מאיפה לוקחים כוחות כמה אפשר כמה??

נויה131

New member
מאיפה לוקחים כוחות כמה אפשר כמה??

יש לי ילד בבית בריא ברוך השם, נולד מivf על רקע בעיות זרע.
הריון שני-שבוע 13 ,אין דופק לעובר בגלל ממצא u.s ציסטק היגרומה. עברתי גרידה .לאחר חודשיים שוב החזרנו עובר והיום.. בדיקה שגרתית אצל רופא נשים העובר עם דופק ויש לו ציסטק היגרומה שוב!!!
אין לי כוחות,אני ממןטטת בלי כוח לכלום.
מה אתן ממליצות לעשות ?איזה בדיקות עוד? מה מו? מה עושים עכשיו?
קחו בחשבון שאני דתיה ולא עושה הפלות.

שירהד1

Member
מנהל
מנסה לעזור-

לא כתבת באיזה שבוע מדויק את. עובר עם ציסטיק היגרומה אומר שהעובר מאוד פגום. משום שאת כותבת שאינך עושה הפלות, כל מה שנשאר לך לעשות זה להתפלל שהדופק של העובר יפסק כמה שיותר מהר, כדי שתוכלי לעבור את הגרידה.
כמובן שאם תשאלי אותי, בתור אישה לאישה- כאשר העובר לא תקין- הסבל של האישה מספיק גדול, ולא כדאי להאריך את הסבל שלנו על-ידי ציפיה להפסקת הדופק. זה יכול לקחת יום- יומיים, וגם יכול לקחת שבוע-שבועיים או יותר מזה. בינתיים- המצוקה הנפשית שלנו רק מתעצמת וחבל.
אם יש לך רב שאת מתייעצת איתו- אולי כדאי להתייעץ גם לגבי עניין זה ולקבל היתר לבצע כמה שיותר מהר הפלה (מודה שקשה לי עם המשפט האחרון שכתבתי, כי אני מאמינה שאנחנו לא זקוקות לשום היתר משום גורם שהוא, אבל אני כותבת זאת מתוך ידיעה שזה מה שיכול לעזור לך- לפנות לרב ולקבל אישור...).

לגבי ההמשך- אני לא חושבת שיש עוד בדיקות שניתן לעשות. שני עוברים עם מומים משמעותיים- זה משהו מקרי סטטיסטי. מאוד קשה ומאוד עצוב, אך אין מה לעשות עם זה, פרט ללקוות שהעובר הבא יהיה תקין ובריא.

אם את מעוניינת בכך, את יכולה לכתוב לנו גם בפורום "אובדן הריון" ולהיעזר בבנות הנפלאות ששם.

שולחת חיבוקים של כוחות ונחמה, ומאחלת לך שהסאגה תסתיים כמה שיותר מהר.

שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

נויה131

New member
שירה תודה רבה על המענה..

הרופא נתן לי הפנייה ליעוץ גנטי,
את חןשבת שיש עיניין ללכת ולעשות בדיקות? או לשבת לחכות שזה יקרה?
לא חשבתי שאני יגיע למצב שאני ירצה שלעובר שאני נושאת ברחימי יפסק הדופק!!
רע לי!! קשה לי!! מאיפה לוקחים כוחות?
אני מחר נכנסת לשבןע 14.
זה נראה לך מקרה סטטיסטי או שזה בעיה גנטית?

שירהד1

Member
מנהל
ברור שרע לך וקשה לך. זה חרא.

אני מכירה זוג אחד שהיה לו עובר עם ציסטיק הגרומה ושלחו אותם ליעוץ גנטי באותו ההריון, כדי לקבל אישור לסיסי שיליה. הם עשו סיסי שיליה והיה עובר עם תסמונת דאון.
אני חושבת שאם הרופא נתן הפניה ליעוץ גנטי, אז זה מה שאתם אמורים לעשות. העניין הוא התורים הארוכים. אותו זוג הלך באופן פרטי לפרופ' שוחט, כי בבתי החולים שעושים יעוץ גנטי, היו תורים לא רלוונטיים.
ומה יקרה אם לעובר לא יפסק הדופק והוא יהיה מלא במומים קשים? אני לא נכנסת בכלל לשאלה הזו, אבל זו שאלה שאת צריכה לדון בה עם עצמך ועם בעלך.

משום שכתבת שיש ילד בריא, זה נראה לי מקרה סטטיסטי. אבל שוב- אתם יכולים לפנות ליעוץ הגנטי ולשמוע גם מהמומחים.
מה היתה המטרה של הרופא ששלח ליעוץ הגנטי? האם הוא חשב על יעוץ לגבי ההריון הבא, או שהוא רוצה שיתנו חוות דעת לגבי צורך בסיסי שיליה או בירור לגבי ההריון הספציפי הזה?

