GBS

GBS

היי לכולן,
לפני כ 5 חודשים עברתי לידה שקטה. לתינוק שלי נפסק הדופק באמצע לידה פעילה.
אנחנו לא יודעים בוודאות מה הסיבה, חושדים ב GBS שעלה לרחם. ואחרי הלידה גרם לזיהום ברחם.
כרגע אני בהריון חדש(הלוואי ואצא בידיים מלאות הפעם) וכבר עכשיו התגלה GBS בתרבית שתן..
השאלה שלי לבנות שחוו משהו דומה. מה עשיתן בהריון הבא? טיפלתן כל תקופה מסוימת באנטיביוטיקה כטיפול מנע?המלצות לרופאים שמתמחים ב gbs?

תודה

הוא מתנגד לטיפול מנעתי

באנטיביוטיקה.
אני די סומכת עליו, אבל חשוב לי לשמוע דעות אחרות.

שירהד1

Member
מנהל
הבנתי. אני לא בקיאה בנושא הזה בכלל,

ומקווה שבנות אחרות תדענה לענות לך ולהתייחס לשאלתך.
האם הרופא הסביר את הרציונאל להתנגדותו לטיפול המניעתי?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

הסיבה

היא שאני עלולה לפתח עמידות לאנטיביוטיקה.
חשוב לי לשמוע נשים אחרות שהיו במצב שלי. מה הן עשו?

לולי283

New member
ניסיון רע עם אנטיביוטיקה מניעתית

הי לך, משתתפת בצערך על האסון שפקד אותך בלידה הקודמת, ושמחה בשבילך על ההריון החדש שהלוואי ויסתיים בידיים מלאות. לי היה סוף טוב להריון עם דלקת בשתן עם gbs ולא היה עוד הריון לאחריו, כך שזה לא בדיוק אותו הדבר.... ובכל זאת רק לחלוק איתך שהאנטיביוטיקה המניעתית חיסלה לי את החיידקים הטובים שבמעיים, נדבקתי בחיידק עמיד ומצאתי את עצמי בהריון בסיכון גבוה משלשלת כמה עשרות פעמים ביום (מתנצלת על התיאור המבחיל, זה אכן היה דוחה)....אושפזתי בבית חולים, עם קיצור צוואר והכל (בשבוע 30). נטלתי אנטיביוטיקה אחרת לטיפול בחיידק החדש שצץ עד סוף ההריון וגם הרבה אחר כך, ועד היום, שנה פלוס אחרי הלידה לא לגמרי השתקמתי. כעת אני גם צריכה להימנע מנטילת אנטיביוטיקה לטיפול בדלקות (בעצם עד סוף החיים), כדי לא לעורר את החיידק הזה. בכל מקרה מציעה להתייעץ עם רופא להריון בסיכון (אם את עוד לא מטופלת אצל אחד כזה הגיע הזמן), אם את מחליטה לקחת אז במינון נמוך מאוד והכי הכי חשוב- קחי פרוביוטיקה. זה מציל חיים....

ואו

פשוט עצוב..שזה מה שקרה לך.. מקווה שתרגישי טוב מקרוב!
אפשר לשאול למה היית לוקחת מלכתחילה אנטיביוטיקה מניעתית? ובאיזה תדירות?
תודה

לולי283

New member
הי שוב

לקחתי כי באמת הייתה דלקת בשתן עם gbs משלב מאוד מוקדם של ההריון....כל פעם לקחתי אנטיביוטיקה (הטיפול הסטנדרטי), החיידק היה נעלם אחרי הנטילה, ובבדיקה הבאה חוזר שוב. לא זוכרת מתי הוחלט על מניעתית....כנראה סביב אמצע ההריון, כשראינו שזה חוזר שוב ושוב ולא נעלם, ורצינו להגיע לסוף ההריון בלי דלקת בשתן (רופא ההריון בסיכון נתן לי את המרשם). לא זוכרת מה היה הסוג שלקחתי אבל כן זוכרת שהמינון היה מאוד נמוך, 125 אולי? וזה עדיין נגמר לא טוב. מה שכן, הבנתי שאני מקרה נדיר. רופא הנשים שלי למשל סיפר שזו הפעם הראשונה שקורה למטופלת שלו מקרה כזה (בעשרות שנים), כך שאני לא חושבת שיש טעם להילחץ. רק להקפיד באמת על פרוביוטיקה במקביל.... אגב, בסוף לא הספקתי לקבל עירוי בלידה (ילדתי זריז ביותר).

אוי.. מטורף מה שקרה לך

האמת, שאני כבר לא מאמינה לסטטיסטיקות.. כולנו פה מקרה נדיר.. אחת ל..אז אם זה קרה לך יש מצב שיקרה גם לי

&nbsp
כשהרופא החליט על אנטיביוטיקה מניעתית, היית לוקחת כל יום? עד הלידה? או שבוע כן שבוע לא?

לולי283

New member
זה היה אמור להיות כל יום

אפילו יותר מפעם אחת ביום נראה לי...האמת עברה כבר שנה וחצי אז אני לא זוכרת כל כך....מצטערת. אבל בכל יום זה אני זוכרת בודאות!

רונית 294

New member
לי יש gbs

ועדיין ילדתי באופן תקין 3 פעמים עם אנטיביוטיקה בלידה. האם לא נתנו לך אנטיביוטיקה בלידה? האובדן אצלי היה על רקע אחר לגמרי. וואו יש כאן הרבה סיפורים על לידות שקטות (כולל שלי). אבל אובדן דופק למוות עוברי במהלך הלידה ולא לפניה אין פה הרבה. נשמע נורא. משתתפת בצערך ומאחלת לך הריון קל ותקין. בנוסף, הייתי שוקלת ללדת בקיסרי מתוכנן. תתייעצי עם הרופא.

תודה

קיבלתי אנטיביוטיקה בלידה. כנראה שלא עזרה או שה gbs הוא לא הסיבה למוות..
חושבת על קיסרי, אבל מצד שני, זה ניתוח, וגם לקיסרי יכולים להיות סיבוכים. מנסה להרגע עם המחשבות שמתפזרות, ואני חושבת שאם אעמוד בזה,מבחינה נפשית, אלך על לידה רגילה. עם זירוז בשבוע 37.

אני רק פה לאמר בשעה טובה

מקווה שיהיה בשעה טובה ובבריאות.
מחזיקה לך אצבעות

עידית208

New member
לא עברתי את זה אבל

זה נשמע חוויה נוראית ואני מאוד שמחה עבורך שאת בהריון ומאחלת לך לצאת בידיים מלאות. הייתי מתייעצת עם מספר רופאים כדי לבחון מה עדיף- קיסרי או לידה טבעית ומתי.

תודה

זה בהחלט על הפרק. אבל מפחדת מקיסרי כי זה ניתוח לכל דבר.
הרופא שלי המליץ על לידה רגילה עם מוניטור קבוע, ואם ארצה קיסרי, אוכל לעשות.
לגבי מתי, מבחינתי זירוז כמה שיותר מהר

למעלה