אשמח לעזרה בנושא שמירת הריון

אשמח לעזרה בנושא שמירת הריון

שלום לכולן
מצטרפת אליכן בשמחה ובחרדה
קצת רקע: אני בשבוע 9, יש לי 2 ילדים מתוקים בבית תודה לאל בני 9 ו4.
ההריון הראשון הסתיים בהיפרדות שלייה סמוייה מלאה ודי ניצלנו בנס. אז עשו לי בירור קרישיות חלקי ולא מצאו כלום והתעקשו שזה בירור מספיק. ההריון השני היה תקין.
לפני שנה וחצי עברתי לידה שקטה בשבוע 23 עקב הפלה נדחית
בבירור מלא נמצאה הפרעת קרישה מולדת+נרכשת שאולי מסבירה את הפסקת הדופק ואולי לא.
ובפסח האחרון הפלה טבעית בשבוע 6.
בשבוע שעבר כמה שעות של דימום מאסיבי (מאד) ובבדיקה יומיים אחכ העובר חי וקיים זז וחמוד. ההסבר היחיד המשוער הוא היפרדות שלייה חלקית.
עד כאן רקע. עכשיו להתייעצות
הומלץ לי על שמירת הריון (אני עובדת בגנים רגילים וחינוך מיוחד) למשך חודשיים (ואחכ נראה).
מקום עבודה אחד מסודר ומכובד אך השני עושה בעיות
אני עובדת שם שעתית (מסתבר) ולכן הם טוענים שהם לא צריכים לשמור לי את מקום העבודה. זה נשמע לי לא חוקי בעליל אבל באינטרנט לא מצאתי שום דבר על זכויות בעבודה שעתית. התחלתי לעבוד שם רק בספטמבר (בדיוק סגרתי 3 חודשי עבודה) ואני לא יודעת אם זה גם משפיע על הזכויות שלי.
בכלל הפרוצדורה של השמירה לא לגמרי מובנת לי.. הבנתי שאני אמורה לשבת חודש בבית ורק אחרי חודש להגיש את הבקשה, ושאם הבקשה תידחה ע"י ביטוח לאומי אני אמורה לנצל ימי מחלה (שבקושי יש לי במקום עבודתי המפוקפק). ואחכ מה?
בקיצור אני מאד מבולבלת ואשמח להבהרות אם מישהי מכן מצויה בתחום
או אולי הפנייה לעו"ד שיכול/ה לעזור (אם ישאר תקציב אחרי כל הבלגן הזה)

ושאלה אחרונה למה הכינוי הריון "קשת"?
הרבה ברכה לכולנו הלוואי

ברוכה המצטרפת

כל כך שמחתי לקרוא שההריון ממשיך, ומאחלת לך מכל הלב שימשיך עד להתחלה הטובה.
אין לי ידע בנושא (מה גם שאני עצמאית ומשוללת הרבה זכויות שיש לשכירות בהקשרי בריאות ורווחה), אבל בדקתי עבורך באתר כל זכות ומצאתי קישור לגופי סיוע משפטי וייעוץ:
[URL]http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%AA%D7%A2%D7%A1%D7%95%D7%A7%D7%94_%D7%95%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%A0%D7%99_%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2[/URL]
הקשת באה אחרי הסערה, מכאן פירוש המונח ילדי קשת.

רונית 294

New member
תשמעי לי!

אני הבנתי שאם מאשרים לך שמירה משלמים לך רטרואקטיבית את החודש הזה ואם לא את יכולה לנצל ימי מחלה. ובכל מקרה, גם לא לא יאשרו לך. צאי לחל"ת! מניסיון!

אנסה לעזור

ואו כמה עברת!! שולחת חיבוק גדול ומאוד מקווה שהריון הזה יהיה הריון תקין ותזכי לידיים מלאות!!
מציינת שאני לא עורכת דין, אבל כן מכירה קצת את החוקים..
אם התחלת לעבוד לפני 3 חודשים אז המקום באמת לא מחוייב כלפייך
(בהנחה שהם המעסיקים שלך, והם משלמים לך משכורת), אין קשר למשרה שלך(שעתית או גלובלית) זה בגלל שאין לך ותק של לפחות 6 חודשים..אז המקום הזה יכול לפטר אותך בכל רגע, גם אם הודעת להם על ההריון

&nbsp
וכן, את צריכה לשבת חודש בבית בלי משכורת(וגם לא לדווח את התקופה כתקופת מחלה) ורק אחר כך להגיש שמירה לביטוח לאומי. והם מאשרים/או לא.(מקווה שכן) אם יאשרו לך, אז כמובן ישלמו לך רטרואקטיבית על החודש+על החודשים הבאים.
&nbsp
מאוד ממליצה לך כן לצאת לשמירה, נשמע לי מצב מאוד מפחיד. את לוקחת קלקסן?
&nbsp
הריון קשת, זה פירוש להריון לאחר לידה שקטה. כקשת שבאה לאחר הסערה. סערת רגשות אצלינו..

שירהד1

Member
מנהל
נתנו לך פה הרבה עצות פרקטיות טובות-

חייבת לומר שההסבר האפשרי די מלחיץ. לא ידעתי שקיים דבר כזה היפרדות שיליה חלקית בשבוע כה מוקדם כל ההריון. אני ממש מקווה להמשך תקין.
מתי את צריכה ללכת לביקורת נוספת? האם הדימומים הקשים הסתיימו? האם את מטופלת לנושא הקרישיות?

שירה דוד

ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אני בטוחה שהתכוונת לטוב

אבל ההודעה שלך מחלישה אותי
לא זמן טוב עבורי לשמוע שזה מלחיץ. אני יודעת וחווה את זה.
מה גם שזה לא נושא ההודעה שלי ולא ביקשתי לפתוח את זה.
החשש שלי מפורומים כאלה הוא בדיוק זה, שבסוף זה יחליש במקום לחזק

למעלה