כל הזמן דואגת

כל הזמן דואגת

בחיי שכל שעות הערות אני דואגת.. באלי שיהיה לי us כל יום.. אני בקושי עם תופעות (כאבי שדיים שהולכים וחוזרים וכנל על כאבי גב תחתון) ואני אוכלת סרטים. הייתי בus ביום ראשון והכל היה בסדר והus הבא ביום שני. לא הגיוני לי שאני מרגישה ככ טוב.. ואני מפחדת.. נכון שזה כבר לא משנה אם חלילה משהו לא תקין אם זה עכשיו או ביום שני אבל כבר אין לי כוח שכל היום אני דואגת לזה.. זה מתיש אותי.. למרות שיש לי את כל הסיבות..עדיין בא לי להיות רגועה ולדעת שפשוט יהיה בסדר..להיאחז ב60% הצלחה של ההריון הנוכחי ולנשום.. אבל אני לא מצליחה :(

secondtime82

New member
מזדהה

גם לי בא us כל יום אתמול הייתה השקיפות והבוקר שוב התמלאתי דאגות ומחשבות מה קורה שם בפנים ... פתאום הקאתי על הבוקר, לראשונה בהריון (שבוע 13) והתחלתי לנסות לנתח מה זה אומר (כמובן שלא היו לי מסקנות) ... בקיצור, הראש לא מפסיק לעבוד!

אני תוהה.. מה אומר היעדר תופעות

אמור להדאיג? החלטתי ללכת מחר למוקד.. מקווה שיהיו בשורות טובות

secondtime82

New member
לא בהכרח אומר

היו תופעות והפסיקו או שמלכתחילה יש מיעוט/העדר תופעות? בכל אופן, בשביל השקט הנפשי תומכת בהחלטתך ללכת להיבדק. אתמול קמתי בבוקר בלי בחילה, על פניו לקראת סוף שבוע 13, הגיוני ... אבל ההיסטוריה שלי לא טובה והלחץ גבר, החלטנו לחכות לראות במהלך היום, אחר כן היו בחילות קלות, אז בינתיים נמתין ... אבל הלחץ, והמחשבות ... אוף.

עונה לשתיכן

לגבי היעדר התופעות - זה לא בהכרח אומר משהו. קרה לי גם שפתאם בשבוע 8 כל התופעות שהחלו משבוע 6 נעלמו. גם פניתי למוקד בשל החשש שמשהו לא כשורה והכל היה מצוין. כל שרופא אמר שצריך לשמוח שלא סובלת. לא ציינת אם מלכתחילה לא היו לך תופעות או שנעלמו לפתע. איני רופאה, אבל ממה שהבנתי בזמנו מהרופא שבדק אותי שזה לא אומר כלום. כמובן לרוגע הנפשי לגמרי ניתן לפנות למוקד במידת הצורך ולא להתיישר ממחשבות.
לגבי בחילה והקאה - אז בחילות חזרו אלי בשבוע 10 להריון אחרי הפסקה של שבועיים והקאתי לראשונה בשבוע 15, ביום הסקירה, לפני ביצועה. כל גוף הוא אחרת ופועל אחרת ואני לא חושבת שניתן להסיק מזה דבר.
באשר למחשבות, החרדות והניתוחים - אלה עפפו את השבועות ההריון שלי עד השבוע 18 לערך. פסיכולוגית כבר לא הועילה אז בעצתה של שירה המדהימה מהקבוצה פניתי לטיפול פסיכיאטרי במרכז חווה. הייתי מאד סקפטית לעניין הכדורים וההריון, אבל בסוף הבנתי שדאגה אין סופית והלחץ
בטוח לא מועילים לאיש ובטח שלא לעוברית שלי. המצב השתפר מאד מאז תחילת הטיפול. כמובן שאין קסמים כך ויש ימים לא פשוטים, אבל התחלתי להינות מההריון ולא רק לחשוש בלי סוף.

שירהד1

Member
מנהל
לאלמונית142- יופי! שמחה לשמוע שאת מטופלת כהלכה!!

secondtime82

New member
אלמונית142, גם אני ממש שמחה לשמוע ממך

תהיתי בימים האחרונים איך את מרגישה כי זוכרת היטב את הדברים שכתבת בתחילת הדרך.

שירהד1

Member
מנהל
יכולה להעיד על עצמי

שלא היו לי ב-כ-ל-ל בחילות ולא הקאות באף הריון- גם בתקינים וגם בלא תקינים.
אפשר להרגיש טוב גם בשליש הראשון. לא חייבים להרגיש בחילות ו/או להקיא בהריון.
בהריון עם ביתי הבכורה אני אפילו לא זוכרת איזושהי מותשות מיוחדת.
בהריון עם ביתי השלשית- הייתי מאוד מאוד מותשת לכל אורכו. זה היה גם בגלל מותשות נורמטיבית שקיימת פעמים רבות (בעיקר בשליש הראשון והשלישי) וגם בגלל שישנתי מעט מאוד...
רגישות בחזה- היתה לי רגישות כלשהי, אבל ממש לא באופן מאוד מורגש.

בקיצור- אפשר להרגיש טוב בהריון, וזה לא אומר כלום על תקינות או אי תקינות.
הבחילות וההקאות מקורן בהשפעה הורמונאלית, ויש נשים שזה לא משפיע עליהן והן מרגישות מעולה, ועדיף שכך. מתארת לעצמי שזה ממש לא כיף הבחילות וההקאות הללו
.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

היי בנות תודה! הכל בסדר ב"ה

הקטנציק ממש חוגג שם. היו לי מעט בחילות בשבוע 6 שחלפו ויש לי מעט כאבי שדיים אבל זהו..החבילות נעלמו כבר שבוע שעבר וגם אז היו בקושי.. היו לי גם הרבה כאבי בטן (מערכת עיכול) אבל גם זה עבר.. נקווה שהכל יהיה בסדר וימשיך
תודה לכן

אני קניתי את מכשיר הא"ס הביתי

אפשר לבדוק משבוע 13. קיבלתי אותו כשהייתי בשבוע 12 וכבר אז הצלחתי לשמוע דופק.
כל יום אני בודקת. זה ממש מרגיע

עשיתי תחקיר קטן לפני

התייעצתי עם כמה רופאים (שלא כולם שמעו בכלל על המכשיר) ועם שתי טכנאיות א"ס וכולם אמרו שא"ס לא פוגע או מפריע להריון ולעובר וגם לא להשמיע דופק

למעלה