איך נרגעים אחרי בטא חיובית?

איך נרגעים אחרי בטא חיובית?

בשעה טובה קיבלתי בטא חיובית
כבר מעכשיו ידוע לי שאהיה אובססיבית והיסטרית עד לפחות שבוע 12 במידה ויחזיק לי עד אז בכלל.
איך מרגיעים את עצמי, זה לא בריא לא לי ולא לעובר כל הסטרס הזה, אבל בלתי נמנע אחרי 3 הפלות רצופות.
למישהי פתרון?
ומשהו נוסף - רמת הפרוגסטרון נמוכה אצלי, אני מקבלת תמיכה, יש עוד מה לעשות?

שירהד1

Member
מנהל
ברוכה הבאה

קראתי בפורום השני את סיפורך, אבל אודה לך, אם לטובת האחרות, תוכלי לכתוב פה בקצרה (או לא בקצרה...) את הדברים, כדי שגם האחרות תוכלנה להבין טוב יותר ולענות בהתאם.

ועכשיו לשאלתך- "איך נרגעים אחרי בטא חיובית?". התשובה שלי היא שלא נרגעים. החרדה היא חלק נורמטיבי מהריון אחרי אובדן הריון, ובטח ובטח כאשר מדובר במספר הפלות.
הדבר המרגיע בכל העניין הוא שהסטרס לא משפיע לרעה על העובר או על מהלך ההריון.
ממליצה על טיפול רגשי כלשהו, ולפעמים גם יש צורך לשקול טיפול תרופתי נוגד חרדה. וגם עם הטיפולים והליווי- סביר להניח שתהיי ברמת חרדה גבוהה מהנורמה של אישה בהריון עד סופו (בידיים מלאות).
ובכל זאת, עיצות פרקטיות- (כל העיצות הן במידה כמובן ולא הומלץ על שמירת הריון או שאין הגבלות כלשהן רפואיות)-
להמשיך בשגרת חיים
להמשיך לעבוד
להמשיך לתפקד
להמשיך ליצור
לשתף אנשים קרובים לך
לקבל תמיכה מהסביבה
לפרוק (בכי, יצירה, נגינה, כתיבה, ספורט...).

שיהיה בהצלחה והלוואי שאכן תיזכי לסיים את ההריון בידיים מלאות

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

סיפורי

הריון ראשון, ילד ראשון בן 4, הכל טוב ויפה.
כשהיה בן שנה חזרתי לטיפולי פוריות (אני עם תרומת זרע). אחרי כמה טיפולים נקלטתי להריון אבל לא היה דופק לעובר והייתה הפלה טבעית בשבוע 7.
4 חודשים אח''כ שוב נקלטתי, כבר היה דופק, התפתח יפה, אבל הדופק הפסיק ועם ציטוטק בוצעה עוד הפלה.
אמרו לי כמה רופאים שזה בגלל עודף משקל משמעותי ואז החלטתי לקחת הפסקה של שנה ובמהלכה עברתי קיצור קיבה שירדתי 33 קילו.
9 חודשים אחרי הניתוח חזרתי לטיפולים ולהפתעתי נקלטתי בהחזרה הראשונה.
בשבוע 8 אמרו לי שהוא הפסיק להתפתח וצריך להפיל. עברתי הפעם גרידה (לא הייתי מוכנה לחזור על סיוט הציטוטק שוב). זה היה בספטמבר.
מאז לא עשיתי טיפולים כי מצאתי גוש בשד והברור עליו לקח זמן. כשאמרו לי שזה תקין החלטתי להחזיר מוקפאים והפעם נקלט ועם בטא גבוהה (334).
מחר אבדוק הכפלה ונקווה לטוב...
שכנה שלי הפחידה אותי לפני כמה חודשים. היא סיפרה לי שהיא עברה לידה שקטה וההריון שבא אח''כ היה כ''כ חדרתי שהילדה נולדה עם אלרגיות כמעט לכל מה שאפשר (אגוזים, בוטנים, לקטוז ועוד). אמרה שלפחות 3 רופאים אמרו לה שהריון חרדתי גורם לבעיות האלה בעובר.
פה נלחצתי

