רק למעוניינים- הורות שאחרי

../images/Emo24.gif

מחזקת מה שאמרו קודמותי,וכמה שלא מתכוננים להורות...המציאות שונה מכל דמיון, לא פשוט להיות הורה,ובטח לא עם מטען מקדים כמו שלך. כשאיתן נולד היו לו עשרות הפסקות נשימה ביום,חלק מהם כאלה שהצריכו החייאה,הוא הפסיק עם הפסקות הנשימה אולי שבוע לפני השחרור מביה"ח,ככה הבאנו אותו הביתה,גור זעיר וחלש ששוקל בקושי שני ק"ג,בלילות הראשונים פשוט לא ישנתי,למרות שהוא היה בעריסה צמוד למיטה שלנו+ביבי סנס,פשוט לא הייתי בטוחה שהוא ימשיך לנשום באופן סדיר.... מה שניסיתי להגיד,הוא שרמת החרדות שלנו לילדים היא עצומה,ותמיד יהיו לנו דאגות אחרות (הנה עכשיו הוא בן ארבע וחצי ואני כבר דואגת אם לא יהיו לו קשיים בכיתה א'...). תני לעצמך זמן,אל תרגישי אשמה שאת כרגע רק ה"מטפלת" האהבה העצומה תגיע,לאט לאט,תכף היא תתחיל להמיס אותך בחיוכים,ואח"כ יפסקו הקוליקים,ואח"כ היא תגרגר אלייך בצחוק בקול רם,ולא תביני כמה מהר זה קרה.

רונה 4

New member
נורית יקרה

פתחת את מפל דמעותי להיום. מסכימה מאוד עם מי שאמרה לך שחרדות יש כמעט תמיד עם הילד הראשון, גם כאשר לא היה אובדן לפניו. אצלי עם הילדה הראשונה היו המון חרדות. הייתי ממש אמא היסטרית. רואים את זה היום על הילדה, מה לעשות. כשמספרים לי היום איך הייתי מתנהגת אני ממש לא מאמינה. אבל זה הכי טבעי בעולם, ועוד בעיקר אחרי חוויה של אובדן. היום עם הקטנצ'יק כילד שני, למרות האובדן, יש הרבה פחות חרדות, אני הרבה יותר רגועה, לא קופצת עם כל בכי שלו, כבר יודעת כנראה למה לצפות.הדאגה העיקרית שלי עם התינוק, היא אותה אחת שהיתה לי כשהוא עוד היה בבטן, ושיש גם לך היום, הפסקת נשימה (בבטן חרדתי מהפסקת דופק). וזה באמת לא עובר לי, ואת הפחד הזה היה לי גם עם הגדולה. היא ישנה על בייבי-סנס עד גיל שנתיים
(כי שמעתי איפהשהו על מוות בעריסה לאחר גיל שנה...), וגם הקטן צמוד היום לבייבי-סנס. אני חושבת שעצם זה שלא ראיתי את העוברית (שמרתי תמונות לזמן מאוחר יותר) עזר לי להשאיר אותה בתור משהו ערטילאי יותר ולא להפוך אותה ממש לילדה, לפחות בזיכרון. לא יודעת איך ארגיש אחרי שאעיז לפתח את התמונות. כרגע אני משתדלת קצת להדחיק את נקיפות המצפון כלפיה ולהנות ממנו. אבל כנראה שגם זה עוד יגיע. רוצה כל-כך לתת לך חיבוק גדול, ולהבטיח לך שהכל עוד יסתדר, כי אני בטוחה שזה יקרה. תני לזמן לעשות את שלו. תהני ממנה, מכל חיוך שלה שעוד יבוא. ותני לה לאט לאט לעזור לך לרפא את הפצעים. אוהבת

