רק למעוניינים- הורות שאחרי

../images/Emo18.gifרק למעוניינים- הורות שאחרי

הורות אחרי אבדנים חשבתי שתחושת העילוי בלידה של ילד חי, {מה ששמעתי בפי כל} תעלה אותי לפסגות של אושר, שתמחק ואילו במקצת את העבר ואם לא תמחק אז לפחות תקל , אפילו קצת, אבל מסתבר שטעיתי. התלבטתי מאוד אם לכתוב והלהעלות את התחושה של אחרי, יש אחרי אין ולאחר התייעצות קלה עם חברותיי המדהימות, והתגובות שראיתי בפורום באותו נושא, החלטתי שאני חייבת לעשות זאת גם בשביל עצמי וגם בשביל הבנות שבע"ה יגיעו למקום של יש אחרי האין. אחרי הלידה, כאמור רציתי מהר מאוד להיכנס לתפקיד ההורות שחשבתי בתמימותי שיהיה קל להיכנס לנעליו, הרי טיפלתי באחיינים שלי, וקראתי כל כך הרבה על תינוקות ועל הצרכים שלהם וחשבתי שאני יודעת הכל והאינסטינקט האמהי שלי שתמיד היה טמון בי יתפרץ עם הולדתה , אבל במקום לחתל כמו שצריך, אני מסתבכת והטיקטקים של המכנסיים לא נסגרים לי כמו שצריך והיא צורחת כי הגיע הזמן לאכול והאישה הזו שמנסה לשווא לחתל אותה עסוקה לה בטעויות ובאיך לצאת מהמצב הזה ללא מבוכה . אני מביטה בי כשהיא ישנה ומגלה פתאום את הפנים של אחיה הגדול, מעבירה אותה בהיסטריה לעגלה כי תוקפת אותי סחרחורת איומה ואני מפחדת להפיל אותה ופורצת בבכי ללא מעצורים, היא לובשת את הבגדים שקניתי עבורם, היא מקבלת ממני את כל האהבה שהיתה אמורה להיות בשבילם, היא נאהבת עי כולם ואני מרגישה עד כמה זה לא הוגן כלפיהם ,שהיא קיבלה , מקבלת ותקבל את כל מה שהיו אמורים הם לקבל ויסורי המצפון מתחילים לגאות, הרי אם הם היו פה, היא לא היתה, ואני לא יכולה לראות את חיי בלעדיה? מה קורה לך? הרי את צריכה להיות מאושרת? כולם מרימים גבה ותוהים למה לנורית יש כל הזמן עיניים אדומות ונפוחות? האם אלו דמעות אושר? לא, זה לא נראה, יש עדיין את הקמט הזה שנחרש ליד זווית הפה, קמט שתמיד יזכיר את מה שאין לי את השואה הפרטית שלי. בנתיים, למרות הכל, אני מנסה להיות אמא טובה לתת לה הכל, מרגישה כמו רובוט , מרגישה כמו הביביסיטר שלה, לא יכול להיות שדבר נהדר כזה קרה לי , שמשהו טוב קרה לי אחרי האסון ההוא, מה באמת הגעתי עד הלום? אני מחפשת {עוד בביח} פגמים, מומים {כן אני דפוקה} לא מאמינה בנס הזה שהקדוש ברוך הוא העניק לי ובמקום לגלות פגמים אני רואה תינוקת מושלמת, שהיא רק שלי, כן נורית תכניסי לך לראש שהיא שלך והיא אוהבת אותך ללא תנאים והיא מעדיפה אותך מעל פני כולם, רק אצלך היא נרגעת. זכית לרגע לו חיכית כמעט כל חייך והוא הגיע אז תאמיני. אני מנסה לשנן לעצמי ולא כל כך מצליחה. אני נחרדת לכל בכי שלה לכל ה"קוליקים" שיש לה וחוששת אולי משהו לא בסדר אולי אני לא מטפלת בה כמו שצריך אולי בגלל שאני לא יודעת איך להיות אמא איבדתי את הבנים שלי, כי אני לא ראויה ואז מפל הדמעות פורץ ושוב יסורי המצפון שאולי עכשו משאני עסוקה בלהיות הורה שכחתי את הבנים שלי שקבורים בקבר אחד ולא הלכתי אפילו לבקר אותם אז תגידו לי אני אמא טובה? נזכרת בשרשור שפתחה נוריה על איך אנחנו נהיה בתור הורים ומפחדת כל כך להיות הדודה ההיא, למרות שיש כל מיני סימפטומים שצצים, החרדה הזו בלילה לראות שהיא נושמת. היא ישנה בשלווה , מישל מחזיק אותה וקורא לי בבהלה ואומר לי נורית היא לא זזה, הלב שלי מחסיר פעימה ואני רצה כושלת, עומדת ליפול עומדת להתעלף אמאלה אני יאבד גם אותה? לא בבקשה לא הקדוש ברוך הוא תשמור לי עליה מכל משמר, כן , ימיי גדושים בתפילות לאל שישמור לי על האוצר הזה לו חיכיתי כל כך והנה היא מזיזה את כף ידה הקטנה הענוגה ואני נושמת לרווחה, הצבע שאזל מפניי חוזר חזרה ואני מתחילה לנשק אותה לקחת אותה בזרועותיי, לנשום , להסניף את הריח האלוהי הזה, הריח שלו כל כך חיכיתי ונהנית מרגע אחד קטן של אושר . הייתי רוצה עוד לספר ולהסביר , אבל אני לא כל כך מייטיבה לעשות כן, כמו שרבות מכן מצליחות, אבל בכל זאת מקווה שתצליחו להבין אותי ולקרוא מבין השורות כי אני מרגישה שאני חבה זאת לכל אחת כאן. סיפור הלידה יגיע בנפרד מצרפת שיר שאליו אני מתחברת בכתבי את המילים השורות הללו יש דברים שרציתי לומר ואינם נענים לי המילים שבחרתי אינן הטובות מכולן עמוקים מן הים הסודות שאינם מובנים לי שאולי לא אבין לא אבין לעולם. לא בכל הדרכים שרציתי ללכת הלכתי בדרכים שהלכתי טעיתי וודאי לא פעם אחת ועצבות מהלה כל שמחה כל שמחה ששמחתי כמו ביקשתי דבר דבר שאבד. חלומות שחלמתי והם מקיצים בי עדיין שבריהם בעיני נשטפים מפני בדימעה ולילות ייסורים לא ספורים שהטבעתי ביין כאובד בדרכי בדרכי הרעה. אך בכל הדרכים מעולם לא אבדה לי דרכינו וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות ואהבתי אותך והיה לנו טוב טוב עד גדותינו והיה לנו רע ואהבתי אתכם לא פחות

