משתפת קצת מקורותי

משתפת קצת מקורותי

הי
אז לפני כמה שבועות עשיתי הערכת משקל בשבוע 32, ופגשתי חברה בחדר המתנה שנכנסה אחרי.
אחרי שבוע שבועיים, נפגשנו בגן שעשועים והיא סיפרה לי שאמרו לה בעקבות אותה בדיקה שהרגליים של העובר קצרות בכמה שבועות ויש סיכוי לגמדות וכו. היא עברה מומחים ועוד ובסוף ילדה תינוק בריא.
נכנסתי לסרטים מהסיפור שלה והבטחתי לעצמי שאני לא אפול למלכודת הדבש הזאת של בדיקות ברגע האחרון אלא אמנע לחלוטין.
בדיעבד, בגלל ההיסטוריה של סכרת בהריון הקודם, בחרתי ללכת להערכת משקל ביום חמישי. הטכנאית היתה רגועה ואמרה שהכל מצוין ויצאתי עם תחושה טובה.
בארבע אני מקבלת הודעה ממנהלת הסניף שאחזור אליה. התקשרתי והיא אומרת שרופאת הנשים שלי מחפשת אותי בנרות, ושהיא כבר קבעה עם רופא מומחה שמגיע לקופה ביום שני ויקבל אותי למרות שאין תורים. כי הרגלים קצרות מדי.
אני נכנסת לשבוע 37 ביום שני, ולא ממש מבינה למה אני צריכה את הסרט הרע הזה עכשיו?
החלטתי ללכת להיבדק, עם החשש שהתערבות יתר עלולה להוביל ללידה של תינוק קטן יחסית לפני הזמן שלו. וגם של הרבה חרדות שכבר התחילו להזדחל לי לעמוד השדרה.
מה דעתכן ומה הייתן עושות?

אמאלוסי

New member
מנסה לענות

אני הייתי הולכת להיבדק, בשביל לקבל דרישת שלום מבייבי. אבל ממש אל תיכנסי ללחץ. תינוק עוד רגע בחוץ. ובשלב הזה שונות בין עוברים גדולה, כמו ששונות בין בני אדם.
בהצלחה ובשעה טובה !

אני הייתי מבררת כמה שיותר לגבי המשמעות הרפואית

של רגליים קצרות. במקביל הייתי שואלת את עצמי האם יש איזשהוא סיכוי שאני מפסיקה את ההריון בגלל הסיבה הזו (לגבי עצמי בלבד - לא מאמינה שהייתי מפסיקה בגלל הסיבה הזו בשלב הזה)- ומשתדלת לרסן את מידת הלחץ שלי כי נשמע שיש טעויות והלחצה מיותרת בשלב הזה (למיטב ידיעתי גמדות היא מום שיש לו אינדיקציה בסקירות, ואצלך לא היתה כזו).

רונית 294

New member
לא בדיוק הבנתי

איך בהערכת משקל הכל היה נראה תקין ופתאום לא בטוח?
הרי זו לא בדיקה שמקבלים תוצאות אחרי כמה ימים אלא במיידי.
אני בכלל לא עשיתי הערכת משקל משבוע 32. בהריון הקודם עשיתי סקירה בשבוע 36 בגלל שהיו קצת יותר מים אפילו לא ריבוי.
בקיצור, לא הבנתי!

לדעת הטכנאית זה בסדר

ולדעת הרופאה שלי, וכנראה גם של הרופא שמחר יקבל אותי, לא בסדר.
החשש הוא לגמדות. קראתי קצת ובגמדות הראש והבטן גדולים מאוד ביחס לרגלים. ואצלנו לא.
חייבת לציין שכל הגוף שלו קטן בשבוע מהתאריך

חושבת?

כי הם הכניסו אותה ללחץ מטורף
אולי קודם נעבור את הבדיקה מחר ונתבדה

שירהד1

Member
מנהל
אוף, באמת לחץ

אני לא יודעת מה לכתוב לך. את מכירה את רופאת הנשים שלך. האם היא מקצועית? אמינה? האם היתה מחשפת אותך בנרות סתם כך? אני לא כל כך מבינה מה זו ההתנהלות הבהולה הזו. רגלים קצרות רואים בשלב הרבה יותר מוקדם. מי זה המומחה? מה המומחיות שלו?
את יכולה ללדת בכל יום. כל רגע המים יכולים לרדת או שיתחילו צירים. מה הם רוצים שתעשי עם האינפורמציה הלא ברורה הזו??!
כן הייתי מציעה לך ללכת מחר לבדיקה אצל הרופא, אבל לברר מראש מיהו, מהו, ומה המומחיות שלו.

אגב, עשית בסוף ניפטי או מי שפיר? (סליחה שלא זוכרת...). אם תוצאות כל הבדיקות עד כה תקינות, הייתי מנסה להרגע, למרות שבעיניי זה ממש קשה להירגע אחרי הסאגה האחרונה הזו.

