הי
מחפשת המלצה על רופא הריון בסיכון

הי
מחפשת המלצה על רופא הריון בסיכון

הי לכולן

אחרי שחוויתי שתי הפלות רצופות - אחת ספונטנית בשבוע מוקדם ואחת בשבוע 18 עם הריון מסובך מאד הודיעו לי שזכיתי ביושר להיות בהריון הבא במעקב הריון בסיכון.
כרגע אסור לי להכנס להריון, מקווה שזה יקרה בהמשך השנה. נכוויתי קשות מרופאים לא מקצועיים ואנטיפתיים, ואני רוצה להתייעץ עם הרופא שילווה אותי בהריון עוד לפני תחילתו.
לכן רציתי לבקש המלצה על רופא יסודי, רציני ואנושי של מכבי באיזור תל אביב.
שמעתי על ד"ר חגית קליגר והבנתי שהיא מאד מאד נחמדה. אני לא יודעת אם היא רופאה של הריון בסיכון (איך יודעים?). מישהי מכירה אותה ויכולה לומר גם כמה היא יסודית ומקצועית?
עד היום הייתי אצל רופאי נשים "רגילים" (שלא עוקבים אחרי הריון בסיכון). איך זה הולך עם רופאים של הריון בסיכון? הולכים אליהם רק בהריון או שאפשר גם ללכת באופן רגיל כשלא נמצאים בהריון?
תודה רבה!

Nutti

New member
היי

חברה שלי הייתה אצל דוקטור קיס סאלם. הוא מקבל בפתח תקווה הריוניות בסיכון והיא הייתה מאוד מרוצה ממנו.
אמרה שהיה מאוד נחמד ואכפתי.

plumaria

New member
רופאים במכבי

היי.
אני אמנם לא מכירה רופאים של מכבי באזור תל אביב, אבל במכבי רופאי הריון בסיכון לרוב מקבלים במסגרת מרכז לבריאות האישה, כאשר ההגעה למרפאת הריון בסיכון היא רק כשאת כבר בהריון.
אבל, רוב הרופאים שמקבלים כרופאי הריון בסיכון מקבלים גם כרופאי נשים של מכבי בימים אחרים ובמרפאה אחרת, ואז אפשר להגיע עליהם באופן רוטיני למעקב נשים רגיל. ואז, כשכן תהיי בהריון רופא המעקב שלך יהפוך להיות רופא המעקב של בהריון בסיכון.
אז ההמלצה שלי היא להיכנס לאתר של מכבי, לעשות חיפוש על מרפאת הריון בסיכון ו/או מרכז לבריאות האישה באזור שמתאים לך ולראות מה שמות הרופאים שמקבלים שם. בדרך כלל יהיו כמה רופאים, שעובדים בימים שונים ובשעות שונות. ואז תבדקי קצת המלצות על כל רופא ותבחרי את מי שהכי נראה לך, ותעשי חיפוש על השם שלו באתר של מכבי לראות איפה עוד הוא מקבל כרופא נשים (בלי קשר להריון).
מקווה שההסבר שלי היה מובן. אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לענות עד כמה שאוכל.
שיהיה בהצלחה בתקופה הזו, ובעז"ה כשכן תהיי בהריון, שיעבור בשלום ויסתיים במועד ובידיים מלאות.

שירהד1

Member
מנהל
מנסה לסייע-

ראשית, אני ממש מבינה וגם מצדיקה אותך ואת הרצון והצורך שלך למצוא רופא/ה שהינו/ה מקצוע/ית ואנושי/ת, ושאת רוצה לדעת מי י/תהיה הרופא/ה שלך עוד לפני ההריון עצמו אפילו.
יכולה להמליץ לך על הרופאה הנפלאה שליוותה אותי, ד"ר דורית רביד, אך היא עובדת ברעננה, ואינני בטוחה שיהיה לך נוח להגיע. בנוסף, אינני יודעת אם היא עובדת עם מכבי.

