בטן נמוכה?

בטן נמוכה?

אני בהריון שלישי ב"ה אחרי הפלה מוקדמת יחסית, ולידה שקטה בתחילת חודש תשיעי. ממש מקווה הפעם לצאת בידיים מלאות.
מסביבי אומרים לי כל הזמן שהבטן נורא נמוכה. אולי כי אני מלאה ונמוכה בעצמי? אולי כי נכנסתי להריון דיי מהר אחרי הלידה והשרירים חלשים כבר? יש לי המון פחדים גם ככה ועכשיו מישהי שאני מכירה העירה לי ונראתה ממש מודאגת והתחילה לתחקר ולשאול מלא שאלות. אם אני במעקב, איזה שבוע אני ועוד.
אני במעקב ואני שבוע 28 אם זה רלוונטי. נאמר לי שהעובר קצת גדול וכך גם היה עם הקודם. יש לי סיבה לדאגה? כל השבוע נתנו לי המון הערות מודאגות ומדאיגות ואני ממש לחוצה.
בין כה וכה רוצים שאלד מוקדם- ב36... אני כבר לא יודעת מה לחשוב

שירהד1

Member
מנהל
כן, זוכרת את הסיפור שלך היטב...

אודה להבהרות: "כל השבוע נתנו לי המון הערות מודאגות ומדאיגות", "אומרים שלי כל הזמן שהבטן נורא נמוכה".
מי זה "אומרים"?, מי זה "נתנו לי הערות..."- שכנות? חברות? אמא? אחות? או רופא/ה?

לפי מה שאני זוכרת וגם לפי מה שכתבת, אני יודעת שאת במעקבים, וגם שיש לך איזושהי בעיה ידועה שקשורה לסוכר (אני לא טועה, נכון?). מה אומר/ת הרופא/ה שלך במעקב להריון בסיכון גבוה? האם עד כה הכל תקין עם העובר ועם ההריון?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

תודה שירה

את לא טועה שירה- זכרת מצוין

השבוע, ביום שני נאמר לי באולטראסאונד ואצל הרופא שהעובר קצת גדול (אבל בנורמה) וכשאמרו את זה אמרו את זה בהיסטריה ואפילו במעט כעס עלי כאילו זה חוסר אחריות שלי ואני יכולה להקטין אותו או משהו... גם העובר הקודם היה גדול- יש לי גנטיקה כזאת במשפחה ועובדתית מבחינת הסוכר אני מאוזנת היטב ולא עולה הרבה במשקל. מאוד פוגע בי כשאומרים את זה כאילו זה פסול- מבחינתי העובר שלי מושלם וזה אולי תחושה מצחיקה קצת אבל כשאומרים את זה כמשהו שלילי זה דיי מעליב.
בנוסף, ביום ראשון, חברות מהעבודה התחילו לתחקר בהפסקה עם שאלות כמו "יש לך בטן ממש גדולה, איזה שבוע את?", "הבטן נמוכה נורא, תלכי להיבדק שלא תלדי לנו פה", "העובר גדול או שזה בגלל שהשמנת הרבה?" וכולן ישבו עלי ביחד ובאותו הזמן- רציתי להעלם...

אח"כ, אתמול מכרה פגשה אותי- לא מישהי קרובה מידי, ובדאגה טוטאלית אמרה משהו כמו "וואו, הבטן נורא נמוכה! זה ממש מסוכן! ועוד אחרי הסיפור שלך! את במעקב נכון? איזה שבוע את? וואו, זה נורא מוקדם, את עוד צריכה להחזיק כמה שבועות" ועוד... ואז ממש נכנסתי להיסטריה.
וכל זה כשאחת העובדות שהייתה בהריון גם- כמה שבועות יותר מפותח- עברה עכשיו לידה שקטה, ממש ביום שני האחרון. אני משתדלת כמובן לתמוך כמה שיותר, נותנת לה זמן לעקל קצת ומשתדלת להיות כתף תומכת על אף שאנחנו לא כל כך קרובות.
כל ההערות האלו, הביקור המעצבן אצל הרופא, הלידה השקטה שקרתה למישהי מסביבי ממש עכשיו והכאיבה לי כאילו הראו לי את עצמי לפני כמה חודשים בלידה השקטה שלי- הכול נורא מלחיץ אותי. מתחשק לי להוציא אותו וזהו! קשה לי כבר לשאת את הפחדים האלה
רוצה כבר להחזיק אותו ולהניק ולהיות אחרי כל זה...

yaelal1

New member
איזה נשמות טובות...

מה אני אגיד לך, *אני* הייתי שמה במקום את אותן קולגות ומכרה נחמדה.
את לא צריכה לחשוב על תגובה נורא מתוכחכמת. את יכולה לומר "לאור ההיסטוריה שלי הייתי מצפה מכן לסתום את הפה". משהו קצר ובוטה שישאיר אותן עם קצת בושה.
את במעקב, את עושה כמיטב יכולתך, ובינתיים על פי הרופא הכל בסדר.... אז צריך להאמין בטוב.

שירהד1

Member
מנהל
היי, וסורי על המענה המאוחר-

אני ממש מבינה אותך. העיצה הכי טובה שיש לי לתת לך היא להתעלם מכל ההערות המטופשות של כל מי שבסביבתך.
כן להמשיך מעקבים, כן לעשות כמצוות הרופאים/ות.

אמשיך לעקוב אחרייך ואחר התקדמות ההריון, בתקווה עצומה לסיום טוב,
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

אנשים מרגיזים

תקשיבי, זה לא לעניין התגובות האלה.
אין חשיבות לגובה של הבטן בשבוע כזה.

למעלה