הכול כבר נאמר כמה טוב שיש תמיכה כזו

במיוחד לכמונו שלא נמצאות בארץ וחיות בתרבות אחרת, מנהגים ושפה שונה ממה שגדלנו. ובמיוחד חסרה המשפחה והמעגל הרחב של אנשים, כמו שיש רק בארץ. את האובדן, הכאב והסבל שעברת לא ישנה שום דבר. זה יישאר תמיד בזכרון, אולם תנסי להתמקד במתוקה הורדרדה הזו ולראות את אושר הצמיחה שלה. לא הייתי במקום שלך, האבדנים שלי היו בשלבים מוקדמים. ולכן אולי לא מקומי לבוא ולענות. לענין החרדות והחששות, אני חושבת שהם עוברים על כל אם חדשה, ואפילו אם וותיקה נלחצת כשהתינוק בוכה ולא תמיד יודעת בדיוק מה הוא רוצה. או כשהיא כבר 5, 6, שעות על הידיים, זה מתיש ומעייף ומתסכל אבל חיוך אחד שווה את זה. עם התיקתקים גם אני מסתבכת ובאמבטיה אני מחזיקה אותה חזק. לספר לך שיש גם חששות כשהם גדולים יותר- לא יודעת אם זה יעזור. כשמישהו מעליב אותם בכיתה- את בוכה יחד איתם, כשהגדולה שלי יצאה בגיל 11 לשליחות של 3 שבועות למדינה אחרת, את חושבת שישנתי טוב ? לא רוצה להפחיד, אבל כמו שכתבו לך תחושות הדאגה והחששות לא נעלמים. אין מה לעשות אנחנו אנשים רגישים וגם אם העינים אדומות לא צריך להתנצל לאף אחד. מקווה בשבילך שתמצאי את הדרך הנכונה ואם הפורום הוא מה שעוזר- אז אחלה.

../images/Emo51.gif../images/Emo24.gifואל תבכי, זה נותן לי

להרגיש רע שמישהו בוכה בגללי לא התכוונתי., אבל גם את אחרי לידה וההורמונים חוגגים אז לא צריך הרבה בשביל לגרום לך לבכות. תוד יקרתי

