שמירת הריון נפשי

lital2811

New member
שמירת הריון נפשי

שלום
אשמח לעזרה.
חברה הפנתה אותי לפורום מקווה שתעזרו לי.
אחרי כמה לידות שקטות בחודשים מתקדמים וטיפולים שונים, שוב מנסה. חודש 4. אנחנו בלי ילדים
בעקבות המצב הנפשי הקשה פניתי לעזרה אצל פסיכיאטר, מרגישה שאני משתגעת. הוא המליץ על שמירת הריון אשמח לדעת האם באמת על רקע נפשי יכולים לאשר לי שמירת הריון?
מפחדת מאוד שלא יאשרו לי ואשאר ללא דמי לידה ומשכורת אם כמובן בע"ה הכל יהיה בסדר.

shira3121

New member
לא שמעתי על משהו כזה אבל זה לא אומר שזה לא קיים

אם הפסיכיאטר המליץ אז כנראה יש לזה בסיס כלשהו. שולחת המון חיבוקים

lital2811

New member
תודה רבה

אין אינדיקציה רשמית כזו, אבל

בהחלט יתכן שעם המלצה רפואית של פסיכיאטר, שירשום שהלחץ הנפשי חלילה מסכן את המשך ההריון, יתכן שישקלו זאת.
בכל זאת זה עובר לדיון של ועדה רפואית וכל מקרה לגופו.
הבעיה היחידה היא שצריך להיות בפועל בשמירה במשך כחודש, לפני הגשת הבקשה הרשמית לבטל"א, משמע את צריכה להפסיק לעבוד ולהוציא איכשהו ימי מחלה במשך חודש ורק אז להגיש.

שיהיה המון בהצלחה ומקווה מאד שיחליטו להתחשב ולעזור.
ובעיקר שההריון הנוכחי יעבור ויסתיים בידיים מלאות.

שירהד1

Member
מנהל
מנסה את כוחי-

ברוכה הבאה

חשוב לי לשאול אותך מספר שאלות:
1. כמה הריונות היו לפני ההריון הנוכחי? מה היו נסיבות הלידות השקטות?- באיזה שבוע של ההריונות? מה היה מהלך ההריונות עד הלידה השקטה? האם עשיתם את הבדיקות במהלך ההריונות (שקיפות, סקירה מוקדמת...וכן הלאה)? האם עשיתם בדיקות כלשהם לך ו/או לעוברים? האם גילו סיבה כלשהי לסיום ההריונות?

2. מה ההמלצות כעת בהריון הזה, במידה ויש? האם עשיתם את הבדיקות לעובר עד כה ומה מצבו?

3. מה הפסיכיאטר המליץ לך מבחינה טיפולית? טיפול בכדורים נוגדי חרדה ודיכאון? שיחות? משהו אחר?

4. לגבי השאלה שלך- אני דווקא מאלה שחושבות שככל שנהיה יותר עסוקות, פחות נשתגע...השאלה הבסיסית היא האם יש צורך בשמירה על רקע בעיה פיזית. במידה ואין, ואת שואלת אך ורק על רקע נפשי- האמת היא שאני דווקא חושבת שהעשייה תורמת לשמירת הנפש, אלא אם כן יש לך (חלילה) מחלה ידועה (אני מתכוונת למחלה נפשית, שבכל מקרה מקשה עלייך את התפקוד, ללא קשר להריון). יש גם חשיבות לסוג העבודה ולמספר שעות העבודה.
בגדול- כל דבר שמעסיק אותנו ומאפשר לנו צמיחה, עיסוק משמעותי וסיפוק- תורם לנפש בריאה יותר.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

את לא חושבת שתשתגעי לשבת בבית כל כך הרבה זמן?

אולי כדאי לשקול לצאת לחופשת לידה מעט מוקדם יותר (נראה לי שאפשר 7 שבועות לפני הלידה).

למעלה