שאלות וחששות לאחר סקירה ראשונה

שאלות וחששות לאחר סקירה ראשונה

שלום לכולן

השבוע עברנו סקירה ראשונה, הריון מטיפולים. שבוע 15+1.
כל המדדים יצאו תקינים, אך נראה היפרדות כרומים (מהרחם, באזור שמחורי גב העובר). הרופא (פרטי, מהמובילים) אמר שהשיליה מעוגנת היטב והכל נראה טוב (גם לא ממליץ על מי שפיר), ובשלב הזה לא ממליץ על משהו מיוחד, רק לעקוב. אמר שברוב המקרים זה מסתדר.
ביקש לבצע מעקב אורך צוואר ולהקדים את התור לסקירה שניה (אצלו) לשבוע 21.
יש לי תור לבדיקת אורך צוואר בעוד 3 שבועות. נראה לי שאשתגע עד אז :( בעבר הריון בו התגלה עובר ללא דופק, באותה בדיקת אורך צוואר, לאחר בדיקות ושקיפות תקינה..

כדאי ללכת לחוות דעת? מומחה הריון בסיכון? משהו?
או שבאמת אין מה לעשות חוץ מלחכות ולקוות שיסתדר..?

שולחת חיבוק גדול ומקווה שהכול יסתדר כמו שאמר הרופא

אני לא יכולה להגיד הרבה- הרי כולנו כאן חוות חששות ואין איך להשתיק אותם כי הם אמיתיים מתוך ניסיון מר.
אני כן יכולה אבל להרגיע שמזלינו הרע של כל הנשים כאן השתנה ברגע שנכנסנו להריון ומפה והלאה אנחנו צריכות להתמלא בתקווה.
לי קשה עדיין לתת לעצמי להרגיש, ככה אני פחות מודעת לחששות- אני לא חושבת שזה פיתרון, הייתי מעדיפה להרגיש ולחשוש, זו אהבה בעיני. חוששים לאבד רק את מי שאוהבים.
אני תמיד חושבת שהקטנים בפנים שומעים אותנו ומקשיבים לנו- אני הייתי מדברת איתו ואומרת לו כמה אני אוהבת אותו ורוצה אותו איתי, כמה מחכים לו ואוהבים אותו מבחוץ. משכנעת אותו ששווה לו להישאר. אני מרגישה שזה מרגיע אותי וגם את הקטן שבפנים, גם נותן לי חיבור איתו וגם לפעמים הוא מקשיב באמת.
אני לא אוהבת עשרות של בדיקות רפואיות ומיליוני חוות דעת- יש שיגידו שזה מציל- אותי זה בעיקר מלחיץ.
אם את מרגישה שזה יקל עליך, תעשי את זה בלי לחשוב פעמיים.
בכל מקרה- שולחת לך עוד חיבוק ותפילה שהכול ילך בצורה הטובה ביותר ושתזכי לצאת ביידיים מלאות עם תינוק בריא בזמן הכי נכון לו ולך.

תודה

באמת ברגעי האומץ אני מדברת איתה..
אני נעה בין אופטימיות לפחד משתק כמעט.. ולכן עולה לי הספק, אם יש או אין סיבה לדאוג (טוב, זה יותר מלדאוג), אם אני מגזימה..
אולי באמת כבר מחר אברר על חוות דעת. אם רק לדעת, במקרה הכי גרוע, שעשיתי את מה שיכולתי.

שירהד1

Member
מנהל
ברוכה הבאה

לפני שעונה- אני רוצה להבין טוב יותר-
1. זהו ההריון השני שלך, או שיש ילד/ים בבית? אם יש ילדים- מה היה מהלך ההריון איתם?
2. למה בהריון שבו התגלה עובר ללא דופק היית צריכה לעבור בדיקת אורך צוואר? משהו שגרתי או שהיה משהו שהחשיד בבעיה?
3. האם ידעו לומר מה קרה בהריון הקודם? האם גם אז אובחנה היפרדות כרומים, או שהיה משהו אחר?
4. בהריון הנוכחי- האם עשית בדיקת ניפטי או רק שקיפות עורפית וסקירה ראשונה?
5. מי הרופא? את יכולה לכתוב את שמו פה. מה זה אומר שברוב המקרים זה מסתדר? האם התכוון להיפרדות הכרומים? למה מייחס זאת? כלומר- בעקבות מה זה קרה והאם יש דרך שלא תהיה התדרדרות? למה רצה להקדים את התור לסקירה השנייה לשבוע 21? (ולמתי קבעת בהתחלה).