תמי ס

New member
נורית יקרה שלי../images/Emo24.gif

הורות היא לא דבר פשוט, ממש לא, ואת זאת אני אומרת כאמא ותיקה כל כך, כבר כמעט 13 שנה. אני מניחה שאת כל מה שאכתוב להלן (וזה יהיה ארוך) כבר אמרתי לך במהלך השהות הארוכה שלי אצלך בצרפת, בכל שיחות הנפש הארוכות שניהלנו, אך בכל זאת אכתוב לך שוב. אני לא מאמינה באגדות של ההתאהבות המיידית בתינוק, אני לא מאמינה שזה טבעי לדעת מהרגע הראשון בדיוק מה בכלל קורה לנו בחיים החדשים כהורים ואיני מאמינה שיש הורה כלשהו שמתפקד כהורה מושלם מהשניה הראשונה ויודע מה צריך לעשות בכל רגע נתון. אפשר להשתדל, אפשר לנסות, אבל לעולם לא נהיה מושלמים. הורות היא מקצוע נרכש, הוא נרכש בהרבה דם יזע ודמעות (ובמקרים כשלנו- בהמון דמעות...). עדיין איני מכירה את ההורות שאחרי אבדנים, ההורות שלי התחילה שנים רבות לפני שידעתי שקיים מושג של אבדן הריון, ובכל זאת, אני נזכרת בלידתו של בני הבכור, לפני קרוב ל-13 שנה, הייתי אמא צעירה, מלאת תקווה, עם המון ביטחון עצמי (אין לי מושג מאיפה הוא הגיע אלי), מאד סמכתי על עצמי ולא רציתי בכלל עזרה של הסביבה, היה לי ברור שאצליח ואזרום עם כל מה שיבוא. קצת התאכזבתי מהרגשת הבייבי סיטר, כל העת ליוותה אותי הרגשה שזהו תינוק שאני רק שומרת עליו, ועוד מעט תגיע האמא האמיתית שלו ותיקח אותו, כי אני הרי לא אמא באמת, רק משחקת בנדמה לי, אמנם מספקת את כל צרכיו, משתעשעת איתו, אך לא ממש.... נו... לא ממש מאוהבת... רק עובדת נורא קשה על מנת לרצות ולספק אותו. ואז, כשהוא היה בן ארבעה שבועות, ירדתי לטייל ברחוב איתו בעגלה ועם הכלב ברצועה, בקיצור, בשלב כלשהו התינוק בכה, אני הרמתי אותו מהעגלה ובדיוק באותה שניה הכלב ראה כלב אחר מעבר לרחוב, נתן משיכה חזקה ברצועה, ואני... השתטחתי על הריצפה עם התינוק בידיים... איכשהו באינסטינקט תוך כדי נפילה הצלחתי להסתובב כדי שהתינוק לא יפגע, נפצעתי כולי (ברכיים, מרפקים, אצבעות, סנטר- הכל זב דם) והתינוק? השתפשף מעט בראשו. ורק אז, ברגע ההוא, כשהייתי מלאת חרדה למראה התינוק הצורח כשעדיין איני משוכנעת שאכן לא אירע לו דבר, רק אז הבנתי עד כמה אני אוהבת אותו, ושאהיה מוכנה בכל רגע למסור את חיי עבורו. ולהזכירך!!! הוא היה כבר בן 4 שבועות!!! לא קל להפוך להורה, ואמהות לא מתפרצת בשניה שחותכים את חבל הטבור, והטיקטקים שמסתבכים לך מסתבכים רק בגלל שהילדה כבר צורחת ורוצה לאכול, ואיכשהו אנחנו חושבים שאם היא צורחת אז כלו כל הקיצין, ולא כך הוא, אך לוקח זמן להבין שלא יקרה כלום אם הילדה תצרח דקה או שתיים עד שתקבל את הבקבוק, ואפשר לנסות לסגור את הטיקטקים לאט כמו שצריך למרות הסירנה העולה ויורדת. הרי זה ברור שדברים כאלה קורים כמו בחוק מרפי, ככל שתנסי לסדר מהר יותר- זה יקח יותר זמן. זה לא קל להסתכל בפניה הענוגות ולגלות בהם פתאום את פניו של אחיה הגדול ז"ל, זה מצב שלא הייתי בו, והאמת שאני לא בטוחה שכשאזכה לראות את התינוקת שלי אוכל להשוותה לאחותה המתה (רק אחת ראיתי, את שלושת האחרים לא) אך אני מניחה שזה לא פשוט, ולמרות זאת, אל תשכחי שהסחרחורת שתוקפת אותך, היא לא רק בגלל זה, אלא גם בעיקר מצב הדם שלך מאז הלידה, וההמוגלובין הנמוך כל כך. את צריכה להיות מאושרת-זה נכון, קל להגיד- קשה ליישם, ומצטרפים לחגיגה ההורמונים המשתוללים, שאגב משתוללים גם אצל כל אשה נורמלית שחווה לידה נורמלית, אך אל תשכחי, אצלך היה זה הריון לא של 9 חודשים אלא הריון של שלוש שנים!!! וכל כך קשה לעשות את הסוויץ' משנים של תקוות וספירת השעות בין בדיקה לבדיקה, להכרה שזהו, היא הגיעה, היא כבר כאן ואפשר לנסות להישען אחורה ולנשום לרווחה. הכי חשוב זה שלא תצפי מעצמך ליותר מידי, קחי כל יום ביומו, וזה שאת מתענגת על הילדונת המדהימה שלך לא אומר לרגע ששכחת או תשכחי את הבנים, את לא תשכחי אותם, לעולם לא, אבל גם את וגם נועה זכאיות ליהנות זו מזו, וזה לא על חשבון אף אחד, גם לא על חשבונם, למרות שהיא נמצאת כאן בגלל אבדנם. אולי כדאי באמת לאמץ את הצעתה של קשת, לשחרר את הבנים, לבקש מהורייך שבשמיים לשמור עליהם, לחשוב ששלחת להורים האהובים שלך מתנה נפלאה, את הנכדים שלהם שיהיו לידם, ואולי זה ישחרר מעט אותך? זה יקח זמן יקרה שלי, גם רומא לא נבנתה ביום אחד, אבל אין לי ספק מהיכרותי העמוקה איתך, שאת תהיי אמא נפלאה, אני בטוחה שאת כבר – אבל עדיין לא מסוגלת להודות בכך אפילו בפני עצמך.

