משתפת-לחץ

שני25ר

New member
משתפת-לחץ

לפני כמה חודשים הסתיים לי הריון בשבוע 23 עקב זיהום צירים והתקצרות צוואר.
אני נמצאת כרגע בשבוע 18 עם המון התקשויות והפרשות פעם אחת הבדיקה של המי טסט יצא חיובית כמובן שהגעתי בלחץ למיון ונמצא שהצוואר תקין והיא לא ראתה מים.
היום נבדקתי הצוואר תקין אך התקצר מעט משבוע שעבר
והסיכום של היום זה שאני מקבלת כל מה שאפשר כבר לקבל בשלב זה ויש רק להמתין... ולקוות.. אם יש משהו חריג נוסף צריך ללכת למיון.. איך אפשר לחיות ככה? זה מתיש נפשית.. למה ההתקשויות ממשיכות? (אני מקבלת זריקות פרוגסטרון) האם מישהי הייתה במצבי והסתיים בצורה טובה?

שירהד1

Member
מנהל
ואו, נשמע נורא קשה...

אני ממש לא מבינה בנושא הרפואי שציינת, כך שאין לי תובנות מיוחדות.
האם הומלץ לך בזמנו על ביצוע של תפר צווארי? מכירה בנות שזה סייע להן וכך סיימו את ההריון בידיים מלאות ובזמן (זה במקרים בהם בהריון הקודם היתה התקצרות הצוואר ולידה שקטה).
מה זה בדיקת "מי טסט" שיצאה חיובית?
האם נאמר לך להיות בשמירה ואיזה סוג של שמירה?
כתבת שאת מקבלת כל מה שאפשר לקבל בשלב זה. את יכולה לפרט?
סליחה שאינני זוכרת- אבל האם עברת הריון מלא בעברך?

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אמאלוסי

New member

את שותה מספיק ? צירים מוקדמים יכולים להיגרם מהתיבשות. את צריכה לשתות לפחות 2 ליטר מים.
חוץ מזריקות פרוגסטרון, האם את מקבלת גם נרות פרוגסטרון ווגינלית ? גם הן תורמות לאורך הצוואר.
לגבי תפר ושמירה - חוזרת על מה ששירה כתבה לך.
ברור שיש לך אינדיקציה לשמירה ומקווה שאת בבית ולא עושה כלום - לא נקיונות, לא מתכופפת, ממש "בובת חרסינה".
ותפר - בוצע לך בשבוע 13 ? אם לא - עדיין לא מאוחר לתפור. נדמה לי שאפשר עד שבוע 24.
מאחלת שהריון יסתיים בזמן ובידיים מלאות.

שני25ר

New member
אני מקפידה מאוד על נושא השתייה

לפחות 2 ליטר חוץ מזריקת פרוגסטרון ואספירין אני לא מקבלת כלום
לטענת הרופאה תפר צווארי במצב של צירים רק מחמיר את אורך הצוואר
כרגע לא קיבלתי חופשת מחלה/שמירה ואני עובדת רגיל
(לא עברתי הריון מלא).

שירהד1

Member
מנהל
אממ...לא יודעת איך לכוון אותך הלאה-

אולי שווה להתייעץ עם עוד רופא/ה ולקבל חוות דעת נוספת?
אני ממש מקווה עבורך לטוב

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

אמאלוסי

New member
חייבת שמירה +נרות

אני במקומך הייתי עכשיו דורשת שמירה ונחה בבית וגם דורשת נרות פרוגסטרון. אין מהם נזק ותועלת כולה להיות גבוהה.

רונית 294

New member
לא הייתי בדיוק במצבך

אבל גם לי הייתה לידה שקטה מוקדמת בשבוע 23 בעקבות ירידות מים ואחר כך ילדתי בהצלחה בשבוע 39 ועכשיו אני שוב בשבוע 30.

רונית 294

New member
בהריון הקודם לא סבלתי מצירים מוקדמים

אבל בנוכחי יש לי לפעמים. בעיקר התקשויות. כבר משבוע מוקדם יחסית. הרופא שלי אמר שזו לא סיבה לדאגה. וב"ה אני כבר ב 30+4.

