משהו ממני אליכן- פוסט פמינסטי-

שירהד1

Member
מנהל
משהו ממני אליכן- פוסט פמינסטי-

בעקבות משהו שמישהי כתבה פה לגבי לידה ללא אפידורל=להיות גיבורה.

מישהי שיולדת ללא אפידורל=גיבורה, ומישהי שיולדת עם אפידורל אינה גיבורה? ומה לגבי מישהי שיולדת בניתוח קיסרי (אלקטיבי או חירום)?

ובכן- כולנו גיבורות. כל אישה באשר היא- על כל בחירותיה- היא גיבורה בעיניי.
להיות אמא ואשת קריירה=גבורה,
להיות אמא במשרה מלאה=גבורה,
לבחור לא להיות אמא (כן- יש נשים כאלו- זה נקרא "אלהורות"= גבורה,
ללכת עם האמת שלך=גבורה.
ללדת עם אפידורל, ללא אפידורל, קיסרי=גבורה
להניק=גבורה
לא להניק=גבורה

העיקר זה להיות שלמות עם מי שאנחנו ועם הבחירות שלנו.

היה חשוב לי לכתוב את הפוסט, כדי שכל מי שפה, וצריכה ללדת, לא תחשוב לרגע שללדת ללא אפידורל זה להיות גיבורה, וללדת עם אפידורל זה ההפך.

מה שחשוב במקרה של הלידה זה תהליך חיובי עד כמה שניתן עבור האם, וכמובן- מבחן התוצאה- תינוק/ת בריא/ה ואמא בריאה- בגופה ובנפשה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

רונית 294

New member
אין סיכוי קלוש שהייתי יולדת

ללא אפידורל. לא מניקה ולא מתביישת בזה. שיקפצו לי כולם.

כל כך שמחה שכתבת את זה!

באחת הלידות שלי (עם האפידורל
) בעלה של היולדת ששהתה איתי בחדר, לא הפסיק להלל את אשתו שילדה ללא אפידורל ואיזה גיבורה היא
. ואני אחרי לידה, כולי דואבת, רציתי לזרוק עליו כיסא
.
באחד מפורומי ההריון, קראתי שרשור שקרא לנשים ללדת ללא אפידורל, ובשקט, כלומר ללא צעקות, בשביל שהעובר לא יבהל (
)

בדיוק ראיתי היום במקרה בערוץ 10

שדיברו על מחקר כלשהו שעקב אחרי נשים יולדות במשך שנתיים -
מסתבר (ולא קראתי את המחקר בעצמי רק חוזרת כמו תוכי על מה שנאמר בטלויזיה) שנשים שילדו ללא אפידורל נמצאות בסיכון גבוה לדיכאון שאחרי לידה.
לפעמים יש סיבה שכל טרנד החזרה לטבע הזה שווה לתחת (סליחה).

זה מזכיר לי עוד משהו תרנגולת

לאחר הלידה של בני השני, הצטרפתי לקבוצת אמהות לחוג עיסוי תינוקות.
במפגש הראשון כל אחת היתה צריכה לספר על חוית הלידה שלה.
מישהי שם מיררה בבכי, מכיוון שבסוף הלידה נשברה ולקחה אפידורל. הכל היה תקין, כן? היולדת והתינוק שניהם בסדר, אבל היא בכתה כי היא "נשברה ולקחה אפידורל".
ומה המדריכה אמרה לה? לא נורא, בפעם הבאה תתכונני יותר ותצליחי. כאילו לידה ללא משככים זה איזה ספורט באולימפיאדה, ומי שמצליחה מקבלת מדליה.
כאילו הלידה היא המטרה, ולא רק אמצעי לזכות בילד.
מיותר לציין שלא חזרתי לשם.

אוף, אני שונאת את תחרויות ההתקרבנות האלה בין נשים אחרי לידה

כמו תחרות ה"מי סבלה יותר בהנקה"

