האם עשיתן רק סקירה אחת באופן פרטי?

שירהד1

Member
מנהל
לפי זה- אני אמורה להעלות מחיר החל ממחר בבוקר

ראשונה פרטי בסבסוד הקופה (עלה בערך 80 שקל)

הרעיון היה שאם משהו לא תקין, אני רוצה שיעלו על זה כמה שיותר מהר.
בסקירה השנייה הרופא שלי אמר שהיות והכל היה תקין עד אותו רגע, אין סיבה להוציא הון על סקירה פרטית ואפשר "להסתפק" בקופה. בפועל הסקירה של הקופה הייתה מקיפה ומקצועית לא פחות מהפרטית.

לגבי בדיקות הדם האמורות (בדיקות NIPT לסוגיהן) - אלו בדיקות סקר. עבור חלק מהכרומוזומים הן מאתרות מומים ברמת ודאות גבוהה יותר (99%), עבור חלק הן פחות ודאיות. יש סיכון לאבחנה שגויה, וזה בכל מקרה לא מגלה את כל מה שאפשר לגלות בצ'יפ גנטי.
בעיני אם רוצים לבדוק - עדיף לשלם על בדיקה אבחנתית כמו מי שפיר (להוציא מקרים בהם יש המלצה להימנע ממי שפיר, למשל צירים מוקדמים והיסטוריה של לידות מוקדמות). אחרת חבל על ה(הרבה) כסף.
אגב, עשיתי בדיקה כזו וקיבלתי תשובה שגויה ("אובחנה" תסמונת בטעות) ומאז אני מסתייגת מהן.

מיקה 00

New member
היי אני קצת מבולבלת את אומרת סקירה ראשונה עשית בפרטי

ועלה לך דרך סיבסוד הקופה 80 שקל... אני מדברת איתך על בדיקה פרטית שעולה כ2500 שקל.... נראה לי שמה שביצעת זה דרך הקופה בהסדר של רופא שעובד עם הקופה.... לא?

לגבי ניפטי זה החשש שלי מתשובה שגויה... אני עוד מעט מתקרבת לגיל 32 נראה לי לא לעניין לעשות בדיקת מי שפיר לא?

שירהד1

Member
מנהל
מי שפיר-

כמו בכל דבר אחר ברפואה, גם פה יש מספר גישות. את צריכה לעשות ואת צריכה לפעול לפי השכל הישר שלך לגבי ההריון שלך.
יש כאלו שתעשינה דיקור מי שפיר, למרות שהן בנות 25, בריאות, וכל הבדיקות של העובר תקינות עד אותו שלב שבו הן צריכות להחליט.
יש כאלו שלא תעשינה דיקור מי שפיר, למרות שהן בנות 41, וכל הבדיקות תקינות עד אותו השלב.
אין פה ממש נכון או לא נכון. כל עוד הבדיקות עד השלב שבו האישה צריכה להחליט תקינות, ואין אינדיקציה רפואית לעשות מי שפיר- מדובר על לפעול לפי הגישה שאליה האישה מתחברת. ככל שתתייעצי יותר לגבי הנקודה, כך תתבלבלי יותר. ההחלטה היא אך ורק (!!!!) שלך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מיקה 00

New member
באמת לפי הבדיקות בעתיד אני אקבל החלטה למי שפיר והניפט

כרגע צריכה לחשוב איזה עוגה להכין לבעלי לפני שאני מבשרת לו את הבשורה לגבי המחירים שאנחנו הולכים להוציא.....

רונית 294

New member
אגב

אני תמיד עושה שקיפות וסקירה ראשונה אצל רופא עם קליניקה פרטית אבל דרך הקופה וסקירה שניה עושה פרטי פרטי אצל דר. ערן כסיף שלוקח 1900 שח. וגם ניפט של פנורמה שעולה 4200. מהכל מקבלת החזר חלקי מהקופה והשאר מהביטוח הפרטי.

הקופה (לפחות כללית) מאפשר סקירה אחת בפרטי

העלות מכוסה ע"י הקופה והמבוטחת משלמת רק השתתפות עצמית. כאמור, בחרתי לעשות את הראשונה באופן הזה.
לגבי מי שפיר - אין דבר כזה "לעניין" או "לא לעניין", זו החלטה אישית שלך.
אחרי שהיה לי ניסיון רע עם בדיקת NIPT אני כבר לא סומכת עליה, סביר להניח שבהריון הבא אפנה מיד למי שפיר (אני כבר מעל גיל 35 בכל מקרה).

70% טעות

thewindcriesmary קיבלה תשובה חיובית לגבי טריפל איקס. וכמובן עשתה מי שפיר ולא ישנה די הרבה לילות. ויש גם שלילי כוזב, תבדקי את האחוזים. בעלות של 3500 וצפונה. למיטב ידיעתי יש ילד שנולד בארץ עם תסמונת דאון אחרי שבדיקת הדם יצאה שלילית. אני אבדוק לך.

זה מה שאמרו לי בייעוץ הגנטי

שיש 70% סיכוי שהאבחנה שקיבלתי לטריפל X היא טעות (ואכן כך היה).

טלי963

New member
אני מכירה מישהי שילד שלה עם תסמונת דאון ובדיקת דם שלילית

וגם רופא שלי סיפר שאצל מטופלת שלו בדיקת דם יצאה חיובית לתסמונת דאון ומי שפיר יצא תקין.

לא סתם לא יאשרו הפלה על סמך בדיקת דם, זה בדיקת סקר.

ברור שאחרי תשובה חיובית ב-NIPT עושים מי שפיר

זה מה אני עשיתי (למרות שלא בטוח שהייתי בוחרת להפסיק את ההריון אם אכן היה מתגלה טריפל X ומודה שהיו לי הרהורים על האם כדאי בכלל לעשות מי שפיר), אבל הלחץ הפסיכי הזה של תשובה חיובית מטורף, ואני כבר לא מדברת על מה קורה כשהתשובה שלילית אבל הילד חולה בכל זאת.

ענבל מ

New member
עונה גם

כרגע בעיצומו של הריון ראשון, אחרי IVF, עם תאומה נעלמת.
&nbsp
הרופאה שלי דווקא הדגישה שהסקירה המאוחרת היא החשובה. בן זוגי ואני התלבטנו קצת ובסוף החלטנו ועשינו את שתי הסקירות באופן פרטי (והוספנו שלישית). בדיעבד שמחנו על ההחלטה. בסקירה הראשונה התגלתה בעיה ושמחנו שמראש פנינו למומחה גדול ולא לרופא אקראי. לא היינו בלחץ לחפש חוות דעת נוספת, אלא התפנינו להמשיך לטפל בבעיה.
&nbsp
אגב, גם אני עשיתי NIPT שיצאה תקינה (הרופאה טענה שהיא מנבאת הכי טוב תסמונת דאון, בייחוד בתאומים כשלא עושים חלבון עוברי, ושאת שאר הדברים שהיא בודקת אפשר לראות כממצאים בסקירות). הייתי מוכנה לעשות הכל כדי לא לעבור דיקור מי שפיר.
בסופו של דבר זה לא פטר אותי ממי שפיר, בגלל הממצא שהתגלה בסקירה. מאז אני מסתייגת מהבדיקה הזו ואין לי מושג אם אבחר לחזור עליה בעתיד.

למעלה