נוריה

New member
רווח והפסד

נורית יקרה קודם רק אומר לך שמהתמונה היא פשוט נראית דבש אמיתית... לפני כשנה ישבנו כמה בנות פורום "אובדן" עם גילי דר ויעל דורון במפגש תמיכה מאד מיוחד. לקראת סיום גילי שאלה מה הפסדנו בעקבות האובדן ותוך שניה כולם דווקא דיברו על הרווח. ככה זה כשאנחנו אופטימיים. ומזל שכך! ואז הגיע תורי. ואמרתי שהרווחתי את טל שלי. בפעם הראשונה בחיים שלי אמרתי את זה במפורש, שלולא האובדן, לא היה מגיע ילד הזהב הזה לחיי. אח"כ הגעתי הביתה והתחפרתי במיטה בעצב ותהיתי בקול, באוזניי בעלי, מה היה קורה אילו... האם לא היה לנו טל? איך אפשר בלעדיו? בעלי, מייד קטע את קו המחשבה הזה ומסרב בתוקף להכנס לדיונים שכאלו. זה לא מוביל לשומקום ודי! אני לא מאמינה יותר מדי בגורל אבל אני מאמינה שכנראה כך היה צריך להיות... אני בטוחה ויודעת, שבאותו הריון, התינוקת שלי קיבלה ב- 9 חודשי היווצרותה את מלוא האהבה שהיתה זקוקה לה ולכן לא נזקקה ליותר. אח"כ הגיע ילד שממלא אותנו בכ"כ הרבה אהבה שכנראה ככה עושים חשבונות שם למעלה... אני גם יודעת שבהריונותייך הקודמים להריון עם הדבש, נתת להם את מלוא האהבה, no matter what. נכון? אין לי דרך לנחמך או לומר לך שבטוח תהיי רגועה יותר אח"כ. אבל אני חושבת שעצם היכולת לחלוק עם אחרים, לדעת לקבל עצות וסיוע, עושה את ההבדל בינך לבין אותה דודה שפשוט היתה כנראה לבד עם כל חרדותיה וקשייה. לפני 30 שנה לא נראה לי שהיו כ"כ הרבה אופציות לפרוק את אשר על ליבנו ולדעת שאנחנו לא לבד בקלחת הזו. את לא לבד. מבטיחה לך שלא. קיראי איזו הודעה של טינקר מלפני זמן קצר שדומה נורא לשלך ודעי שכולנו באמת חרדות יותר, ואוהבות יותר, ובעיקר מעריכות יותר את פרי ביטננו ואת הנס הגדול שקרה לנו. נשיקות לנעה איתך.

תודה על התובנה שנתת לי

קל יותר לחשוב שבאמת בתקופת ההריון נתתי לאייל ולאביתר את כל האהבה בעולם, דיברתי אילהם, שרתי להם וליטפתי את הבטן כל הזמן, הייתי אצל כמעט 12 רופאים מומחים מכל רחבי צרפת, התייעצתי עם ברונשטיין הגדול ואפילו עם הרב פירר. עשיתי מבחינתי הכל למען בני, כולל סבל פיזי, אז באמת אוכל אנסה להתחיל לראות דברים בצורה הזו. כן הדבש היא אכן רווח נטו. תודה

Tנקר בל

New member
נורית יקרה ../images/Emo24.gif

אני שמחה מאוד שהעלית את מה שאת מרגישה כאן. זה דיון מאוד חשוב, ואין מקום אחר שאפשר להעלות אותו - אז תודה לך (וגם לתמי ולפילפילה שעודדו אותך
). נורית - ראשית אני רוצה לומר לך - אמנם לא הכרתי אותך במציאות, ולא ראיתי איך את מטפלת בנועה המתוקה שלך, אבל לפעמים אפשר להכיר אדם בחיים הוירטואליים יותר מאשר בחיים. נדמה לי שהספקתי להכיר אותך, ואני יודעת שאת אמא מצויינת. מלאת אהבה ורוך ואכפתיות. אין לי ספק שהאמהות שבך שחיכתה יותר מדי זמן למימושה בפועל, זוכה סוף סוף לצאת מן הכח אל הפועל בצורה הטובה ביותר. אני מצטערת לקרוא על הקשיים שאת עוברת. אני מסכימה עם כולן שהרגשות שאת מתארת נורמליים, אני גם מרגישה אותם, אבל לדעתי העוצמות של הפחדים והדאגות ורגשות האשם קופצים מדרגה אחרי האובדן. אני נזכרת בלידה של הבכור שלי - הייתי כל כך שלווה ובטוחה בעצמי ובו. לא פחדתי שמשהו לא בסדר - ידעתי שהוא מושלם (וצדקתי
), גם לא היו לי רגשות אשם, אלו דווקא הופיעו אחרי שנקרעתי בין שניים אחרי הלידה של השני. אחרי האובדן - אני מחכה למשהו שישתבש. אני מלאה רגשות אשם כלפי הפצפונת- שאני לא מפתחת אותה מספיק, שאני לא מדברת איתה מספיק, וכו' וכל זה מלווה בכעס כלפי עצמי - שאחרי כל כך הרבה זמן של המתנה, אני לא משכילה לנצל את המתנה שניתנה לי יותר טוב. כך גם לגבי החרדות, שכבר העליתי אותן כאן על הכתב. מעולם לא חששתי לפני כן שהתינוק ימות בשנתו, ודווקא עכשיו אני מוצאת את עצמי בודקת אם היא נושמת. כשהיא שקטה מדי - אני קופצת מדאגה באמצע הלילה, וכשהיא נושמת בקול - אני דואגת שהאולי היא חולה. בקיצור - שום דבר לא טוב. תמיד מוצאת סיבה לדאגה. בתוכי אני כבר יודעת שהיא בסדר גמור, אבל יש לי ימים כאלה, שאני עדיין מפוחדת. ויש לי את הספירה הזו - היא כבר בת חודש - יופי, לפחות אם היא תמות עכשיו - אפשר לשבת שבעה. היא בת חודשיים - מעכשיו אם תפרוץ מחלת חום פתאומית אי אפשר ללכת ישירות לחדר מיון. לא מאמינה שאמא נורמלית חרדתית ככל שתהיה חושבת על דברים כאלו. זה רק אנחנו עם העבר שלנו. אז - אני מצטרפת לכל קודמותי שאת נורמלית מאוד. לטעמי, דווקא בגלל האובדן, ולאו דווקא בגלל עצם ההורות. אני כבר מוצאת את עצמי נרגעת קצת יותר, אז אני מאמינה שהזמן שמבלים בחברת האוצרונת, גורם לכך שמתרגלים למציאותה ולממשותה ולעובדה שהיא לא עומדת לעזוב אותנו כל כך מהר
. אולי זה שלב קצת יותר ארוך של הסתגלות שאנחנו צריכות לעבור עד שנגיע אל המנוחה והנחלה, ואולי תמיד יהיו לפעמים פחדים קטנים לצד האושר הגדול.