ליליה5

New member
הי נורית,

תודה על מה שכתבת ועל ששיתפת אותנו. מהמקום של "לקראת" מטריד אותי מאד מה יהיה אחר כך. אני כל כך רגילה לסטטוס של אין ילדים ולאובדן, שלא ברור לי מה יקרה לי כשאחליף אותו. למרות שאני לא במצבך (מקווה כבר להיות), כל כך ברור לי על מה את מדברת. הרי על זה דיברנו כל הזמן, על זה שהאובדן הוא אמיתי, על אף שהאנשים מסביב מתקשים לראות אותו כך. הילדה האמיתית שלך, רק מחזקת את התובנה הזו ונותנת פנים לילד שאיננו. כשאת מחזיקה אותה, הילד שלא הכרת הופך פתאום למוחשי. ואולי אנחנו גם מפחדות מהאושר? שהרי מי כמונו יודע עד כמה האושר הוא שביר. במקומך, הייתי מנסה לפנות לעזרה מקצועית. אני מאמינה שיש לך המון רגעי שמחה, אושר ונחת. נראה לי שעם הזמן החולף ועם קצת עזרה, גם הרגשות הקשים יתמתנו. והשיר שכתבת... חברה שלי קראה אותו ביום השנה השלישי על קברו של בעלה ומאז אני לא יכולה לשמוע אותו בלי לבכות. מעכשיו הוא יזכיר לי גם אותך. ושוב, תודה על הפתיחות והשיתוף. זה גורם לי להבין עוד כמה דברים. השאלה מתי, ואם בכלל בן זוגי הצמוד בשנתיים האחרונות - העצב, ירפה ממני, מטרידה אותי מאד. מקווה שעוד כמה חודשים תוכלי לתת לי תשובה הרבה יותר אופטימית. חיבוק גדול ממני והרבה אושר עם ביתך המקסימה.

