שאלה לגבי מינון קלקסן..

צומבה1

New member
שאלה לגבי מינון קלקסן..

אז למרות כל חששותי, ובלי ממצא של קרישיות קופרמינץ מתעקש על קלקסן ביחס 1::1 ולא 40. כל זאת למרות שיש לי ילדה בת 6 שנולדה במועד בהריון ללא קלקסן ולפניה לא היתה אף הפלה. בחיי בשנתיים האחרונות היו 3 החזרות עובר בודד שלא צלחו, הריון שהפסיק בו דופק שבוע 8, החזרה אחרי זה עם קלקסן 40 הריון כימי או חוץ רחמי שנספג
וכעת בהריון שבוע 6 ועדיין אין דופק....
האם זה הגיוני המינון הזה ? קופרמינץ אמר שמעל גיל 41 ממשיך עם זה עד סוף ההריון כיוון שזה גם מונע בעיות אחרות הקשורות לגיל. לא יודעת למה אבל המינון הזה לגבי משהו שממש לא הוכח שמועיל מלחיץ אותי. אשמח לתובנות ממי שחקרה את הנושא ובעיקר להרגעה ... הוא היחיד בעולם שנותן מינונים כאלו בלי ״הוכחה״ לבעיה או שיש עוד מקומות בעולם שזה מקובל ?יש מחקרים שתומכים במינונים האלו? בר חווה ושאר הרופאים חושבים שזה חסר אחריות ..... אנ בלחץ לראות שההריון תקין ובמקביל בלחץ מה קלקסן הזה !!!!!!!

צומבה1

New member
מומחיות קלקסן ...

אשמח להפניה למחקרים אם אתן יודעות שקיימים ......
תודה לכן

שירהד1

Member
מנהל
אני בכלל לא מומחית-

יודעת לומר שקופרמינץ מציע לכל אחת ואחת שמגיעה אליו קלקסן- בין אם הבדיקות תקינות או לא. בין עם עברה שתי הפלות או חמש, בין אם היא בת 32 או 42.
בזמנו- לא הלכתי אליו, כי הגישה שלו לא מצאה חן בעיניי, וגם הרופאה שלי והרופא שלי לא החזיקו ממנו.
לא הבנתי מה זה יחס של 1:1. את יכולה להסביר?
אני מתארת לעצמי שאם לא נמצאה אצלך שום בעיה של קרישיות יתר, המינון הוא אמפירי ולא טיפולי.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

צומבה1

New member
אצלו אין אמפירי ... הכל טיפולי

יחס 1:1 כלומר ביחס למשקל הגוף. אני שוקלת לצערי כמעט 80 אז נתן לי 80. 40 זה אמפירי. הבעיה שהוא גם שינה את דעתו מלפני חצי שנה וכעת אמר שלכל בת 40 פלוס נותן קלקסן עד סוף ההריון. לפני חצי שנה אמר לי שאם הבדיקות יוצאות תקינות להפסיק קלקסן בשבוע 14......

שירהד1

Member
מנהל
אני מנסה להבין מה מטריד אותך-

עצם ההזרקה עצמה? המינון?- נמוך מדי לדעתך? גבוה מדי לדעתך? העובדה שממליץ להזריק גם אם אין הוכחה לבעיה?...

בכל מקרה- אני כותבת לך את מה שאני חושבת לגבי רופאים/ות בכל תחום- צריך להיות מטופלים אצל רופא/ה שמתחברים לגישה הטיפולית והרפואית שלו/ה.
זה נכון לכל תחום רפואי, וגם בנושא של הריון.

שירה דוד
09-7749028

צומבה1

New member
אומר לך מה מטריד אותי ....

שאני מסווגת אצלו כ״ כשלונות חוזרים בivf) למרות שמתוך 3 החזרות של עובר בודד יום 3 היה הריון אחד עד שבוע 8. ואז הוא ישר רושם קלקסן במינון הכי גבוה טיפולי אפשרי , לא אמפירי ( שזה מינון לא תמים ושכן כבר יש בו סיכון ), שהוא לפני חצי שנה אמר שמספיק עם הקלקסן בשבוע 14 וכעת אמר שלנשים מעל גיל 40 נותן עד סוף ההריון ... מטריד אותי מאוד לקחת תרופה שבמינון גבוה עלולה לסכן אותי , בסבירות גבוהה שלא לצורך. מנסה להבין אם מצבי וההיסטוריה שלי היו מצריכים קלקסן אצל איזשהו רופא אחר.....

שירהד1

Member
מנהל
תשובה פשוטה-

את לא מאמינה בו? לא בוטחת בו? הטיפול שלו גורם לך לעלייה במתח במקום ירידה בו? כל כך הרבה דברים בגישה שלו מלחיצים אותך ולא מובנים לך?-
אל תהיי מטופלת שלו. נקודה.

אני ידעתי מראש שאין לי מה לפנות אליו, כי זה היה ברור לי שהוא ימליץ לי על קלקסן. הוא נותן את זה כאילו היו מים, ולא תרופה מדללת דם, שאיננה מומלצת כאשר אין כל בעיה.
לא התחברתי לגישה שלו, ולכן לא פניתי אליו.

זה נכון לכל תחום טיפולי או שירותי. אני גם אומרת תמיד להורים שמגיעים אליי- אנחנו נמשיך ביחד ונעבוד ביחד רק אם אנחנו רואים עין בעין ומסכימים לגבי דרכי הטיפול. אם לא- כל אחד יפנה לדרכו, וזה בסדר גמור.
אדם לא צריך להיות מטופל אצל מישהו שמעלה בו את רמות הלחץ והגישה שלו לא מתאימה עבורו.

שבי עם עצמך, ותחליטי מה נכון עבורך.
אני יודעת לומר מה היה נכון עבורי. אני לא יכולה לדעת מה הכי טוב עבורך.

שירה דוד
09-7749028

snoopy96

New member
אני עם שירה

הייתי מטופלת שלו, היתה לי קרישיות גבולית והקלקסן לא עזר.
היתה לי קשה עם הגישה שלו ועם ההבטחות שהינה הכל עכשיו יהיה בסדר כי אני מטפל בך.
זה כמובן לא היה, אבל תראי איך את עם הדברים.
בדקו לך גם את כל שאר הדברים? בלוטת תריס היסטרוסקופיה?

צומבה1

New member
תודה. בלוטת תריס מאוזנת , אין נוגדנים

והסטרו עשיתי כמה פעמים ....

למעלה