הרופאה שציינת, ד"ר חגית קליגר- אינני מכירה אותה, אך מקריאה קצרה באינטרנט, ראיתי שהיא מתמחית בהריון בסיכון. את יכולה פשוט להרים טלפון ולבקש לשוחח איתה, או לפחות עם המזכירה שלך ולוודא. לאחר מכן ניתן לקבוע תור כדי שתוכלי להכיר אותה ולהתרשם ממנה. לפגישה המקדימה הזו (איתה או עם כל רופא/ה אחר/ת), הייתי ממליצה לך להביא את התיק הרפואי המיילדותי שלך, עם כל הפירוט לגבי ההריונות. תכיני רשימה של שאלות ותבואי גם עם בעלך כדי שתוכלו שניכם להתרשם. אם את יחידנית, אז סליחה שציינתי כמובן מאיליו "בעל", ואז הייתי ממליצה לך לבוא עם מישהי שאת סומכת עליה, כמו אחות או חברה.

יש נשים שנמצאות במעקב של הריון בסיכון במסגרת בית חולים, ויש כאלו שבאות לקליניקה של הרופא/ה. אולי זה קשור למורכבות המקרה, או רק לבחירת האישה. אינני יודעת. אני הייתי מלווה בהריון בסיכון ונפגשתי עם הרופאה שלי בקליניקה שלה מדי שבוע. היו מקרים שהיא רצתה חוות דעת נוספת, ואז הפנתה אותי בהתאם לצורך לבדיקות נוספות.

שיהיה בהצלחה והלוואי ותוכלי להצטרף אלינו ממש בקרוב.
אשמח אם תוכלי לעדכן אותנו לגבי הרופא/ה שבחרת.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז
09-7749028

תודה רבה!

מתנצלת על התשובה המאוחרת...
רעננה זה באמת מאד רחוק לי, אבל ארשום לעצמי את השם לכל מקרה.
זאת עצה טובה לבוא מוכנים לפגישה ועם אדם קרוב נוסף

רונית 294

New member
חד משמעית פרופסור מזעקי!

מנהל מחלקת האישפוז של הריון בסיכון בתל השומר. רופא מדהים מכל הבחינות! רק שלדעתי מקבל היום רק בפרטי. בהצלחה

רונית 294

New member
את המעקב כולו עשיתי בתל השומר

במחלקת הריון בסיכון ולא אצלו. אבל כדאי ללכת אליו להמלצות פעמיים שלוש. יש גם החזרים מהקופה וביטוחים פרטיים.

הוא באמת מדהים!

הייתי אצלו לפגישת ייעוץ, והוא הדהים אותי באנושיות ובמקצועיות שלו.
בהחלט אלך אליו מדי פעם, העניין הוא שהוא באמת מקבל רק פרטי (או לפחות לא דרך מכבי), ולהגיע אליו לביקורות כל שבועיים (נקווה שהכל יהיה תקין ויסתכם בפעם בשבועיים) יעלה המון, כך שאני צריכה גם רופא של הקופה.
תודה ומתנצלת על התגובה המאוחרת!

שיר2016

New member
דוקטור רקפת יואלי אולמן

מקבלת בפרטי, וגם במחלקת הריון בסיכון בתל השומר.- אולי תוכלי לקבל טופס 17 מהקופה אחרי מה שעברת.
הרופאה הכי אנושית ויסודית שאני נתקלתי בה.
ממליצה עליה בלב שלם.
צר לי על מה שעברת, והמון בהצלחה בעתיד וחיבוק גדול.

רונית 294

New member
גם בי היא טיפלה במחלקה בתל השומר

רופאה מעולה. אבל לא בטוחה שאפשר פשוט לבחור אותה מתוך שאר הרופאים.

תודה רבה!

אברר אם יש באמת איזו אפשרות להגיע אליה דרך הקופה.
תודה על החיבוק הוא משמח

למעלה