לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97019,701 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

לצפיה ב-'מרגישה כמו שקרנית באובדן'
מרגישה כמו שקרנית באובדן
27/02/2017 | 17:56
10
237
פעם מזמן כשאיבדתי את ההריון שלי כתבה לי אם הבנות משהו, ואז גיליתי שהיא גם כאן, ורציתי למות. אני ממש זוכרת שכאב לי החזה פיזית כשקראתי שהיא בהריון ומעזה לכתוב לי ניחומים באובדן, איזו מין צביעות זו?! נמנעתי אז ממפגש הפורום והרגשתי מאד מרומה.

מוצאת את עצמי עכשיו בדיוק באותו המצב. פעילה מאד באובדן (לדעתי כבר לתמיד), ועכשיו עם ההריון מרגישה רמאית. תוהה אם אני צריכה לעדכן משהו - אבל חושבת שכקוראת הייתי זועמת על הודעה כזו.
עכשיו עניתי באריכות למרעישה על סוגי הקנאה ואני לא יודעת אם היא קוראת פה או לא (אני הקפדתי מאד לא להיכנס לפה אף פעם עד שהופיעו 2 פסים), אבל מרגישה תחושה לא 'נקיה', למרות שאני כותבת לה ממעמקי נשמתי.
לא שכחתי את האובדנים שלי, לא שכחתי איך מתאבלים וכמה זה כואב, אבל זה לא אותו דבר עם הריון ובלי.
דעתכן?
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'אין לך מה להרגיש רמאית'
אין לך מה להרגיש רמאית
27/02/2017 | 19:02
114
ההריון החדש לא ממזער את מימדי האובדנים ולא מבטל אותם. "הרווחת" את מקומך בפורום אובדן ביושר
אני אישית לא כעסתי על נשים שנכנסו להריון או ילדו ועדיין כתבו בפורום אובדן, להיפך - עודד אותי לראות נשים במצבי שנכנסו להריון ועודד אותי - עבאופן מוזר משהו - לדעת שהאובדן לא נמחק ולא נשכח (בניגוד למה שאמרו חברות שלא חוו אובדן וניסו לעודד ש"בעוד שנה כבר תהיי עם ילד ותשכחי שעברת הפלה) ושזה לגיטימי.
 
אגב, ככל שההריון התקדם פשוט נהיה לי קשה רגשית לקרוא שם, ועדיין.
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'כולנו ככה...'
כולנו ככה...
27/02/2017 | 21:35
88
אני גם רושמת שם אומנם הרבה פחות...
אבל רשמתי אחרי האובדן, תוך כדי ההריון שאחרי האובדן, וגם כשהוא הסתיים בטוב המשכתי לכתוב שם. גם עכשיו כשאני בהריון שוב אני כותבת שם. אין שום קשר בין האובדן והתחושות לגביו לבין מה שקורה כאן בפורום הזה. וכן, זה שונה להיות שם כשאת בהריון.
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'אני לא רואה רמאות בעובדה שאנחנו שייכות ל"שתי העולמות"'
אני לא רואה רמאות בעובדה שאנחנו שייכות ל"שתי העולמות"
27/02/2017 | 23:21
66
הריון חדש לא מבטל אובדן וכאב של הריון אחר.
לצערי הרבה גם לא מבטיח הצלחת הריון הבא.
בעבר נאלצתי מספר פעמים להתנייד בין הפורומים, התרסקתי, קוויתי, קמתי, נפלתי, קמתי שוב... כולן קבלו אותי באהבה ובהבנה ולי באופן אישי זה מרגיש בסדר ומתאים.
אבל מה שנכון לגביי לאו דווקא מתאים לכל אחת.
את כותבת את מה שאת מרגישה מתוך מקום מבין ומזדהה, אין לך מה להרגיש רמאית. את עושה זאת מבחירתך ומתוך הבנה עמוקה של מצוקות אמתיות. 
מאחלת לך להרגיש טוב עם עצמך
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'אממ...מנסה לחשוב יחד איתך-'
אממ...מנסה לחשוב יחד איתך-
28/02/2017 | 04:39
84
אני מבינה אותך ואני יודעת על מה את מדברת.
אני כותבת לך לגבי עצמי- מה אני עשיתי- בפורום אובדן הריון ידעו על ההריון שלי בערך משבוע 10. האמת היא שכתבתי שם, כי היה לי דימום קל בניגוב, והייתי בטוחה שזה הסוף, וכתבתי פוסט שמתחיל במילים: "נראה לי שהפלה מספר 8 בדרך". אחרי הבדיקה שהראתה שהכל בסדר, חזרתי ועדכנתי, וקיבלתי תגובות תמיכה נרחבות ביותר.
עוד גילוי נאות הוא שמשום שהייתי פעילה שם מספר שנים, וחדשה בפורום הזה (של הריון אחרי אובדן), הרגשתי יותר שייכת לשם מאשר לפה. כלומר, גם פה כתבתי ועדכנתי בלי סוף וקיבלתי המון המון תמיכה, אבל גם שם. לאורך ההריון, המון בנות שאלו אותי שאלות לגבי מצבי ועניתי להן.
קיבלתי תמיכה נרחבת גם פה וגם שם.
 