צומבה1

New member
אכן נשמע מלחיץ ומפחיד אבל אצלי הסתיים בלידה בזמן...

לא יודעת אם הפרטים דומים, אולם אצלי התחילו בשבוע18 התקשויות/ לחצים/ צירים וזיהו התקצרות בצוואר הרחם. היתי משוכנעת שזהסוף ההריון .... נתנו לי פרוגסטרון ולא להתאמץ ( לא שמירה). הלכתי לקופרמינץ שמנהל את היחידה להריון בסיכון והוא קבע שהצוואר באורך תקין והפסיק לי את כל התמיכות. המשיכו לי התקשויות וצירים כל ההריון ..כמעט כל שבוע היתי נלחצת והולכת להבדק. אבל בשורההתחתונה ,לא היתי בשמירה וילדתי בשבוע 38+1 עקב ירידת מים. זה באמת הרגיש כמו נס. היום הנס בת 6.5 ( טפו טפו טפו..).
המלצה שלי , בעיקר לאור ההריון שהסתיים בשבוע 23, ללכת למומחה מהגדולים שיש להריון בסיכון ולשמוע את המלצתו. מאחלת לך רק בריאות ושהכל ימשיך תקין !!

שני25ר

New member
היי צומבה

תודה זה מאוד מעודד הסיפור!!
את זוכרת כמה היה לך אורך צוואר הרחם?
האם את חושבת שיש עוד משהו שיש לעשות?
אני מוכנה ללכת לאן למי ולשלם מה שצריך..
רק לא בא לי להתרוצץ להילחץ שכולם יתנו לי תשובות באוויר... והחוסר וודאות רק יעלה.
על מי אתן ממליצות??

plumaria

New member
מחזיקה לך אצבעות

היי שני25ר.
אוף, איזה מצב מלחיץ ונוראי.
אצלי היה אובדן הריון תאומים בעקבות קיצור צוואר רחם, אבל ללא זיהום וללא צירים.
לי הומלץ בהריון הנוכחי לעשות תפר צווארי, שאכן עשו לי בשבוע 15. אני גם מקבלת פרוגסטרון - זריקה פעם בשבוע של פרוגסטרון ריטרד 500 (אמפולה שלמה) ובנוסף גם טבליות יומיות של אוטרוגסטן 200 כל ערב. ואני גם בשמירת הריון משבוע 15.
גם לי נאמר בזמנו שבהינתן צירים התפר הצווארי מסוכן ועלול לקרוע את צוואר הרחם, אבל במקרה שלי לא היו אז צירים (לפחות לא כאלה שהרגשתי) ולכן עשו לי תפר.
בינתיים התפר מחזיק מעמד, אין לי צירים (מניחה שהפרוגסטרון עוזר בזה).
האם ההתקשויות שאת מרגישה הן אכן צירים? עשו לך מוניטור לצירים? אם זה לא, אולי יש טעם לעשות גם תפר צווארי, צריך להתייעץ עם רופא מומחה.
אני מצטרפת להמלצה ללכת להתייעצות נוספת אצל מומחה. גם אני ממליצה על פרופ' שלי מזעקי. הוא מנהל יחידת הריון בסיכון בשיבא ומקבל בקליניקה פרטית בת"א.
מצטרפת גם להמלצה לבקש ואולי אף להתעקש על שמירה. אם ביטוח לאומי לא יאשרו, אז לנצל ימי מחלה ו/או חופשה עד כמה שניתן, ואפילו לקחת חופשה ללא תשלום. זה מה שאני הייתי עושה אילו ביטוח לאומי לא היו מאשרים לי שמירה. ההריון הזה חשוב לי יותר מעבודה.
מקווה מאוד עבורך שההריון ימשיך בצורה תקינה על אף ההתקשויות ושצוואר הרחם ישאר סגור וארוך ושתלדי במועד ובידיים מלאות.

למעלה