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אז ככה -

כל ההריונות לאחר טיפולים.
הריון ראשון - הכל היה תקין, כולל שקיפות וסקירה ראשונה. הגענו למעקב אורך צוואר בשבוע 18 (בדיקה שגרתית לכולן) והתגלה עובר ללא דופק. הרופא אמר שככל הנראה זה קרה כבר כשבוע לפני.. אין הסבר.
לא היתה היפרדות או כל ממצא אחר. הקריוטיפ (לאחר גרידה) היה תקין.
הריון שני - הריון שהוגדר בסיכון גבוה בעקבות הראשון, בפועל היה ללא בעיות או סיבוכים (אם כי לווה בהרבה. מאוד. פחדים)
וההריון הנוכחי - לא עשינו ניפט ואין המלצה לבדיקה או למי שפיר לאור השקיפות (+הסקירה) + בדיקות דם. הרופא נחרץ שלא לעשות שפיר לאור ההיפרדות.
לדברי בעלי, הרופא לא התרגש במיוחד. אמר ש"השיליה עוד לא התארגנה על עצמה" ואז בדק שוב ואמר שהשיליה מעוגנת היטב אך יש היפרדות קרומים. שאל אם ציינו את זה בשקיפות (שבוצעה ע"י השותף שלו במרפאה), ענינו שלא, הוא בדק בתיק אם נרשמה הערה כלשהי ולא היתה. שאל אם יש / היו דימומים.. אין.
אמר ש"צריך לשים על זה עין" וש"לרוב מסתדר", ושלא צריכים לעשות שום דבר במיוחד, למעשה לדבריו אין מה לעשות. ביקש שנגיע לבדיקת צוואר כרגיל, רק להקדים את הסקירה השניה משבוע 22 ל- 21.
הייתי כל כך בסערת רגשות שלא הצלחתי לשאול משהו נוסף, והוא עדיין לא ענה למייל ששלחתי למחרת (הוא לא כ"כ זמין טלפונית למטופלות).

שירהד1

Member
מנהל
אני מתלבטת מה לכתוב-

סביר להניח שלו אני הייתי במצבך, הייתי הולכת לדעה שנייה, אפילו רק כדי להרגיע את עצמי. כך עשיתי בהריון עם ביתי, כאשר נמצא ממצא מסוים בשבוע 25 (דופן הרחם באיזור הצלקות מהניתוחים ההקיסריים היה דק באופן מדאיג....). הרופאה שלי בעצמה שלחה אותי מהר לדעה שנייה לגבי הממצא. כבר ביום למחרת הוצאתי 900 ש"ח לרופא פרטי עליו המליצה, והוא אכן אישר את הממצא. שניהם היו בדעה של להמשיך מעקבים כל שבוע, להפחית טיפה מהעומס החיצוני על הגוף (להפסיק לנקות ולהתרוצץ), ובעיקר- לעקוב ולקוות ולקבוע ניתוח קיסרי לשבוע מוקדם יותר מ-38.
אז אני חושבת שאני ממליצה לך אותו הדבר. זה אומנם לא אותו ממצא, אבל כן משהו שנשמע מפחיד, וכדאי לשמוע עוד דעה, ושעוד רופא/ה יראו אותך עם כל החומר הקיים ויחוו את דעתם בעניין.

קשה. קשה להירגע אחרי מה שעברת ואחרי העניין האחרון בבדיקה. אני מקווה שאם אכן תלכי לדעה שנייה, זה יוכל להרגיע אותך ואפילו במעט.
לגבי הניפטי- אני דווקא מאוד בעד לעשות את הבדיקה. חוץ מכסף- אין פה מה להפסיד. אני בעד לעשות אותה בשבועות מוקדמים ככל האפשר.
מי שפיר- אני בין היחידות בארץ לפי דעתי שלא עשיתי באף אחד מההריונות
.
לגבי הסקירה- עדיין לא הבנתי למה רצה להקדים (אולי זה היה בכלל קשור ללו"ז שלו ולא למצבך. לא יודעת).

שירה דוד
09-7749028

תודה רבה על התשובה המפורטת.

התייעצנו היום טלפונית עם מומחה להריון בסיכון, ובגדול אמר שאין סיבה ממשית לדאגה. גם שלל את האפשרות שיש כאן מרכיב גנטי לסיפור, אז זה מרגיע מעט..
מתלבטת אם כדאי בכל זאת להגיע פיזית לחוו"ד?
המליצו לי על ערן כסיף לסקירה השניה, אשמח לשמוע עליו חוות דעת.

שירהד1

Member
מנהל
לא היה נשמע לי עם מרכיב גנטי...

למה חשבתם שכן?
על ד"ר ערן כסיף שמעתי מכמה בנות פה דברים חיוביים. לא מכירה אותו באופן אישי.
את מתלבטת אם בכל זאת להגיע פיזית לחוות דעת. תלוי. אם זה ירגיע אותך- אז כן.
אין פה הרי תשובות של שחור-לבן. תחשבי מה יעשה שירגיע אותך ותפעלי לפי זה.

תמשיכי לעדכן אותנו
.
שירה.

שירה דוד
09-7749028

למעלה