אני חושבת שאם זו התחושה שאת מסתובבת איתה, את יכולה לחכות לשלב שאת רוצה (או לא לחכות- זה תלוי בך) ולכתוב משהו בפורום אובדן. כמובן לנסח בצורה שקולה ורגישה. אני סומכת עלייך.
אני תמיד בעד שקיפות מלאה, בכל דבר שאני עושה בחיים. זה הופך את הדברים לפחות מורכבים בעיניי ובטח ובטח לא כדאי להסתובב עם תחושות לא נעימות שכאלו כפי שאת מתארת.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'אני להבדיל ממך לא מרגישה שקרנית כי מבחינתי אני כל רגע חוזרת '
אני להבדיל ממך לא מרגישה שקרנית כי מבחינתי אני כל רגע חוזרת
28/02/2017 | 10:06
79
לשם. וחוץ מזה את כותבת תשובות כל כך יפות וכל כך תורמות שחבל יהיה שי פספסו שם
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'קצת פוגע... לא שיקרתי'
קצת פוגע... לא שיקרתי
28/02/2017 | 14:08
2
147
אני בעצמי עוד הייתי בתוך האובדן. וגם היום אני יכולה להכנס לשם ולהזדהות עם מה שנשים כותבות. אני לא נכנסת מטעמים אחרים. אישיים שלי. קשה לי מאוד להתמודד עם הסיפורים הכואבים.
אז חייתי את זה. וממש לא ראיתי בהריונצ'יק שלי כהבטחה למשהו.
אני מבינה אותך שאת בעצמך במצב ממש קשה עכשיו.
מצטערת אם פגעתי בך איכשהו. לא היתה לי כוונה כזאת
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-' הבהרות, הסברים והתנצלות - פוסט לאם הבנות'
הבהרות, הסברים והתנצלות - פוסט לאם הבנות
28/02/2017 | 19:23
1
142
אם הבנות היקרה,
אני אפתח בהתנצלות. סליחה! סליחה מעומק הלב. לא התכוונתי חלילה לפגוע בך. את היית מהראשונות שקידמו את פני בפורום כשהגעתי אליו אחרי האובדן הטרי, אבל היו עוד רבות שכתבו בו וגם הן היו בהריון (למשל אמא לשלושה נסיכים, למשל רונית, והיו עוד רבות שאיני זוכרת כרגע). הזליגה בין הפורומים טבעית, כמעט מתבקשת. ושמך היה הראשון שעלה בראשי בגלל שהיית דמות משמעותית כל כך עבורי בתקופה ההיא.
אני מתנצלת מאד.
 
לעניין עצמו - בשום מקום לא כתבתי, חלילה לי - שאת שקרנית.
כתבתי שאני מרגישה שקרנית. הרגשות שלי הם שלי בלבד, והם לא מחייבים אף אדם אחר בפלנטה הזו, גם אם (לכאורה) לשני בני האדם האלה יש מן המשותף - שתי נשים שחוו אובדן ונכנסו להריון חדש ופעילות במקביל בשני פורומים.
זה שיש לנו מן המשותף לא אומר שהרגשות שלנו זהים, וכמובן שלא התכוונתי לומר / לרמוז או לציין שאת שקרנית, רק שאני מרגישה שקרנית.
עבורי הכפילות מאד מסובכת, אבל התסביכים שלי לא מחייבים אותך.בכלל.
 
לגבי התחושה עצמה - קנאה צורבת ויוקדת עד כדי רצון להתרחק ככל הניתן ממושא הקנאה - אני בטוחה שאת מבינה. אחרי האובדן כמובן שהבטנים היו בכל מקום, כ-ו-ל-ן נכנסו להריון נוסף, חברים, מכרים, עמיתים לעבודה, הורים של ילדים מהגנים ועוד ועוד ועוד. ואני השתדלתי ככל יכולתי להסב את המבט כי כאב לי לראות.
אז כשגיליתי שנשים שכותבות לי באובדן בעצמן מצויות בהריון - כאב לי גם, בדיוק כמו בעולם האמיתי, יש כאב גם בעולם הוירטואלי. מאז בכל שנותי באובדן, גם בשנים הארוכות שעברו בין האובדן להריון הנוכחי שלי - הקפדתי מאד לא להיכנס לכאן ולגלות מי בהריון ומי לא.
אני מקווה שאת יכולה להבין את הרגש שלי ואולי אפילו להזדהות איתו.
 