shira3121

New member
מתחשק לי לתת הבעיטה קטנה לנשים כאלו

קצת פרופורציה גברת

גוגו 888

New member
אני חושבת שכל אשה ככ שונה מהשניה

וההכללות בעתיות.הרבה פעמים זה פשוט עניין של סיטואציה. את בכורתי ילדתי בלי אפידורל כי זה התאפשר וכי אני ,,כרופאה , לצערי קצת מפחדת מאפידורל. וגם כמובן פחדתי מהלידה אבל זה היה בלתי נמנע :). לא הרגשתי גיבורה בשום צורה וגם לאחר מכן שתפרו אותי בגלל הקרעים זה כאב בצורה הסטרית (ולא הייתי מרגישה את התפרים אם הייתי מקבלת אפידורל).
אני ממש לא בקטע של חזרה לטבע ואני לא חושבת שזה מניע נשים ללדת ללא אפידורל אבל אולי אני טועה.
דווקא בעניין ההנקה אני חושבת שיש היום שיפוטיות יתר וחברות שלי שלא הצליחו להניק חוו בושה מול אנשים וביקורת. יש אפילו מרכז ברוטשילד שנקרא "המרכז להריון ולהנקה" כאילו מה נשים שנותנות בקבוק לא מוזמנות?? די הזוי
אני ילדית פגית בשבוע 35 ולא נתנו לי להניק אותה בפגיה אז נאלצתי לשאוב ונתנו לה בקבוק וזכור לי שבני משפחה רק התעניינו אם אני מניקה וזה עשה לי ממש רע.

טרנד החזרה לטבע הוזכר בהקשר של ההודעה מאת הלוואי555 שמעלי

אז לא הכללתי, רק התייחסתי לאלה שקוראות ללדת בשקט כדי שהתינוק לא יבהל.

אני חברה בכל מיני קבוצות של אמהות ויש הרבה קשקשת על טבעי מה טבעי.
ילד חולה ב-x, הרופא נתן תרופה. אולי יש חלופה ״טבעית״?
ילד חולה ב-x, שימי בצל חתוך, גרביים בחומץ, תני טיפות הומאופטיות (שמכילות אלכוהול וסוכר וכלום חוץ מזה), תמרחי לו משחה שאפשר לקנות רק אצל המשווקת הספציפית הזאת שחברה בקבוצה (והס מלהזכיר את נושא החיסונים).
כנ״ל גם לגבי הריון ולידה (הכי טוב ביתית), ותקופת הפוסט פארטום.
ממש לפני כמה ימים שאלה מישהי איך מאבחנים הפרדות בטנית וקיבלה טלפון של מישהי. סתם מישהי. אחת כזאת ללא הכשרה, חברה שלה. כל ההמלצות על פיזיותרפיה נדחו על הסף בחיפוש אחרי ״משהו אחר״.
אז כן, זה טרנד כזה.

בעניין ההנקה יש שיפוטיות לשני הכיוונים. בתור אחת שמניקה אני מקבלת הערות בלי סוף כי אני מניקה בחוץ, כי אם אפסיק להניק בלילה אז ...(יקרה משהו), כי אני משועבדת לילדה, כי - זו החברה שבתוכה אנחנו חיות. ישראל. לכל אחד יש מה להגיד על כל דבר, ולכל אחד עבד משהו שסבתא של אפריים היתה עושה.

גוגו 888

New member
זה נכון מאוד לכולם יש מה להגיד

וגם אני הנקתי מעל שנה (גם בלילה כמובן) וקיבלתי הערות מהסבתא - החלב שלך כבר לא טוב בלה בלה בלה או "תפסיקי לדחוף לה ציצי" - שזה מהמם, אבל עדיין התחושה שלי מחברות שלא הצליחו להניק (האמת שאין לי כאלה שלא רצו) שהשיפוטיות לאלה שלא מניקות היא עצומה, אפילו מטיפת חלב וצוות רפואי.
אני מקווה מאוד שגם עם ההריון הנוכחי תסתדר ההנקה אבל אם לא אז לא.
לגבי מה שאת כותבת על הטרנד הטבעי - זה נשמע בהחלט מסוכן. אם כי יש גם מצד הרפואה הקונבנציונלית היבטים בעייתיים (ואני מדברת כרופאה). הסכנה היא באמת הקיצוניות - כמו לא לחסן בכלל וכולי.

מצחיק, בקהילות של מניקות תמיד מתלוננות

שאין עידוד להנקה...
וגם מאוד אוהבים לרדת על טיפת חלב.

מקווה שדברים יסתדרו לך כמו שאת רוצה, לידה-הנקה-וכו'
גם אני הגעתי ללידה עם גישה של רוצה אבל לא להתאבד על זה. הסתדר די טוב למרות שהילדה קיבלה סימילאק לפני שקיבלה חיבוק מאמא שלה..

שיהיה בהצלחה

אני לא חושבת שיש דברים שאני לא מקבלת עליהם ביקורת.....