ראשית אאחל לך להיות אחרי עם תינוק

בזרועותייך ומקווה שהאחרי יהיה קליל ומלא באושר. תודה מקרב לב על כל אותן תובנות אותן אני לומדת מידי יום ביומו. עזרה מקצועית, אני ממש בעד, רק שאני חיה, לצערי בצרפת ובכדי להוציא רגשות ואמצויות אני צריכה לדבר בשפת האם שלי שהיא עברית , כמו כן, אני חושבת שרק אדם שהיה שם כמונו, יוכל להבין מה אני, אנחנו עוברים ולכן לפעמים אתן, הפורום מהווים את העזרה הדרושה אם כי לא את התחליף, כי באתן מאותו מקום.

נורית יקרה ../images/Emo24.gif

קצת קשה לי לכתוב לך, ובטח לא אגיד את כל מה שאני רוצה, אבל לפחות אתחיל. קראתי אותך, ואת השיר שהבאת, ובכיתי. אחר כך ראיתי את התמונה של הדבש המדהימה והיפהפיה שלך. קודם כל, אולי זה מרגיע ואולי לא, אבל רבות מהתחושות שתיארת הן לא תחושות של הורות אחרי אובדן, אלא תחושות "רגילות" ו"נורמליות" של אמא אחרי לידה ראשונה. כולל ההסתבכות עם הטיקטקים, והבכי, וההיסטריה, וגם חיפוש הפגמים. האובדן שחווית רק מעצים את התחושות האלה, שהיו קיימות ממילא, והופך אותן להראות מאיימות ונוראיות (איזו מין אמא את? אמא נהדרת, שדואגת לביתה הקיימת ומפחדת לשכוח את בניה שאינם). ובנוסף מתחת לפני השטח עולים וזוחלים להם רגשי אשמה שמסתבכים זה בזה ובך, ואומרים שאסור לך לשמוח, אבל גם שאסור לך להיות עצובה, שאת כועסת, אבל לא יודעת על מי, ושבעצם אסור לכעוס. את הפלונטר הזה, של רגשי האשמה את צריכה להתיר. אולי הזמן יתיר, ואולי ההורמונים שיפסיקו לזעוק (אסור לשכוח את ההורמונים, הם הסיבה האולטימטיבית לכל פרץ רגשות) ולדעת שכל רגש הוא לגיטימי, ומותר גם להרגיש רגשות סותרים בעת ובעונה אחת.

ענתש

New member
מסכימה לגמרי.

