האם עשיתן רק סקירה אחת באופן פרטי?

מיקה 00

New member
האם עשיתן רק סקירה אחת באופן פרטי?

היי הבנתי ששקיפות זה משהו שעושים לרוב דרך הקופה והדילמה מתחילה בסקירות... יש לי חברה שעשתה גם סקירה מוקדמת וגם סקירה מאוחרת באופן פרטי מנגד יש לי חברה שעשתה סקירה מוקדמת דרך רופא קופה ואת המאוחרת באופן פרטי...

הבנתי שסקירה דרך הקופה לא בודקת לדוגמה אצבעות ידיים אלא רק כפות ידיים....ובכלל גם הבנתי שאורך הבדיקה ומקצועיות הבדיקה אכן שונה בין ציבורי לפרטי

מה אתן עשיתן?

בנוסף בתור מישהי שלא בגיל לבצע מי שפיר אך מנגד רואה הרבה פרסומות לבדיקת דם שמאתרת כל מיני פגמים כרומוזונים בין היתר שמעתי על בדיקת ניפטי האם יש לכן המלצות על בדיקה מסויימת והאם ידוע לכן עלויות?

תודה

אני עשיתי סקירות ראשונות פרטי ואת השניה דרך הקופה

בעיקר כי חשבתי שאם חלילה יהיה אסון עדיף לגלות זאת בסקירה הראשונה אצל מומחה.
פרטי שילמתי 2700 שח אצל דר' שפירא מחיפה אחד המומחים הגדולים בארץ בתחום

מיקה 00

New member
אני כנראה הולכת לשפירא בסקירה המאוחרת

ומסכימה עם מה שרשמת לגבי שהסקירה המוקדמת מאוד חשובה.....

טלי963

New member
אני

היי,
בהריון ראשון לפני 8 שנים שהגיע טבעי ובקלות עשיתי הכל דרך קופת חולים, מאוד סמכתי על הרופא ובעזרת השם יש לי ילד בריא.

בהריון נוכחי שבא לאחר כמה שנים אחרי טיפולי פוריות והפלה אחת הולכת גם לרופא של קופה (כי ם ככה העלות זניחה) וגם לכל הבדיקות רופא פרטי (בדיקת דופק שבוע 7, בדיקת דופק שבוע 9, שקיפות, שתי סקירות ומעקב כל 5 שבועות) עולה המון כסף, מזל שיש ביטוח פרטי שמחזיר, אבל גם אם לא היה הייתי עושה. אין מה להשוות מבחינת כמות הדברים שנבדקים והיסודיות של הבדיקה בין קופת חולים לבין פרטי (דווקא אצבעות בדקו בשניהם).
יש לציין שבשני ההריונות עשיתי מי שפיר (ובשני גם ציפ גנטי).גם בדיקת דם היא לא וודאית וסוג של סקר.
אבל אני מאוד חרדתית בהריון הנוכחי.
אם את מרגישה שרופא קופת חולים מקצועי והסקירות תקינות לא חייב ללכת לפרטי, או אולי רק לאחת.
שיהיה המון בהצלחה

אני עשיתי את כל הבדיקות דרך הקופה

אצל רופא שאני סומכת עליו (אותו רופא בכל ההריונות). אחותי אחרי חוץ רחמי עשתה הכל פרטי באלפים רבים. אצלי נבדקו אצבעות בידיים. אני חושבת שבמצב בו את משלמת 2500 לבדיקה במקום 133 את מוכרחה להאמין שהבדיקה ב 2500 נותנת ערך מוסף מאד מאד משמעותי. בעיני הפרטי מתאים למי שחרדה במיוחד או למי שמצויה בהריון מורכב במיוחד מבחינה רפואית. אני אישית סומכת מאד על הרפואה הציבורית בארץ. גם את מי השפיר עשיתי ציבורי בעלות עגולה של 0 ש"ח. וזו בדיקה מפחידה יותר. כמובן בסופו של דבר זו החלטה אישית. לגבי בדיקות הדם - הן אינן מחליפות מי שפיר. זה ממש שקר. הן בודקות חלק קטן מרצף הדיאנאיי באופן שאינו פולשני ויש בהן טווח טעות של עד 70% (!!! ) אותי האחוזים האלה לא מספקים גם בחינם, וודאי שלא אשלם עבורם 3500 ש"ח או יותר.

מיקה 00

New member
אני במכבי וממה שאני מבינה הקופה מספסדת רק סקירה 1

לבחירתי או המוקדמת או המאוחרת אז לא מובן לי איך שילמת רק 133?