עם כובע? חם! בלי כובע? קר! תשכיבי בחדר חשוך ושקט תרדימי בחדר מואר ורועש אל תניקי כל כך הרבה אל תעשי הפסקות ארוכות בהנקה אל תוציאי אותה מהבית 40 יום אל תחנקי אותה בפנים, שתנשום אויר ועוד ועוד וכן הלאה אני עושה ועשיתי מה שמרגיש לי נכון. אני מאמינה ביתרונות הרבים של ההנקה, אבל מעולם לא 'התאבדתי' עליה, ורק את השלישית הצלחתי להניק מלא. וכן, כשחלצתי שד במקומות ציבוריים ובפרט בתחב"צ, כשהתינוקת צורחת מרעב ואין לי זמן להתחיל להתכסות (ומודה שגם לא סבלנות) קיבלתי לא פעם הערות, בעיקר מנשים, אגב. לעניין לידה בלי אפידורל - לא עלה בדעתי. מבחינתי לידה היא אירוע רפואי מורכב שמטרתו להוציא מרחמי תינוק בריא בלי לפגוע בי. בלידה השלישית לא הספקתי לקבל אפידורל, וזה לא היה כ"כ נורא, אז ללידה האחרונה לא הגעתי מגובשת לגמרי, והמשכתי להתלבט עד פתיחה 6. רק שבפתיחה 7 פקע השק והגעתי מיידית לצירי לחץ איומים וקשים (היא היתה הפוכה) ואלה היו כאבי תופת. בדיעבד אני שמחה שנמנעתי מהאפידורל, כי הם היו כואבים, אבל ארכו בערך עשר דקות, וההתאוששות האישית שלי מלידה ללא אפידורל טובה ומהירה יותר. מה גם שלאחותי ולחברה של בעלי נזק קבוע שלא ניתן לטפל בו מהשימוש באפידורל.

מחפשת שם

הכנו מאגר שמות לפני הלידה, ולאחריה הסתבר שאנחנו הפוכים ל- ג-מ-ר-י בהעדפות שלנו והמאגר נזנח. אוהבים את האות ע' (אבל פתוחים לשמות בלי). אשמח להצעות. השמות שנזנחו: יערה, רעות, עומר, עמית.

גוגו 888

New member
תודה רבה על האיחולים החמים

כרגע בשבוע 15 ומחזיקה אצבעות שהכל ימשיך תקין.
בהצלחה כמובן לכל הנשים בפורום

ללדת בשקט? לגמרי

לבקש ממישהי ללדת בלי לצעוק, ועוד לבקש את זה 'לטובת התינוק' מבטל לגמרי את האישה כאדם ושם אותה ככלי קיבול.שפל מאוד לטעמי.
*לבקש* ממישהי ללדת בלי אפידורל - דומה אני חושבת להצעה לעבור עקירה וכולי בלי הרדמה מקומית. גם כן מקטין את האישה.
אני איתך לגמרי עם הכסא ;)

תודה שהעלית את הנקודה

מודה שצרם גם לי, אבל לא הגבתי בשרשור המקורי.
מנקודת המבט שלי - לידה קלה בלי אפידורל היא מזל וברכה של הגוף - בדיוק כפי שמישהי עוברת ציטוטק בייסורים לא מבחירה ואחרת עוברת בקלילות מתוך מזל ולא מתוך גבורה. אני מתבוננת בהערצה מהולה באימה בסיפורי לידות שהתארכו שעות וימים, ביולדות שאחרי קיסרי נדרשו לטפל בתינוק (ובילדים נוספים). כולן גיבורות!
מוסיפה שגם הנקה היא חוויה מופלאה - אבל למי שמתחברת רגשית ומעוניינת בה, וקושי עצום עבור מי שאינה מתחברת רגשית או מנסה ומתקשה טכנית ופיזית.
תודה, שירה!

מזדהה מאוד!

והפעם ילדתי בלי אפידורל בלית ברירה.... היה נורא!!! אם הייתי בוחרת אז ברור שהייתי הולכת על אפידורל. זה ה- דבר
ודרך אגב, ילד רביעי, הפעם למענו בחרתי שלא להניק. כואב לי אבל אני סופר לביאה שוויתרתי על האגו שלי בשבילו

רק אם תסכימי להרחיב

מה כוונתך בכך שלא בחרת להניק למענו - רק משום שהרחבת במשפט שלם והדגשת את הויתור. אם השאלה לא במקום, תרגישי לגמרי בסדר להתעלם.

למעלה