אני קוראת את כל התגובות המדהימות

של כולכן ובאמת מגלה שאני לא ה"דפוקה" היחידה, שכולנו מסתבכות, חרדות לנשימות, וחושבות מה יהיה אם? לדוגמא בעוד שבועיים נועה תצטרך לעבור חיסון וגיסתי אמרה לי שהיא עלולה לקבל חום גבוה, אני כבר נכנסתי לסרט, והתחלתי לחשוב על פרכוסים ומה אני יעשה אם וכאשר? אנו אכן מבלות המון יחד, ואני מביטה כל יום מחדש ומנסה להתרגל למצב החדש שהיא כאן בשביל להישאר. תודה

קטיה 007

New member
נורית מתוקה שלי

קראתי לא פעם ולא פעמים את מה שכתבת ובכל קריאה חייכתי קלות על שהנה אנחנו שוב זהות ובכל זאת לקח לי קצת זמן לעבד הכל ולכתוב לך שאכן אחרי שדיה נולדה האושר היה כל כך עילאי שבאיזה שהוא מקום בחרתי שלא לחשוב, להתעסק בילדי שאינם עימי אך בדצמבר החודש שאיבדתי אותם ה"מכה" נחתה בפניי והייתה כל כך קשה פתאם הבנתי שלא באמת הדחקתי אותם אלא שפשוט בחרתי שלא להוציא את מה שבתוכי החוצה ושהנה הבלון התפוצץ. פתאם קלטתי שלא פעם אני מחפשת בה את הדמיון לאחים שלה (ואני לא זכיתי לראותם אלא רק לשמוע את תיאורם) או כואבת על שאינם או מחשבת איך הייתי מצליחה להיות אמא לשלושה קטנטנים ועוד ועוד חישובים עד שלאחרונה חלמתי חלום ולדעת אישי הוא הפיתרון שלי לרגשות האשם שבי (עליו אספר לך אח"כ) כמוך עד היום אני ניגשת לבדוק האם היא נושמת או מחפשת "פגמים" כמו שהאיש אומר (ראיה, תנועות ידיים, בצקות וכו') ובעיקר מתקשה להאמין שהיא שלי ורק שלי (טוב וקצת גם של החצי) ושאני מאושרת כל כך. לפני כמה ימים סיפרתי לאבא שלי שכבר כחודשיים עין אחת שלי דומעת כל הזמן ושממש אין לי שליטה על כך ושאלתיו האם הוא יודע למה
אבי החכם שאל איזו עין דומעת וכשעניתי לו שעין שמאל הוא אמר שצד שמאל של האדם מסמל את עברו ושעיני דומעת על כל הכאב והעצב שחוויתי - בקיצור שאני בוכה עדיין על אובדן בניי. נורית מתוקה אני כל כך מבינה את הרגשות שמציפים וגועשים ויכולה לומר לך אחרי שמונה חודשים של ניסיון שלאט לאט הכל מתאזן ומקבל את מקומו הנכון ושאת אמא נפלאה לילדה מדהימה
קטיה