וזהו... עכשיו רק רוצה להרגע.
אני לא מאלה שילכו לטיפול פסיכולוגי ולכן מחפשת משהו אחר.
&nbsp

שירהד1

Member
מנהל
רוצה רגע להרגיע לגבי ההשפעה על העובר-

לא עשיתי מחקרים בעניין. לא בדקתי סטטיסטיקות.
אני כן יודעת לומר שהרופאים והרופאות שלי בחיים לא אמרו לי שום דבר לגבי ההשפעה של החרדות על העובר. כולם מאוד מאוד הבינו למה לאחר 7 הפלות אני כה חרדתית.
אני אשת מקצוע טיפולי בעצמי, ויש לי הרבה קולגות שהן פסיכולוגיות, מטפלות משפחתיות, מדריכות הורים וכן הלאה, ומעולם הן לא אמרו לי שום דבר לגבי ההשפעה על העובר.
כל אנשי המקצוע היו חרדים לי ולבריאותי הנפשית ולא לעובר.

מעיין נולדה לאחר הריון שאני מגדירה אותו עינוי נפשי. מערכות ההגנה שלי פשוט לא תפקדו. אני כן תפקדתי, ותפקדתי נפלא- באימהות שלי לשני הילדים, בעבודה- הייתי ממש פגז והיתה תקופה של פריחה של ממש.
אבל הנפש שלי נאכלה מהחרדות. טופלתי הן בטיפול רגשי והן בטיפול תרופתי (את הטיפול התרופתי התחלתי בשבוע 19, משום שבשבוע 7 הלכתי לפסיכיאטר שלא הבין שום דבר מהחיים שלו ולא המליץ על טיפול תרופתי, לצערי הרב). את הטיפול התרופתי המשכתי לקחת גם בתקופה שלאחר לידתה של מעיין- עם הורדה הדרגתית של המינון, ולאחר 3 חודשים מהלידה- הפסקתי לחלוטין.

מעיין היא ילדה בריאה לחלוטין, שמחה ומאושרת מרגע לידתה. נינוחה מאוד, רגועה, מתפתחת נפלא בכל התחומים. חברותית מאוד, חייכנית מגיל אפס, מבסוטה על החיים.
אז בבקשה, שיפסיקו לבלבל לך את המוח.

ילד יכול להיות עם אלרגיות, בלי שום קשר למה שאמא שלו עברה. יש מלא ילדים שנולדו לאחר הריונות תקינים ומאושרים, והם בכל זאת אלרגיים, ואפילו יש להם אלרגיות משמעותיות ומרובות. זה לא קשור אחד לשני.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

מתלבטת יקרה,

שלושת הרופאים שטיפלו טכנית בשכנתך שכחו מה היא אמפטיה. היא עברה חוויה מחרידה של אבדן עובר/תינוק, שאיני יכולה לדמיין (האבדנים שלי היו בשבועות מוקדמים) וברור שקשה עד בלתי ניתן להימנע מחרדות עמוקות. הם בעצם הטילו את האשמה על הקורבן!
את עצמך עוברת שלוש שנים לא פשוטות של תלאות וטלטלות במסע יחידני לילד שני ואך טבעי שגם את לא תהיי רגועה כמו בהריון תמים ללא אבדנים וטיפולים בדרך.
מקווה שיעודד אותך לשמוע, שאחרי שני האבדנים שלי לא הייתי רגועה כלל בהריון הקשת, ובכל זאת נולד תינוק שבפרספקטיבה של שנים (הוא מעל גיל שלוש) - לא שונה מהותית במנעד הרגשי או בבריאות מאחיו הגדולים.
האם ספורט יכול להיטיב איתך? יצירה ואמנות? שיחות עם חברות? פריקה כאן בפורום? כל דבר שיעשה לך טוב על הלב, ממש לא חייב להיות טיפול פסיכולוגי.
מחזיקה אצבעות גם עבורך, להריון תקין, ללידה במועד ולידיים מלאות.

למעלה