מקווה שהכל יבוא על מקומו בשלום, ושנשמע ממך בקרוב בשורות טובות.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

עונה

הרופאה שלי מאוד מקצועית ונעימה. לא לחוצה בכלל בכלל.
הרופא שהיא שלחה אותי אליו זה רופא בעל שם, שעשיתי אצלו שקיפות וסקירה מוקדמת. הוא לעומתה רופא לחוץ. הוא ניסה לדחוף אותי למי שפיר לאור ההיסטוריה עם הטריזומיה, למרות שהסקירה היתה מושלמת. (רגלים קטנות בכמה ימים)
לא עשיתי לא מי שפיר ולא ניפטי... לא ראיתי סיבה. כל שאר הבדיקות היו מצוינות, למעט קיצור צוואר בשבוע 32 (שזה בעצם בעיה שהיתה אצלי)
בהערכת משקל שבוצעה לפני 4 שבועות הרגלים היו מעט קצרות. גם לתינוק שלי היו רגלים קצרות והוא נהיה יותר ויותר גבוה עם הזמן.

שירהד1

Member
מנהל
או! ענית לי על השאלה הבאה-

השאלה הבאה היתה האם זה מוכר לך עניין הרגליים הקצרות- ממישהו במשפחה שלך או של בעלך או מאחד הילדים שלך.
אז האינפורמציה שכתבת יכולה כן להרגיע, כי אם גם לתינוק שלך היו יחסית רגלים קצרות וזה הלך והשתפר עם הזמן ואין עם זה בעיה והוא מתפתח כהלכה, אז בהחלט יכול להיות פה אותו סיפור. שזה ממש ממש טוב!!!

שירה דוד
09-7749028

מה שעוד מעודד

שבעלי היה קטן ונמוך עד גיל די גדול, ואז התחיל לגבוה.
היום הוא 1.79 ובשבילי זה גובה מעולה.. ואני 1.65
הבנות שלנו ממש גבוהות.

שירהד1

Member
מנהל
כן, אבל לא מדובר על נמוך/גבוה-

אני מאוד נמוכה, בת למשפחת אימי הנמוכים- אמא שלי 1.50 מ' ואני 1.54...אבא שלי גבוה (1.84).
הבעיה היא לא הנומך, אלא האם ההתפתחות העוברית היא תקינה. מותר לתינוק להיות באחוזונים הנמוכים של הגובה ועדיין הוא נחשב תקין.
אני מתארת לעצמי שמה שהטריד את הרופאה שלך זה לא הגובה הסופי שלו, אלא ההתפתחות והאם הממצאים מצביעים על משהו חלילה לא תקין.
יש הבדל עצום בין סתם אדם שהוא נמוך יחסית, לבין מצב של גמדות. זה ממש לא אותו הדבר, ואני מאוד מקווה וגם מרשה לעצמי להאמין שהעובר אצלך בסדר גמור ושאין פה שום דבר שקשור למשהו לא תקין.
אבל מבאס שעם זה את צריכה להתעסק עכשיו.
בבקשה דווחי לנו מה קורה אחרי הפגישה עם הרופא, בתקווה שהלחץ באמת היה מיותר.

שירה דוד
09-7749028

מיקה 00

New member
אני חייבת להגיד שזה נשמע קצת מוזר

במיוחד לאור זה שאת מספרת על מקרה מאוד דומה שקרה לחברה שלך גם בשבוע מתקדם.... קטע....

עוד מוזר שהטכנאית חושבת שהכל תקין והרופאים לא... לרוב טכנאים ממה שידוע לי בכל מה שקשור לאולטרסאונד אפילו יותר טובים מהרופאים עצמם....

בכל מקרה תיהיי חכמה יותר מחר ומקווה בשבילך שהכל יהיה בסדר וסתם הרופאים הלחיצו אותך בשביל כיסוי תחת שלהם

ממש ממש מוזר

העניין הוא שהיא טכנאית צעירה, בת 30. אז הרופאה חושבת שאולי זאת טעות
אבל שוב, לחברה שלי אותם מדדים גם אצל מומחים
אולי זה משהו במים??

shira3121

New member
אויי ((()))

ממש לחץ מיותר שלא היית צריכה. לאיזה שבוע הרגליים מתאימות ולאיזה שבוע העובר?

shira3121

New member
שבועיים זה בדיוק הפער שמתחילים לדאוג ממנו

אז את בדיוק על הגבול, מניחה שאין מנוס מלעבור את הבדיקה ולראות

תגידי, זאת הרופאה שנזכרה להמליץ על בדיקות גנטיות בשבוע 34?

איכשהוא יש לי הרגשה שאת לא מצויה בהכרח בידיים הכי מקצועיות.... ובטח לא בידיים מרגיעות ומשרות בטחון.

למעלה