זמני קצת קצר היום אז אני רק אגיד שזה נכון, אלו רגשות נורמאליים ברובם גם של הריון שהיה נפלא והסתיים נהדר. אני לא אשכח לעולם את היום שהזעקתי את בעלי הביתה בצהרים (בערך כשהיא היתה בת שבועיים) כשאני ישבת על הספה וממררת בבכי ומסרבת לגעת בה בטענה ש"אני אמא איומה ואסור לתת לי לגדל ילדים" ו"אני מזניחה אותה, כדאי שאתה תטפל בה" וכל זה למה ? כי איזה פצע (מהסוג שיש לתינוקות בגלל ההנקה) התפוצץ לה מאחורי האוזן והדביק אותה עם מוגלה. הרגשתי כמו מישהי שתכף הורגת את החתול שניתן לה במתנה כי היא לא יודעת מה עושים איתו ואמרתי לעצמי "זו ילדה, לא בעל חיים, מה את עושה ???" יש לי עוד המון סיפורים כאלו. אני חושבת שזה חבל שלא מדברים בפורום הזה על מה שקורה אחרי... תרשו לי בכל זאת לקשר לפה סיפורי "אחרי הלידה" של בנות עם הריון הרבה יותר תמים. תקראי את שני המאמרים, הם חשובים. תגלי שזה קורה לכולן. וכשזה קורה חשוב לדעת שאת כן אמא טובה, את פשוט נורמאלית וקצת חסרת נסיון והרבה מוצפת הורמונים. הפחדים משותפים לכולן, החרדות משותפות לכולן (טוב, לפורום הזה יש תוספת לפעמים אבל לא תמיד), תחושת חוסר היכולת משותפת לכולן. הכי קשה לי לקרוא תמיד בפורום שלי את הסיפורים שמסתיימים ב"התאהבנו בתינוק והוא התאהב בנו והכל היה נפלא וקסום ומקסים" כי ההמשך הוא "וחיינו באושר ועושר עד עצם היום הזה" וזה לא ככה. הורות היא אתגר שובר לב, קשה, לא מתפשר. זה אף פעם לא קל... מי שאומרת שזה קל, בואי נאמר בעדינות - ממציאה.

niritcat

New member
באיחור, אבל חייבת

רק לומר שאני מתעלפת מההודעות האלו של אמהות טריות, הודעות שצועק מהם בלבול, היסטריה וחרדה, והחתימה של הכותבת זה משהו בנוסח "אני אמא! אני הכי מאושרת בעולם!".

כן, מסכימה איתך שעברתי חלק מתופעת

ה"בייבי בלוז" ואני עוברת תהליכים אותם עוברות גם אמהות "רגילות". רק מה, אני חוששת שאני דואגת יתר על המידה, נלחצת מכל התמתחות שלה, כאשר היא ישנה יותר מידי {בשבילי} זה לא טוב וגם כאשר היא ערה ובוכה זה גם לא טוב ונכון שאני יודעת בתוך תוכי שהיא נורמלית בהחלט ואפילו חכמה, אבל אני כל הזמן מחפשת מה לא טוב ומחכה בכיליון עיניים שהיא תגדל קצת שאוכל להתרגל קצת. אני באמת חושבת שאני מפחדת להיות אנוכית ולשכוח את בניי שאינם ואולי זה מה שעושה את הכל כל כך קשה. תודה.

galll11

New member
הי נורית

האמת היא שאני רק חודש וחצי אחרי האבדן ופתחתי את ההודעה שלך בחשש רב. אבל היא מאוד מדברת אליי. אני מאוד עסוקה מה יהיה אם וכאשר (טוב, נהיה אופטימיות להיום ונוריד את ה"אם") אהיה סוף סוף אמא. ברור לי שזה לא יהיה רק ורדים ושושנים. עם כל הציפיה שהדבר הזה יגיע, זה לא רק קל ושמח, אלא גם מפחיד ומעייף ועוד מליון דברים, ונורא חשוב לי שכתבת את זה ונתת לזה לגיטמיציה - שהיא קשה במיוחד במקום כמו זה, שבו תינוק היא השאיפה של כולנו. אני מאוד מזדהה עם הפחדים שאולי אני לא מספיק מתאימה להיות אמא ולכן קרה האבדן. זו תחושה קשה שמציקה וכל הזמן מנסים להדוף אותה, אבל היא שם. אני בטוחה שיש לך המון לתת ליצור החמוד הזה שנקרא בישראל נועה (היא מקסימה), וזה שאת נותנת מקום ולגיטיציה לתחושות הקשות, שיש בעצם לכל אמא בווריאציות שונות, רק מאפשרת לך להתמודד איתן בצורה טובה מאחרות. לסיום - השיר שהבאת נורא נגע לי. בעיקר שאת הבית האחרון שלו (אך בכל הדרכים מעולם לא אבדה לי דרכינו וגם אם לפעמים סערו מסביב הרוחות ואהבתי אותך והיה לנו טוב טוב עד גדותינו והיה לנו רע ואהבתי אתכם לא פחות) הקראתי לבעלי בחתונה שלנו - מתחת לחופה. נורית, תמשיכי להיות אמיתית ומיוחדת, מאחלת לך הרבה אושר עם התינוקת היפיפיה שלך
גל