גורבי

New member
הי נורית,

מצטערת שלא הגבתי קודם - כולנו עם שפעת אחת גדולה, ואני לא מגיעה למחשב. כמו שאת יודעת, אני מכירה את מבוך הרגשות הזה באופן אישי ביותר, ואיתו את רגשות האשם של "אולי אני לא מטפלת בה כמו שצריך" ואיזו מין אמא אני, שהעצבות מוהלת כל שמחה שלי, וההורמונים וחוסר השינה מוחקים את פירורי ההנאה שעוד מתגנבים להם לפעמים. אני זוכרת שפעם, בפורום של הבורדרים, נכנסה מישהי אחרי לידה, ושאלה שוב ושוב (בכמה הודעות נפרדות, ובמין תחושת שליחות), למה לא מדברים על מה שקורה אחרי הלידה. ואני זוכרת שחשבתי לעצמי, תמימה שכמוני, מה ז'תומרת לא מדברים? בטח שמדברים. הרי כבר עשיתי ל-י' בוחן פתע לזיהוי סימנים של דיכאון אחרי לידה, וכ"כ הרבה פעמים שמעתי שהחודשים הראשונים הם מאוווד קשים, פיזית ונפשית, אז כמה קשים הם כבר יכולים להיות? ואיך בכלל משהו טוב יכול להיות קשה אחרי כל הרע? אז זהו, שהקושי הפתיע (וכמעט הכריע) גם אותי. ההסתבכות בפעולות הפשוטות ביותר, הדאגה המשתקת הזאת לבריאות שלו, רגשות האבל שצפו להם בלי התראה. לא ידעתי, ולא יכולתי לדעת, כי כנראה יודעים באמת רק כשאת שם, כמו שאת/אתם עכשיו. החדשות הטובות, שגם אותן מספרים לך וקצת קשה לך להאמין, הן שזה משתפר, מאוד. ממרומי שנה ויומיים של הורות פעילה (שזה ממש לא הרבה זמן, ואת עוד רגע שם), אני יכולה לומר לך שאני כבר מרגישה אמא לכל דבר, ואפילו (שששש, לא לגלות) אמא די טובה. ברור לי שהדרך עוד ארוכה, אבל הצעד הראשון נצעד. והנה קטע של שיר, שחשבתי עליו כשקראתי את מה שכתבת, ושיניתי אותו קצת בשבילך (סליחה, ריטה): הזמן הוא לא רופא, הוא רק מביא הקלה הוא עושה את שלו, היא את שלה תהיה פה אהבה גדולה. ואין לי בכלל ספק שתהיה, עם נועה דבשית כזאת והורים נהדרים כאלה. לילה טוב

חייבת לך מסר ומצטערת על התמהמהותי

בנתיים חיבוקים ואיחולי
ענקיים לגבר המדהים שלך להולדת שנה. {מתה על העיניים שלו}

גורבי

New member
אוהבת אותך ../images/Emo25.gif קחי את הזמן.

ותודה על המזלטובים - רוצה תמונות שלו עם הידיים בעוגה?

ורד13

New member
מאוד שמחה שכתבת - למרות שזה מפחיד

כשהייתי בתקופת ההפלות של חיי, בעלי ומשפחתי לחצו שמספיק. שאפסיק עם הטיפולים ועם ההפלות החוזרות ושאי אפשר יותר. משפחתי העלתה את אפשרות הפונדקאות - אולם החצי הטוב שלי התנגד. לא התאים לו לדימוי שלו, לחיים שלו, לאופי שלו ...לחלוטין לא התאימה לו הרפתקה כזו. הסיבה שנכנע היתה התקווה כי ביום בו יוולד לנו ילד משותף ולא משנה באיזו דרך (בסוף הוא כבר השתכנע גם לאימוץ) - יחזור החיוך לפני. ואני הבטחתי לו, שתינוק יגרום לי מידית לחייך. להיות מאושרת. בשבועות האחרונים אני מבינה כי ההבטחה שנתתי היא הבטחת סרק. יותר ויותר אני רואה שאין מצב בו תוולד הילדה ואני אחייך באושר אין סופי וקמטי היגון שלי ימחקו. אני מבוהלת מהאפשרות שהבת שתוולד תהיה דומה לתאומות שלי. מהן נפרדתי ולא לגמרי. תודה שכתבת. אני אתן לו לקרוא. אולי הוא יבין אותי יותר. וגם כשתרגישי יותר קל, תכתבי בבקשה שכך הדבר, כדי שאני אדע שבכ"ז יש סיכוי.