אני לא סומכת על הרפואה הציבורית בכלל .....

לגבי בדיקת הדם איפה מצאת את הנתון של ה70 אחוז טווח טעויות?

plumaria

New member
במכבי

אני גם במכבי. יש אפשרות לעשות אצל רופאים שבהסדר עם מכבי, זה אותם רופאים שעושים פרטי. העלות היא באזור 200 ש"ח לסקירה (לא זוכרת בדיוק).
אני עשיתי ככה את שתי הסקירות, בחרתי מהרשימה של הרופאים שבהסדר רופאים שיש עליהם המלצות והלכתי אליהם.
הסקירות היו מאוד מפורטות, עברו אצלי על כל האיברים כמה פעמים, ספרו אצבעות והכל.
לא הרגשתי שמיהרו או החסירו דבר מה.

מיקה 00

New member
אשמח לשמות של הרופאים שקיבלת המלצות

אני יודעת שבאזור שלי (חיפה) יש 2 רופאים שנחשבים בעל שם עולמי וזה פרופ שפירא ופרופ ברנשטיין ושניהם מן הסתם לא עובדים דרך הקופה....

plumaria

New member
מכבי

אני פשוט נכנסתי לאתר של מכבי, מצאתי כמה שמות של רופאים שבהסדר שבאזור שלי ואז עשיתי עליהם חיפוש מבחינת המלצות.
את הסקירה הראשונה עשיתי אצל דר' יורם מנור, ואת השנייה עשיתי אצל דר' ערן כסיף, אבל הם ממש לא באזור שלך, אז לא יודעת אם זה מתאים לך.
בכל מקרה, זה האתר. עכשיו נכנסתי לחפש וראיתי שזו אופציה רק למי שיש מכבי זהב, אז לא יודעת אם יתאים לך, אבל אם כן תבדקי שם.
www.maccabi4u.co.il/3590-he/Maccabi.aspx#closeAll
שיהיה בהצלחה.

מיקה 00

New member
את לא מבינה איך אני אוכלת את עצמי שלא עשיתי ביטוח פרטי

לפני הכניסה להריון..... ויש זמן של 180 יום שאת צריכה להיות מבוטחת משמע חצי שנה כדי שתוכלי בכלל להיות זכאית לכל ההטבות.... זה אוכל אותי.... ולא הבנתי עשית את כל הבדיקות של ההריון הכל כפול גם דרך הקופה וגם דרך הפרטי?

לגבי האצבעות אני רואה בפירוש במסמכים שרושמים שבודקים כפות ידיים ולא אצבעות ושאלתי את הרופא שלי והוא אמר שאני צודקת וזה רק דבר אחד מעוד הרבה דברים שלא בודקים בסקירה דרך הקופה הציבורית לעומת הפרטית (אין לו אינטרס להגיד את זה הוא לא מבצע סקירות)

רונית 294

New member
נכון שזה חשוב ביטוח פרטי

אני עובדת בזה וכמובן שיש לי וניצלתי כבר 4 הריונות. אבל זה חשוב בשביל תרופות שלא בסל, ניתוחים, השתלות לא עלינו. בקטע של הריון זה אכן נחמד שלא צריך לשלם אבל זה לא ישנה את חייך אם תשלמי 3000 שח או 4000 שח על הריון שלם. ויש גם החזרים חלקיים מהקופה. ביטוח בריאות פרטי זה בעיקר בשביל קטסטרופות.

מיקה 00

New member
איך הגעת לחישובים האלה? זה יותר הבדל של בין 8000 ל3000

כל סקירה פרטית עולה כ2500 שקל... ביטוח פרטי מחזיר החזר של 80 אחוז.... בנוסף בדיקת דם כמו ניפטי יש החזר של ביטוח רפואי של 50 אחוז

רונית 294

New member
זה לא בדיוק ככה...

כל סקירה כ 2000 וניפט כ 4000 שח נכון. אבל יש החזרים מקופת החולים של סכומים נכבדים מזה. ואז יוצא שמשלמים כ 4000 שח. עם הביטוח הפרטי יוצא שלא משלמים כלום כי ברוב המקרים אם מגישים להם את הסכומים שהחזירו מהקופה אז הם משלימים את כל השאר.