דלית2104

New member
מזמן כבר לא בכיתי פה

אבל היום הוצאת ממני ים... תודה. ועכשיו אליך- בתור מי שהיה לה ילד אותו כמעט איבדה כמה פעמים בחודשי חייו הראשונים וא"כ עברה אובדן של הריון- זה נראה לי נורא טבעי מה שאת מתארת. איך יכול בכלל להיות אחרת? כמו שכבר כתבו פה גם כשמביאים ילד לעולם ב"עידן התמימות" כל החרדות הללו עולים, אצל מישהי יותר ואצל האחרת פחות אבל אני לא מכירה מישהי או מישהו שלא קמו בלילה לבדוק שנושמים ולא חיפשו משהו שיהיה לא בסדר גם כשהכל ממש ממש בסדר. זה עובר עם הזמן, או יותר נכון- הפחדים משתנים ואת לומדת לשלוט בעוצמתם ותדירותם שאם לא כך- תאבדי את שפיות דעתך כשהזאטוטה עוד לא בת שנה... אז לאט לאט, ואל תנסי לשלוט בזה - אי אפשרא החרדות פשוט יפחתו בעצמם. התחושה השניה שלך שהיא כאן "על חשבונם" ושלך יש אותה גם על חשבונם- גם היא נראית לי טבעית ואפילו הגיונית באיזהשהוא אופן ועדיין- זה שאת שמחה איתה ומאושרת והגעת לנקודה הזו בחיים שאליה שאפת וכאבת בדרך- לא אומרת לרגע אחד ששכחת אותם, או שאת אמא לא טובה בשבילהם- הם תמיד היו ויהיו חלק ממך וגם אם ברגעי האושר הגדולים או השמחות הקטנות- נדמה שדמותם מתעמעמת זה לא קורה. מותר לך לשמוח ולהיות מאושרת ועד כמה שזה קיטש- זה הרי מה שהם היו רוצים , נכון? המלאכים שלך רוצים שתפרחי ושתגדלי את נועה באבה רבה- מגיע לה ומגיע לך.... אגב, כמובן- היא מקסימה וזה שם מקסים! (אני לא אוביקטיבית- ככה קוראים לאמא שלי...) מחזקת בחיבוק וירטואלי דלית

לגרום לבכי לא היתה כל כך המטרה

אני חושבת שהבעיה העיקרית שיש לי היא "על חשבונם" על זה אני צריכה לעבוד חזק לתת לעצמי קצת קרדיט ולדעת לעשות הפרדה. כן הם תמיד יהיו חלק בלתי נפרד מחיי, למרות שרק אני זוכרת את הימים וכשאני מזכירה אותם, מיד כולם אומרים לי קדימה עכשו את בפרק חדש, תהני מהיש. תודה לך על זה שקראת והגבת.

