ריבוי אולטרסאונד

ריבוי אולטרסאונד

היום התחיל שבוע 13������אז כמו שכבר כתבתי בקבוצה, בגלל ההפלה הקודמת בהריון הראשון אני מאד חרדתית בהריון הנוכחי. בגלל זה, מצאתי את עצמי מבצעת לא פעם אולטרסאונד פעם בשבוע או בשבועיים פעם בגלל נפילה, פעם בגלל כאבים ברחם חריגים מהרגיל שהיו אצלי... השבוע שוב הצלחתי להבהיל את עצמי. קמתי בבוקר מוקדם לשירותים ולא התעוררתי כל-כך, נכנסתי עם כל הצד הימין כולל המותן בקיר. שוב נבהלתי. לא יודעת כמה טוב לבצע אולטרסאונדים כה רבים והאם זה יכול לפגוע בעובר? הפסיכולוגית שלי אומרת שהיא מעדיפה שאני מאד חרדתית שאלך להיבדק כדי לשחרר מהחרדה כאשר היא מוצדקת כמו מכה חזקה וכיוצ״ב. מצד אחר, מפחדת שאני פוגעת בעובר. כועסת על עצמי שאני נפגעת, ושלא מצליחה לשמור על עצמי יותר טוב. כי הרי ההגיון מחייב שאם אני חרדתית אז אשים לב לכך יותר ואהיה זהירה יותר. אבל חוסר יציבות שלי חזק ממני. אשמח אם תשתפו אותי על החוויה שלכן בהריון לאחר האובדן, האם יש מישהי שחוותה הרגשות דומות. הרופאה שלי של המעקב לא מתלהבת אם אני באה, והרגשתי שעושה את עצמה כאילו עושה לי טובה, למרות שביצעה לי רק אולטרסאונד אחד בלבד. הסקירה שלי בעוד כשבועיים וחצי, בנתיים זה נראה כמו נצח ומאחר וזה רופא פרטי ביקשתי מהמזכירה לעדכן אם מתפנה תור קרוב יותר כי ההמלצה של הרופא לבצע סקירה משבוע 15, וכאמור אין לי סבלנות. כל פעם שרואה את העובר שלי נרגעת וזה ממלא אותי שלווה ואושר. התחלתי לשקול על לקנות מכשיר דופלר לבדיקת דופק שיהיה לי לרגעים קשים בהמשך בעה שהכל יהיה בסדר, אבל איני יודעת אם זאת דרך התמודדות טובה. רוצה להתחבר להריון כי בנתיים החדש לא מאפשר לי. אמא שלי מאד תומכת והיא כבר בונה על שזאת בת, בעלי כבר חשב על שמות ואני לא מסוגלת לחשוב לטווח כה רחוק.

שירהד1

Member
מנהל
בהריון עם מעיין (ביתי השלישית)-

עשיתי אולטרסאונד כל שבוע.
מעולם הרופא ולאחר מכן הרופאה שלי- לא אמרו לי שזה עלול לפגוע בעובר. מ-עו-ל-ם.

תחושות החרדה והאשמה שלך מזיקות לך ולא לעובר.
מציעה לעבד את הכל עם הפסיכולוגית, וכמו שכתבתי- לשקול תוספת של טיפול תרופתי.
כמו כן, מציעה לך לשוחח לעומק עם הפסיכולוגית לגבי בעלך ואימך, ולגבי הפערים בינך לביניהם.
אני מרשה לעצמי להיות אופטימית, וממליצה לך לטפל בעצמך בכל המובנים, כי החרדה עלולה להישאר איתך גם לתוך האימהות של התינוק/ת שיוולד/תיוולד.
וזה מצב שהיינו רוצות למנוע.

אצלי החרדה היתה קיימת רק בהריון, וברגע שמעיין נולדה- היא נעלמה כליל.
אבל אני טיפוס מסויים, וטופלתי מכל הכיוונים בהריון, וכבר הייתי אמא ותיקה יחסית לשני ילדים, וכל המכלול גרם לי וגורם לי להיות אמא מאוד נורמאלית גם למעיין. חשוב שתגיעי לאימהות בריאה, חזקה ולא חרדתית.

