבית לקראת הלידה הבאה עליכם לטובה. באופן אישי, הכנו הכל, מתוך בחירה, וזה היה לנו מאוד נוח. אני מצרפת לך פה רשימת ציוד שלי, וממליצה לך לפחות ללכת ולבחור מה את רוצה, ולהתארגן על זה אח"כ. מה שחשוב לימים הראשונים זה טיטולים חד פעמיים, מגבונים לחים (אפשר גם לשטוף במים מתחת לברז), משחה לטוסיק, משחת פיורלאן לפטמות אם את רוצה להניק (לא משחת רפאל!!! היא אסורה בהנקה), כמה חליפות של בגדים תחתונים, חבילת חיתולי טטרה ושמיכה דקה. מעבר לזה, כל השאר יכול לחכות -עגלה, מנשא, מיטה או עריסה, אמבטיה ...

חוץ מזה

(קודם כל תסתובבי בכיף בלי לחץ, כמו שכתבו לך שמחה שאת מרגישה רגועה בהריון.) סתם ככה, יש הרבה דברים שהם ממש לא נחוצים, במיוחד בהתחלה, וגם אח"כ תינוק יכול בהחלט להסתפק במעט מאוד, וגם ההורים שלו יסתדרו מצוין בלי מיטה, שידה, עגלה... היחידים שיפסידו הם שילב ודומיהם...

Tנקר בל

New member
אני מאוד מסכימה איתך

חבל שזו חכמה שלאחר מעשה, אחרי שיש כבר ילדים מגלים כמה שהחפצים שהעמיסו עלינו הם מיותרים. מקשרת לדברים שכתבה פעם אטלאנטה בשאלה מה לקנות (וגם אמא של פילפילון אומרת שם דברים דומים). היה כיף לקרוא את השרשור ההוא. רוב הפחדניות שאז לא העזו לקנות דברים לתינוק כי חששו שהן לא תגענה ללידה של תינוק בריא וחי, היום כבר אמהות מאושרות.

מאוד נהניתי לקרוא את השירשור

במיוחד מהדברים החכמים של אטאלנטה, ונהניתי לקרוא את כל האימהות החוששות כולל אותך טינקר, כשאני כבר יודעת את הסוף הטוב. מרגש עד דמעות של שמחה

למעלה