מיקה 00

New member
על מה יש החזר מהקופות? על ניפט הבנתי אין על סקירה מוקדמת

גם אין שום החזר ועל סקירה מאוחרת יש החזר של כמה מאות בודדים אז לא מובן לי איך הגעת לזה שאני אשלם כ 4000 שח ללא ביטוח פרטי

שירהד1

Member
מנהל
כותבת לך את מה שכתבתי פה לפני זמן קצר למישהי אחרת-

חשוב ללכת לרופא/ה שבוטחים במקצועיות שלו/ה. זה לא קשור בעיניי בכלל לציבורי או פרטי, אלא לרופא/ה עצמו/ה.
אני עשיתי את השקיפויות והסקירות המוקדמות והמורחבות בכל ההריונות אצל ד"ר אניטה סילבר. סקירה אחת היתה מסובסדת והמחיר היה מופחת, וסקירה שנייה היתה פרטית ללא החזרים מהקופה.

בדיקת הדם של ניפטי- אני כן מאמינה בה, ולי הרופאים והרופאות המליצו עליה, באם אין שום ממצא מחשיד כלשהו שמצריך בדיקת מי שפיר.
הדעות לגביה חלוקות, ובסופו של דבר כל אחת ואחת צריכה לקבל את ההחלטה המושכלת לגבי ההריון שלה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מיקה 00

New member
אני מבינה מה את אומרת אבל אני לא יכולה לסמוך על אינטואיציה

או מחשבה שלדעתי רופא מסוים מקצועי.... אני לא בעלת ההחלטה לקבוע אם רופא מקצועי... לא סתם יש רופאים שנחשבים בעלי שם עולמי בסקירות ולא סתם בנות משלמות סכומי עתק... זה לא המצאה שלי ולא המצאה של העולם כנראה אותם רופאים יש להם וותק ניסיון או השכלה מעל כל אותם רופאים אחרים שפחות שומעים עליהם.....

שירהד1

Member
מנהל
אבל מי בכלל דיבר על אינטואיציה?

אני מדברת על כך שהלכתי לאותה רופאה אחרי שקיבלתי עליה המלצות מכמה וכמה גורמים, כולל הרופאה שלי שעליה מאוד סמכתי. לא מעניין אותי שם עולמי. מעניין אותי רופא/ה שהם מעולים בתחומם.
לכי לפי המלצות של גורמים שאת סומכת עליהם.

ולא- לא כל רופא/ה שמשלמים לו הון- עושה עבודה טובה יותר.
יכולה לספר לך על העניין הזה גם במקצועות אחרים.
האם רואה חשבון שלוקח סכום X טוב יותר או פחות ממישהו שלוקח 2X?
ממש לאו דווקא.

יכולה לספר לך שהמחיר שאני גובה כמרפאה בעיסוק נמוך בהרבה ממה שמקובל בשוק. יש לי מודרכות שגובות יותר ממני...למה? מהמון סיבות- כי אני עובדת עם כל ילד פעמיים בשבוע ולא פעם בשבוע, כי אני רוצה לאפשר למשפחות להגיע אליי בלי לפשוט את הרגל, כי אני לא רוצה לעבור רף מסויים, כי אין לי הסדרים מול קופות החולים ואני רוצה להיות אטרקטיבית מבחינת המחיר יחסית לאחרות שעובדות באופן פרטי....
אז מה?- זה אומר שאני פחות טובה ממי שגובה יותר כסף ממני? ממש ממש ממש לא.

מקווה שתגיעי לגורם הרפואי המתאים והנכון ביותר עבורך.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

מיקה 00

New member
בתור אחת שלא נתקלה בבעיה רפואית טפו טפו היכולת שלי

להגיד שאני סומכת על רופא נשים זה על סמך תחושה/אינוטאיציה... כי סך הכל אם אין בעיות רופא נשים מקסימום מבצע בדיקות אולטרסאונד שיגרתיות ובדיקת פאפ....
אז חוץ מלהגיד הבדיקה לא כאבה לי או הרופא לדעתי יסודי אין לי בסיס מעבר....

המלצות זה משהו חשוב אבל מאוד אינדיבידואלי כבר יצא שקיבלתי המלצות ולא הייתי מרוצה ולהיפך....

רואה חשבון רופא או עורך דין או כל תחום מקצוע אחר שלוקח הרבה כסף זה אומר שהוא יכול להרשות לעצמו לגבות סכום כזה כי אנשים אכן ישלמו לו... והסיבה היא לרוב מקצועיות ניסיון ושם שהולך לפניו..... טעויות יש לכל הרופאים כולל אלה בעלי שם עולמי אבל זה משהו שלא ניתן להימנע כי מדובר בגורם אנושי...

למעלה