עשי המקסימום כדי לטפל בעצמך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

היי תודה על ההתייחסות

אני אכן משוחחת עם הפסיכולוגית על הפערים בהשקפות של אמא שלי ושל בעלי ושלי. הפסיכולוגית הסבירה שלדעתה האובדן ההריון היה טריגר אבל שהסיטואציה בה אני מצויה לא רק נובעת מזה, אלא גם מטראומות בחיים. איבדתי הרבה אנשים קרובים אלי בגיל מאד צעיר, לרבות את אבא שלי. בגלל האירועים בחיים והסיטואציה בה גדלתי תמיד מאד רציתי משפחה משל עצמי ואז גם סוג של התנפץ לי בפנים החלום וכבר שחשבתי שאיבדתי מספיק אנשים בחיים, אז הרגשתי למרות שמדובר בהריון צעיר שאני מתאבלת על עוד אובדן. השבוע נבדקתי ביום ראשון בגלל שהרגשתי ממש רע יממה שלמה, אחרי המכה רציתי להיבדק יש לי תור להיום אבל לא בטוחה כמה זה טוב לעשות שני אולטראסאונדים בשבוע. או שהשקט הנפשי שלי קודם לכל. אני באמת מנסה לטפל בעצמי, לא הייתי ככה לפני האובדן הקודם, אנחנו עם הפסיכולוגית התחלנו לעבוד על ההרפיות ונשימות. יש ימים ויש ימים, אבל דבר אחד ברור לי שאני רוצה לצאת מהמעגל הזה של החששות.

שירהד1

Member
מנהל
אכן התמודדויות מורכבות

בעיני החרדה שלך מאד טבעית להריון אחרי אובדן

אני כבר הייתי אמא לשלושה כשעברתי הפסקת דופק בשבוע 9, ומודה ומתוודה שלא הצלחתי להרגע עד שילדתי. ממש מצטערת לבאס אותך בעניין הזה. כל הזמן חשבתי שאחרי השקיפות/הסקירה/מי השפיר/שארגיש תנועות - ארגע. ולא כך היה. ההריון היה חרדתי וזה לא היה נעים במיוחד.
אני טופלתי פסיכולוגית ותרופתית.
זה לא פגע באמהות שלי כלל וכלל.
את הקניות (מעטות יחסית) עשו בשבילי בעלי וחמותי.
את השם בחרנו ביחד אחרי הלידה. ואגב, תוך התייעצות נרחבת פה בפורום הנהדר הזה, שליווה אותי בכל שלבי ההריון - מהבטא החיובית ועד חדר הלידה ממש.

הערה לגבי מכשיר דופלר - קראתי שאדם שלא מבין מספיק עלול לטעות ולחשוב שהדופק של השיליה הוא הדופק של העובר (לא היה לי מושג שלשיליה יש דופק!) ופשוט הגעתי למוקד כמה שהרגשתי שנכון לי. בהתחלה זה היה המון (ממש יותר מדי) ועורר יותר חרדה מאשר הרגיע, בהמשך הלכתי לבדיקות במרווחים הרגילים שלהן (כמה שבועות בין בדיקה לבדיקה) ובתשיעי הגעתי 3-4 פעמים למיון יולדות לפני שילדתי באמת.

אנחנו פה כל הזמן, ונשמח להיות לך אוזן קשבת ומקום לפריקת התסכול, החרדה ותחושת הזמן שעומד לו במקום. שולחת לך חיבוק גדול על הפחדים, מבינה מאד ללבך.

כמה שאת צודקת

היי איןאריותכאלה. את צודקת בהחלט. תחילה אמרתי לעצמי אעבור את השבוע של האובדן הקודם, אח״כ אמרתי רק שקיפות עורפית ובטוח ארגע, אח״כ אמרתי טוב זה כבר שבוע 12 ושמעתי שאחרי השבוע הזה אחוז ההפלות יורד, הנה אני בשישי בשבוע 14 וטרימסטר ראשון מאחורי. אבל מה? עכשיו מחכה לסקירה. אומרת לעצמי בטח אחרי הסקירה ארגע, הר זה גם אחרי השליש הראשון וגם רגע הכי מרגש, שכבר יש לי הרבה תיאוריות באשר לייצור שמתפתח לי בבטן ואין נרגשת ממני לדעת אם זה הוא או היא, למרות שהעיקר מבחינתי בריא או בריאה והשאר זה בונוס. אבל עכשיו בהמתנה הזאת הזמן זוחל. זה סהכ עוד שבועיים אבל בנתיים נראה לי כמו נצח נצחים.

למעלה