שירה דוד
09-7749028

leebi66

New member
עצוב לי לשמוע

היי,
ממש ממש עצוב לי בשבילך.
רציתי רק לומר שגם בעברי ציסטיק היגרומה, אך אני קיבלתי החלטה להפסיק הריון ברגע שנודע לי.
החלטנו בהמלצת הרופאה כן לגשת לבדיקות גנטיות על מנת לשלול את האופציה (לפי מה שנאמר לנו בייעוץ הגנטי יש 3% סיכוי למום רנדומלי ללא קשר לגנטיקה, אך כן יכולה להופיע ציסטיק היגרומה כסמן לבעיה גנטית כמו תסמונת טרנר, אם אני לא טועה).
בכל מקרה, רק לסבר את האוזן, בוועדה להפסקת הריון, הרופא אשר חתם לי על הטפסים טען שהוא לא היה חותם אם זה היה תלוי בו, שכן הרבה מקרים של ציסטיק היגרומה מסתיימים בלידה של תינוק\ת בריא\ה. לא יודעת על סמך מה הוא אמר, כי זה לא מה שנאמר לנו, אבל מכיוון שאת לא מעוניינת בהפסקת הריון- מקווה שהרופא צדק ואאחל לך ולעוברך הרבה הרבה בריאות

רונית 294

New member
ממה שהבנתי

זה יכול להעיד על תסמונות שונות. אבל לא בדיוק הבנתי אם תמיד. בכל מקרה, אם בשום מקרה ובשום פנים ואופן לא תעשי הפלה אז סביר להניח שגם מי שפיר לא תעשי ולכן לא יודעת כיצד אפשר עוד להמשיך בירור מלבד אולטרסאונדים מרובים כדי לנסות לעלות על הבעיה. אפשר גם לעשות ניפט. בדיקת הדם שנשלחת לחו"ל. אבל לדעתי זה לא מה שימליצו לך. נותר לי רק לאחל שיקרה איזה נס. בהצלחה.

נויה131

New member
אני יעשה מי שפיר וסיסי שלייה

מה שרק צריך לעשות,רק שאני לא יגרום לתמותה שלו

רונית 294

New member
אני חושבת שלסיסי שילייה מאוחר

לגביי מי שפיר ייעצו לך בייעוץ הגנטי. אבל מי שפיר עלול להביא לתמותת העובר וגם ברוב המקרים אסור מבחינה הלכתית. ומה יעזור לך לדעת אם בכל מצב לא תעשי הפלה?

נויה131

New member
אז יש לי היתר מרב לעשות הפסקת הריון..

לא יודעת אם אני שייכת לכאן כי מבחינתי כבר האובדן היה עוד מגילויי הממצא..
אבל כיוון שפתחתי כאן שירשור אז אמשיך כאן.
אז תודה לאל יש לי היתר מרב לעשות הפסקת הריון, הייתי היום במכון הגנטי שם הומלץ לי לעשות סיסי שלייה לפני הפסקת הריון על מנת שיהיה חומר הריוני לציפ גנטי, לדעת מה בדיוק היה לעןבר, ואם זה רק מטען גנטי שנגרם מ"תאונה" או שזה מורש חלילה, וכך נסיק מסקנות לגבי הריונות הבאים.
וועדה להפסקת הריון יש לי ביום רבעי, נפלתי על גנטיקאית מדהימה!! עזרה לי בהכל הכל הכל!! הקדימה זירזה תורים, דברה עם כל סרוקה כדי שהכל יאעשה כמה שיותר מהר, כייף ליפול בידיים של שליחים טובים ..
אז מחר.. סיסי שלייה, כל כך מפחדת מהבדיקה, מישהי תוכל לומר לי מה דרגת הכאב??

שירהד1

Member
מנהל
ממש גאה בך!- נשמע שפעלת למען עצמך-

כל הכבוד. באמת. גם אני בעד לעשות את סיסי השיליה. את ממש פועלת בצורה הגיונית בהיבט הרפואי, וגם קיבלת המלצות טובות מאנשי מקצוע טובים.
מישהי שמאוד קרובה אליי עברה את בדיקת הסיסי שיליה, ולא כל כך כאב לה. היא עשתה בקפלן.
זכרי שכאב זה דבר מאוד סובייקטיבי.
הייתי ממליצה לך לשאול את הרופא שמבצע את הבדיקה מה צפוי בכל שלב ולומר לו שאת מפחדת מכאב. לכי כמובן בליווי הבעל ובקשי גם ממנו תמיכה מנטאלית.

עדכני במצבך

שירה.

שירה דוד
09-7749028

רונית 294

New member
הייתה לי תחושה שרב יאשר לך...

האם אין שום סיכוי לעובר תקין למרות הממצאים? משתתפת בצערך על האובדן הצפוי.

שירהד1

Member
מנהל
רונית- העובר איבד את הדופק והיא עברה כבר את הגרידה-

עובר עם ציסטיק היגרומה הוא אינו תקין ולרוב בכלל לא שורד הריון
.

שירה דוד
09-7749028

למעלה