לגבי הכפילות - לי היא מאד כואבת כי פורום הבית שלי הוא אובדן. אני מנהלת בתפוז את פורום הורים לפעוטות, וגם הוא בית שלי, אבל ה-בית שלי באובדן. אחרי מחלה קשה של אמא, מחלה קשה של אבא ומחלה שלי - שחלקן ארכו שנים בודדות וחלקן נמשכות עשורים - הבנתי בגיל צעיר מאד כמה החיים שבירים, נפיצים ולא בטוחים. ולמרות שבסה"כ אני אדם מאד שמח, מתחת לפני השטח רוחשת ידיעת הסוף, האובדן, הכאב והאבל, והיא כבר דרך חיים עבורי, לא תקופה חולפת.
מהבחינה הזו קיימת אפשרות שאני שונה מחלק מהנשים, שמתאבלות, קמות והולכות הלאה (לא את, נשים כלשהן) ולא חוזרות לאובדן, אני מחוברת אליו ממעמקי נפשי בגלל נסיבות חיי.
 
ובהיאמר כל זאת - אני מתנצלת מאד שפגעתי בך, כי לא זו היתה כוונתי, ואני מצטערת שבכלל הזכרתי את שמך, כי לא היית היחידה. הייתי צריכה לכתוב באופן כללי, שגיליתי שאשה כלשהי שכתבה לי באובדן נמצאת בהריון וזה הכאיב לי.
אנא סלחי לי.
 
 
 
 
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'הי'
הי
<< ההודעה הנוכחית
28/02/2017 | 20:44
109
תודה על כך שאת מבינה שהיה פה מקום להבהרה.
אני דווקא מוצאת שהבנתי אותך. יש פה מורכבות.
אני מבינה את זה.
אני מבינה את הקנאה. למרות שמודה, אני לא קנאית בטירוף. כאב לי לראות חברות שהיינו באותו אזור של תלמ תופחות והולכות. אבל מרוב אהבה שמחתי בשבילן. אבל אצלי הן היו אמיתיות וחברות. ובואי נודה, נכנסתי להריון די מהר. וקיבלתי המוני תמיכה דווקא מהן.
בכל אופן, אני מבינה את המצב הנפשי שלך. אני בעצמי הורמונלית להחליא. פרומו של בייבי בום מעלה בי דמעות. וזה משמח אותי כי בהריון הקודם בכיתי מדברים אחרים.
אני באופן אישי מאוד משתדלת לא לכתוב פה על עצמי. כי אני לא במקום נפשי של הריון אחרי אובדן. המון הדחקה אומנם. אבל אני פשוט לא שם.
בכל מקרה, אין צורך להעלות ניק ניימים של נשים ספציפיות. מצטערת שפגעתי בך, אני לא חושבת שאדם שיצא מצרה לא יכול לעזור לאדם בצרה. בייחוד אם הוא מבין לנפשו.
בזכות הדיון פה זלגתי לפורום האובדן והגבתי למישהי וזה ממש שימח אותה. אז וואלה, הכל משמים.
רק שימי לב, כולנו פה בהריון או מיד אחרי. אני לא באה להטיף, רק לעורר מודעות. הנפש של כולנו פצועה. אני אישית גם עמוסה בעבודה וגם הסתבכתי עם אלף התנדבויות....
נכנסתי לפה בגלל שרונית ביקשה ממני להגיב לפוסט שלה.
קיצר. שיהיה לך המשך הריון הכי הכי בורינג וקל
 
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'הלכת רחוק......... לא מוותרים עליך!!'
הלכת רחוק......... לא מוותרים עליך!!
28/02/2017 | 14:49
1
98
התרגשתי לקרוא שהעובר עם דופק, שימשיך הלאה בטוב.
 
אני לצערי עדיין רק בפורום אובדן.... הווסת הגיעה ביום 57 למחזור :( (ולא, זאת לא הפלה. היה ביוץ שבועיים קודם לפי אולטרסאונד ובדיקות דם...) אבל לא חושבת שכשאהיה בהריון לא אוכל לכתוב שם. זה כבר מושרש בגנים שלי.
נראה לך מסכימים לוותר עליך שם?
אין מצב!!!! 
אנחנו צריכות אותך שם!!
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>
לצפיה ב-'בנות יקרות-'
בנות יקרות-
01/03/2017 | 14:04
86
צריך אומץ כדי לבקש סליחה, וצריך אומץ כדי לקבל את הסליחה.
אז אני שמחה על הסולחה, ושוב- יש לנו הוכחה שתקשורת יכולה לסייע בפתרון בעיות.
 
שירה.
 
שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028
הריון לאחר אובדן -תמיכה >>

הודעות אחרונות

12:28 | 14.10.18 febess
20:56 | 12.10.18 זה לא הסוף שרצינו
14:42 | 09.10.18 איןאריותכאלה
09:49 | 03.10.18 ענבר234
13:35 | 30.09.18 שירהד1
11:21 | 30.09.18 nn0aa
21:24 | 26.09.18 ענבר234
16:48 | 25.09.18 זה לא הסוף שרצינו
08:30 | 20.09.18 ציטה 9
08:35 | 15.09.18 צומבה1
19:21 | 13.09.18 פחזניה3
16:40 | 10.09.18 דודו208

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