נייטי

New member
האושר המתעתע

יקירתי, מעבר לתחושות שכולן אומרות שהן נורמאליות (עוד לא הייתי שם), אני דווקא אתייחס לבילבול הזה לגבי מה שחשבת שתרגישי כשנועה תבוא, מול המציאות הקצת שונה. לפער הזה בין מה שחשבת שתרגישי לבין המציאות אני יכולה להתחבר גם מתוך נסיון של מלחמות אחרות בחיים. לאו דווקא מתוך מסע לילד. זה קורה הרבה פעמים כשמגיעים לפסגה שאליה שאפת ונלחמת להגיע. פתאום עוצרים רגע, מסתכלים על הנוף, בשניה אחת את חושבת לעצמך - עשיתי את זה! איזה יופי! ובשניה הבאה צצה לה השאלה מטרידה והמעצבנת, האם אני מאושרת עכשיו? אני אמורה להיות, לא?. חלקנו מדחיקים את השאלה השניה וזה נפלא למי שיכול. מי שלא, נשאר טרוד ומתוסכל. מה חשבנו לנו, שיבוא התינוק ויקח איתו את כל העבר? שהוא ישאיר את האוויר נקי ובהיר? זה אומנם טבעי לצפות שביחד עם נועה יגיע האושר. כולנו שואפים להיות מאושרים ובשביל האושר הזה נילחמנו כ"כ הרבה זמן. אז איך זה שלאחר הניצחון אין התרוממות רוח? איך זה שהפרס של מלחמתך מונח בזרועותיך ואת לא קופצת משמחה? יקירתי, נועה המתוקה לא יכולה לקחת ממך שנים של כאב וסבל. ה'למה' ממשיך להדהד. העצב שהיה חבר טוב שלנו במשך כ"כ הרבה זמן מסרב ללכת, לא קל להפרד ממנו ביום אחד בהיר ורק בגלל שנועה הגיעה. התרגלנו לנוכחותו של העצב והתרגלנו למלחמה. איך ננוח פתאום על זרי הדפנה? קשה לשחרר כ"כ הרבה מקום. זה גם קצת מפחיד לתת פתאום לפיצית הזאת למלא את כל המקום הזה שהיה שיך זמן כ"כ רב לרגשות אחרים של כאב ועצב, למלחמות קשות, לדיכאון ולתינוקות אחרים. האושר הוא לא משהו שמגיע בחבילה עם התינוק. הוא מגיע טיפה אחר טיפה עם הזמן. כל יום תגלי ששיחררת עוד רגש מגעיל לאוויר, בכל שבוע תפרדי מעוד געגוע ובסוף את המקום הזה תמלא נועה. האושר שלך. זה יגיע בטוח. זה עניין של זמן. אל תכעסי על עצמך, אל תבקרי את עצמך. עברת מספיק, את רק צריכה קצת לנוח וקצת זמן. זה הכל. סליחה על האורך. נשיקות מתוקה ושבת שלום.

מקסימה, כתבת כל כך יפה ונכון

ואני מקווה שבעוד זמן קצר אוכל להיות מאושרת, אני כל כך רוצה להרגיש את הרגש הזה. לנוח? לא אני, את הטיים אאוט אני אקח בישראל, פה אני עובדת ללא הרף. מקווה שבעוד זמן קצר תוכלי להיות גם את במקום הזה של אחריי וגם האושר יגיע אלייך.

