הריון לאחר 3 הפלות

נטעים 90

New member
הריון לאחר 3 הפלות

היי , חדשה כאן בפורום , בגיל 41.5 שכבר התחלנו בתהליך של ת.ביצית נכנסתי להריון (שבוע 5+3). אני מלאת בפחדים וקשה לי לשמוח .. בטח מוכר לכן, היום ביקרנו אצל פרופ' כארפ והתחלתי תמיכה של פרגניל. אשמח לשמוע סיפורים דומים לשלי או לשמוע מה עזר לכן עם החששות ?

מצטערת להרוס לך את התקוות

לי מה שעזר היה .... ללדת. אני ותיקה פה ונחשפתי לאורך השנים לכל כך הרבה סיפורי אובדן שונים ומגוונים, עד שהסרטים רצו לי בראש המון. המון. ההתחלה היתה סיוט. כל הזמן הייתי בטוחה שזהו. ואני גם פיזית מרגישה רע בתחילת הריון (בעיקר עייפות איומה ומצבי רוח, כאבים ובחילות הרבה פחות מפריעים לי אישית). איפושהוא במהלך השליש השני התחלתי להרגיש תנועות וזה היה יותר טוב. אבל לא העלים את הפחדים. בסוף הזמן פשוט עמד. עצר מלכת. התשיעי לקח נצח. כל יום היה כמו שנה. עברתי את התאריך ובבדיקת הריון עודף היתה האטה בדופק. בדרך לביה"ח בקושי נשמתי עד שחיברו אותי למוניטור. מה שכן, בלידה כל כך כאב לי ששכחתי לפחד..... :) מצטערת שאין לי משהו יותר מעודד מזה לכתוב. כתבתי פה פעם ראשונה בבטא חיובית, וראיתי איך נשים בשבוע 34 פורקות הררי חרדה, והייתי בטוחה ש"לי זה לא יקרה", כי ההתחלה הכי קשה, כי הסטטיסטיקה נגד השליש הראשון, כי כשמרגישים תנועות הכל תותים. וככל שההריון התקדם וקראתי עוד ועוד הודעות לידה, הבנתי שכנראה זה המצב והוא לא עתיד להשתנות עד שאני אחזיק אותה בידיים. והפסקתי להילחם בזה. בידיים מלאות, אמן אמן ושוב אמן!!!

אמאלוסי

New member
הי

בשעה טובה עם ההריון ! מחזיקה לך אצבעות. לי גם היו 3 הפלות ולאחר מכן, ברוך ה', הריון מוצלח.
מה עזר לי מבחינה רפואית - אני קיבלתי קלקסן, פרוגסטרון נרות ופרוגסטרון בזריקות.כמובן, כותבת את זה לידיעה בלבד, לא כהמלצה. מקווה שאת מלווה עלל ידי גינקולוג מצויין ותשארי איתו למעקב הריון ארוך ומשעמם.
אני נשארתי במעקב הריון אצל רופא פוריות שלי. אומנם זה עלה לי קצת כסף (לא הכל הוחזר על ידי קופ"ח וביטוח פרטי), אבל ככה היה לי יותר טוב.
מה עזר לי מבחינה נפשית - לא עזר לי כלום ! כמו שכתבה למעלה אריות- רק ללדת עוזר מחרדות...
אז כאמור, הייתי מאוד חרדה ואני עדיין מתפלאה שבעלי לא התגרש ממני וגם אמא לא מסרה אותי לאימוץ. שגעתי את כולם. באמת היה לי קשה.
הייתי אצל פסיכיאטרית. (מעולה. אם תרצי, אתן פרטים). לקחתי קצת משהו שלא עזר, רק עשה אותי רדומה והפסקתי ולא רציתיי לנסות עוד דברים. הסתובבתי כל ההריון עם חבילות של לוריוון בתיק ומרשם לציפרלקס.
הלכתי גם לפסיכוטרפיה - בהתחלה אצל עובדת סוציאלית, שלא התחברתי אליה (והיא לא עליי), אחר כך עברתי לפסיכולוגית מקסימה, אבל גם היא לא עזרה.
בדיעבד, לדעתי, דבר יחיד שיכול לעזור זה דמיון מודרך והיפנוזה. כאליו, מסלולים עוקפי מוח. זה מה שניסיתי לעשות לעצמי בהריון - דמיינתי תמונה של ילדים מתוקים בקיר תמונות בחדר שינה. אבל כמובן, עדיף לעשות את זה עם אשת מקצוע.
אנחנו פה, נדאג איתך ובעזרת ה' בבוא העת, גם נשמח איתך

נטעים 90

New member
אני גם הייתי בטיפול אבל מסכימה איתכן -לידה זה מה שאני צריכה

ועד אז לנסות דמיון מודרך .. .
אני חושבת שפעם שאלתי -ההפלות היו קשורות לכרומוזומים ?

אמאלוסי

New member
אני לא יודעת

פעמיים ראשונות לא בדקתי ופעם שלישית מאוד רציתי לבדוק, כבר הכל היה מוכן, אבל הריון נפל לבד כמה ימים לפני תור לגרידה.

שירהד1

Member
מנהל
היי נטעים 90 וברוכה הבאה

הפחדים ברורים לחלוטין, וגם הקושי לשמוח. את בגיל מסוים ועברת 3 הפלות. כל התחושות שלך מובנות לחלוטין ונורמאליות לחלוטין.
אצלי, ההריון עם מעיין היה מלווה בחרדות מראשיתו ועד סופו. הייתי מטופלת בשיחות, בתרופות, וכמובן- עטופה על-ידי בעלי, בני משפחתי, חברות, ושני הפורומים. והצטרפו לתמיכה בי גם נשים נוספות, כגון מודרכות שלי ונשות הצוות החינוכי של הילדים שלי. בקיצור- גייסתי פחות או יותר את כל העולם כדי לשרוד את ההריון מבחינה נפשית.
התחלתי לנשום מחדש כאשר מעיין יצאה לאוויר העולם.

מאחלת לך שהמזל יאיר לך פנים, ושתזכי לסיים את ההריון בידיים מלאות ובלב מאושר.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
עוד משהו חשוב-

גם הרופאה שלי שליוותה אותי בהריון (ד"ר דורית רביד) גוייסה לצורך התמיכה- הרפואית והנפשית גם יחד.
חשוב שתהיי מטופלת אצל רופא/ה מקצועיים ואמפטיים למצבך הרגיש.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

בהצלחה! ומה שעזר לי,

הרבה דמיון מודרך. הרגעתי את עצמי מאוד.
והשתדלתי לשמוח למרות הכל. להתעסק עם שטויות כמו עגלות, שמות, בגדים לתינוקות.
חייתי מבדיקה לבדיקה.
ואחרי הכל ולמרות הכל, הייתי בחרדה מתמדת. המון פעמים מודחקת. (גם להדחיק מותר, אחרת נתפוצץ)
ועל אף שעברתי שתי הפלות, אני חושבת שהיתה לי חרדה בהריון גם לפני ההפלות, גם בהריון השני והתקין שלי.
מאחלת לך הרבה רוגע ושלווה, למצוא דברים שיעסיקו אותך וישמחו אותך. לחשוב חיובי ולשמוח!

למעלה