happy

New member
נורית יקרה

אני קוראת את מה שכתבת וכבר יומיים אני מנסה להגיב אך לא מצליחה. ביום שישי נסעתי לבד באוטו ופתאום התחלתי לבכות. פתאום נלחצתי מזה שאין לי יותר לבד פעם בשביל לצאת מהבית פשוט נכנסו החצי ואני לאוטו ונסענו. עכשיו אנחנו צריכים ביביסיטר בשביל כל יציאה משותפת. פתאום נלחצתי מזה שיש יצור חסר ישע שתלוי בי ב 100%. ולא הצלחתי להבין את עצמי הרי כל כך רציתי את התינוקת הזאת. במשך שנה וחצי ניסינו להביא אותה. ואז חזרתי הביתה והלכתי לישון לאיזה שעתיים בזמן שבעלי שמר על האפרוח שלנו. וכשקמתי דברים נראו אחרת. הפסקתי לכעוס על העולם ופתאום לא כולם עצבנו אותי. יש לי התקפי עצב. אני מאשימה בהם את ההורמונים ואת העיפות שלי. נורית יקרה הורות זה לא דבר פשוט ולוקח זמן לעכל את זה. בדיוק אמרתי לחצי אתמול שאני כל הזמן חושבת שהילי היא אחת הילדות של אחותי שאני שומרת עליהן ועוד מעט היא תבוא לקחת אותה. אני לא מעכלת שהיצור המושלם הזה שישן לי בסלון היא הבת שלי. אני בטוחה שעם הזמן העיפות תירגע, נעכל את האושר הזה ודברים יזרמו לנו יותר טבעי. נשיקות

מסתבר שהאמהות הטריות עוברות כמעט

את אותן תחושות והעיפות חוסר השינה המבורך הזה שכל כך חיכיתי לו מוסיך לתחושת הדיכאון, כי אין כמו שנת לילה והקטנה מחליטה להפוך את היום ללילה ולהפך, אבל מותר לה. מנשקת אותך ומקווה שנוכל כולנו להיפגש בקרוב.

אמאאור

New member
כמה מקום יש למה שכתבת

הורות - כמה היא לא פשוטה. בדיוק היום חשבתי על זה. כשהסופגניה נולדה, פחדתי לצאת איתה מהבית. הייתי בטוחה שיקרה לה משהו רע מחוץ לבית, מחוץ לידיים שלי. אני זוכרת את הנסיעות הראשונות לטיפת חלב, או היציאה הראשונה לקנות משהו במכולת, או קפיצה של 5 דקות לחנות ממול. שלוש שעות הכנה לפני כל יציאה מהבית, ושלושה ימים של חרדה לפני. ההורות היא אכן תהליך של התחברות לעולם החרדות. כל הזמן יש על מה לדאוג, ולא כל הזמן מחייכים ומאושרים כמו בפרסומת, גם אם התינוק הזה הוא הדבר שהכי רצינו בעולם, וגם אם "עבדנו" לקראתו ואיבדנו בדרך אליו, עד שסופסוף הגיע. ההתחלה היא מהממת בעוצמתה - והחרדות נמצאות במצב שיא. לאט לאט מתרגלים קצת, עם הזמן וה"וותק" אנחנו קצת מתירים את הרסן, נרגעים. היום אני יוצאת איתה הרבה יותר בקלות, ולא בודקת כל הזמן אם היא נושמת, או אם מישהו נושם עליה. ולפעמים אני נכנסת להתקלח בלי להכניס אותה בעגלה איתי לאמבטיה (כן, כן... כל הסודות שלי נחשפים פה), ולפעמים אני אפילו ממשיכה לגמור את הביס מהצלחת כשהיא בוכה ולא רצה אליה ישר. היית מאמינה? תקראי פה משהו שכתבתי - קצת שונה אבל משלב את אותו הרעיון.

למעלה