קנגה רו

New member
יש לי להציע לך כתף ועין

לקרא ולחזק. אני עדיין לא שם, ולמרות הבכי שהוצאת ממני (וזה היה בכי של אור, כי את כותבת על מצוקה גדולה אבל בין השורות מצטיירת אמא טריה ונרגשת אוהבת ואהובה) התחברתי ל"אבל הייתי דודה אלופה". תמיד אמרתי שלהיות דודה זה הכי שווה, קצת פוצי, קצת מוצי, קצת שיגועים. מותר לי לפנק בלי לחשוב על כמה מפונק יצא הילד, מותר לי לפתם בממתקים בלי לחשוב על תזונה, מותר לי לתת רק מיץ ארנבים (קרי מיץ ענבים) ולהתעלם באלגנטיות מהחשיבות של המיים ומותר לי להיות הכי לא חינוכית ולהעיף ילד של מישהו אחר מהנדנדה רק כי הפיצת המקסימה הזו שאיתי רוצה להתנדנד ועכשיו - אני לא צריכה לחנך, אני דודה!!! ואחרי שעה, שעתיים או 4 שעות אני נותנת נשיקות ונוסעת הביתה. זהו אני דודה... ודרך אגב - הפיצפוניה שלך, מתוקה ויש לה שיק פריזאי כבר מגיל כה צעיר... תביני איזו ממין דודה אני - הצלחתי לזהות מותג לפיצים מאוד אהוב ושיקי...

ממש ככה. כך גם אני מתייחסת לסבים

ולסבתות שאוהבים את הנכדים עד כלות, כי הם מבלים עימם זמן קצר, אין להם את האחריות הזו שיש לנו. שיק מרסייז {אנחנו ממרסיי}
הצלחת להעלות חיוך על פניי, ובענין מותגים, אז אני האלופה {חשבון הבנק שלנו יעיד} כל בגדי התינוקות הכי הכי יש לה ורק לפני יומיים קניתי לה שמלה מדהימה לחתונה של האחיינית שלי.

נורית יקרה

welcome to the club של הנשים שמרגישות שהן אינן אמהות מספיק טובות. האובדנים שלי כזכור התרחשו כאשר יש לי שני ילדים די גדולים בבית,וגם אני לפעמים חושבת שהתינוק הנוסף שלי מתמהמה מלהגיע אולי בגלל שאני לא אמא משהו. המשבר של הילד הראשון הוא משבר קשה כל-כך גם בלי אובדן שקודם לו,ובאמת צריך לספר את האמת,זו לא תמיד אהבה ממבט ראשון,הקשיים הם עצומים. פתאום יש יצור חי שאתה אחראי לבריאותו ולאושרו וזה מפחיד. מה גם שמפלי ההורמונים לא ממש עוזרים. גם היום כשילדיי גדולים לא עובר יום מבלי שאתהה האם אני אמא מספיק טובה,מספיק תקיפה ,מספיק תומכת וכו' וכו'. עדיין לא חוויתי את חויית האמהות לאחר האובדנים אבל הרגשות שלך כל-כך מובנים וכל-כך כואבים.כל-כך רוצה לחבק אותך ולהגיד לך שזה בסדר, כל הרגשות מותרים.חשוב גם לדעת להיתמך בימים קשים ובשביל זה אנחנו כאן תמיד. אני מוצפת ממכתבך וכל-כך כואבת מקווה שהצלחתי להבהיר וקצת לעזור. חיבוקים חמים

ביליבם

New member
לנורית,

בדיוק היום דיברתי עם אמא שלי והיא גם אמרה שהרגישה נורא אחרי שילדה את אחותי, שנולדה לאחר שהיא ילדה בן ללא רוח חיים. היא אמרה שבבית חולים היא היתה חרדה מאוד וגם בבית, לקח לה זמן לעכל. הרגשות שלך מאוד מובנים, ובמיוחד עם כל ההורמונים שמשותללים אחרי ההריון, כל האמוציות כפולות ומכופלות. האובדן שלך הוא קשה והוא שלך, ועכשיו יש לך בת מקסימה שצריכה את אמא שלה. אותך. ואת אמא נהדרת. אל תכניסי לעצמך פחדים וחששות- את אמא נפלאה ותאמיני בכך. אני מאמינה שהזמן יעשה את שלו, ואם את מרגישה שהזמן עובר ועדיין את מרגישה כמו שאת מרגישה, אל תחששי לגשת לייעוץ ולתמיכה (לי זה עוזר).

למעלה